Jak okazujemy w dzisiejszych czasach patriotyzm ?

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Jak okazujemy w dzisiejszych czasach patriotyzm ?

Post autor: patryk1 » 11 lis 2017, 14:39

W związku z dzisiejszym świętem postanowiłem poruszyć temat tego jak Polacy okazują swoją miłość do ojczyzny i czy robią to poprawnie.

Polacy coraz częściej okazują swój patriotyzm nie tylko poprzez wywieszenie flagi przed domem, ale również ubierając odzież patriotyczną czy organizując różnego rodzaju spotkania, marsze, pochody w ważne dni dla naszego kraju.

Coraz częściej jest głośno o Polsce za sprawą kiboli (kibiców), którzy w takie dni wywieszają różne transparenty podczas meczy, które nawiązują do ważnych dat z naszej historii. W dniu 11 listopada jest wspólnie organizowany Marsza niepodległości w Warszawie oraz w wielu innych miejscach w Polsce.

Co wy sądzicie na ten temat ? W jaki sposób okazujecie to, że jesteście patriotami ?
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

gibber
Rozmowny
Rozmowny

Re: Jak okazujemy w dzisiejszych czasach patriotyzm ?

Post autor: gibber » 11 lis 2017, 17:00

Uczciwie pracuję na etacie i płacę wszystkie podatki od wszystkich składników mojego wynagrodzenia.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Post autor: Pietia » 12 lis 2017, 11:42

Co by kogoś zacytować zawsze źle ......Cytując Romana Dmowskiego gwarantowany "ban" na forum w ramach pluralizmu i wolności wypowiedzi za promowanie nazizmu , faszyzmu i Bóg raczy wiedzieć czego. Więc może grajek Paderewski " Uczą nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Każą nam miłować wszystkich, choćby ludożercę, a nienawidzieć ojców i braci...." http://demotywatory.pl/4711714/Ucza-nas ... h-Kaza-nam Choć cytując jakąkolwiek inną wypowiedz tego grajka to też rasizm, nazim, faszyzm. Może niejaki białorusin Mickiewicz piszący po polsku który to w Dziadach włożył te słowa w usta Piotra Wysockiemu „Naród nasz jak lawa z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyzięb Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi” Kurcze jak by nie patrzeć też rasizm i ksenofobia, ani słowa o LGBTQiW......
Szukam .....szukam i mam cytat , mąż stanu , "prezydent" Europy "Polskość to nienormalność...." https://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 12 lis 2017, 12:00

Pietia pisze:Co by kogoś zacytować zawsze źle ......Cytując Romana Dmowskiego gwarantowany "ban" na forum w ramach pluralizmu i wolności wypowiedzi za promowanie nazizmu , faszyzmu i Bóg raczy wiedzieć czego. Więc może grajek Paderewski " Uczą nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Każą nam miłować wszystkich, choćby ludożercę, a nienawidzieć ojców i braci...." http://demotywatory.pl/4711714/Ucza-nas ... h-Kaza-nam Choć cytując jakąkolwiek inną wypowiedz tego grajka to też rasizm, nazim, faszyzm. Może niejaki białorusin Mickiewicz piszący po polsku który to w Dziadach włożył te słowa w usta Piotra Wysockiemu „Naród nasz jak lawa z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyzięb Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi” Kurcze jak by nie patrzeć też rasizm i ksenofobia, ani słowa o LGBTQiW......
Szukam .....szukam i mam cytat , mąż stanu , "prezydent" Europy "Polskość to nienormalność...." https://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk

Nie da się ukryć, że są to słowa prawdziwe. Ktoś dąży do utworzenia jednego wielkiego państwa federalnego z rządem sprawującym kontrolę nad wieloma narodami. Między innymi dlatego jest pomijana w dyskusji publicznej sprawa hiszpanii oraz ich dążenia do Niepodległości.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 12 lis 2017, 13:05

Między innymi dlatego jest pomijana w dyskusji publicznej sprawa Hiszpanii oraz ich dążenia do Niepodległości.
Śliska sprawa z Katalonią choć maja odrębny język od kastylijskiego(tj. hiszpańskiego), choć "Nasz" eksportowy regionalista, członek mniejszość etnicznej jak sam o sobie mówił, też zabrał głos w sprawie Katalonii .
Ad Rem Kibole też śliska sprawa Panie Patryku, praca i podatki Panie Gibber też śliska sprawa przez 200 lat różnych okupacji Polak unikający podatków uważany jest za patryjotę ... Nie po to Mojżesz "wałęsał" się 40 lat po pustyni bo nie mógł znaleźć drogii jak czytamy w Torze,ale po to by wymarli ludzie urodzeni w niewoli , tyle w temacie podatków nie wspominając na co one są przeznaczane.....zaleciało trochę Korwinem albo Ziemkiewiczem.
Czym jest dla mnie patryjotyzm ...........??? Posłużę się cytatem filmowym mistrza Bareji https://www.youtube.com/watch?v=ndVyLfuJSK4

gibber
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gibber » 12 lis 2017, 17:30

Dziecinada albo ironia, której nie rozumiem. Tak mogę w sumie podsumować twoją odpowiedz i Patryka.
Katalonia jest częścią Hiszpanii tak jak u Nas Śląsk, Wielkopolska jest częścią Polski. Każde Państwo ma prawo i obowiązek bronić integralności swojego terytorium. Jeżeli ktoś widzi , ze UE zmierza w kierunku jakiejś mono dyktatury to proponuję pójście do specjalisty od urojeń. Nie jest to twór idealny, ale w świetle rosnącej potęgi Rosji, Chin i słabnącej dominacji USA, to nie wiem co krytykujący tą UE mają do zaproponowania. Chyba, że to akcja jak zrobił Farage, który był zwolennikiem Brexitu, ale niestety się udało i kita pod siebie i sprawdzona ucieczka do budy.
Jeżeli ktoś nie widzi gdzie lądują nasze podatki to proponuję się przejść po mieście, jakimkolwiek. Najczęściej narzekają typy w wieku 14-20 lat, bo nie pamiętają jak wyglądały szpitale, milicja/policja i służby ratunkowe, wyposażenie straży pożarnej i infrastruktura drogowa w latach 80-tych. Ja pamiętam. To poza wyjątkami i szpitalami MSW był totalny syf. Dla nich obecna Polska to jakiś twór, który został w latach 90 po transformacji zniszczony, rozkradziony i zrujnowany. Jakoś w tej niby ruinie znalazło się 20 mld PLN na rozdawnictwo. Idealnie nigdy nie było i nie jest też teraz, natomiast to co się teraz wyprawia to jest po prostu głupota i polityczny bandytyzm.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 12 lis 2017, 20:07

gibber pisze:Dziecinada albo ironia, której nie rozumiem. Tak mogę w sumie podsumować twoją odpowiedz i Patryka.
Katalonia jest częścią Hiszpanii tak jak u Nas Śląsk, Wielkopolska jest częścią Polski. Każde Państwo ma prawo i obowiązek bronić integralności swojego terytorium. Jeżeli ktoś widzi , ze UE zmierza w kierunku jakiejś mono dyktatury to proponuję pójście do specjalisty od urojeń. Nie jest to twór idealny, ale w świetle rosnącej potęgi Rosji, Chin i słabnącej dominacji USA, to nie wiem co krytykujący tą UE mają do zaproponowania. Chyba, że to akcja jak zrobił Farage, który był zwolennikiem Brexitu, ale niestety się udało i kita pod siebie i sprawdzona ucieczka do budy.
Jeżeli ktoś nie widzi gdzie lądują nasze podatki to proponuję się przejść po mieście, jakimkolwiek. Najczęściej narzekają typy w wieku 14-20 lat, bo nie pamiętają jak wyglądały szpitale, milicja/policja i służby ratunkowe, wyposażenie straży pożarnej i infrastruktura drogowa w latach 80-tych. Ja pamiętam. To poza wyjątkami i szpitalami MSW był totalny syf. Dla nich obecna Polska to jakiś twór, który został w latach 90 po transformacji zniszczony, rozkradziony i zrujnowany. Jakoś w tej niby ruinie znalazło się 20 mld PLN na rozdawnictwo. Idealnie nigdy nie było i nie jest też teraz, natomiast to co się teraz wyprawia to jest po prostu głupota i polityczny bandytyzm.

Czyli wg. Ciebie Katalończycy mają być zmuszani do bycia częścią Hiszpanii pomimo tego, że większość wybrała niepodległość ? Czy to jest demokracja ?

Jeśli nie widzisz, że UE zmierza do całkowitej integralności to nie wiem gdzie żyjesz. Zobacz chociażby strefę euro. Non stop jest mowa o tym by wszystkie państwa UE przyjęły walutę euro.

Wielka Brytania zrobiła dobrze występując z UE. Niestety UE nie wyciągnęła do tej pory z tego wniosków. Pytanie również czy Wielka Brytania będzie w stanie stworzyć dobra współpracę handlową pomiędzy USA a Rosją.

Nikt nie twierdzi, że w naszym kraju nic się w ostatnich latach nie zmieniło. Zmieniło się i to wiele. Nadal wiele rzeczy pozostawia wiele do życzenia, ale od razu nie da się wszystko zmienić, naprawić i dogonić inne państwa.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 12 lis 2017, 22:14

"Uczciwie pracuję na etacie i płacę wszystkie podatki"
Zgadzam się, jest też taka interpretacja patrijotyzmu. Tylko czy np. rolnik indywidualny bez etatu też może swą cieżką pracą wykazywać patryjotyzm? Pójdźmy dalej co z osobą bezrobotną???? Inny przykład taki Jan Kulczyk(postać co najmniej kontrowersyjna, sam za nim nie przepadałem) który skrupulatnie unikał płacenia podatków w Polsce może być uznany za patryjotę??? W sumie dzięki temu że płacił je niższe w tzw. "rajach podatkowych" mógł w ten sposób zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na działania filantropijne. Może gdyby Pan Kulczyk uczciwie płacił podatki w Polsce zamiast jechać pół godziny do Poznania stalibyśmy pół godziny w korku gdzieś pod Niepruszewem!!!
Ponad 20% polskiego PKB służy do dofinansowania piramidy finansowej zwanej ZUS. Czy ktoś kto pracuje na "czarno" lub bierze resztę wypłaty pod stołem i chowa je do skarpety na jesień życia nie może być patryiotą??? On na emeryturze będzie miał środki do życia w przeciwieństwie do osób z tzw. wyżu demograficznego gdy generał Jaruzelski zabrał światło, bo ZUS się zawali najpóźniej w 2050 roku, ale kto się tym dziś przejmuje. Do pewnego absurdu i perfidii dopuścili się Niemcy pod "nazistowską" okupacją którzy nawet ludziom pchanym do łaźni kazali płacić skłądkę na przyszłą emeryturę . http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/0 ... merytalne/

