Łańcuch Światła - Nowy Tomyśl 26/7/2018 czwartek 21:00

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Łańcuch Światła - Nowy Tomyśl 26/7/2018 czwartek 21:00

Post autor: przemek_mierzejewski » 25 lip 2018, 14:50

czwartek (jutro), 26 lipca 2018, godz. 21:00, pl. Niepodległości przed sądem w Nowym Tomyślu.

Przyłączmy się do ogólnopolskich protestów.
Wychodzimy by zamanifestować nasz sprzeciw wobec zawłaszczania sądów przez polityków.

https://www.facebook.com/events/560109537737891
manifa180726_f.png
manifa180726_f.png (506.67 KiB) Przejrzano 1690 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Re: Łańcuch Światła - Nowy Tomyśl 26/7/2018 czwartek 21:00

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 lip 2018, 21:44

P2500370.JPG
P2500370.JPG (79.68 KiB) Przejrzano 1641 razy
P2500388.JPG
P2500388.JPG (82.78 KiB) Przejrzano 1641 razy
P2500391.JPG
P2500391.JPG (75.28 KiB) Przejrzano 1641 razy
P2500393.JPG
P2500393.JPG (98.23 KiB) Przejrzano 1641 razy
P2500410.JPG
P2500410.JPG (93.04 KiB) Przejrzano 1641 razy
P25004102.JPG
P25004102.JPG (75.72 KiB) Przejrzano 1641 razy
P2500416.JPG
P2500416.JPG (91.64 KiB) Przejrzano 1641 razy
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 29 lip 2018, 13:29

Znów znieważacie flagę !
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 29 lip 2018, 14:19

patryk1 pisze:
29 lip 2018, 13:29
Znów znieważacie flagę !
Patryk1,
Prokuratura w NT znajduje się na ul. Długa 7.
Jeżeli uważasz, że flaga PL albo EU została znieważona to zgłoś przestępstwo z KK.

Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 29 lip 2018, 19:02

przemek_mierzejewski pisze:
29 lip 2018, 14:19
patryk1 pisze:
29 lip 2018, 13:29
Znów znieważacie flagę !
Patryk1,
Prokuratura w NT znajduje się na ul. Długa 7.
Jeżeli uważasz, że flaga PL albo EU została znieważona to zgłoś przestępstwo z KK.

Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

Fladze należy się należyty szacunek a Wy przywiązując ją z inną nie okazujecie jej należytego szacunku. To świadczy tylko i wyłącznie o Was.
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

Camillo
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Kamil

Post autor: Camillo » 29 lip 2018, 22:47

UE - sztuczny twór, który nie prawa bytu w przyszłości.

Co pokazuje sytuacja na zachodzie z uchodźcami i brexit w Wielkiej Brytanii. Jakoś nie zauważyłem, żeby ten Twór próbował zrównać zarobki w całej wspólnocie i generalnie jednoczył. granice odtworzyli, żeby mieć tanią siłę roboczą z krajów wschodniej Europy.

Co do sądów. To nigdy nie były niezawistne i zawsze służyły pewnej grupie ludzi.
"Daj mi człowieka, a wymyślę mu winę" - czy jak to brzmiało?

A jak bawimy się w sądy, to prawo powinno być jednolite dla całej europy. A tak nie było i nie będzie.

gibber
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gibber » 29 lip 2018, 23:45

Camillo pisze:
29 lip 2018, 22:47

Co pokazuje sytuacja na zachodzie z uchodźcami i brexit w Wielkiej Brytanii. Jakoś nie zauważyłem, żeby ten Twór próbował zrównać zarobki w całej wspólnocie i generalnie jednoczył. granice odtworzyli, żeby mieć tanią siłę roboczą z krajów wschodniej Europy.

Co do sądów. To nigdy nie były niezawistne i zawsze służyły pewnej grupie ludzi.

A jak bawimy się w sądy, to prawo powinno być jednolite dla całej europy. A tak nie było i nie będzie.
UE - sztuczny twór. Spoko, tak tez mówili o USA pod koniec 1790 roku.

Sytuacja z uchodźcami i brexitem. Dobra rada, mniej oglądaj TVP więcej pojeździj po Europie. Wiesz skąd różnorodność w krajach zachodu. Słowo klucz: kolonie. Sytuacja z uchodźcami zostanie rozwiązana poprzez normalizacje w Syrii i odsyłanie imigrantów zarobkowych. Niemcy sobie z tym poradzą, to jest pewne, bo AfD rośnie w siłę. Z Brexitu to może na końcu nic nie wyjść, bo nie wiem czy pamiętasz, jak bohater Farage tak o to walczył a się ...ze strachu po referendum i zwinął kitę do czarnej dziury politycznej, razem z Cameronem, który tym referendum chciał urządzić plebiscyt poparcia dla Torysów (serio, liczył, że 90% zagłosuje za pozostaniem w UE). Obecnie status Berxitu jest taki, że w najgorszym razie będzie soft, super soft Brexit. GB zależy na dostępie do rynków zbytu, ponad 70% tego co wyprodukuj ichniejsze fabryki idzie na eksport a z drugiej strony dla przemysłu samochodowego UE to rynek nr zdaje się 2 za Niemcami. Nie mówiąc o projektach wspólnych GB, DE, FR, ES, IT i innych jak Airbus czy Eurofighter.

Jak twoim zdaniem twór ma zrównać zarobki? Dekretem, czy ty w ogóle wiesz skąd bierze się wysokość twoich zarobków, czy próbujesz przywołać ekonomie marksistowską?

Posłuchaj, to, że kilkanaście czarnych owiec robi ryj środowisku to chyba prosto zrozumieć. Ile było takich tematów, 50-100-500 ? na kilka milionów postępowań przez ostatnie 25 lat. Myślisz, ze inne środowiska są krystalicznie czyste, polityka już jest najlepszym przykładem. Myślisz, że sądy działające pod dyktando Prokuratora Generalnego, Min. Sprawiedliwości będą działały lepiej. Mylisz się.

Jednolite prawo dla wszystkich, wtedy dopiero byłby płacz, jak gość po jednym piwie w DE wylądowałby bez prawa jazdy i z wyrokiem, albo u nas by popuścili lejce na 0,8 promila jak we GB. Zastanów się. UE to taka różnorodność krajów, historii, obyczajów, że się nie da.

Także podsumowując, dajże Boże, aby u nas było tak dobrze, jak u nich jest źle.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 08 sie 2018, 11:54

Camillo pisze:

Jeżeli nie UE, to co? Jaką mamy alternatywę?
Oczywiście można i trzeba narzekać, że UE jest takie czy owakie.
Zrównanie zarobków? A jak to może być możliwe, kiedy "leniwy" "wschód" ma wydajność pracy 1,5x mniejszą niż średnia w UE.
Owszem rośnie ta wydajność, ale przecież nie może być tak, że ktoś kto pracuje mniej wydajnie, a więc mniej wyprodukuje dostanie takie zarobki jak ktoś, kto wyprodukuje 2x więcej.
U nas bolączką jest organizacja pracy oraz - zmora Europy Wschodniej i Środkowej - słaba zdolność do współdziałania.

Podkreślają to wszystkie rządy niezależnie od opcji i o tym mówią badania socjologiczne (patrz "Diagnoza społeczna" Czapińskiego). To się nazywa "pułapka średniego wzrostu", o której teraz trąbi Morawiecki.

W skrócie: jeżeli Polacy nie nauczą się dzielić wiedzą oraz współdziałać - pozostaniemy dożywotnio podwykonawcami.

--------------------------
Co do sądów.
Nie mogę zrozumieć satysfakcji z próby rozwalania sądownictwa. Czy to brak wiedzy, czy zwykła chęć odwetu?
Camillo - piszesz, że nigdy nie było niezależnie. Ok, przez na chwilę przyjmijmy taką tezę.

Zadaj sobie pytanie czy sprawy idą w stronę większej czy mniejsze niezależności sądownictwa?
Sytuacja jest teraz taka.(już to raz pisałem)

1. PiS na rympał wsadził dublerów do TK + jedną trzpiotkę jako I Prezesa TK i sparaliżował TK
2. KRS obsadzona przez sędziów - nieudaczników, także z orzeczeniami dyscyplinarnymi, w większości powiązanymi z Ministrem Sprawiedliwości
3. Sam Minister Sprawiedliwości i jednocześnie czynny prokurator - (tego wprost zabrania Konstytucja), może ingerować bezpośrednio w postępowanie prokuratorskie, nawet o kradzież kury (czego zabrania mu wprost Konstytucja).
4. Przez pół roku Minister Sprawiedliwości obsadził prezesów i wiceprezesów sądów
5. Podwładnymi Ministra Sprawiedliwości są dyrektorzy sądów.
6. Ustawą o SN wsadzi swoich sędziów, którzy zdecydują o ważności wyborów.

W tej sytuacji teza o "sędziach na telefon" jest po prostu rozczulająca.

Podoba Ci się taki wschodni standard? Sędziowie zależni do ministra?
Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Post autor: Pietia » 08 sie 2018, 22:29

08 sie 2018, 11:54
Jeżeli nie UE, to co? Jaką mamy alternatywę?
Oczywiście można i trzeba narzekać, że UE jest takie czy owakie.
No właśnie za bardzo wyjścia nie mamy , ale choćby sojusz z USA lub CHRL by nam się opłacił.... na pewno podjęty między 1989 a 2000 rokiem. Teraz mamy zapaść demograficzną i nic tego nie zmieni, bo już nawet nie ma kim rodzić(nie ma matek z wyżu) , koniec i bomba....
Osiem lat rządów oświeconych socjal-demokratów czkawką wspominanych, mieli wiele lat na reformę sądowictwa, wywalić oczyścić jak mawiał profesor Strzębosz nie zrobiono przez 25 lat nic. Przewlekłość , najdroższy system sądownictwa w przeliczeniu do PKB w skali UE !!!!
08 sie 2018, 11:54
4. Przez pół roku Minister Sprawiedliwości obsadził prezesów i wiceprezesów sądów
5. Podwładnymi Ministra Sprawiedliwości są dyrektorzy sądów.
Sędziowie na telefon są wymysłem poprzedniej epoki ,boli ta jadka którą za jazdę po 0,21 promila robią nagonkę na każdego złapanego po alkoholu sędziego, za[****] 50 dych roztargnienie , PiS zrobił dobry klimat do reformy, a tzw. "opozycja" z tymi świeczkami to dopełniła.
Co myśli szeregowy obywatel, skoro jest i było źle czy może być gorzej bądź lepiej.....

PS. Osobiście czekam aż ktoś z Was zawiesi jakiś płat(z gwar. szmatę) na pomniku Powstańców) . Ale teraz zagadka kto to powiedział:

1- "Pałowałbym protestujących związkowców"
2- "Polska demokracja silniejsza jest odawantur. Włądz w Polsce nie można przejąc na ulicy, a jedynie przy urnie wyborczej"
3- "Każdy kto obraża policjanta obraża majestat RP, Ci którzy naruszją prawo nie pozostaną bezkarni"
4- "Blokada Sejmu to zjawisko nieprawdopodobnie groźne"

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 sie 2018, 07:23

Problem, który mnie niepokoi, a Ty jesteś jego ucieleśnieniem, to coraz większe przyzwolenie na praktyki autorytarne. Dostrzegasz szczegółowy problem i akceptujesz rozwiązanie wykraczające poza normy prawa, ze względu na "wolę ludu". Dodatkowo już bez najmniejszej żenady cytujesz polityków PO, przypomniane ostatnio przez TVP. A TVN przypomina cytaty PiS z tamtego okresu.
Nie podpieraj się z dyskusji cytatami polityków. Czego mają dowodzić, że politycy cechują się hipokryzją?
To się zgadzamy i nie wracaj do tego tematu.

Cieszy Cię fakt, że minister - tak jak za PRL - może mianować prezesów sądów?
Cieszy Cię fakt, że prezydent - jak prezes rady państwa - decyduje, który sędzia przejdzie na emeryturę?
Przecież to jest rozwiązanie rodem z PRL.

Mam wrażenie, że PiSowi czy generalnie prawicy udało ludziom wlać w duszę gorycz i chęć ślepego odwetu.
Rewolucja - to zdaje się "wykrzykujesz".

