Zakaz wstępu do parku

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Zakaz wstępu do parku

Post autor: alcor » 27 kwie 2018, 14:47

Przy każdym wejściu do parku pojawiły się tabliczki zakazujące wejścia na teren budowy. O co chodzi? Cały park to teren budowy? Jak skorzystać ze ścieżki rowerowej? No i pytanie zasadnicze - jak długo to potrwa?

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Re: Zakaz wstępu do parku

Post autor: punisher » 28 kwie 2018, 20:57

Może to jakiś jajcarz? Muszę jutro sprawdzić idąc na wyścig parowozów.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 28 kwie 2018, 23:32

To nie jajcarz. Park to teren budowy i wg przepisów tak musi być oznakowany. Nie wiem co w tym dziwnego. Firma chce i musi być "czysta".

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 29 kwie 2018, 20:17

To w tym dziwne, że nie ma budowy w całym parku i głupotą dla mnie jest zakaz wstępu do całego parku. Szczególnie o tej porze. Czy jak robią remont np remont elewacji bloku to zamykają całe osiedle? No nie - odgradzają teren będący potencjalnie niebezpieczny dla przechodniów. W parku takiego zagrożenia nie widzę - jedynie w miejscach gdzie faktycznie coś się dzieje, gdzie pracuje specjalistyczny sprzęt. Do zoo, jak rozumiem, też nie można w takim razie wejść.
Farsa.

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 29 kwie 2018, 21:49

MałyszNT pisze:
28 kwie 2018, 23:32
To nie jajcarz. Park to teren budowy i wg przepisów tak musi być oznakowany. Nie wiem co w tym dziwnego. Firma chce i musi być "czysta".
A widzisz jakąś budowę oprócz willi Państwa B.?

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 30 kwie 2018, 00:53

punisher pisze:
29 kwie 2018, 21:49
MałyszNT pisze:
28 kwie 2018, 23:32
A widzisz jakąś budowę oprócz willi Państwa B.?
Willa Państwa B. to nie teren parku i to akurat mnie nie obchodzi. A w parku dzieje się już sporo, a to zupełny początek. Jak ktoś nie widzi tego, to może nie chce widzieć, cóż. Rozbiórka krawężników przy alejkach, prace przy samych alejkach, wycinka zadrzewień i krzaków, rozbiórka elementów betonowych. Już wiele gruzu leży w kilku miejscach parku.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 30 kwie 2018, 00:57

alcor pisze:
29 kwie 2018, 20:17
To w tym dziwne, że nie ma budowy w całym parku i głupotą dla mnie jest zakaz wstępu do całego parku. Szczególnie o tej porze. Czy jak robią remont np remont elewacji bloku to zamykają całe osiedle? No nie - odgradzają teren będący potencjalnie niebezpieczny dla przechodniów. W parku takiego zagrożenia nie widzę - jedynie w miejscach gdzie faktycznie coś się dzieje, gdzie pracuje specjalistyczny sprzęt. Do zoo, jak rozumiem, też nie można w takim razie wejść.
Farsa.
Przy głównym wejściu nie ma informacji o zakazie wstępu, ja takiej nie widziałem, a jestem tam codziennie, zresztą za kilka dni odbędzie się tam impreza. A budową jest cały park, jeśli firma podpisała umowę na cały park i został teren parku przekazany tej firmie na czas prowadzenia inwestycji, to ta firma teraz niejako rządzi na tym terenie. To jest jej teren budowy, oczywiście to nie budowa nowego np. budynku, ale to teren budowy.

observator
Początkujący
Początkujący

Post autor: observator » 30 kwie 2018, 11:19

Jeśli cały park będzie remontowany to mają prawo go całego zamknąć.
Interesuje mnie inna kwestia. Co zostanie zrobione/wybudowane dokładnie w tych parkach za te grube miliony? Czytając ogłoszenie o zamówieniu publicznym można zauważyć same ogólniki. Jakieś prace porządkowe, nasadzenia w niewiadomej ilości, wydzielenie stref, rozbiórkę boiska do kosza i skateparku :( , ławeczki, trejaże... Coś mało jak za taką kasę.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 30 kwie 2018, 11:56