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 17 lis 2017, 21:06

Coraz częściej jest głośno o Polsce za sprawą kiboli (kibiców)
Pisząc że z tzw. kibolami jest śliska sprawa miałem na myśli ,że w dużej mierze te środowiska zdominowane są przez różne mafie (m.in. narkotykowe), a także jest tam pewien odsetek narodowych-socjalistów pełnych amnezji oraz nieświadomych faktu iż Adolf Hitler z poparciem suwerena wymordował ich własnych dziadków!
Ale czy za sprawą garstki psycholi , uprawnionym jest fakt nazywanie wszystkich nazistami ????
https://www.youtube.com/watch?v=XEEq8EIJf5Q
Być może film tendencyjnie wyreżyserowany , nie wnikam..... Gołym okiem widać 60 tyś nazistów. Młodzieńcy z Hitlerjugend z biało-czerwoną flagą, weterani AK , staruszki , ludzie na wózkach to zapewne strażnicy z "polskich obozów zagłady"
Od delikatnie mówiąc niepotrzebnych (mówiąc wprost debilnych)bodaj 3 transparentów odcięli się już chyba wszyscy w kraju , no ale zrobiła się histeria na pół świata ,na miarę jakiej nie było gdy "komuniści i inni demokraci" spalili pół Hamburga z okazji niedawnego szczytu G-20!
Boleję nad poglądami tej garstki nie boję się tego słowa użyć w stosunku do nich słowa psychole , którzy zapomnieli co było 75 lat temu!!!!!!
Tylko gdzie choćby elementarna równowaga!!!! - przykład pierwszy lepszy z brzegu
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 90050.html
https://www.wprost.pl/tygodnik/269515/n ... -styl.html
Mimo tego co pisze TVN24 pani Wanda Nowicka została marszałkiem sejmu , choć odnosząc się do słów syna że w "Katyniu pomordowano darmozjadów" odpowiedziała że "kto nie był komunista za młodu , nie będzie przyzwoitym"
Przyznam że np. na Woodstocku w Żarach czy Kostrzyniu mit o "darmozjadach" jest dość popularny choć też na szczęście w miarę marginalny.
Jakoś nie słyszałem by na tym forum jak zwykli nowotomyślanie czy administratorzy forum roztrząsali że pierwsze osoby w Państwie pochwalają nazywaniem oficerów z Katynia darmozjadami!
W tym roku mieliśmy do czyniena z najazdem polityków niczym konarmii Budionnego na podkostrzyśkie pola , i takiej formule tego festiwalu z bodaj hasłami stop politykom stop narkotykom podziękowałem! Ale co mamy w mediach nie dzieci , nie rodziny z wózkami tylko margines taplający się w błocie, swego czasu przekaz obecny od TVP po TVN. A gdzie OJ-owcy z Woodstoku , gdzie ci komunistyczni idealiści choć jak dłużej pogadać to tata czy mama często "służyła" w PZPR czy MO. Choć nie boję się tego po wielu rozmowach przyznać, wiele osób niestety wierzy w międzynarodowy socjalizm , nie pochwala zbrodni komunistycznych , ale po prostu wierzy w tzw. "sprawiedliwość społeczną" i taki Lenin to dla nich porządny człowiek......Choć wzruszający jest także patryjotyczne uniesienie i hymn 1 sierpnia na tym dawnym poligonie !
O zgrozo dla innych Himler z Hitlerem.....tak bywa że niektórych historia niczego nie nauczyła!

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 18 lis 2017, 09:48

Jeszcze tu parę kwiatków ze "złotych lat demokracji" 2007-2015
Faszystowskie hasła czyli ......."Bóg Honor Ojczyzna"
Żródło - https://www.dailymotion.com/video/xmsbtl Youtube jakoś przypadkiem ocenzurował https://www.wykop.pl/link/941817/dzienn ... -ojczyzna/
Oczywiście nasza bitna policja umiała sobie z tymi faszystami i nazistami doskonale radzić , nie zawsze trzeba było palić budki pod ambasadom , filmów są setki https://www.youtube.com/watch?v=KWXtkfoQ_i8 Choć na filmie widać starców kobiety i dzieci pałowanych przez policję redakcja z ul Wiertniczej widzi akurat w tym wypadku młodych rosłych faszystów.
Aż mi się łezka w oku zakręciła jak sobie przypomnę poprzednie rządy .......

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 18 lis 2017, 11:41

Pietia pisze:(...)Mimo tego co pisze TVN24 pani Wanda Nowicka została marszałkiem sejmu , choć odnosząc się do słów syna że w "Katyniu pomordowano darmozjadów" odpowiedziała że "kto nie był komunista za młodu , nie będzie przyzwoitym"
Przyznam że np. na Woodstocku w Żarach czy Kostrzyniu mit o "darmozjadach" jest dość popularny choć też na szczęście w miarę marginalny.
Jakoś nie słyszałem by na tym forum jak zwykli nowotomyślanie czy administratorzy forum roztrząsali że pierwsze osoby w Państwie pochwalają nazywaniem oficerów z Katynia darmozjadami!
(...)
Posuwasz się do rzeczy, które mają cechy manipulacji, a już pewnością do insynuacji. A to jest po prostu głupie.

Oto algorytm:
1. podaj, w którym datę artykułu syna Wandy Nowickiej, w którym napisał ten tekst o "darmozjadach"
2. napisz z okazji jakiego wydarzenia został napisany ten artykuł
3. podaj link do tego artykułu
4. określ swoimi słowami charakter portalu, na którym został opublikowany ów artykuł
5. znajdź datę startu NFNT
6. skonfrontuj datę artykułu z datą startu Forum
7. zastanów się nad swoimi słowami

Co do Twoich linków: na Twoje 5 linków mogę podać 5 innych równie głupich przykładów, które dowodzą przeciwną tezę. Więc jeżeli oczekujesz poważnej dyskusji - to się lepiej przyłóż.

Co do Policji: to czy władza jest PO czy PiS - Policja metod nie zmieniła. Takie obrazki można zobaczyć również teraz na manifestacjach. np. w Poznaniu. Policja to Policja, służy aktualnej władzy i to raczej z zakresem demokracji nie ma nic wspólnego. Raczej z ich wyszkoleniem.

P.S. Najlepszy poradnik o prawach obywatela w kontaktach w Policją znalazłem w 2011 na stronach Marszu Niepodległości. Pewnie tam tkwi do dziś.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 18 lis 2017, 20:09

@Pietia Nazywanie uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie nazistami i ksenofobami to grube przegięcie. Te osoby które tak mówią powinny publicznie wszystkich uczestników marszu przeprosić.

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 18 lis 2017, 20:17

patryk1 pisze:@Pietia Nazywanie uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie nazistami i ksenofobami to grube przegięcie. Te osoby które tak mówią powinny publicznie wszystkich uczestników marszu przeprosić.
Skoro wszystkich to tych też mam przepraszać?
Obrazek

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 18 lis 2017, 22:42

kayo pisze:
patryk1 pisze:@Pietia Nazywanie uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie nazistami i ksenofobami to grube przegięcie. Te osoby które tak mówią powinny publicznie wszystkich uczestników marszu przeprosić.
Obrazek

Z tego co mi wiadomo to była to kolejna prowokacja. Nie da się wyeliminować od razu takich osób. Nazywanie wszystkich uczestników marszu faszystami, nazistami itd. na podstawie chociażby takiego zdjęcia to przegięcie.

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 19 lis 2017, 00:48

patryk1 pisze: Z tego co mi wiadomo to była to kolejna prowokacja. Nie da się wyeliminować od razu takich osób. Nazywanie wszystkich uczestników marszu faszystami, nazistami itd. na podstawie chociażby takiego zdjęcia to przegięcie.
Prowokacja określonych kół - jakbym tow. Wiesława słyszał…

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 19 lis 2017, 13:27

kayo pisze:
patryk1 pisze: Z tego co mi wiadomo to była to kolejna prowokacja. Nie da się wyeliminować od razu takich osób. Nazywanie wszystkich uczestników marszu faszystami, nazistami itd. na podstawie chociażby takiego zdjęcia to przegięcie.
Prowokacja określonych kół - jakbym tow. Wiesława słyszał…
Skoro wiesz lepiej...

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 19 lis 2017, 21:36

Posuwasz się do rzeczy, które mają cechy manipulacji
Przyznaję się bez bicia faktycznie dopuściłem się pewnej manipulacji(proszę mi uwierzyć nieświadomie)
1. podaj, w którym datę artykułu syna Wandy Nowickiej, w którym napisał ten tekst o "darmozjadach"
Faktycznie artykuł o "darmozjadach" został napisany rok przed powstaniem tego forum http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=21559 co nie zmienia faktu że gdy odnosiła się do niego ówczesna Marszałek Sejmu RP Wanda Nowicka był rok 2011, a wtedy owe forum już istniało (świadomą w tym momencie manipulacją mogło by być stwierdzenie że to Pana środowisko polityczne skoro Ruch Palikota z jego duce odszczepił się od PO)
2. napisz z okazji jakiego wydarzenia został napisany ten artykuł
Ów artykuł napisany był z okazji premiery filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy którego którego to własny ojciec jak tysiące innych "darmozjad" dostał kulę w tył głowy, jak czytamy a artykule Pana Nowickiego tylko dlatego że wierzył w:
a)Boga
b)wierzył w Honor
c) wierzył w Ojczyznę(niepotrzebne skreślić)
3. podaj link do tego artykułu
link j/w http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=21559 Jednak trzeba mieć stalowe nerwy żeby czytać te brednie
4. określ swoimi słowami charakter portalu, na którym został opublikowany ów artykuł
No comment
5. znajdź datę startu NFNT
No i tu się można mnie czepiać!!!!
itd itd....
Co do Policji: to czy władza jest PO czy PiS - Policja metod nie zmieniła.
Jako oponent PO i PiS muszę się tu zgodzić!

