Facebook nie życzy sobie ONR i NOP -

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Facebook nie życzy sobie ONR i NOP -

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 kwie 2018, 16:29

ONR odwołuje się bezpośrednio do tradycji ONR z 1934 roku, a ten - choć krótko działał oficjalnie - można uznać za organizację faszystowską.
Te skrajne siły zasiliły później, w czasie IIWŚ, Narodowe Siły Zbrojne, które - warto przypomnieć - inaczej niż AK nie były reprezentacją legalnego rządu na uchodźstwie.

https://newsroom.fb.com/news/h/standardy-spolecznosci/
Obecność organizacji konsekwentnie naruszających nasze zasady może zostać zabroniona na naszej platformie. Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) w Polsce. Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni.

Niedozwolone jest odwoływanie się do zakazanych organizacji, takich jak ONR i NOP, oraz stosowanie ich symboliki w celu ich propagowania. Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania, wykorzystywane do rozprzestrzeniania mowy nienawiści, zostaną usunięte. Choć nie jest to przypadek specyficznie polski, bo zjawiska takie występują na całym świecie, uznaliśmy, że warto to wyjaśnić z bardziej lokalnego punktu widzenia.
{obrazek z profilu Akcja Demokracja}
akcja_demokracja_onr.png
akcja_demokracja_onr.png (96.42 KiB) Przejrzano 680 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Re: Facebook nie życzy sobie ONR i NOP -

Post autor: Pietia » 11 maja 2018, 21:29

Warto by "zakazać wjazdu" na NFNT innym organizacjom głoszącym poglądy faszystowskie i rasistowskie??? Dajmy na to np. Żydowskiemu Związkowi Wojskowemu w którego skład wchodzili głównie oficerowie Wojska Polskiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Żydowski_ ... nnant).jpg , zasłynęli tym że w trakcie Powstania w Gettcie występowali pod biało-czerwoną flagą którą to wciągnęli w boju na szczyt getta. No ale wiadomo Żydzi faszyści jak by powiedział "wujcio fejsbuń" i jaśnie oświecone adminy forum. 50 lat propagandy robi swoje , pompowanie lewicowej Żydowskiej Organizacji Bojowej występującej podczas Powstania w Gettcie często pod czerwonym sztandarem z sierpem i młotem. Słyszał Pan o tym??? Przemilczę obecne dokonania tzw."chłopców narodowców" z ONR którzy podobnie jak Pan zapomnieli że czołowi działacze Ruchu NArodowego zostali w wymordowani przez okupanta niemieckiego w obozach koncentracyjnych. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Mosdorf https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław ... _narodowy) Czyli co faszyści z ONR-u zginęli z rąk hitlerowców a być może prusaków, a w sumie to chyba byli Krzyżacy no bo na pewno nie Niemcy!!!!!!!!!!!!!

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 maja 2018, 10:17

Pietia pisze:
11 maja 2018, 21:29
Warto by "zakazać wjazdu" na NFNT innym organizacjom głoszącym poglądy faszystowskie i rasistowskie??? (...)
Taki "zakaz" w postaci regulaminu już istnieje.

Co prawda nie widzę związku pomiędzy tym wątkiem, a powstaniem w getcie, ale...

-----
Co do ŻZW i ŻOB - to dokładnie łykasz narrację przywódców ŻOB, że ŻZW to faszyści. Owszem - ŻZW można by ich nazwać nacjonalistami żydowskimi, a z pewnością syjonistami, ale tylko w związku ze współpracą w Betar-em. (Tak samo można NSZ nazwać faszystami, bo się wywodziła ze skrajnych środowisk - równie głupie). Sprawa jest banalna: przywódcy ŻOB przeżyli wojnę, a przywódcy ŻZW nie (chyba tylko jeden - piszę z pamięci, bo etat zagłębiania się w historię powstania mam już jakoś 20 lat za sobą), więc siłą rzeczy narracja ŻOB (organizacja lewicowa) rozeszła się po komunistycznej Polsce (ale już nie po świecie) głównie za sprawą Marka Edelmana, dodatkowo wpisująca się w narrację uznawaną za oficjalną przez 45 lat komuny. W Izraelu nikt nie ma wątpliwości co do przebiegu i wagi ŻOB i ŻZW, ponieważ współcześnie można LIKUD uznać za spadkobiercę ŻZW (tak z grubsza).

Szkoda mi nawet z tymi Twoimi, piątkowymi odkryciami historycznymi dłużej polemizować. Powielasz wszystkie prawicowe stereotypy, pogłębione o niewiedzę.

