Nowy Tomyśl w obronie Sądu Najwyższego - 3/7/2018 wtorek 21:00

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Nowy Tomyśl w obronie Sądu Najwyższego - 3/7/2018 wtorek 21:00

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 lip 2018, 12:23

Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 21:00, pl. Niepodległości przed sądem w Nowym Tomyślu.
Bronimy Sądu Najwyższego.
Przyłączmy się do ogólnopolskich protestów.

Proszę zabrać flagi PL i EU oraz znicze.

Na początku lata 2018 roku nadszedł czas na egzamin dla sędziów Sądu Najwyższego. Będzie to egzamin z serii tych najważniejszych, gdzie na szali leży nie tylko kariera ich samych, ale bezpieczeństwo i przyszłość nas wszystkich. Sąd Najwyższy to ostatnia reduta demokratycznego państwa.

3 lipca kończy się kadencja tzw. emerytów sędziów Sądu Najwyższego. Bądźmy pod sądami w całej Polsce, okażmy wsparcie sędziom. W obronie niezależnego sądownictwa!
EDIT: wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/199805277394161/
manifa180703b_f.jpg
manifa180703b_f.jpg (18.65 KiB) Przejrzano 6126 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Re: Nowy Tomyśl w obronie Sądu Najwyższego - 3/7/2018 wtorek 21:00

Post autor: Pietia » 01 lip 2018, 21:42

Już miałem cichą nadzieje że znudziły Wam się te "zniczowe" protesty, ale jak spiewała Agnieszka Osiecka:
"Hop, siup i od nowa
Polska Ludowa, Polska Ludowa.
Hop, siup i od nowa Polska Ludowa - bęc!"
Taki precedens sądowy http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunik ... emerytury/ gdzie mieli ostatni
przemek_mierzejewski pisze:
01 lip 2018, 12:23
egzamin z serii tych najważniejszych
, cóż zawalili , a był to wyrok w identycznej sprawie praw nabytych. Zostaje jak babcia Kargulowa "Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" , a ja ze swej strony życzę Wam licznej frekwencji.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 01 lip 2018, 22:49

Jakich praw nabytych? Musisz rozwinąć, bo ciężko zrozumieć o czym piszesz
i tyle

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 01 lip 2018, 22:50

Poza tym to jest wyrok TK a nie SN
i tyle

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 04 lip 2018, 12:39

Mieliśmy wsparcie w osobie prof. Romana Wieruszewskiego.

Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 04 lip 2018, 23:08

zen pisze:
01 lip 2018, 22:49
Jakich praw nabytych ZEN, ano takich na które ktoś się pisał zawierając np. pierwszą umowę cywilno-prawną , a w tym wyroku Trybunał Konstytucyjny mówi że nie ma czegoś takiego , wystarczy poczytać ze zrozumieniem.
zen pisze:
01 lip 2018, 22:50
Czyli sąd sądem ale sprawiedliwość musi być ......po ich stronie. Przepraszam całe sądownictwo powinno być zreformowane w 30 lat temu, czyli w 1988-1989 roku! Tak nawiasem czy ktoś pamięta aferę z 1998 roku czyli juz za obowiązującej Konstytucji gdy ustawą ucięto kadencje sędziowskie PZPR-owskim "bonzom w togach" ,coś tam Prezydent "magister" Kwaśniewski protestował ale TK ukrócił im kadencje , można ???? Można! Wtedy był chyba prezesem obecnie protestujący ze zniczem Marek Safian. Dało się wtedy skrócić kadencje można i teraz choć śmiem twierdzić że "PiS-ory" przlicytowały i jadą po bandzie , głównie chodzi o tą 6 letnią kadencję.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 04 lip 2018, 23:09

Pietia pisze:
04 lip 2018, 23:08
zen pisze:
01 lip 2018, 22:49
Jakich praw nabytych ZEN, ano takich na które ktoś się pisał zawierając np. pierwszą umowę cywilno-prawną , a w tym wyroku Trybunał Konstytucyjny mówi że nie ma czegoś takiego , wystarczy poczytać ze zrozumieniem.
zen pisze:
01 lip 2018, 22:50
Czyli sąd sądem ale sprawiedliwość musi być ......po ich stronie. Przepraszam całe sądownictwo powinno być zreformowane w 30 lat temu, czyli w 1988-1989 roku! Tak nawiasem czy ktoś pamięta aferę z 1998 roku czyli juz za obowiązującej Konstytucji gdy ustawą ucięto kadencje sędziowskie PZPR-owskim "bonzom w togach" ,coś tam Prezydent "magister" Aleksander Kwaśniewski protestował ale TK ukrócił im kadencje , można ???? Można! Wtedy był chyba prezesem obecnie protestujący ze zniczem Marek Safian. Dało się wtedy skrócić kadencje można i teraz choć śmiem twierdzić że "PiS-ory" przlicytowały i jadą po bandzie , głównie chodzi o tą 6 letnią kadencję.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 05 lip 2018, 08:43

Ja nie wiem doprawdy o co ci chodzi, nie mam czasu rozwiązywać łamigłówek.
Jeśli chodzi o interpretację prawa w kwestii tzw praw nabytych, to nie jest ona często zgodna z ludowym rozumieniem sprawiedliwości. Jak wiele innych kwestii
i tyle

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 05 lip 2018, 14:59

A teraz kilka faktów.

"całe sądownictwo powinno być zreformowane w 30 lat temu, czyli w 1988-1989 roku!"

SN został zreformowany, także w zakresie obsady sędziowskiej. Odbyła się normalna lustracja.
Było to związane ze zmianą funkcji SN, a mianowicie część kompetencji SN przejęły Sądy Apelacyjne.
A zatem...
Pieta : fakty 0:1

czy ktoś pamięta aferę z 1998 roku czyli juz za obowiązującej Konstytucji gdy ustawą ucięto kadencje sędziowskie PZPR-owskim "bonzom w togach"

Pietia, ja nie pamiętam.

Pietia mówi zapewne o ustawie z dnia 11 kwietnia 1997 r. (i nie była to afera z 1998) o ujawnieniu pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z nimi w latach 1944-1990 osób pełniących funkcje publiczne, która weszła w życie 3 sierpnia 1997
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9970700443
Dzisiejszą Konstytucję uchwalono 2 kwietnia 1997, ale weszła w życie 17 października 1997.

Pieta : fakty 0:4 (1998 fałsz, za obowiązującej Konstytucji - fałsz, ucięła kadencje - fałsz)

Postępowanie lustracyjne podlegało normalnej procedurze sądowej, aż do SN i tylko wyrok mógł usunąć sędziego z zawodu. a to jest możliwe również teraz.
O ile się nie mylę (piszę z głowy) w 2007 (jakoś na wiosnę- czyli pod rządami PiS, ale z wniosku SLD) Trybunał Konstytucyjny "wykastrował" tę ustawę jako niezgodną z Konstytucją i ten wyrok do dziś wydaje mi się ciemniejszą plamą na TK. (defacto sankcjonował sędziów stanu wojennego) (chyba to była sygnatura K2/07), A zatem nie ukrócił tylko wręcz przeciwnie.

Pieta : fakty 0:5

Safian był I prezesem TK do jesieni 2006, a zatem nie mógł mieć wpływu na wyrok TK K2/07 z 2007
Pieta : fakty 0:6

Chodzi Ci zapewne o mgr. Stępnia, który był w składzie orzekającym K2/07.

TK i SN ma kilka dziwnych orzeczeń, ale szczerze mówiąc wolę sądy o nieco dziwnych wyrokach, niż sądy co do których mam przeświadczenie, że są sterowane, poprzez KRS, przez polityków.
Taka to różnica.

Pietia zadanie domowe dla Ciebie:
- czy obecnie usunięciu sędziów towarzyszy jakieś postępowanie sądowe, tak dla zapewnienia minimum praworządności?
- sprawdź czy się nie mylę w sprawie wyroku z 2007 uchylającego tę ustawę (to pisałem z pamięci)
- ile sędziów zostało usuniętych z zawodu na skutek działania ustawy lustracyjnej?

-----
A co do wskazanego przez Ciebie wyroku: to TK miał do wyważenia dwie racje: wydłużenie wieku emerytalnego oraz zabezpieczenie emerytalne czyli prozaicznie wysokość emerytury.
I co mówi wyrok TK - w skrócie: że jako nie-emeryt nie nabyłeś jeszcze prawa do emerytury. Gdybyś był emerytem, a ustawa kazałaby Ci wracać do roboty - to inna sprawa.
Podwyższenie wieku emerytalnego obejmuje więc osoby, które są w trakcie nabywania uprawnień emerytalnych; nie obejmuje natomiast tych, którzy prawa takie, zarówno rozumiane jako prawa in concreto jak i prawa in abstracto przed jej wejściem w życie uzyskali. Rozstrzygnięcie ustawodawcy nie naruszyło zatem zasady ochrony nabytych praw emerytalnych.

P.S. "Pietia - siadaj, niedostateczny"
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 05 lip 2018, 16:26

Nieoczekiwany uczestnik manifestacji.

fot. Szymon Konieczny Colorblind
20180703_w_obronie_SN.jpg
20180703_w_obronie_SN.jpg (86.5 KiB) Przejrzano 5832 razy
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 05 lip 2018, 16:39

05 lip 2018, 16:26
Nieoczekiwany uczestnik manifestacji.

fot. Szymon Konieczny Colorblind
20180703_w_obronie_SN.jpg
Przyznam szczerze że mimo uśmiechu uczestników na zdjęciu, jest ono smutne. Zwróćcie uwagę na średnią wieku uczestników. Można wysnuć wniosek, że dla osób do 40 lat nie jest to ważne.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 06 lip 2018, 11:09

Bo nie jest. Mało tego, jest to pożywka dla haseł o starych komuchach walczących o status quo
i tyle

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 06 lip 2018, 19:41

05 lip 2018, 14:59
P.S. "Pietia - siadaj, niedostateczny"
Za moich czasów mówiło się "pała" albo mierny. Ale to chyba niepoprawne polityczne mówić o kimś "mierny"
05 lip 2018, 16:26
Pietia, ja nie pamiętam.
Ja po pół litra też mało co pamiętam , wniosek idealni z Nas potencjalni ]świadkowie do komisji śledczej , ha ha ha!
Pietia mówi zapewne o ustawie z dnia 11 kwietnia 1997 r. (i nie była to afera z 1998) o ujawnieniu pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z nimi w latach 1944-1990 osób pełniących funkcje publiczne, która weszła w życie 3 sierpnia 1997
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9970700443
Dzisiejszą Konstytucję uchwalono 2 kwietnia 1997, ale weszła w życie 17 października 1997.
Hmmm Zapewne! Zapewne to Vacatio legis w tym momęcie będzie istotne, ale cóż . W sumie to chodziło mi o wyroki z 1998 roku czyli już za obowiązującej Konstytucji.

Najchętniej odnióśł bym się do najmłodszego uczestnika tego protestu czyli białego kejtra, niestety starać będę odnosić się merytorycznie:
Pieta : fakty 0:5

Safian był I prezesem TK do jesieni 2006, a zatem nie mógł mieć wpływu na wyrok TK K2/07 z 2007
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Safjan Czyli skoro był 1998-2006 to komisyjnie mam już dostateczny!!!!!
Pieta : fakty 0:6

Chodzi Ci zapewne o mgr. Stępnia, który był w składzie orzekającym K2/07.
Nie chodzi o profesora Marka Safjana. Teraz zadanie domowe dla Ciebie: idź do czytelni odnajdz materiały dotyczące : wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 24 czerwca 1998 r., sygn. K. 3/98 bo w internetach coś cicho na ten temat , mała podpowiedź https://prawo.money.pl/orzecznictwo/try ... zenie.html , https://wpolityce.pl/polityka/402417-ni ... go-sedziow

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 06 lip 2018, 19:58

A co do wskazanego przez Ciebie wyroku: to TK miał do wyważenia dwie racje: wydłużenie wieku emerytalnego oraz zabezpieczenie emerytalne czyli prozaicznie wysokość emerytury.
I co mówi wyrok TK - w skrócie: że jako nie-emeryt nie nabyłeś jeszcze prawa do emerytury. Gdybyś był emerytem, a ustawa kazałaby Ci wracać do roboty - to inna sprawa.
Podwyższenie wieku emerytalnego obejmuje więc osoby, które są w trakcie nabywania uprawnień emerytalnych; nie obejmuje natomiast tych, którzy prawa takie, zarówno rozumiane jako prawa in concreto jak i prawa in abstracto przed jej wejściem w życie uzyskali. Rozstrzygnięcie ustawodawcy nie naruszyło zatem zasady ochrony nabytych praw emerytalnych.
zen pisze:
05 lip 2018, 08:43
Jeśli chodzi o interpretację prawa w kwestii tzw praw nabytych, to nie jest ona często zgodna z ludowym rozumieniem sprawiedliwości. Jak wiele innych kwestii
No włąsnie: Jeśli chodzi o interpretacje prawa...…………………… Sąd Najwyższy czy TK powinny być zobowiązane do obrony obywateli przed zakusami polityków. Wy dalej z uporem maniaka próbujecie udowodnić że: " czarne jest czarne , a białe jest białe"(cyt. nieznany). Tyle było haniebnych wyroków TK które to w obronie deficytu budżetowego skubały obywateli ! Bo TK nie rozpatruje zgodności ustaw z prawem ale także ich wpływ na budżet!!!! To jest prawo , wolne żarty. Wyroki TK z lat 2006-2015 to śmiech na sali. Już myślałem iść poprotestować z Wami , bo też skrócenie obecne zakusy PiS-u apropo skrócenia kadencji mi się nie podobają , komunistyczni sędziowie powinni wylecieć z sądów nie ustawą obniżającą wiek ,a dostać wyroki. Tak ja pojmuję sprawiedliwość. No ale jak widzę profesor Gersdorf w asyście Kramka i "Farmazona" i Was obrońców wyroków TK bo budżet się walił to trzeźwieje natychmiast!!! Pozdrawiam!

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 06 lip 2018, 20:22

Pietia pisze:
06 lip 2018, 19:41

Nie chodzi o profesora Marka Safjana. Teraz zadanie domowe dla Ciebie: idź do czytelni odnajdz materiały dotyczące : wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 24 czerwca 1998 r., sygn. K. 3/98 bo w internetach coś cicho na ten temat , mała podpowiedź https://prawo.money.pl/orzecznictwo/try ... zenie.html , https://wpolityce.pl/polityka/402417-ni ... go-sedziow
Tak. Pietia - jak już klepnąłem post to przypomniałem sobie, że była taka sprawa - pochodna od lustracji sędziów.
Ale podałeś złe linki. I podałeś link do Karnowskich - to Cię dyskwalifikuje jako rozmówcę :) :) Karnowscy to bezczelni propagandziści nie warci czytania. Przy czym ten artykuł opublikowano dopiero dziś.
Tutaj jest prawidłowy link do K 3/98.
https://prawo.money.pl/orzecznictwo/try ... zenie.html

Już teraz bez żartów.

Wydawało by się, że podobna, wtedy chodziło o sędziów sądów powszechnych, teraz mamy spór o sędziów SN, Można uznać, że to jest to samo.

Ale...
Dzisiejszy spór zasadniczo można zawęzić do 3 rzeczy.
1. Kadencja 1 Prezes SN - tu dyskusji nie ma: nie ma żadnej sztuczki, aby skrócić kadencję 1 prezesa SN. PiS idzie na "rympał".
2. Czy można określić wiek emerytalny sędziego SN: Tak, ustawą można to zrobić - i tu sporu nie ma; spór jest, czy można to zrobić z obecnymi sędziami SN, czy dopiero powołanymi pod mocą nowej ustawy.

3. Sędziowie, którzy przekroczyli 65 lat, mają pytać o zgodę organ wykonawczy czyli Prezydenta z kontrasygnatą premiera, a to już wprost ten wyrok K 3/98 powiedział, że tak być nie może, bo...

"Byłoby to oczywiście niedopuszczalne, gdyby - jak w okresie PRL - zgodę na przedłużenie sprawowania urzędu sędziowskiego wydawał organ polityczny (Minister Sprawiedliwości) postawiony poza systemem organizacyjnym władzy sądowniczej. Obecny jednak przepis przyznaje prawo decyzji Krajowej Radzie Sądownictwa, której konstytucyjnym zadaniem jest właśnie ochrona niezawisłości sędziów i której skład gwarantuje, że decyzje o losie sędziego podejmowane będą przede wszystkim przez innych sędziów."

I jeszcze raz: spór nie jest o to czy można skrócić sędziom wiek emerytalny, tylko czy można to zrobić w toku kadencji.