Problem dziś mamy jednak mianowicie inny ,3 transparent niesione przez powiedzmy 100 ludzi z durnymi hasłami których nie sposób mi zrozumieć , ogólnie każdy sąd w każdym cywilzowanym kraju ich uniewinni bo co "Biała Europa , albo bezludna" znaczy biała od śniegu czy co, "Trzeźwy umysł " a może pijany...... Nie jest moim celem usprawiedliwanie tych durniów bo każdy wie co ma te "szacowne" gremium z durnymi transparentami na myśli, ale za myślozbrodnię o ile mnie nie mylą występują tylko w ludowych demokracjach i powieści Jerzego Orwella "1984" https://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Blozbrodnia
Każdy potępia rasistowskie wybryki od Prezydenta po babcię klozetową o ile mają one miejsce w Polsce, jak jest "imprezka" z okazji urodzin Rudolfa Hessa w RFN to cicho sza .... jak płoną synagogi czy ośrodki dla imigrantów też cicho....jak Żydzi uciekają bo ich tam stopniowo wykańczają też cicho. Za to mamy debatę o Polsce bo był marsz 60tyś Nazistów no i ktoś kiedyś na kogoś o innym kolorze skóry napluł w twarz , spoliczkował , czy krzywo spojrzał jak na wypastowanego redaktora Wyborczej.(boleję nad takimi zachowaniami twierdzę że nie powinny NIGDY się wydarzyć w kraju gdzie ledwo co ostygły łaźnie i krematoria)
Z drugiej strony "wybryki" za czasów istnienia tego forum np. redaktorów Żakowskiego , Wrońskiego https://twitter.com/pawelwronskigw/stat ... 0710686721 i tysiące tysiące innych przechodzą bez echa.
45 lat indoktrynacji za czasów nieboszczki PRL zrobiło swoje, dlaczego jeszcze dziś musimy walczyć o pamięć i dobre imię tych ludzi??????????
Jeszcze całkiem nie tak dawno gdy nie było NFNT , były tylko komputery ODRA za przyniesienie zdjęcia nieżyjącego "darmozjada" dziadka syberyjskiego "imigranta" można było w najlepszym wypadku wylecieć ze szkoły !!!!!!!!!!!!
Kiedyś imperialiści i faszyści potem Choroba filipńska....., "darmozjady" , "imigranci"...... na Boga ludzie miejcie umiar......
Jeśli nie mam choćby faktycznie choćby 1% racji pogadajmy lepiej o kolejkach wąskotorowych i zamknijmy wszystkie polityczne tematy.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 19 lis 2017, 23:24

kayo pisze:
Obrazek
No ogólnie powiem tak dobrze się bawiłem przy Adolfie Dymszy(potrzebne źródło bo pomyślicie że jeszcze Adolf Hitler https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Dymsza ), potem z Monthy Pytonem , dziś nie raz uśmieję się jak usłyszę coś o Święcie 6 Króli, forum jako kabaret...... hmmmmm Katalonia z własnym językiem jako Wielkopolska już nawet nie śmiem dyskutować.
Transparent marginalnej punkowej subkultury sXe (obecnej od lat na Woodstockach z dużo gorszymi hasłami ) rozniesiony dzięki Annie Apelbaum i Tomaszowi Grosowi po całym Globie i nadaniu mu łatki Warszawy jako kolebki Nazizmu ..... powiem jak Stefan Siara Siarzewski ......Mają rozmach skurwysyny https://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsSkkeI Subkultura sXe http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/new ... Id,1088894

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 20 lis 2017, 08:33

Proponuję uzupełnić lekturę o ruchu Straight edge i jego modyfikacji po wschodniej stronie Odry. Natomiast sam ruch odcina się od wykorzystania ich symboli w MN.
Ruchy neonazistowskie nie od dziś próbują okradać środowiska wolnościowe z symboli, idei, czy taktyk działania. Z jednej strony nienawidzą szeroko pojętej lewicy, z drugiej zaś, bez cienia zażenowania, kopiują jej dokonania, przeinaczając ich pierwotny sens. Tyczy się to także straight edge. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy skrót sXe będzie się jedynie kojarzyć z rasizmem i pustą agresją do wszystkiego, co inne. Dlatego też ekipy Straight-Edge Polskaa i Wygrać nowe życie chciałyby zaprosić Was do akcji #antifascistsxe.
https://www.facebook.com/StraightEdgePl ... 12/?type=3

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 20 lis 2017, 08:52

@Pietia, wydajesz się interesującym rozmówcą, ale wygląda to tak, jakby celem Twojego istnienia na tym Forum było wyładowanie frustracji. Porzuć ten język złośliwości. Jest męczący.
Dyskutuj - po prostu.
I od razu napiszę: nie uważam za stosowne wypowiadać i potępiać wszystkich bredni, które pojawią się w internecie, o których wiem, a tym bardziej o takich, o których nie wiem.
Jeżeli masz taką ochotę inicjacji dyskusji - zakładaj wątki i dyskutuj.
Pietia pisze:(...)
Każdy potępia rasistowskie wybryki od Prezydenta po babcię klozetową o ile mają one miejsce w Polsce, jak jest "imprezka" z okazji urodzin Rudolfa Hessa w RFN to cicho sza .... jak płoną synagogi czy ośrodki dla imigrantów też cicho....jak Żydzi uciekają bo ich tam stopniowo wykańczają też cicho. Za to mamy debatę o Polsce bo był marsz 60tyś Nazistów no i ktoś kiedyś na kogoś o innym kolorze skóry napluł w twarz , spoliczkował , czy krzywo spojrzał jak na wypastowanego redaktora Wyborczej.(boleję nad takimi zachowaniami twierdzę że nie powinny NIGDY się wydarzyć w kraju gdzie ledwo co ostygły łaźnie i krematoria)
(...)
I tu stosujesz klasyczny “whataboutyzm” czyli “a u Was biją murzynów”, “a inny są jeszcze gorsi”.
Dodatkowo mijasz się z faktami i piszesz to co Ci się wydaje.
* w RFN rząd na wybryki neonazistów nie twierdzi, że nic nie widział, a tak się dzieje u nas. To jest problem.
* Hess - zadaj sobie trud i sprawdź, kiedy zlikwidowano grób Hessa i dlaczego i czy w ogóle władze Niemiec zadały sobie trud przeciwdziałania faszyzmowi.
* na podstawie jakich przesłanek twierdzisz, że płonące synagogi czy ośrodki dla imigrantów nikogo w Niemczech nie interesują?

Co do RFN to przyznam Ci częściowo rację, że nawet do dziś nie do końca poradzili sobie z nazizmem, ale na poziomie powiatowym. Ale nie piszę tego na podstawie doniesień prasowych, tylko osobistych rozmów. Znikąd dobry wynik AfD się wziął. Nie podawaj przykładów uwikłania ichniejszego ABW w NSU, bo aż powstał z tego powodu film i serial.

Proszę skup się na Polsce i problemie nacjonalizmu w Polsce. (A może to nie jest problem dla Ciebie?).
Bijmy się we własne piersi.
Niby bolejesz, ale jednak bagatelizujesz problem rasizmu (“ktoś kiedyś na kogoś o innym kolorze skóry napluł w twarz”) i przyznam to mi się nie podoba. Może nie pamiętasz (bo i skąd) jaki hejt się wylał na właścicieli kebaba w NT, a to był bodajże 2013.

Co do potępienia tych czy innych słów, takich czy innych faktów.
To informuję Cię z góry, że nie potępiłem ani nikt na tym forum, nie skomentował
* łamania demokracji rzymskiej przez Cezara
* imperializmu Napoleona
* polityki Bismarcka wobec Polaków

A poważnie. Przestań pisać podobne niedorzeczności. Nie musi się nikt od razu odnosić do wszystkich głupich cytatów. Forum to nie gazeta. Chyba masz za duże oczekiwania. Przez długi czas na tym Forum, w ogóle tematy ogólnopolskie nie istniały. Zmieniło się to w 2016 za moją sprawą z całą świadomością skutków.
Jeśli nie mam choćby faktycznie choćby 1% racji pogadajmy lepiej o kolejkach wąskotorowych i zamknijmy wszystkie polityczne tematy.
Problem nie jest to czy masz jakiś procent racji tylko to, w jaki je przedstawiasz. Zakładasz z góry ignorancję rozmówców i własne “besserwisserstwo” (ot choćby w sprawach historii). Masz jakieś pretensje za to, że Forum coś tam, coś tam.
A sam jesteś na tym Forum od 12/2016 i rozpocząłeś od nie całkiem mądrego postu.
Kiedyś imperialiści i faszyści potem Choroba filipńska....., "darmozjady" , "imigranci"...... na Boga ludzie miejcie umiar.....
Nie do końca zrozumiałem myśl. Wyjaśnij poproszę.
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 20 lis 2017, 15:50

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 20 lis 2017, 23:14

przemek_mierzejewski pisze:
Kiedyś imperialiści i faszyści potem Choroba filipńska....., "darmozjady" , "imigranci"...... na Boga ludzie miejcie umiar.....
Nie do końca zrozumiałem myśl. Wyjaśnij poproszę.
Przez niemal pół wieku w książkach od historii , dyskusji i przestrzeni publicznej oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego zwykło się określać "reakcjonista, karzeł, imperialista, kułak, faszysta" do dziś wiele osób po 50 roku życia tak uważa , pewna cześć osób dalej uważa że zbrodni katyńskiej(sensu lato) dokonali Niemcy. Ludzie którzy po śmierci mieli zostać wymazani ze zbiorowej świadomości.
Potem to już tylko jak u Alfreda Hitchcock-a ..... minister sportu z PZPR ćwiczy różne wygibasy na cmentarzu, łgając coś o wirusie z Filipin;
darmozjady (casus Nowicki), imigranci(casus Wroński), przykłady można mnożyć jak by nieżyjący oficerowie byli jakimiś chłopcami do bicia.
Tyle co na nich wiader pomyj wylano , jak żyje nigdy w literaturze i historii ludzkości nie spotkałem.
Czym sobie Oni na to zasłużyli???????

Powrócę do patryjotyzmu mym cytatem filmowym:
https://www.youtube.com/watch?v=ndVyLfuJSK4
"Pytasz dlaczego? No, bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworzu"
Tak jest i patryjotyzmem wg. mnie nie da się patryjotyzmu zarządzić ani ustanowić (kiedyś śmierć na ołtarzu Ojczyzny, dziś być może ciężka codzienna praca, uczciwe płacenie podatków lub może działalność filantropijna, a może dbanie o tych co zginęli za Ojczyznę i przywracanie tych których postanowiono wymazać a dla innych bieganie ze skargą na rodaków)

"Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni."
Tradycja- patryjotyzm(takie moje porównanie) :
-kolęda, świateczna wieczerza - to są nasze zwyczaje powstałe przez stulecia czerpiące z uniwersalnych zasad kilku religii jak i innych wierzeń, powstałych w wyniku wolnego przenikania się kultur i zwyczajów
-to jest ojców mowa- powiem tak .... Brajanek też może być patryjotą
-to jest nasza historia, której się nie zmieni- w skrócie ...to co czyni nas różniących się poglądami wspólnotą
" A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.”

Patryk podesłał tu powyżej link....
Pomyślmy tak (nie byłem w Warszawie na Marszu), ale statystycznie można powiedzieć , a także obserwując różne tendencyjne relacje , że bezpośrednich ofiar narodowych-socjalistów było na Marszu więcej niż durniów z tymi 3 banerami . Czy uprawnionym jest nazywanie wszystkich nazistami???

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 21 lis 2017, 14:00

Ładnie opisany patriotyzm. :)
Choć mam wątpliwości czy patriotyzm oparty li tylko na historycznych przesłankach to jest odpowiedź na dzisiejsze czasy.
To jest raczej definicja "narodu" w pojęciu niemieckim, jako wspólnoty języka i historii.
Francuzi definiują nieco inaczej "naród"; kto mieszka we Francji należy do narodu francuskiego. Czy bliżej to jest naszego określenia "społeczeństwo".
Zybertowicz określił minimum patriotyczne: (piszę z pamięci)
- uznanie, że potrzebne jest suwerenne państwo
- uznanie kościoła katolickiego i jej państwowotwórczego charakteru
- uznanie naszej historii, nawet z krytycznym stosunkiem do niej

Pietia pisze: (...)do dziś wiele osób po 50 roku życia tak uważa
Tu przesadziłeś. :) :)
Z perspektywy 30-latka człowiek w wieku 50 lat to jakiś "praszczur" ??? Aleś mnie ubawił. :)
Owi 50 latkowe na początku lat 90tych przeszli swoją edukację: było o Żołnierzach Wyklętych, o morderstwach UB, o Pileckim, o AK i o NSZ i o Endecji i o Piłsudskim. To wszystko już było. Więc ja akurat patrzę na dzisiejsze wzmożenie historycznie trochę ze zdziwieniem, smutkiem i pretensją do mojego pokolenia. To tak jakby młodzi odkrywali ląd i ogłaszali się zdobywcami. A tymczasem poprzednie pokolenie już to przerobiło.

Ludzie urodzeni w 1967 (czyli 50-latkowe) weszli w dorosłość (18 lat) w roku 1985 i uwierz mi już wtedy było sporo literatury, która odsłaniała tzw. "białe plamy" (jak to się wtedy mówiło). Tak do około 1995 miałem już przesyt mieszania historii ze współczesnymi sprawami, tego ciągłego ustawiania się tyłem do przyszłości. Za dużo tego było.
Podobnie jest teraz, aż postrzeganie historii zrobi się "obciachowe".

Ja mam wrażenie, że to właśnie młodzież ma problem z bezkrytycznym pojmowaniem historii (piszę to bez odniesienia do Ciebie oczywiście). Stąd wysyp pop-patriotyzmu, w dobrym i złym tego słowa znaczeniu.
Pietia pisze: (...) minister sportu z PZPR ćwiczy różne wygibasy na cmentarzu (...)
Sam się na tym łapie, że piszę za skomplikowane opisy. Pisz, proszę, prosto i jasno. Chodzi Ci o Kwaśniewskiego.
O ile starsi zrozumieją, to młodsi mogą nie pamiętać kolegi Kwaśniewskiego i jego wybryków. Chyba, że z memów. :) :)
Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 24 lis 2017, 22:47

przemek_mierzejewski pisze: To jest raczej definicja "narodu" w pojęciu niemieckim, jako wspólnoty języka i historii.
Być może udziela mi się wpływ kultury i zwyczajów niemieckich.... Ale co tam... zaraz Wigilia i znów żona mi będzie marudzić, że ja zawsze musisz mieć te pyry. I tu można by uderzyć trzymając się początkowego tematu czym jest patryjotyzm lokalny???? Ślepe ryby, plendze okraszone "napierdalaniem" Legionistów. Czy konsumując pizze na 11tego zamiast rogala można być patryjota lokalnym??? Może lepszym patryjota jest Turek płacący podatki na miejscu , niż endek(eNDek- może tak prawidłowo) optymalizujący je na prowincji w innym województwie?
przemek_mierzejewski pisze:Francuzi definiują nieco inaczej "naród"; kto mieszka we Francji należy do narodu francuskiego
Francuzi po wynalezieniu gilotyny przy okazji zburzenia Bastylii mają ogromny problem , nie chodzi tu tylko o tożsamość, o to że z kraju będącego potęgą światową jadą po równi pochyłej ... wkrótce może zostaną krajem trzeciego świata.... 200 lat Równości zobowiązuje :pogo:
Może Pan sam oceni do czego może prowadzić traktowanie każdego przebywającego na danym terytorium człowieka jako członka narodu francuskiego..... zwłaszcza gdy pewne jednostki z tej grupy mające wpływ na znaczną grupę, za nic mają język,tradycje,prawo i zwyczaje
przemek_mierzejewski pisze:Owi 50 latkowe na początku lat 90tych przeszli swoją edukację: było o Żołnierzach Wyklętych, o morderstwach UB, o Pileckim, o AK i o NSZ i o Endecji i o Piłsudskim. To wszystko już było. Więc ja akurat patrzę na dzisiejsze wzmożenie historycznie trochę ze zdziwieniem, smutkiem i pretensją do mojego pokolenia. To tak jakby młodzi odkrywali ląd i ogłaszali się zdobywcami. A tymczasem poprzednie pokolenie już to przerobiło.

Ludzie urodzeni w 1967 (czyli 50-latkowe) weszli w dorosłość (18 lat) w roku 1985 i uwierz mi już wtedy było sporo literatury, która odsłaniała tzw. "białe plamy" (jak to się wtedy mówiło)...
Faktycznie może przesadziłem , sam mam po dziś dzień dużo "bibuły" z tamtego czasu..... może bardziej powinienem napisać 70+ . Ale bardziej chodziło mi o długofalowy wpływ tamtej propagandy.
przemek_mierzejewski pisze:Ja mam wrażenie, że to właśnie młodzież ma problem z bezkrytycznym pojmowaniem historii (piszę to bez odniesienia do Ciebie oczywiście). Stąd wysyp pop-patriotyzmu, w dobrym i złym tego słowa znaczeniu.
Tu też się zgodzę, owszem młodzież ma problem ze smartphonami , a przy okazji z bezkrytycznym pojmowaniem tego co było ....choćby Piłsudski-Rozwadowski itd. , z nieporównywalnym istnym wysypem(wręcz przykładowym) mamy teraz do czynienia na Ukrainie w ichniejszym "na szybko"szukaniu tożsamości która to bezkrytycznie szuka bohaterów, o ile u nas mamy marginalny problem w lokowaniu uczuć w tzw. "złych" patryjotach tam to zaczyna iść po bandzie. Trudna historia tu i tam ..... można by może łaskawiej spojrzeć ...nie wiem. Wszak zbytniej wolności w Polsce i na Ukrainie po 1945 za dużo nie było , może warto dać czas się odnaleść??

Awatar użytkownika
Kindziuk
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Kindziuk » 25 lis 2017, 15:13

kupuje ser smażony top tomyśl

Obrazek

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 28 lis 2017, 13:03

Jeszcze mieszkam w tym kraju ale powoli mi się odechciewa.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 28 lis 2017, 21:27

Może łatwiej będzie po prostu zmienić kanał w telewizorni :)
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 02 gru 2017, 00:10

punisher pisze:Jeszcze mieszkam w tym kraju ale powoli mi się odechciewa.
Ciekawy wątek , myślę warty szerszego rozpatrzenia. Czy patryjotą można być mieszkając zagranicą??? Gdy Ojczyzna jest wolna lub w miarę wolna(okres 1956-1989) patrząc z perspektywy imigrantów uciekających z kraju i szukających w armiach sojuszniszych szansy na wyzwolenie Ojczyzny , lub np. emigrantów z lat 1968 czy 1981 na fali towarzysza Wiesława , czy generała Jarazulskiego. Wielu z nich nie wróciło do kraju do dziś , urządzili się , znaleźli pracę ,kupili mieszkanie, założyli rodziny . Nie wracają ,a teoretycznie mogą po 1989!
Kindziuk pisze:kupuje ser smażony top tomyśl
Pozwolicie że rozwinę temat serka bez lokowania samej marki produktu.
Pzrypomina mi się w tym momencie anegdota przyjaciela, byłego dyrektora PGR z Pomorza Zachodniego. Kresowiak spod Wilna , dyskusje przy wódce i kiedyś po latach powiedział tak: " U Was w Wielkopolsce to jest jakoś inaczej , sobota wszyscy sprzątają obejścia i ulice przyległą do domostwa" Konieczny będzie mój przypis, w latach 90tych i wczesnych latach nowego milenium dorabiał akurat w południowej WLKP okolice Kępna , PGR dawno nie było a u nich w gminie ponad 40% bezrobocie. Pełen podziwu do kultury pracy, porządku(vel Ornung). Przesiedleńcy niczym w filmie "Sami Swoi" nieraz byli niczego sobie winni oderwani od rodzinnej ziemii, choć mitem jest że wszyscy byli kresowiakami, 40-60% wg badań historycznych ziem tzw. "odzyskanych" przyległych do historycznej Wielkopolski zasiedlone było przez imigrantów z dawnego poznańskiego. Tymczasowość , namiastka "małej Ojczyzny" tęsknota za tym co zostało za Bugiem. Choć nie ziemia nowotomyska też była zamieszkana przez ludność pogranicza, co jak co 80% niemieckojęzycznej przed 1918 rokiem . Dzisiejsi nowotomyślanie też są eklektycznym zlepkiem , dalekie odległym od w miarę spójnej ludnośći południowej WLKP.

Wracając do serka .... osobiście wolę z kminkiem , choć moja sąsiadka nieraz mnie w ramach zakazanego barteru poczęstuje domowym smażonym bez kminku :oops:
Według mnie patryjotyzm/patryjotyzm lokalny nie polega na wychwalaniu przed niebiosa serka smażonego, piwa z grodziska, czy scyzoryków z Chify. My sami sobie wystawiamy markę(vel ang. brand) Tylko co by było gdybym ja teraz zaczął jeździć po świeci i psioczyć że wkurza mnie kminek, wkurza mnie pomnik Powstańców i krucyfiks na każdym skwerze, żalić się bo generał Taczak złym generałem był lub przez Paderewskiego granie ogłuchłem. W ramach ewentualnego wywalczonego bojkotu/sankcji, sprzedaż serka/piwa wędzonego by spadła i kto oberwie??? Państwo, władze województwa, władze powiatu/gminy .... nie zwykli mieszkańcy, pracownicy w/w przedsiebiostw.
Żeby każdy zrozumiał co miałem na myśli zacytuje zaćwierkanie byłego unioposła Platformy Obywatelskiej, cytującego Pierwszego Lorda Admiralicji https://twitter.com/jsaryuszwolski/stat ... 8164943872
Tym cytatem stawiam pytanie : Czy denuncjator, szpicel ,przysłowiowy kabel lub jak dziś się pięknie to zowie "sygnalista" może być patryjotą????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”