Wykład otwarty prof. K. Podemskiego - 12/4/2018 NOK godz. 18:00

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Wykład otwarty prof. K. Podemskiego - 12/4/2018 NOK godz. 18:00

Post autor: przemek_mierzejewski » 04 kwie 2018, 16:33

Nieformalna grupa „WOS dla dorosłych
zaprasza na otwarte spotkanie
z prof. dr. hab.
Krzysztofem Podemskim

profesorem Instytutu Socjologii UAM, członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita", felietonistą Gazety Wyborczej

INWEKTYWY POLITYCZNE A MOWA NIENAWIŚCI W POLSKIM DYSKURSIE PUBLICZNYM

12 kwietnia 2018 r. Nowotomyski Ośrodek Kultury
Godz. 18:00, I piętro p.206

Ze spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na kanale YouTube oraz na Facebook-u.
Wydarzenie FB
https://www.facebook.com/events/235542950337226
Załączniki
plakat_podemski_a3-1b.jpg
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Re: Wykład otwarty prof. K. Podemskiego - 12/4/2018 NOK godz. 18:00

Post autor: Pietia » 08 kwie 2018, 19:57

Właśnie w tej chwili wyświetlany jest na antenie TVP Kultura film "Gry Uliczne" o redakcyjnym koledze profesora Podemskiego, który na śmierć w katuszach wydał Stanisława Pyjasa. Ciekawe czy w ramach otwartości owego wykładu będzie można zapytać o rolę np. TW "Ketmana" czy bliskiego mu TW "Znak" w ich inwektywy po 1989 roku i stosowaną przez nich mowę nienawiści????

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 13 kwie 2018, 08:48

Zapis ze spotkania:
Były dwie transmisje:
jedna bezpośrednia na FB (dobry kadr, gorszy dżwięk)
Oryginalny zapis z FB

oraz transmisja z lepszym dźwiękiem, ale niestety niefortunnym ustawieniem kamery (telefonu)

Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 20 kwie 2018, 18:51

Dziękuję za udostępnienie nagrania z w/w wykładu. Niestety nie miałem czasu przybyć, jak również obejrzeć w całości gdyż kończy mi się transfer w internecie (obiecuje obejrzę po 25 kwietnia- i wtedy ustosunkuję się w całokształcie). Tym niemniej w tej chwili jeśli Pan mógłby się ustosunkować np. do poczynań np. takiej Pani Cieleckiej i reszty trzody która urządza sobie wyścig na szczyt Pomnika Smoleńskiego ( abstrahuję od stylu i formy w jakiej został On wybudowany oraz faktu jego braku przez 8 lat). W ramach dalszej dysputy wpadł mi artykuł profesora Tadeusza Wolszy (może ktoś powie równie stronniczy jak profesor Podemski?!?!) http://nowahistoria.interia.pl/aktualno ... Id,2571755 o tzw. "seryjnym samobójcy" i dyskredytowaniu oraz inwektywach lekarzy badających Zbrodnię Katyńską. Inwektywy , inwektywy..... a czy może nie zależy z której strony padają..?????

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 11 maja 2018, 22:52

Obejrzałem , we fragmentach bo mój mózg nawet po 6 piwach tych bredni nie był w stanie popełnić na sobie hara-kiri przy tych wywodach. Ja polaczek, być może żyd w którymś pokoleniu ,a także liberał i zasrany katol , heteroś .....mam prawo mieć inne zdanie niż zacny Pan "profesor". Ja rozumiem można być w opozycji do rządu ale komuś się pomyliło właśnie bycie w opozycji do rządu do bycia w opozycji do własnego kraju. Jak tylko zobaczyłem tzw. link z wykładem profesora Podemskiego i jego wcześniejszymi "intelektulanymi" dokonaniami i badaniami cóż ..... od razu wiedziałem że stracę czas udając się na ten "wykład". Teza odgórna winny wszystkiemu jest PiS!!! Zakładają kajdanki Frasyniukowi źle , nie zakkładją kajdanek Blidzie źle, wypłacają socjale w gotówce bachorom źle bo pojadą nad morze i przepiją, dadzą rzeczowo też źle ..... mógłbym tak artykułować do 2135 roku bo tak obecna narracja, zero konstruktywnych argumentów! Wiesz Pan co, na dawnej ulicy Fabrycznej stoi pomnik upamiętnijący synów Ziemii Nowotomyskiej może warto go przenieść przy okazji obecnej kampanii samorządowej... jak na wyspie Jersey. Widział Pan artykuły z Gaagazety Wyborczej przedruki z amerykańskiej lewicowej prasy...typu "dlaczego ten Pan ma bagnet w plecach...czy go boli?" Osobiście jestem przeciwnikiem zmiany nazw ulic , burzenia pomników.... nawet Generał Walter Świerczewski koło przedszkola czy inny Dzierzyński powinien mieć swój pomnik z podpisem "zbrodniarz wojenny" i będzie to Exegi monumentum "zdradzonem pokoleniu ku pamięci , młodemu pokoleniu ku przestrodze"(to motto z powieści Hansa Helmuta Kirsta). Czy tyrady ex cathedra profesora Podemskiego aby nie kolidują z Polską racją stanu ...to tak apropo bycia w opozycji do własnego kraju a nie do rządu? Czy w swym zacietrzewieniu niczym burmistrz Jersey Pan Fulop się aby nie zagalopował? No bo winnym całemu złu tego świata według wizji Pana "profesora" jest PiS i Kaczyński.....hmmmm jak na socjologa wybitna dedukcja. Tylko jak tym wytłumaczyć fakt zniechęcenia nielegalną imigracją wśrd krajów nieobjętych jak dotąd "dyktaturą" "Kaczora" "dyktatora". Podejdźmy socjologicznie...... czy aby nie owi nielegalni migranci swoim nieróbstwem nie odpowiadają niechęci społecznej..... tysiące Deutch Marek w postaci Euro pompowane na integracje owych nielegalnych migrantów , a tu lipa("wszyscy wiedzieli że to lipa"- nie pamiętam od kogo ten cytat), nagle media i tacy "profesorowie" dostają szału bo ich wizja migracji się nie sprawdziła, mieli nadzieje że przyjadą rwać szparagi i truskawi jak polacy 40 lat temu azbest w USA . Premierki opowiadające brednie o kobietach i dzieciach z reklamówkami..... no i kto tu zrobił ku-ku ....czy nie przypadkiem sami NIELEGALNI imigranci i media wciskające bajery o lekarzach i inżynierach szturmujących greckie plaże????? PS. Jeszcze 3 lata temu za "OŚMIU ZŁOTYCH LAT DEMOMOKRACJI" użycie słowa NIELEGALNE przekroczenie granicy w stosunku do osób które tą granice przekroczyły De Facto nielegalne było ścigane ale co tam.....sąd sądem jak mawiała babcia Kargulowa....

piotr
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Piotrek Mierzejewski

Post autor: piotr » 12 maja 2018, 10:54

Jak piszesz posty też po 6 piwach to najlepiej nie pisz, bo nie da rady tego bełkotu zrozumieć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy NFNT”