Co do ONR:
Pietia pisze:
(...)
Przemilczę obecne dokonania tzw."chłopców narodowców" z ONR którzy podobnie jak Pan zapomnieli że czołowi działacze Ruchu NArodowego zostali w wymordowani przez okupanta niemieckiego w obozach koncentracyjnych. (...)
I tu właśnie można jak w soczewce poznać głębię Twojej niewiedzy:
no właśnie "Mosdorf" jest głównym argumentem dzisiejszego ONR, która mniej więcej mówi tak: "skoro nasz działacz (Mosdorf, S.Piasecki) zginął z rąk faszystów, no to przecież my nie możemy być faszystami". Przyznam, że tego nie rozumiem. ONR jednych wybierają za patronów (Mosdorf), a innych nie (np. Bolesław Piasecki), którego przedwojenne prace o przyszłym ustroju państwa są szokujące i - co gorsza - są powielane przez dzisiejszy ONR (np. w deklaracji ideowej).

Rozśmieszyło to Twoje oburzenie, że niby ONR zapomniał o Mosdorfie, bo mnie się zdawało, że to najbardziej przez ONR eksploatowana postać.
(przeglądnij strony regionalne ONR - linków nie będę podawał).

----

Śmieszna sprawa z takimi jak Ty odkrywcami historii: oglądniesz na TVP Historia program o powstaniu w getcie, przeczytasz "Historia - Do Rzeczy", portal FRONDA i inne prawicowe portale i zdaje Ci się, że odkrywasz nieznane - przemilczane przez komunistów - białe plamy historii.
To tak jakby ostatnie 25 lat było przedłużeniem PRL i zupełnie nie istniały lata 90-te - niezmiennie mnie to rozczula.

W 90tych latach nie było internetu i kto chciał się czegoś dowiedzieć musiał przeczytać całą książkę, a najlepiej dwie. :) :)

Ot, przeczytałeś jeden, dwa artykuły, podeprzesz się Wikipedią i kozaczysz na Forum.

P.S. A teraz w następnym poście - znów w sposób trudny do zrozumienia rzucisz jakimiś nowymi "nieznanymi faktami".
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 13 maja 2018, 19:42

przemek_mierzejewski pisze:
12 maja 2018, 10:17
Ot, przeczytałeś jeden, dwa artykuły, podeprzesz się Wikipedią i kozaczysz na Forum.
Pan mnie obrażasz.... Ja do dziś spać nie mogę ..... bo mi się śnią te "polskie obozy" Jak budowali A2 i wykopowali tzw. "żydów" ja tym budpwlańcom tłumaczyłem mój dziadek katolik w tym marszu śmierci uczestniczył. Kozaczę .... Ja powinienem się leczyć ..... jak mój dziadek zdychał na poobozowe choroby chował jedzenie ja po dziś dzeń chowam futer......leczę się...... ale nie mów Pan że nazwanie prusaka Niemcem czy bahny Rumunem jest rasizmem ....... mój dziad jak zdychał zawsze mówił że jest najedzony......

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 13 maja 2018, 19:53

przemek_mierzejewski pisze:
12 maja 2018, 10:17
Pietia pisze:

P.S. A teraz w następnym poście - znów w sposób trudny do zrozumienia rzucisz jakimiś nowymi "nieznanymi faktami".
Przepraszam "********" marsz śmierści z Żabikowa do Sachsenchausen........krzyżacy, prusacy ganiali ???? W latach 50 tych 80 tych mówiło się prosto z mostu Szwab, dziś to mowa nienawiści bo komuś się to nie podoba.....dzid mój mi od kołyski tłumaczył że jest inwalidą wojennym... dziś w ramach mowy politycznej poprawności nie można inwalidy nazwać inwalidą czy upośledzonym!

Pokaż Uwagi moderatora

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 13 maja 2018, 20:20

Nieznany fakt głód............. słowa Pan więcej nie pisz.......jedni afirmują urodziny Karola Marksa ...... ja wspominam te "nieznane fakty" Fort VII i stoki Cytadeli tam chodziłem na spacery za dzieciaka. Śni mi co dzień Artur Greiser.....jak mawiał mój dziadek e pokolenie musi wymrzeć ...dla świętego spokoju.... niedzielne spacery gdy z dziadkiem chodziłem i pokazywał mi gdzie ten Greiser zawisł.... w osobistych wynaturzeniach wybaczył mu.......stoki Cytadeli pamiętliwe.....no ale Pan mi mówisz że ja więdzę z Wikipediii.......

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”