observator pisze:
30 kwie 2018, 11:19
Jeśli cały park będzie remontowany to mają prawo go całego zamknąć.
Interesuje mnie inna kwestia. Co zostanie zrobione/wybudowane dokładnie w tych parkach za te grube miliony? Czytając ogłoszenie o zamówieniu publicznym można zauważyć same ogólniki. Jakieś prace porządkowe, nasadzenia w niewiadomej ilości, wydzielenie stref, rozbiórkę boiska do kosza i skateparku :( , ławeczki, trejaże... Coś mało jak za taką kasę.
Właściwe prace dopiero się zaczną. Termin 15 październik 2018, a więc jakoś tydzień przed domniemaną datą wyborów.
Dlatego Jarmark będzie na stadionie.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 08 maja 2018, 21:54

To ten domek, który znajduje się na wybiegu zebry, czy strusia to willa Państwa B, tych z Wypoczynkowej od biura projektowego?
Mało trochę okien mają.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 15 cze 2018, 12:02

observator pisze:
30 kwie 2018, 11:19
Co zostanie zrobione/wybudowane dokładnie w tych parkach za te grube miliony? Czytając ogłoszenie o zamówieniu publicznym można zauważyć same ogólniki. Jakieś prace porządkowe, nasadzenia w niewiadomej ilości, wydzielenie stref, rozbiórkę boiska do kosza i skateparku :( , ławeczki, trejaże... Coś mało jak za taką kasę.
też mnie to interesuje...jak na razie demolka pełną parą.
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 19 cze 2018, 15:02

Czy są jakieś projekty, plany jak to będzie wyglądać? Chyba wiedzą co robią?

observator
Początkujący
Początkujący

Post autor: observator » 26 cze 2018, 18:09

alcor pisze:
19 cze 2018, 15:02
Czy są jakieś projekty, plany jak to będzie wyglądać? Chyba wiedzą co robią?
Chyba nie wiedzą co robią.
Właśnie padła cała alejka drzew przy hibnerowskim pasie startowym. Pomniki przyrody to nie były, ale zawsze to kilkudziesiecioletnie drzewa kształtujące charakter parku. Teraz będzie łąka. Rewitalizacja nie powinna polegać na wycinaniu wszystkiego jak leci. Aż strach myśleć co odstawią dalej.

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 26 cze 2018, 18:25

Ciekawe jak tam sie bedzie siedziec na tych lawkach południe. Zajebista rewitalizaja. Widzial ktos projekt tej dewastacji? Sorry, rewitalizacji?
Co dalej? Polecam obleciec caly park dopóki sa w nim jeszcze drzewa. Hibner chyba łąkę dla dewelopera chce zostawic nam na pożegnanie.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 26 cze 2018, 18:38

Tak nic nikt nie wie i każdego dnia rano zastanawiają się co by tego dnia robić? Nie wiem gdzie Wy żyjecie. Wycinki są zaplanowane i zaprojektowane, a do tego na drzewa, na które potrzebne były zezwolenia na wycinkę lub będą potrzebne takie zezwolenia, to są uzyskiwane. A i te drzewa to kilka dni temu się przewracały same, m.in. przy wejściu do parku, bo ich system korzeniowy prawie nie istnieje... Dobrze, że ktoś nie szedł wtedy tą główną aleją, gdy drzewo wyrwane z korzeniami kompletnie zablokowało całą jej szerokość. W głębi parki drzewa też leżą, bo korzeni prawie brak. Zgodnie z projektem specjalistki drzewa są wycinane, by nasadzić nowe drzewa, by odbudować zieleń, bo wiele drzew w parku to samosiejki i niestety gatunki uznane za mało korzystne. Ale no przecież to Nowy Tomyśl, jak robią to musi być źle. :)

observator
Początkujący
Początkujący

Post autor: observator » 26 cze 2018, 19:09

Drzewo przy pasie startowym się przewróciło bo miało pewnie podciete korzenie przy jego budowie.
Drzewa rosnące w równych alejach to nie samosiejki, tylko ktoś przy założeniu parku w latach 70tych je tam zasadził. Czasy były inne, inne drzewa były sadzone.
Na przyrodzie się nie znam, ale dla mnie ten "specjalista" co to projektował nie rozumie definicji. Rewitalizacja to odnowienie z zachowaniem istniejącej struktury, a nie budowa od nowa.
Jeśli taki jest nacisk na wycinkę drzew, to ciekaw jestem, ile drzew zostanie wycietych w tylnej części małego parku, gdzie odpowiednie zabiegi przerzedzające są potrzebne.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 26 cze 2018, 22:24

co to ku** jest w tym parku? wszystkie drzewa przy nowej alejce wyrżnięte! :o :evil: przy samolocie to samo :-|
ktoś panuje nad tym szaleństwem?
to jest park a nie kwietnik!
ale kogoś je...
Ostatnio zmieniony 26 cze 2018, 22:31 przez hed, łącznie zmieniany 2 razy.
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 26 cze 2018, 22:28

Wklejam film, skoro jeszcze można ;)

Obawy byłyby mniejsze, gdyby mieszkańcy mieli dostęp do planów.
Administrator

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 27 cze 2018, 17:06

Jestem przerażony. Mam nadzieję, że naprawdę drzewa wrócą.
Przy takich projektach akcja informacyjna jest konieczna. Cóż, burmistrz strzelił sobie w stopę, nie wiem czy się cieszyć czy płakać
i tyle

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 27 cze 2018, 17:53

To jak to jest z tymi planami? Są dostępne czy nie?

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 27 cze 2018, 18:18

Wejście do parku od strony ulicy Olchowej podkreśli np. efektowna kompozycja krzewów w formie strzyżonych kul.
Więc powrotu drzew w tym miejscu bym się nie spodziewał.
Administrator

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 27 cze 2018, 18:56

Główny problem w projektowaniu przestrzeni publicznej w Polsce polega na tym, że na planie i szkicu wszystko wygląda zajebiście a w użytkowaniu już nie bardzo. Mam wrażenie, że architekci zapominają, że ktoś ma z tego korzystać.

1. Proponuję usiąść na tych ławkach wzdłuż pasu startowego, jak to jest nazywana ta główna aleja w parku, w południe.
2. Kolejny przypadek, to parkingi wzdłuż Olchowej dla mieszkańców bloków na wypoczynkowej. Architekcie, dzięki, ku..a za chodnik od parkingu do budynku. Gdyby był. Nie no ok, zlitował się Dombud przy inwestycji budowy nowego bloku i wstawił płyty z bloków betonowych.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 27 cze 2018, 21:20

Prywatny folwark sobie urządza ten burmiszcz.
Ohydnie to wygląda. Te kule to niech sobie w ty...ek wsadzi, kto to będzie strzygł? Tak samo zaniedbane będą jak rondo dworcowe, które kiedyś było ładne a teraz to chwasty na meter wyrastają.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 27 cze 2018, 21:23

JOSH pisze:
27 cze 2018, 21:20
Prywatny folwark sobie urządza ten burmiszcz.
Ohydnie to wygląda. Te kule to niech sobie w ty...ek wsadzi, kto to będzie strzygł? Tak samo zaniedbane będą jak rondo dworcowe, które kiedyś było ładne a teraz to chwasty na meter wyrastają.
Rondo Dworcowe nie jest terenem Gminy, więc no burmistrz ma je strzyc, czy ludzie podwładni?

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 28 cze 2018, 21:43

Podaje przykład.
A za 5 miesięcy kto będzie to nowe ogarniał? Nowy Burmistrz? Bo stary szanse ma małe.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 28 cze 2018, 22:48

JOSH pisze:
28 cze 2018, 21:43
Podaje przykład.
A za 5 miesięcy kto będzie to nowe ogarniał? Nowy Burmistrz? Bo stary szanse ma małe.
Teren Parku Feliksa jest ogarniany przez Park Miejski i myślę, że bez problemu ogarną co będzie trzeba, ogarniają większość miasta i jest całkiem ładnie od kiedy pamiętam.

mikolajwolanin
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Mikołaj Wolanin
Kontakt:

Post autor: mikolajwolanin » 29 cze 2018, 06:04

Pozwolę sobie na drobną reklamę mojego artykułu. Niemniej jednak myślę, że pasuje on do tematu wycinki drzew w parku, a nie ma potrzeby tworzenia nowego. Znajdą Państwo w nim dokładne liczby drzew, na usunięcie których wydano pozwolenie od grudnia 2015 r. Zapraszam do lektury: https://mwolanin.pl/o-drzewach-slow-kilka/

mikolajwolanin
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Mikołaj Wolanin
Kontakt:

Post autor: mikolajwolanin » 29 cze 2018, 09:27

Burmistrz wydał oświadczenie w sprawie wycinki drzew, które jest, według mnie, "lekko niegrzeczne" i uderza bezpośrednio w kilka osób.
https://www.facebook.com/nowytomyslgmin ... 329418579/

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 29 cze 2018, 09:32

Lekko? Wypowiedź jest chamska i wskazuje na kompletny brak zrozumienia problemu.
i tyle

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 30 cze 2018, 22:23

Mnie też się nie podoba. Ton wypowiedzi lekko ironiczny, świadczący o braku szacunku do mieszkańców oraz radnych i podkreślający megalomanię burmistrza. Poza tym ta pani, która opowiada o drzewach to leje wodę jak nic, po 2 minutach słuchania tych ogólników można wyłączyć.
"Robinia to nie drzewo to chwast"... a to jedno z lepszych miododajnych drzew. Fakt do lipy się nie umywa, ale wygląda ciekawie, kwitnie dość długo i pięknie pachnie, a miód z robinii jest bardzo lubiany przeze mnie. Jakie drzewa chce burmistrz posadzić w parku, mając na myśli rośliny miododajne? Same lipy i drzewa owocowe? Klony, topole, olsze, wierzby raczej do drzew miododajnych się nie zaliczają.

Fajnie, że coś się robi, ale większość z nas nie dożyje efektu finalnego za kilkadziesiąt lat.
Ciekaw jestem, czy te nowe drzewa nie będą się "wywracać" podczas burz i wichur?
Burmistrz zaprasza do parku, sam tam stoi, a jak wół są tabliczki informujące o terenie budowy i zakazie wstępu. Ciekaw jestem reakcji straży miejskiej.
Moim zdaniem stare parki w stylu angielskim także mają swój urok i nie trzeba ich karczować aby stworzyć coś na miarę ogrodu francuskiego.
Zobaczymy efekt finalny, którego jestem ciekawy, ale mam pewne obawy.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 02 lip 2018, 13:25

A propos Parku Szołdrskiego, to chyba tutaj jest dokumentacja do przetargu. Tylko za diabła nie kumam. :)
https://bip.nowytomysl.pl/Article/get/id,24996.html
Przy czym przetarg realizowany: to było zlecenie ZP.271.8.2018, ale tego z kolei nie mogę znaleźć w BIP.

Z koncepcji wynika, że alejka wejściowa (po wyciętych drzewach ) ma być wiązem szypułkowym.
park_wejscie001.PNG
park_wejscie001.PNG (415.28 KiB) Przejrzano 5287 razy
park_wejscie002.PNG
park_wejscie002.PNG (85.26 KiB) Przejrzano 5287 razy
Administrator

Camillo
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Kamil

Post autor: Camillo » 03 lip 2018, 08:03

Z tego co widzę, każdy krytykuje - taki naród.

Przez dwadzieścia lat, a nawet więcej nie było nic ruszane w parku i niestety wycinka była nieunikniona. A jeśli chcecie mieć pretensje, to do poprzednich włodarzy, którym marzyły się złote łańcuchy, wiklinowe kapelusze i notoryczne wręczanie kwiatów za bliżej nieokreślone zasługi.

Główna aleja straszyła i trzeba być szczerym, te drzewa miały wylecieć dawno temu. A na nich miejsce powinny być zasadzone nowe! Najwyżej dzieci, naszych dzieci będą mieć ładne i tyle.

Bardziej nie rozumiem sensu naszego ZOO, które jest za małe i nie konkuruje z żadnym w Polsce? Prawda jest taka, że powinno zajmować 3/4 obszaru parku i wtedy przyciągnęło by turystów. A tak niepotrzebny wydatek, nawet kapucynki są w szoku jak zobaczą zwiedzających.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 lip 2018, 09:01

Camillo pisze:
03 lip 2018, 08:03

Przez dwadzieścia lat, a nawet więcej nie było nic ruszane w parku i niestety wycinka była nieunikniona. A jeśli chcecie mieć pretensje, to do poprzednich włodarzy, którym marzyły się złote łańcuchy, wiklinowe kapelusze i notoryczne wręczanie kwiatów za bliżej nieokreślone zasługi.