Także - jak zwykle - niby to samo, ale nie to samo.
tak to jest jak pakujesz głowę "karnowskmi". :)
Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 06 lip 2018, 21:47

06 lip 2018, 20:22
Tak. Pietia - jak już klepnąłem post to przypomniałem sobie, że była taka sprawa - pochodna od lustracji sędziów.
Czyli 1997 czy 1998 to często przekracza Vacatio Legis. Różnica ogromna.
I podałeś link do Karnowskich - to Cię dyskwalifikuje jako rozmówcę
Czuję się "zbanowany" na miesiąc rok??? Choć tylko zaprosiłęm do czytelni -
Pietia pisze:
Teraz zadanie domowe dla Ciebie: idź do czytelni odnajdz materiały dotyczące : wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 24 czerwca 1998 r., sygn. K. 3/98 bo w internetach coś cicho na ten temat
, i proponując pewne tzw. "linki" :
Pietia pisze:
mała podpowiedź https://prawo.money.pl/orzecznictwo/try ... zenie.html , https://wpolityce.pl/polityka/402417-ni ... go-sedziow
Nastąpił atak z grubej rury bo "link karnowskich " śmiał ktoś zamieścić
Pietia pisze:

Wydawało by się, że podobna, wtedy chodziło o sędziów sądów powszechnych, teraz mamy spór o sędziów SN, Można uznać, że to jest to samo.

Czyli można skrócić kadencje, można tylko zalezy kto rządzi, i kto organizuje protest!! Ja wprost napisałem że reforma winna nastąpić 30 lat temu i do ZK Wronki posłać komunistycznych śedziów i prokuratorów. Ale nie link od "karnowskich" , uśmiałem się , pomimo wina pożeczkowego które właśnie sącze, In Vini Veritas, poczestuje jak te protesty znormalnieją! Bylo protestować politycznie o byle kornika, o wpychanie na rympał sędziów przed kadencją za poprzediej władzy, sami te protesty wypaliliście , a teraz gdy faktycznie by protesty były zasadne, bo ja tez nie zgadzam się ze skróceniem kadencji profesor Gersdoerf jest jak w przypowieściach : krzyczał że owce kradną a gdy faktycznie przszedł wilk nikt na ratunek nie przybył . Dlatego pozdrawiam Was gorąco ,macie racje bodaj z jedynym skróceniem kadencji profesor Gersdorf tylko jak tu teraz się porozumieć ??? Nikt normalny w obronie Rzrplińkich i Gersdorf nie wystąpi , w sumie nawet ja bym bronił jej 6 letniej kadencji gdyby nie Wasz upór bo za PO było super. Jednym słowy moja noga w tak "zacnym" gronie nie postąpi . Zagadka na jutro bo mam do zlania wino z winogron 2017 , taki wzór prawnika Stanisław Hejmowski, odsądzany od czci i wiary. Co się dziś z nami stało że ludzie takie plwociny wylewają na groby, choćby poznańskiego bohatera Strzałkowiego.

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 06 lip 2018, 22:04

''Tłumy protestujących pod sądem w Nowym Tomyślu'' - ciekawe czy gdzieś pojawi się taki tytuł
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 06 lip 2018, 22:14

Tłumów to nie widać, można powiedzieć, że na gminę liczącą 26 tysięcy mieszkańców z okładem przyszła ledwie reprezentacja reprezentacji, no i kejter.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 07 lip 2018, 05:34

Pietia pisze:
06 lip 2018, 21:47
(...)
Czyli można skrócić kadencje, można tylko zalezy kto rządzi, i kto organizuje protest!! Ja wprost napisałem że reforma winna nastąpić 30 lat temu i do ZK Wronki posłać komunistycznych śedziów i prokuratorów. Ale nie link od "karnowskich" , uśmiałem się , pomimo wina pożeczkowego które właśnie sącze, In Vini Veritas, poczestuje jak te protesty znormalnieją! Bylo protestować politycznie o byle kornika, o wpychanie na rympał sędziów przed kadencją za poprzediej władzy, sami te protesty wypaliliście , a teraz gdy faktycznie by protesty były zasadne, bo ja tez nie zgadzam się ze skróceniem kadencji profesor Gersdoerf jest jak w przypowieściach : krzyczał że owce kradną a gdy faktycznie przszedł wilk nikt na ratunek nie przybył . Dlatego pozdrawiam Was gorąco ,macie racje bodaj z jedynym skróceniem kadencji profesor Gersdorf tylko jak tu teraz się porozumieć ??? Nikt normalny w obronie Rzrplińkich i Gersdorf nie wystąpi , w sumie nawet ja bym bronił jej 6 letniej kadencji gdyby nie Wasz upór bo za PO było super. Jednym słowy moja noga w tak "zacnym" gronie nie postąpi . Zagadka na jutro bo mam do zlania wino z winogron 2017 , taki wzór prawnika Stanisław Hejmowski, odsądzany od czci i wiary. Co się dziś z nami stało że ludzie takie plwociny wylewają na groby, choćby poznańskiego bohatera Strzałkowiego.
Pietia, z tymi "karnowskimi" to był żart - jeśli nie zrozumiałeś. :) :) ale rzeczywiście karnowscy to propagandziści - i szkoda na nich czasu.

