Wybory 2018 - debata par

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Wybory 2018 - debata par

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 paź 2018, 12:43

A może zorganizować debatę kandydatek/kandydatów na radną/radnych?
Może nie wszystkie komitety, może nie wszystkie kandydatki/kandydatki, może tylko „debata par”?

debata_par.png
debata_par.png (3.4 KiB) Przejrzano 1572 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Re: Wybory 2018 - debata par

Post autor: JOSH » 01 paź 2018, 20:26

Pomysł dobry, ale przyjdzie pewnie 1/3 tych, którym zależy. Bo ci z łapanki do zapełniania list pewnie nie będą się udzielać.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 11 paź 2018, 15:40

Dziś debata kandydatów na fotel burmistrza...
A gdzie radni?
No więc wynika, że nikt poza Adrianem Kasprzakiem nie chce podjąć wyzwania do debaty.
PS Porażka. :(
debata_par2.png
debata_par2.png (5.15 KiB) Przejrzano 1300 razy
Administrator

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Jacek » 12 paź 2018, 09:06

Debata radnych poza sporadycznymi wyjątkami jest niemożliwa.
Poza nielicznymi wyjątkami kandydaci na radnych nie mają podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania samorządu a co dopiero prowadzić debatę programową. Ich program to chce żeby zrobić to i to i to...

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 paź 2018, 10:25

Jacek pisze:
12 paź 2018, 09:06
Poza nielicznymi wyjątkami kandydaci na radnych nie mają podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania samorządu a co dopiero prowadzić debatę programową. Ich program to chce żeby zrobić to i to i to...
Nie zgodzę się.
Fakt, radni mają zawężone kompetencję, a i kandydaci - nie będący wcześniej radnymi - mają słabą wiedzę o samorządzie.

Ale radny ma być głosem mieszkańców. Mamy się dowiedzieć jakie ma poglądy na różne sprawy.
Taka debata - w mojej ocenie - ma sens, nie jako spór o program, ale raczej jako rozmowa o problemach miasta.

Inaczej.
Oto absurdalna teza.
To może niech kandydaci w ogóle nie otwierają ust.
Administrator

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Jacek » 12 paź 2018, 13:49

przemek_mierzejewski pisze:
12 paź 2018, 10:25
Jacek pisze:
Nie zgodzę się.
Fakt, radni mają zawężone kompetencję, a i kandydaci - nie będący wcześniej radnymi - mają słabą wiedzę o samorządzie.

Ale radny ma być głosem mieszkańców. Mamy się dowiedzieć jakie ma poglądy na różne sprawy.
Taka debata - w mojej ocenie - ma sens, nie jako spór o program, ale raczej jako rozmowa o problemach miasta.

Inaczej.
Oto absurdalna teza.
Mam troszkę inny pogląd na te kwestię. Oczywiście, nie jestem zwolennikiem kneblowania ust. W żadnym wypadku.
Oczywiście również zgadzam się, że radny ma być "vox populi".
Jednak w mojej opinii brak podstawowej choćby wiedzy prowadzi do sytuacji w której "vox populi" zmienia się w populizm i zaczyna się obiecywanie i próba przypodobania wyborcy w oderwaniu od realnych możliwości spełnienia tych żądań.

Moim zdaniem o problemach miasta można rozmawiać nie tylko raz na 4 czy teraz 5 lat i nie tylko w kontekście prowadzonej kampanii wyborczej obarczonej dużą dawką emocji, kiedy często zdrowy rozsądek przestaje być używany.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 paź 2018, 14:14

Jacek pisze:
12 paź 2018, 13:49
12 paź 2018, 10:25
Jacek pisze:
Nie zgodzę się.

Inaczej.
Oto absurdalna teza.
Mam troszkę inny pogląd na te kwestię. Oczywiście, nie jestem zwolennikiem kneblowania ust. W żadnym wypadku.
Oczywiście również zgadzam się, że radny ma być "vox populi".
Jednak w mojej opinii brak podstawowej choćby wiedzy prowadzi do sytuacji w której "vox populi" zmienia się w populizm i zaczyna się obiecywanie i próba przypodobania wyborcy w oderwaniu od realnych możliwości spełnienia tych żądań.

Moim zdaniem o problemach miasta można rozmawiać nie tylko raz na 4 czy teraz 5 lat i nie tylko w kontekście prowadzonej kampanii wyborczej obarczonej dużą dawką emocji, kiedy często zdrowy rozsądek przestaje być używany.
Ze wszystkim się zgadzam.

Szczególnie bolesne było to, że radni po prostu milczeli przez 4 lata. Zero polityki informacyjnej. Oczywiście na komisjach, nawet sesji - ok.
Ale na tym poprzestawali.
Radni wrośnięci w swoje środowiska - szczególnie wiejskie - w ogóle ignorują rozmowę: oni są znani na wsi i to im wystarczy. Załatwią płot, ogrodzenie, siłownię zewnętrzną. I tyle. Zapewne takie są tylko potrzeby mieszkańców.

Na pytania o spotkania z wyborcami odpowiadają: ja się spotykam w rożnych miejsca, a mój telefon jest publicznie znany. Itp.

Nie wierzę, że to się zmieni od następnej kadencji. Miną wybory, a radni znów wejdą do swojej skorupki.

I własnie teraz jest dobry moment na choćby krótką rozmowę.
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 13 paź 2018, 15:00

12 paź 2018, 14:14

Na pytania o spotkania z wyborcami odpowiadają: ja się spotykam w rożnych miejsca, a mój telefon jest publicznie znany. Itp.

Nie wierzę, że to się zmieni od następnej kadencji. Miną wybory, a radni znów wejdą do swojej skorupki.

I własnie teraz jest dobry moment na choćby krótką rozmowę.
To jest właśnie coś strasznego. Przychodzą wybory to wszyscy z ulotkami i zapowiedziami zmian a po wyborach... Jeśli coś chcesz to dzwoń, przyjdź... no zero zaangażowania.

I tak jest w wielu gminach
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 13 paź 2018, 20:08

Jednak może spróbujemy zorganizować jakieś spotkanie z kandydatami na radnych.
Czwartek 18/10 godz. 19:00 NOK
https://www.facebook.com/events/466508217169716
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybory samorządowe 2018”