--------------------------
Pietia pisze:
08 sie 2018, 22:29
(...)
Osiem lat rządów oświeconych socjal-demokratów czkawką wspominanych, mieli wiele lat na reformę sądowictwa, wywalić oczyścić jak mawiał profesor Strzębosz nie zrobiono przez 25 lat nic. Przewlekłość, najdroższy system sądownictwa w przeliczeniu do PKB w skali UE !!!!
Ty mówisz o wymianie kadr, a nie reformie. Wiara, że poprzez wymianę "na swoich" polepszy sytuację w sądownictwie jest naiwna.
Kadry w SN w 1990 akurat Strzembosz, (nie słyszałem o takim sędzi Strzębosz) wymienił i zweryfikował, ale rzeczywiście zabrakło woli do zmian kadrowych w sądach powszechnych (czytaj: usunięcie sędziów orzekających w sprawach politycznych przed 1989). Tu się zgodzę. Nawet TK się źle się zachował w tej sprawie.
Do do przewlekłości - to nie masz racji kompletnie. W porównaniu do EU nie jesteśmy ani gorsi, ani lepsi. I to wynika z danych Min. Sprawiedliwości.

"Najdroższy system" - i to jest właśnie ta klasyczna pisowska teza. U nas każda spraw trafia pod sąd: czy to jest wykroczenie czy zbrodnia, sprawa spadkowa, ustanowienie zabezpieczenia czy księgi wieczyste. Wszystko.
A przecież może być mediacja, tzw. "sędziowie pokoju".
Czy słyszałeś może, aby w obecnych zmianach, ktoś wspomniał "o czynniku społecznym" w sądach powszechnych? O kontroli ze strony wyborców?

Pietia pisze:
08 sie 2018, 22:29
Sędziowie na telefon są wymysłem poprzedniej epoki ,boli ta jadka którą za jazdę po 0,21 promila robią nagonkę na każdego złapanego po alkoholu sędziego, zajebanie 50 dych roztargnienie , PiS zrobił dobry klimat do reformy, a tzw. "opozycja" z tymi świeczkami to dopełniła.
Co myśli szeregowy obywatel, skoro jest i było źle czy może być gorzej bądź lepiej.....
Ok, przejedzmy do szczegółów.
"Sędziowie na telefon" pewnie już nie pamiętasz, o co chodziło. A sprawa z dzisiejszej perspektywy jest niewinna. Jeden sędzia był gotów przyśpieszyć termin posiedzenia aresztowego wobec oskarżonego ws. Amber Gold. Ok, to jest niesłychanie naganne, że w ogóle był gotów rozmawiać z niby z kimś z rządu.
Była dużo groźniejsza sprawa z sędzią SN, który koledze z Sądu Apelacyjnego czy Okręgowego mówił jak ma napisać kasację.

Co do diagnozy to się zgadzamy. Problemem jest "lekarstwo", a raczej "arszenik w małych ilościach" jakie zaaplikowało PiS.

Dziś sędziowie spotykają się z politykami, a to na jakimś wyjeździe na Litwie, a to wpadają pogadać go TK.
Powiedź: skoro system sądowniczy przed 2015 był zły "na telefon", wymagał reformy to jak nazwać obecne praktyki?
Jak nazwać to, że Ziobro mianuje swoje koleżanki na prezesów sądów?

Piszesz o nagonce na sędziego SO z Suwałk złapanego "po pijaku". Określasz to jako "jadka" zamiast "jatka".
Nie do końca zrozumiałem. Ubolewasz, że się czepiają sędziego czy mu współczujesz i akceptujesz jego zachowanie?
Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Post autor: Pietia » 15 sie 2018, 19:48

09 sie 2018, 07:23
Kadry w SN w 1990 akurat Strzembosz, (nie słyszałem o takim sędzi Strzębosz) wymienił i zweryfikował, ale rzeczywiście zabrakło woli do zmian kadrowych w sądach powszechnych (czytaj: usunięcie sędziów orzekających w sprawach politycznych przed 1989). Tu się zgodzę. Nawet TK się źle się zachował w tej sprawie.
Strzembosz vel Strzębosz
Określasz to jako "jadka" zamiast "jatka".
Czy nie pomyślał Pan że może mam dysgrafie albo po prostu preferuję mowę nienawiści i celowo stosuje czeskie błędy?