Ale do meritum.
Ty znowu swoje, więc napiszę jaśniej: nie, władza wykonawcza nie może skracać kadencji sędziów.
Niestety prezentujesz przykład jak na ludowo interpretować prawo. Wyrok K 3/98 dotyczył niby tego samego, ale jak zwykle rozbija się o szczegóły.

Twój tzw. "whataboutyzm"
Co do TK i dwóch sędziów wsadzonych na rympał przez PO: TK wyrokiem K 34/15 z 3/12/2015 wywalił ich z tej nieszczęsnej czerwcowej ustawy, ale jednocześnie uznał, że trzech sędziów wybranych przez PO jest OK.
Stąd PiS i Duda nie czekając na wyrok TK, sami uznając, że ustawa nie jest konstytucyjna, w nocy zaprzysiągł 5 sędziów TK. Stąd mamy 3 "dublerów" w TK.
Pietia pisze:
06 lip 2018, 19:58
No włąsnie: Jeśli chodzi o interpretacje prawa...…………………… Sąd Najwyższy czy TK powinny być zobowiązane do obrony obywateli przed zakusami polityków. (...)
Mówisz "obrony obywateli przed zakusami polityków". Wyrażasz takie życzenie, ale nie analizujesz sytuacji.

Sytuacja jest teraz taka.
1. PiS na rympał wsadził dublerów do TK + jedną trzpiotkę jako I Prezesa TK i sparaliżował TK
2. KRS obsadzona przez sędziów - nieudaczników, także z orzeczeniami dyscyplinarnymi, w większości powiązanymi z Ministrem Sprawiedliwości
3. Sam Minister Sprawiedliwości i jednocześnie czynny prokurator - (tego wprost zabrania Konstytucja), może ingerować bezpośrednio w postępowanie prokuratorskie
4. Przez pół roku Minister Sprawiedliwości obsadził prezesów i wiceprezesów sądów
5. Podwładnymi Ministra Sprawiedliwości są dyrektorzy sądów.
6. Ustawą o SN wsadzi swoich sędziów, którzy zdecydują o ważności wyborów.

Pietia, jeżeli uważasz, że PO było złe, to jak nazwiesz PiS? Postawisz to na wadze?

Pieta i Josh - tacy mądrale jesteście? Kpicie z protestów? Naprawdę? Podoba Wam się oddychanie "wschodnim" standardem? Czy to tylko dziecinna satysfakcja, że PiS dokopał PO?

Więc - rzeczywiście - rozlewajcie dalej winko "pożeczkowe", chwalcie się ogórkami z działki i analizujcie szybkość przesyłki Inpostem rybek akwariowych.
Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 07 lip 2018, 08:30

07 lip 2018, 05:34
Co do TK i dwóch sędziów wsadzonych na rympał przez PO: TK wyrokiem K 34/15 z 3/12/2015 wywalił ich z tej nieszczęsnej czerwcowej ustawy
Czyli znalazł się jednak winowajca całego ambarasu, to mnie cieszy niezmiernie. Skok na trubunał , już nawet SLD klnie że dało się Platformie namówić na skok na trybunał. Teraz to już jak widać efekt kuli śniegowej.....

Był kiedyś taki żartowniś Donald , ciekawe miał wypowiedzi na temat praw nabytych https://www.money.pl/emerytury/wiadomos ... 07173.html źródła można by mnożyć .
Dlatego wydaje mi się że coraz większy frekwencyjny "sukces" demonstracji zniczowych jest pochodną zaangażowania politycznego paru osób z którymi większości społeczeństwa nie jest po drodze.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 07 lip 2018, 10:18

Pietia pisze:
07 lip 2018, 08:30
Co do TK i dwóch sędziów wsadzonych na rympał przez PO: TK wyrokiem K 34/15 z 3/12/2015 wywalił ich z tej nieszczęsnej czerwcowej ustawy
Czyli znalazł się jednak winowajca całego ambarasu, to mnie cieszy niezmiernie. Skok na trubunał , już nawet SLD klnie że dało się Platformie namówić na skok na trybunał. Teraz to już jak widać efekt kuli śniegowej.....

(...)
To już przestaje być zabawne. Cytujesz kawałek mojego zdania, tylko taki, który Ci pasuje do tezy.
Co do TK i dwóch sędziów wsadzonych na rympał przez PO: TK wyrokiem K 34/15 z 3/12/2015 wywalił ich z tej nieszczęsnej czerwcowej ustawy, ale jednocześnie uznał, że trzech sędziów wybranych przez PO jest OK.
Stąd PiS i Duda nie czekając na wyrok TK, sami uznając, że ustawa nie jest konstytucyjna, w nocy zaprzysiągł 5 sędziów TK. Stąd mamy 3 "dublerów" w TK.
Powtórzę:

TK wyrokiem K 34/15 z 3/12/2015 uznał wybór 3 sędziów TK, tym która kadencja kończyła się przed wyborami - za prawidłowy.
TK wyrokiem K 34/15 z 3/12/2015 uznał wybór 2 sędziów TK, tym która kadencja kończyła się po wyborach - za nieprawidłowy.

I do tego właśnie jest, a raczej był TK.

I znów niedobre PO...
Powtarzasz propagandowe tezy prawicowych portali, a to, że sądownictwem - pośrednio, a nawet bezpośrednio jak w przypadku Ziobry - kierują politycy to Ci pasuje? Tak jest dla Ciebie OK? A to, że już w 2007 PiS chciało sparaliżować TK, to pasuje do tezy jakoby to PO dało pretekst do zmian w TK? To już więcej niż naiwność.

Pisząc: (...)Wyroki TK z lat 2006-2015 to śmiech na sali.(...) robisz z siebie kompletnego ignoranta, bo uważasz, że wyroki po 2015 są ok, bo zmienił się skład TK? Taki z Ciebie konstytucjonalista, to wskaż wyroki TK, które Cię tak rozbawiły.

Czy potrafisz ważyć racje?
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 07 lip 2018, 12:02

JOSH pisze:
06 lip 2018, 22:14
Tłumów to nie widać, można powiedzieć, że na gminę liczącą 26 tysięcy mieszkańców z okładem przyszła ledwie reprezentacja reprezentacji, no i kejter.
No bo bądźmy szczerzy, kto ma czas i ochotę na takie manifestacje?
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 08 lip 2018, 22:24

Ja nie mam czasu i ochoty, bo jestem apolityczny i tyle. Nie będę sterczał pod sądem, wiedząc, że nic nie zmienię.

Wolę rozlewać wino, zbierać ogórki i odbierać paczki z inpostu, bo robię to co lubię, a nie na siłę sterczeć pod sądem, co by Przemek nie musiał krytykować mojego podejścia do polityki. Ten ton wypowiedzi nie bardzo mi się podoba.

Chyba nie muszę popierać Waszych protestów, prawda?

I nie kpię z was tylko podsumowałem w miarę grzecznym tonem, owoc Waszych protestów.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 lip 2018, 12:12

JOSH pisze:
08 lip 2018, 22:24
Ja nie mam czasu i ochoty, bo jestem apolityczny i tyle. Nie będę sterczał pod sądem, wiedząc, że nic nie zmienię.

Wolę rozlewać wino, zbierać ogórki i odbierać paczki z inpostu, bo robię to co lubię, a nie na siłę sterczeć pod sądem, co by Przemek nie musiał krytykować mojego podejścia do polityki. Ten ton wypowiedzi nie bardzo mi się podoba.

Chyba nie muszę popierać Waszych protestów, prawda?

I nie kpię z was tylko podsumowałem w miarę grzecznym tonem, owoc Waszych protestów.
Josh, popierać nie musisz.

Kpiny zostaw dla siebie, do dyskusji zapraszam.
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”