Główna aleja straszyła i trzeba być szczerym, te drzewa miały wylecieć dawno temu. A na nich miejsce powinny być zasadzone nowe! Najwyżej dzieci, naszych dzieci będą mieć ładne i tyle.

Bardziej nie rozumiem sensu naszego ZOO, które jest za małe i nie konkuruje z żadnym w Polsce? Prawda jest taka, że powinno zajmować 3/4 obszaru parku i wtedy przyciągnęło by turystów. A tak niepotrzebny wydatek, nawet kapucynki są w szoku jak zobaczą zwiedzających.
Co do zmian w parku to nie mam zdania, na tym to się kompletnie nie znam. Wydaje mi się, że trafiła się okazja na pozyskanie środków i w mojej ocenie trzeba ją wykorzystać.

Mnie się zdaje, że bardziej krytykowany jest styl informowania mieszkańców o zmianach.

1. Gdy tworzony był projekt/koncepcja w 2016 nikt - poza wąską grupą pracowników - o tym nie wiedział (np. radni)

2. Radni (to chyba był marzec 2017) dowiedzieli o tym w momencie, kiedy była potrzeba zabezpieczenia środków w budżecie na 4 dni przed sesją i wtedy największy sprzeciw wywołała możliwość przeniesienia boiska PZU (szczególnie szczegółowo drążył temat radny Radwan).
W tej chwili przenosi się boisko do kosza, skytepark i boisko do piłki plażowej, ale to już nie w ramach projektu tylko z pieniędzy gminy.

3. Z rozmów wynikało, że do pracowników Zastępca Burmistrza skierował "prośbę", aby wcześniej nie informować radnych, ani mieszkańców. Identycznie się dzieje/działo z koncepcją parku krajobrazowego. Do dziś nie ma tego w BIP.
W BIP również nie znalazłem ogłoszenia o przetargu dot. parku.

4. I teraz. W maju 2018 (bodajże) były komisje połączone, które wizytowały park i nawet radni rozmawiali z p. Tadlą (wykonawcą). Drzewa były oznaczone do wycinki i z rozmowy wynikało, że drzewa będą wycinane. Wtedy wydawało mi się to sensowne tzn. jej tłumaczenia. Nie było mowy o wycince alejki przy wejściu, bo akurat byliśmy w okolicy starego basenu i boisk (to głównie interesowało radnych).

5. I śmieszny fragment - Hibner mówił o odkrywaniu jakiejś zapomnianej funkcjonalności parku, jako dowód na wieloletnie zapuszczenie parku. Uśmiałem się, bo to chodzi o jakieś schodki odkopane w czasie prac, takie szerokie na 2-3 metry.
W tym jednym zdaniu Hibner określił swoją narrację, deprecjonującą poprzedników (mówił to samo o drogach itp). Nagłaśnia, wyolbrzymia jakiejś kompletne nieistotne rzeczy jako dowód. Taki przekaz trafia niestety do niezorientowanych mieszkańców.

6. informacja o planach realizacyjnych parku ukaże się dopiero dziś lub jutro.

A teraz, Camillo
"poprzednich włodarzy, którym marzyły się złote łańcuchy, wiklinowe kapelusze i notoryczne wręczanie kwiatów za bliżej nieokreślone zasługi"

Owszem, wydawało mi się, że Helwing jest mistrzem PR (patrz otwarcie Kebaba), ale Hibner w zakupach gadżetów, wycieczkach zagranicznych (Litwa, Francja, Chile), wręczaniu medali (80 medali z okazji czerwcowych uroczystości) i przecinaniu wstęg przebił - tak mi się wydawało mistrza. Co do wikliny, to Hibner nie zarzucił promocji wikliny, tylko postponuje część środowiska wikliniarzy, dzieląc ich w sposób znakomity, czego wynikiem są karczemne kłótnie na FB.
Nawet znienawidzona przez Hibnera fontanna musiała swoje odczekać i tylko dlatego teraz działa i jest nawet ładniejsza niż poprzednio na skutek - no powiedzmy - zapobiegliwości pracowników.

