Obwodnica Bukowca

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Obwodnica Bukowca

Post autor: JOSH » 15 lut 2019, 22:18

Jechałem dziś do Międzychodu drogą wojewódzką nr 160 (Miedzichowo-Suchań). Droga ta prowadzi głównie wśród lasów i nie wyróżnia się jakimś szczególnie dużym natężeniem ruchu, w porównaniu do drogi wojewódzkiej 308 (Kunowo-Nowy Tomyśl).
Nie było mnie tam kilka lat a co mnie zaskoczyło, iż taka mała wieś Łowyń doczekała się obwodnicy. Fakt, ma ona 800 metrów długości, ale znacznie skraca czas przejazdu i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców wsi.
Czy WZDW nie mogłoby wzorem tej małej obwodnicy zrobić coś takiego w większym (ludniejszym o 40%) Bukowcu? Obwodnica ta miała by podobną długość (<1 km) a nie trzeb by było tłuc się przez wieś i te ciasne zakręty, szczególnie dla samochodów o DMC > 3,5T. Ponadto dzieciaki zmierzające do szkoły (wąskimi chodnikami) z całej wsi mogłyby bezpieczniej iść i wracać do domu, nie bojąc się ciężarówek. Nie mówiąc o tym zakręcie przy szkole.

Nową drogę można by było rozpocząć od budowy ronda na łuku przy Szkole (lub za szkołą, gdzie zaczyna się las) i prosto przez pola włączyć w istniejącą DW307 poprzez budowę ronda.
Tak luźno rzuciłem pomysł, bo znając nasze WZDW to pewnie nawet nie myślało nad tym rozwiązaniem i zrobi wszystko aby nie pomyśleć by ułatwić życie tysiącu mieszkańcom Bukowca :gazeta:
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Re: Obwodnica Bukowca

Post autor: hed » 16 lut 2019, 08:03

jesteś mieszkańcem Bukowca?
DMC>3,5 miały problem na bardzo ciansym zakręcie w wiosce, dlatego obwodnica.
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 16 lut 2019, 09:26

Ta obwodnica jest tam głownie dlatego, że wybudowała się firma która robi systemy balkonowe. Całkiem spora. Inwestycja była prowadzona równolegle. Jak w Bukowcu coś takiego się postawi to też mamy szansę. Trzymam kciuki i obryzgam paznokcie.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 16 lut 2019, 10:06

Nie jestem mieszkańcem Bukowca, ale jechałem za tzw. tirem a z przeciwka jechał tir i na tych dwóch zakrętach (około 200-300 metrów przed szkołą jadąc od NT) z ledwością się wyminęły, do tego chodnikiem szła grupka dzieci i wtedy mnie natchnęło. A prędkość tych ciężarówek nie wynosiła 20 km/h tylko ledwie 40-45 km/h i aż powiało grozą.
W Bukowcu nie musi się budować firma, bo pewnie o wiele więcej dużych pojazdów przejeżdża przez tą miejscowość niż przez Łowyń.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”