"(...)forum umiera(...)" czyli likwidacja forum

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

"(...)forum umiera(...)" czyli likwidacja forum

Post autor: przemek_mierzejewski » 07 maja 2018, 12:07

Przeniosłem z tego wątku.
viewtopic.php?f=2&t=5545#p48902
Camillo pisze:
06 maja 2018, 22:18
(...)

Zmieniając temat:
Generalnie wydaje mi się, że forum umiera.
Kiedyś na nim działo się wiele. A teraz odzywa się kilka osób, które można podpiąć pod administrację forum ;p
Czy wyraziłeś tylko opinię/żal, że forum umiera, czy chcesz coś zaproponować? Sam zdaje się nie jesteś zbytnio aktywny, przynajmniej na tym forum.
Od zawsze tak jest, że sporo osób czyta, ale nikt nie chce się wypowiadać. Widać to po statystykach. Można oczywiście podnieść atrakcyjność treści poprzez wrzucanie plotek/konfabulacji, ale od początku nie było to mile widziane.

Przypomnę casus PNT.INFO i wolnej amerykanki do czasu, gdy administratorzy pozwalali się wypowiadać w komentarzach bez logowania.
(W tej chwili są chyba tylko dozwolone komentarze oparte na wtyczce FB, a druga rzecz to nie można przeklikać się do starszych wiadomości)

Kogo masz na myśli pisząc: "podpiąć pod administrację forum". Faktycznym administratorem tego forum - od jakiś 3 lat - jestem tylko ja. Wcześniej było to max 3 osoby (nie licząc próby uspołecznienia zarządzania).

Forum nie młodnieje (w sensie atrakcyjności) i tę tendencję dało się zauważyć od "wejścia" na rynek FB.

Przy czym takich umierań już było kilka i niewątpliwie wybory bardzo ożywiają forum.

Czyli co? Likwidujemy forum?

Porównanie pierwszych kwartałów 2017 i 2018. Jest niewątpliwy spadek odwiedzin.
forum_umiera.PNG
forum_umiera.PNG (27.6 KiB) Przejrzano 256 razy
Porównanie pierwszych ostatniego kwartału 2014 (wybory samorządowe) i 2017. (Ten "pik" w 17 listopada 2014., to oczywiście noc po wyborach - 1395 unikalnych odwiedzin)
forum_umiera2.PNG
forum_umiera2.PNG (23.41 KiB) Przejrzano 256 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”