Skoro Minister Obrony Narodowej 3 ,4 bądź 5tej "potęgi" NATO myli pojęcia sodomitów i szwulków, choć każdy kto czytał Pismo Święte i tak wie o co chodzi to chyba ja mogę popełić drobny błąd.
Mam wrażenie, że PiSowi czy generalnie prawicy udało ludziom wlać w duszę gorycz i chęć ślepego odwetu.
Rewolucja - to zdaje się "wykrzykujesz".
PiS czyli prawica aha …… podciągnę to pod czeski błąd bądź dyskalkulie..... :P
Ale swoją drogą rozszyfrowałeś mnie Pan, możliwe do tych przez których przemawia gorycz i ślepy odwet , całkiem możliwe iż tak jest.

Wpisywanie w dokumenty "rodzic 1" i "rodzic 2" zamiast matka i ojciec to ma być rewolucja? Czyżby narodowi socjaliści z LEga Nord i Ruch Pięciu Gwiazd zawrócili kijem Tybr….
Wiecie co nie chce mi się za bardzo rozpisywać bo kijem Smródki nie zawrócę ale poczytajcie o twórcy KOD i WOŚP w jednej osobie o zarządzaniu i kreowaniu nastrojów społecznych, niejaki Walter Chełstowski- ciekawa osobowość , toż taki odpowiednik awiatora Rudolfa Hessa sprzed 70 lat.
Co do prawicy w Europie (posłużę się przykładem z Konstantynopola czyli prawie Azji) był taki wódz Mustafa Atakurk , pucze wojskowe na porządku dziennym , armia przewodnią siłą narodu itd. itd. nawet nazwa dzisiejszych demokratycznych sił rządzących dawnym Imperium Osmańskim https://tr.wikipedia.org/wiki/Adalet_ve ... ma_Partisi Na polski to Partia Sprawiedliwości i Rozwoju czy jakoś tak realizująca program PiS.
Zagadka na dziś kto to powiedział :
"Unia Europejska całkowicie popiera wybrany w Turcji demokratycznie rząd, instytucje i państwo prawa."
"Najdroższy system" - i to jest właśnie ta klasyczna pisowska teza. U nas każda spraw trafia pod sąd: czy to jest wykroczenie czy zbrodnia, sprawa spadkowa, ustanowienie zabezpieczenia czy księgi wieczyste. Wszystko.
A przecież może być mediacja, tzw. "sędziowie pokoju".
Czy słyszałeś może, aby w obecnych zmianach, ktoś wspomniał "o czynniku społecznym" w sądach powszechnych? O kontroli ze strony wyborców?
Panie Przemysławie to klasyczna teza obrońców sądowego Status Quo , nie mam zamiaru walić kim był maż byłej PAni Prezes czy poszczególnych "przypadkowych demonstrantów" bo uważam że nikt nie odpowiada za grzechy przodków tylko to już nawet szeregowi działacze Platformy Obywatelskiej przyznają że tam jest przysłowiowa stajnia Augiasza, ale jestem na etapie sprawy spadkowej więc się wypowiem qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww...a aÓgiaszu
Hmmm nie wiem nie pamiętam , nie znam , nie ma takiej partii jak Kukissssss w TVP i TVN-ach nie mówili...…?

Camillo
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Kamil

Post autor: Camillo » 18 sie 2018, 21:47

gibber pisze:
29 lip 2018, 23:45
Camillo pisze:

UE - sztuczny twór. Spoko, tak tez mówili o USA pod koniec 1790 roku.

Sytuacja z uchodźcami i brexitem. Dobra rada, mniej oglądaj TVP więcej pojeździj po Europie. Wiesz skąd różnorodność w krajach zachodu. Słowo klucz: kolonie. Sytuacja z uchodźcami zostanie rozwiązana poprzez normalizacje w Syrii i odsyłanie imigrantów zarobkowych. Niemcy sobie z tym poradzą, to jest pewne, bo AfD rośnie w siłę. Z Brexitu to może na końcu nic nie wyjść, bo nie wiem czy pamiętasz, jak bohater Farage tak o to walczył a się ...ze strachu po referendum i zwinął kitę do czarnej dziury politycznej, razem z Cameronem, który tym referendum chciał urządzić plebiscyt poparcia dla Torysów (serio, liczył, że 90% zagłosuje za pozostaniem w UE). Obecnie status Berxitu jest taki, że w najgorszym razie będzie soft, super soft Brexit. GB zależy na dostępie do rynków zbytu, ponad 70% tego co wyprodukuj ichniejsze fabryki idzie na eksport a z drugiej strony dla przemysłu samochodowego UE to rynek nr zdaje się 2 za Niemcami. Nie mówiąc o projektach wspólnych GB, DE, FR, ES, IT i innych jak Airbus czy Eurofighter.

Jak twoim zdaniem twór ma zrównać zarobki? Dekretem, czy ty w ogóle wiesz skąd bierze się wysokość twoich zarobków, czy próbujesz przywołać ekonomie marksistowską?

Posłuchaj, to, że kilkanaście czarnych owiec robi ryj środowisku to chyba prosto zrozumieć. Ile było takich tematów, 50-100-500 ? na kilka milionów postępowań przez ostatnie 25 lat. Myślisz, ze inne środowiska są krystalicznie czyste, polityka już jest najlepszym przykładem. Myślisz, że sądy działające pod dyktando Prokuratora Generalnego, Min. Sprawiedliwości będą działały lepiej. Mylisz się.

Jednolite prawo dla wszystkich, wtedy dopiero byłby płacz, jak gość po jednym piwie w DE wylądowałby bez prawa jazdy i z wyrokiem, albo u nas by popuścili lejce na 0,8 promila jak we GB. Zastanów się. UE to taka różnorodność krajów, historii, obyczajów, że się nie da.

Także podsumowując, dajże Boże, aby u nas było tak dobrze, jak u nich jest źle.

Nie można porównywać obecnej UE do USA z początku XVIII wieku. Przede wszystkim dopiero powstawała tożsamość narodowa, a XX wiek? Z tego co można wywnioskować po historii - to nacjonalizm. Narody zażarcie bronią swojej tożsamości historycznej i nie bardzo mają chęci na integrację w ramach "imperium europejskiego". Dopóki środki z wspólnoty będą płynąć do państw europejskich, to nie będzie rozpadu tego tworu.

Wiadomo, że Niemcy sobie poradzą. Katalonia nie poradziła sobie dlatego, że nie miała poparcia w Europie i co można powiedzieć więcej na ten temat? W sumie nic ;) To samo można powiedzieć o marzeniach Śląska. A prawdę mówiąc o bełkocie nie których polityków na temat odrębnego państwa.

W zarobkach jesteśmy daleko w tyle za Europą i trzeba powiedzieć sobie wprost - koszty życia rosną.
Dlatego nie wiedzę problemu, żeby Polacy zarabiali godziwe pieniądze. A z tego co wiem, wiele korporacji nie płaci podatków w Polsce.

Skoro kilka czarnych owiec robi co chce i nie jest rozliczana z tego, to czy to jest sprawiedliwość? Jak ja źle wykonam usługę, to zapewne klient mi nie zapłaci. A tutaj jest przeciwieństwo zdrowego rozsądku... A kłócić się z wymiarem sprawiedliwości, to raczej przegrana sprawa.

Piłeś, nie wsiadaj za kółko. Człowiek jest taką osobą, że gdyby nie było zakazów i regulaminów, to robiłby co chce.
Wjeżdżając do któregoś kraju autem, nie chwytam za kodeks drogowy i nie studiuje: " Co mi wolno, a co nie?".

Jednolite prawo wiele rzeczy by ułatwiło i skończyła by się dyskryminacja. Wiadomo, że można zrobić odstępstwa związku z tradycją i obyczajami, ale to kwestia dogadania się.

Mniej biurokracji, a będzie nam się łatwiej żyło. Chyba, że ktoś woli utrudniać życie do granic możliwości i jeszcze bardziej.
Przykładem jest niedopracowane RODO.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”