Stawianie 20 lat rządów Helwinga w kontrze do 4 lat Hibnera jest po prostu łykaniem narracji Hibnera. To zwyczajnie jest nieuczciwe i generujące podziały w czym się nurza Hibner. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia NT z lat 90tych, aby uświadomić sobie jak krótką pamięć mamy.

I na koniec:
Hibner "lubi" spektakularne inwestycje, które są "widoczne": parki (to jego "konik", a mówił o tym w kampanii), drogi w mieście (bo to widać), murale itp. I owszem ja też uważam, że niektóre inwestycje powinny być - jakby to napisać - "dla ogółu", tak aby podnieść morale mieszkańców.
Hibner jest po prostu młodszy od Helwinga i jest z innej bajki.

W końcu po 3 latach bezradności, w roku wyborczym można powiedzieć, że wrócił normalny - podkreślam normalny (czyli tak na poziomie 8 - 10 mln zł), a nie jak twierdzi nieprawdziwie "prawie 29 mln zł" - poziom wydatków inwestycyjnych.

Za Helwinga było mniej pieniędzy (tak w ogóle), bo teraz mamy generalną koniunkturę, ale pamiętam może mało spektakularne inwestycje, ale za to użyteczne - jak największa inwestycja 27 lat (inaczej oczywiście twierdzi Hibner) - oczyszczalnia, pamiętam budowę kanalizacji do Jastrzębska (chyba za 7 mln zł), pamiętam upragnioną obwodnicę (wykup ziemi i projekt wzięła na siebie gmina) itp.

Reasumując: Hibner nie ma genu współpracy, jest charakterem autorytarnym i tak też zarządza gminą. Jednym się to podoba, a innym - jak mnie - nie podoba. Ten sposób rządzenia dzieli mieszkańców.
Administrator

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 03 lip 2018, 09:15

Nic dodać, nic ująć. Witamy po urlopie :)
i tyle

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 03 lip 2018, 19:09

Przemku trafiony zatopiony. Ten człek po prostu nie pasuje do nasze ojczyzny za sposób bycia.
Na szczęście to już ostatnia prosta :)

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 21:58

Camillo pisze:

No tutaj na Forum tak, każdy krytykuje, tak już jest, jednaj np. na Facebooku Urzędu Miejskiego krytykują w zdecydowanej większości Ci co zawsze, lecz i tak większość zdecydowana komentarzy pozytywna. W innych mediach tak samo. Przecież ten Park w wielu miejscach nie przypominał Parku, bagno i krzaki oraz śmieci, nic większego od tak dawna tam nie robiono, dlaczego niektórzy muszą mieć tyle jadu w sobie... Ale nie ważne, ważne że zadanie jest realizowane.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 03 lip 2018, 22:05

MalyszNT tobie płacą za tę propagandę sukcesu?
i tyle

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 22:12

zen pisze:
03 lip 2018, 22:05
MalyszNT tobie płacą za tę propagandę sukcesu?
Tak ogromne pieniądze. :) Jest robione i bardzo dobrze, ludzie z poza gminy chwalą to, a mieszkańcy Nowego Tomyśla, którzy nie chcą nic to tylko narzekają dzień i noc... Ale i tak prace trwają. :)

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 03 lip 2018, 22:18

Ty w ogóle nie rozumiesz problemu. W ramach prostego test wrzuć link do strony z urzędu z dokumentacją inwestycji. Bardzo by to pomogło uspokoić mieszkańców
i tyle

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 22:25

zen pisze:
03 lip 2018, 22:18
Ty w ogóle nie rozumiesz problemu. W ramach prostego test wrzuć link do strony z urzędu z dokumentacją inwestycji. Bardzo by to pomogło uspokoić mieszkańców
Chcesz mnie testować? Fajnie... Mieszkańcy nie będą czytać tego i nie czytają setek stron lub nawet dziesiątek dokumentacji. Tutaj akurat "zaprojektuj i wybuduj".

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 03 lip 2018, 22:26

Nie ciebie, tylko twoje dobre samopoczucie
i tyle

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 22:30

zen pisze:
03 lip 2018, 22:26
https://bip.nowytomysl.pl/Article/get/id,25140.html

I tak Twoje się nie zmieni, także no cóż... :) Dokumentacja w postępowaniach się nie zmieniała. PFU dostępny.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 03 lip 2018, 22:36

Jutro dokładnie przeczytam i dam ci znać, czy"moje" się zmieniło
i tyle

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 03 lip 2018, 22:36

I dzięki
i tyle

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 22:38

zen pisze:
03 lip 2018, 22:36
I dzięki
Nie ma problemu. :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 lip 2018, 22:46

MałyszNT pisze:
03 lip 2018, 22:30
zen pisze:

I tak Twoje się nie zmieni, także no cóż... :) Dokumentacja w postępowaniach się nie zmieniała. PFU dostępny.
Nie MalyszNT, to nie to postępowanie.

Nas interesuje chyba ZP.271.8.2018, bo tak jest podpisana umowa. Rozumiem, że prawdopodobnie to jest to samo, ale jednak ja nie mogę znaleźć ZP.271.8.2018.

Są tylko ogłoszenia o wyborze oferty i o ogłoszenie o podpisaniu umowy, więc się zastanawiam, o co chodzi.
Administrator

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 22:56

przemek_mierzejewski pisze:
03 lip 2018, 22:46
MałyszNT pisze:
zen pisze:

Nas interesuje chyba ZP.271.8.2018, bo tak jest podpisana umowa. Rozumiem, że prawdopodobnie to jest to samo, ale jednak ja nie mogę znaleźć ZP.271.8.2018.

Są tylko ogłoszenia o wyborze oferty i o ogłoszenie o podpisaniu umowy, więc się zastanawiam, o co chodzi.
Zgadza się Przemku, sądzę, że zamiast przenieść do archiwum przypadkowo ogłoszenie zostało usunięte i zostały tylko te poprzednie.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 lip 2018, 23:05

MałyszNT pisze:
03 lip 2018, 22:56
MałyszNT pisze:

Zgadza się Przemku, sądzę, że zamiast przenieść do archiwum przypadkowo ogłoszenie zostało usunięte i zostały tylko te poprzednie.
No nie usunięte, były ślad w "zmianach". No nic, dopytam co jest grane.
Administrator

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 03 lip 2018, 23:09

03 lip 2018, 23:05
MałyszNT pisze:
03 lip 2018, 22:56

No nie usunięte, były ślad w "zmianach". No nic, dopytam co jest grane.
Hm jak nie usunięte to nie wiem, może faktycznie gdzieś zostało skryte.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 lip 2018, 23:17

MałyszNT pisze:
03 lip 2018, 21:58
Camillo pisze:

No tutaj na Forum tak, każdy krytykuje, tak już jest, jednaj np. na Facebooku Urzędu Miejskiego krytykują w zdecydowanej większości Ci co zawsze, lecz i tak większość zdecydowana komentarzy pozytywna. W innych mediach tak samo. Przecież ten Park w wielu miejscach nie przypominał Parku, bagno i krzaki oraz śmieci, nic większego od tak dawna tam nie robiono, dlaczego niektórzy muszą mieć tyle jadu w sobie... Ale nie ważne, ważne że zadanie jest realizowane.
No nie każdy krytykuje na tym forum, Ty nie krytykujesz. :)

Natomiast, co do komentarzy na FB.
To może nie wiesz - bo przecież nie masz konta na FB :) :) - to FB generuje tzw, bańki informacji.
Ja przeczyłem wiele krytyki pod postem, który już nie istnieje.
Natomiast pod postami gminy na FB, niektóre posty giną, a niektórzy krytycy są zablokowani. A dodatkowo konta fejkowe napędzają zasięgi.
Ot co.

Więc mechanizm jest taki: jeżeli krytykuję to najpierw blokuje mnie z prywatnego konta panienka prowadząca ten FP, a gdy krytyka na FP gminy się nasila - to później sam Hibner blokuje krytycznego klienta.

A na pytanie UDIP ile jest zablokowanych nie otrzymasz odpowiedzi, ponieważ FB "nie podlega prawu polskiemu", więc to nie jest informacja publiczna.
I tak wygląda powoływanie się na FB jako medium jakoby mające badać opinię publiczną.

P.S. A może masz konto na FB? :) :)
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”