Zmiany w zasadach prowadzenia zbiórek publicznych

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
dariusz
Gaduła
Gaduła
Posty: 299
Rejestracja: 18 sie 2013, 22:58
Imię i Nazwisko: Dariusz Borowski
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Zmiany w zasadach prowadzenia zbiórek publicznych

Post autor: dariusz » 09 mar 2018, 07:11

6 marca 2018 r. odbyło się spotkanie wiceministrów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Tematem spotkania były zbiórki publiczne a dokładnie rozpoczęcie prac nad zmianami w ustawie. Generalnie MSWiA ma plan aby zwiększyć zakres swoich kompetencji – jeżeli cel zgłoszonej zbiórki będzie naruszał „ważny interes publiczny”, minister będzie mógł ją przerwać a zebrane dotąd środki przeznaczyć na zupełnie inny cel.

Na początku roku w mediach zrobiło się głośno o stowarzyszeniu, które zorganizowało obchody urodzin Adolfa Hitlera oraz zaaranżowało zbiórkę publiczną wspierającą Janusza Walusia – odsiadującego wyrok za zabójstwo na tle rasistowskim działacza opozycji w RPA. Mając na uwadze właśnie tę sytuację, MSWiA zapowiedziało restrykcyjne zmiany. Przygotowano projekt ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych i został on wysłany do 41 organizacji pozarządowych. Mimo iż ministerstwo zarzeka się, że są otwarci na współpracę to świat NGO chce powstrzymać nadciągające zmiany.

Więcej przeczytasz na:
http://obywatelskint.pl/2018/03/zmiany- ... oruszenie/
Dariusz Borowski :: RLU:#375594 :: e-borowski.pl
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości