Czy Urząd blokuje mieszkańców na Facebooku?

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Czy Urząd blokuje mieszkańców na Facebooku?

Post autor: przemek_mierzejewski » 16 mar 2018, 11:53

Ponieważ pojawiły się nie do końca zrozumiałe podejrzenia, że Urząd blokuje możliwość komentowania na swoim fanpage na Facebook postanowiłem wyjaśnić te sprawę.
Zadałem pytania jak niżej.
Jest jeszcze jeden aspekt prowadzenia przez jednostki publiczne strony na Facebook-u.
Skoro Art. 7. KONSTUTYCJI brzmi: “Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.” to ja jestem bardzo ciekawy podstawy prawnej (ulubiony zwrot naszego burmistrza), konkretnego przepisu prawa, który pozwala organom administracji publicznej prowadzić serwis informacyjny z wykorzystaniem innej firmy, która czerpie dochody z oglądalności reklam, która z kolei - ta oglądalność - jest podbijana przez posty administracji publicznej.

Osobną sprawą są wpisy publikowane w nocy: który z pracowników pracuje po nocach? :)
urzad_facebook.PNG
urzad_facebook.PNG (142.73 KiB) Przejrzano 963 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Re: Czy Urząd blokuje mieszkańców na Facebooku? -- Fajesbukowe tajemnice urzędu czyli kto tam u licha pracuje po północy

Post autor: przemek_mierzejewski » 06 kwie 2018, 08:40

[Fajesbukowe tajemnice urzędu czyli kto tam u licha pracuje po północy?]
Jakieś trzy tygodnie temu zapytałem o porozumienie naszej gminy z Facebookiem czym sprawiłem uciechę radnemu z Grodziska Michałowi Bartkowiakowi. TUTAJ

Dowiedzieliśmy się: brak regulaminu, a więc jakiegoś minimum, które powinna posiadać każda interaktywna strona.
I stąd rodzi się pytanie, o podstawy prawne prowadzenia polityki informacyjnej z pomocą firmy komercyjnej.

Nie dowiemy się:
czy Urząd blokuje mieszkańców gminy, w celu uniemożliwienia komentowania wpisów na facebooku. Pracownik obsługujący FB nie był wstanie powiedzieć kto i kiedy blokuje użytkowników FB.
Zatem rodzi się przypuszczenie że to sam burmistrz Włodzimierz Hibner, własną łapką ogranicza wolność wypowiedzi na – no właśnie – oficjalnym czy nieoficjalnym profilu gminy.

Nie dowiemy się, kto jest autorem wpisów.
Sama treść choć propagandowa mnie nie oburzą: tak się działo, dzieje i dziać będzie, że politycy chwalą się dobrymi rzeczami, ale złe próbują ukrywać.

Śmieszne jest to – żywi to przekonanie wiele osób – , że to sam burmistrz Hibner tworzy tego typu treść.

A to już rodzi pytanie o model zarządzania.

A oto próbka:
facebook_odpowiedzia.jpg
facebook_20180227_0025.png
facebook_20180227_0025.png (353.25 KiB) Przejrzano 644 razy
facebook_20180225_0014.png
facebook_20180225_0014.png (19.85 KiB) Przejrzano 644 razy
facebook_20180223_2025.png
facebook_20180223_2025.png (302.01 KiB) Przejrzano 644 razy
facebook_20180219_2153.png
facebook_20180219_2153.png (59.15 KiB) Przejrzano 644 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl