Apel smoleński czyli widmo krąży nad Tomyślem, widmo Macierewicza

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Apel smoleński czyli widmo krąży nad Tomyślem, widmo Macierewicza

Post autor: przemek_mierzejewski » 08 lis 2017, 08:21

„Tedy mamy 11 listopada”.

Rocznica odzyskania niepodległości to dzień donośny, symboliczny, czy nawet święty dla naszego kraju. Powinien łączyć, skupiać nas wokół uroczystości. Marsze organizowane przez członków ONR całkowicie zagarnęły przekazem i spychają inne myślenie na peryferie. Od kilku lat zagarnia nasze święto Polska kibolska, ksenofobiczna z ONR-owskim, fałszywym księdzem, antysemitą. Nie mogę tego nazwać inaczej.

Smród nacjonalizmu, ksenofobii dotarł do naszego miasta. W to wszystko wpisuje burmistrz Włodzimierz Hibner, ze swoim skrętem, a raczej wirażem w kierunku środowisk narodowo-konserwatywnych.

Więcej:
http://obywatelskint.pl/2017/11/apel-sm ... ierewicza/
macierewicz3.png
macierewicz3.png (48.87 KiB) Przejrzano 1770 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Re: Apel smoleński czyli widmo krąży nad Tomyślem, widmo Macierewicza

Post autor: patryk1 » 08 lis 2017, 17:37

Tym razem wypisaliście głupoty i wpychacie wszystkich do jednego wora.
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

gibber
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gibber » 08 lis 2017, 19:21

No dawaj Partyk. Masz niepowtarzalną okazję wyjaśnić jak jest. Ludzie tacy jak ja, którzy żyją na tym świecie z 15-20 lat dłużej jak ty chętnie się czegoś nauczą.

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 08 lis 2017, 19:27

Apel smoleński i Marsze Niepodległości od początku budziły wiele kontrowersji w naszym społeczeństwie. Rodziły spory, protesty, oburzenie. Wie o tym każdy, kto nawet w niewielkim stopniu interesuje się sytuacją w kraju. Biorąc powyższe pod uwagę, zupełnie nie rozumiem decyzji burmistrza. Bo, albo zdaje sobie z tego sprawę i zaczyna demonstrować swoje poglądy albo nie bardzo orientuje się w sytuacji i nie widzi w swoim pomyśle niczego złego. Niestety, każde z tych wytłumaczeń nie świadczy o nim dobrze :(

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 08 lis 2017, 19:44

gibber pisze:No dawaj Partyk. Masz niepowtarzalną okazję wyjaśnić jak jest. Ludzie tacy jak ja, którzy żyją na tym świecie z 15-20 lat dłużej jak ty chętnie się czegoś nauczą.

To, że ktoś sympatyzuje się z jakimś klubem lub należy do jakiejś organizacji nie oznacza, że od razu jest zły i nie powinien brać udziału w uroczystościach państwowych. Wiele osób należących do ONR oraz sympatyzujących się z klubami sportowymi bierze udział w w dobrych akcjach które propagują polski patriotyzm. Oceniacie wszystkich równą miarą a tak nie może być.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 08 lis 2017, 20:32

patryk1 pisze:
gibber pisze:No dawaj Partyk. Masz niepowtarzalną okazję wyjaśnić jak jest. Ludzie tacy jak ja, którzy żyją na tym świecie z 15-20 lat dłużej jak ty chętnie się czegoś nauczą.

To, że ktoś sympatyzuje się z jakimś klubem lub należy do jakiejś organizacji nie oznacza, że od razu jest zły i nie powinien brać udziału w uroczystościach państwowych. Wiele osób należących do ONR oraz sympatyzujących się z klubami sportowymi bierze udział w w dobrych akcjach które propagują polski patriotyzm. Oceniacie wszystkich równą miarą a tak nie może być.
Aha, ONR daje paczki na Mikołaja, ale to nic, że się odwołuje do ONR przedwojennego, który był faszystowski.
Wypisuje sobie hasła na portalach, tyle tylko, że robi to tak aby było zrozumiałe dla kumatych.

np. "Jutro będzie nasze". No i zgadnij co w tym złego?
Administrator

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 08 lis 2017, 20:51

Jak słyszę onr i smoleńsk to mi się nóż w kieszeni otwiera. Faszyści i psychokatole skutecznie odbierają normalnym obywatelom chęć celebrowania święta.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 08 lis 2017, 20:59

vhy.jpeg
vhy.jpeg (300.54 KiB) Przejrzano 1666 razy
8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 08 lis 2017, 21:07

punisher pisze:Jak słyszę onr i smoleńsk to mi się nóż w kieszeni otwiera. Faszyści i psychokatole skutecznie odbierają normalnym obywatelom chęć celebrowania święta.
Celebrowanie tylko jedynie słuszne może być ;) ONR powinno zostać zdelegalizowane. O tym, który wymyślił apele smoleńskie szkoda nawet pisać. Dlatego powtarzam to, co wcześniej napisałam: decyzja burmistrza jest dla mnie zupełnie niezrozumiała.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 09 lis 2017, 15:38

punisher pisze:Jak słyszę onr i smoleńsk to mi się nóż w kieszeni otwiera. Faszyści i psychokatole skutecznie odbierają normalnym obywatelom chęć celebrowania święta.
Normalnym ? Czyli tak usprawiedliwiasz swoje lenistwo 11 listopada ?

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 09 lis 2017, 16:15

przemek_mierzejewski pisze:
patryk1 pisze:

Aha, ONR daje paczki na Mikołaja, ale to nic, że się odwołuje do ONR przedwojennego, który był faszystowski.
Wypisuje sobie hasła na portalach, tyle tylko, że robi to tak aby było zrozumiałe dla kumatych.

np. "Jutro będzie nasze". No i zgadnij co w tym złego?
Nie twierdzę, że wszyscy w ONR czy w organizacjach kibolskich, narodowościowych są normalni. W każdej grupie są jakieś ''wrzody'' które są przesadnie na coś nakręcone. Nie podoba mi się taka negatywna nagonka.

A co jest złego w haśle ''Jutro będzie nasze'' ?

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 09 lis 2017, 16:41

patryk1 pisze:
Nie nazywaj mnie leniem. Bo nie zdajesz sobie sprawy ile w życiu pracuję. I nie próbuj ze mną dyskutować bo mnie nie interesują twoje pisowsko - faszystowsko - nacjonalistyczne opinie i wynaturzenia. Proponuje znajdź sobie jakieś forum ze swastyką. A jeżeli chcesz tu pisać to mnie nie tykaj.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 09 lis 2017, 17:22

Oooo znowu nabijacie słupki PIS-owi.
A co się stało z KOD-em? Bo coś o nich cicho.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 lis 2017, 17:36

punisher pisze:
patryk1 pisze:
Nie nazywaj mnie leniem. Bo nie zdajesz sobie sprawy ile w życiu pracuję. I nie próbuj ze mną dyskutować bo mnie nie interesują twoje pisowsko - faszystowsko - nacjonalistyczne opinie i wynaturzenia. Proponuje znajdź sobie jakieś forum ze swastyką. A jeżeli chcesz tu pisać to mnie nie tykaj.
Punisher, nie wyrzucajmy nikogo z forum. :) Zwróciłem raz czy dwa razy uwagę patrykowi1 na jego niestosowne (delikatnie to nazwę) wpisy. Jakoś się trzyma.
patryk1 pisze: (...)
Nie twierdzę, że wszyscy w ONR czy w organizacjach kibolskich, narodowościowych są normalni. W każdej grupie są jakieś ''wrzody'' które są przesadnie na coś nakręcone. Nie podoba mi się taka negatywna nagonka.

A co jest złego w haśle ''Jutro będzie nasze'' ?
('Jutro będzie nasze'') Ano właśnie. To jest przykład jak faszystowska banda spod znaku ONR i ksenofoby z MW maglują mózgi. A Ty nawet nie wiesz do czego się odwołują. Nie będą heilować tylko będą nosić koszulkę z liczbą "osiemdziesiąt osiem", a na swastykę nazwą prastarym znakiem ognia.
Pisząc >> w każdej grupie są jakieś ''wrzody' << relatywizujesz.

To tak jakbyś pisał (oczywiście wyostrzając): no chłopcy z SA przesadzili, poniosło ich w Noc Kryształową, ale w sumie to zorganizowali zabawę, Mikołaja. Zdrowa, niemiecka młodzież. Zuchy.

Niewinne hasło to parafraza "tomorrow belongs to me". Niby ONR nie sławi Hitlera, ale ...

P.S. 1 zakładam, że umiesz posługiwać się googlem -> "tomorrow belongs to me"
P.S. 2 zakładam, że wiesz co to Noc Kryształowa -> mamy właśnie rocznicę
P.S. 3 zakładam, że wiesz, że SA to nie "sa" bez polskich znaków diakrytycznych
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 09 lis 2017, 17:50

punisher pisze:
patryk1 pisze:
Kompletnie mnie nie zrozumiałeś, ale cóż...

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 09 lis 2017, 17:58

('Jutro będzie nasze'') Ano właśnie. To jest przykład jak faszystowska banda spod znaku ONR i ksenofoby z MW maglują mózgi. A Ty nawet nie wiesz do czego się odwołują. Nie będą heilować tylko będą nosić koszulkę z liczbą "osiemdziesiąt osiem", a na swastykę nazwą prastarym znakiem ognia.

To tak jakbyś pisał (oczywiście wyostrzając): no chłopcy z SA przesadzili, poniosło ich w Noc Kryształową, ale w sumie to zorganizowali zabawę, Mikołaja. Zdrowa, niemiecka młodzież. Zuchy.

Niewinne hasło to parafraza "tomorrow belongs to me". Niby ONR nie sławi Hitlera, ale ...

Hasło nie może być złe. Źli mogą być jedynie ludzie którzy je na dwojaki sposób rozumieją :)

Skoro ''wszyscy'' należący do ONR oraz innych organizacji narodowościowych są źli to dlaczego nie zauważam tego w naszej małej ojczyźnie ? Nie ma takich osób u nas ?

Nie popadajmy w paranoje. Salut rzymski oraz znak ognia zostały zapożyczone przez hitlerowców. Jak dla mnie szerzeniem faszyzmu nie jest podnoszenie ręki jeśli odnosi się ona do czego innego. Czyli jeśli podniosę rękę pod złym kątem pozdrawiając kogoś to jestem faszystą ? Paranoja.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 lis 2017, 18:16

patryk1 pisze:

Hasło nie może być złe. Źli mogą być jedynie ludzie którzy je na dwojaki sposób rozumieją :)

Skoro ''wszyscy'' należący do ONR oraz innych organizacji narodowościowych są źli to dlaczego nie zauważam tego w naszej małej ojczyźnie ? Nie ma takich osób u nas ?
Znów nie czytasz co piszę, a piszę Ci aluzyjnie, że masz braki w wiedzy o historii i dlatego nie widzisz kontekstu. I na taki elektorat liczy narodowo-faszystowskie skrzydło.
ok, nie będę pisał aluzjami.

Hasło "Polska dla Polaków": cóż w tym złego, że chcemy się czuć dobrze w Polsce, jak u siebie w domu. Można tak odczytać?
Ale to hasło mówi o czymś innym i jest intencjonalne i zrozumiałe dla "swoich".

"Polska dla Polaków" to Polska tylko z obywatelami polski narodowości polskiej. Nie pochodzenia żydowskiego, niemieckiego czy - teraz największy wróg - ukraińskiego.
"Jutro należy do mnie" - to już zaowalowana apoteoza hitleryzmu, ale przecież w Polsce jawna apotezowa Hitlera była by karalna. Tak?

A dlaczego nie uważasz narodowców za zło. Ano odpowiedź jest jedna - podzielasz ich poglądy. Niejednokrotnie dałeś wyraz swoich poglądów na tym forum.
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 09 lis 2017, 18:56

Znów nie czytasz co piszę, a piszę Ci aluzyjnie, że masz braki w wiedzy o historii i dlatego nie widzisz kontekstu. I na taki elektorat liczy narodowo-faszystowskie skrzydło.

Hasło "Polska dla Polaków": cóż w tym złego, że chcemy się czuć dobrze w Polsce, jak u siebie w domu. Można tak odczytać?

"Polska dla Polaków" to Polska tylko z obywatelami polski narodowości polskiej. Nie pochodzenia żydowskiego, niemieckiego czy - teraz największy wróg - ukraińskiego.
"Jutro należy do mnie" - to już zaowalowana apoteoza hitleryzmu, ale przecież w Polsce jawna apotezowa Hitlera była by karalna. Tak?

A dlaczego nie uważasz narodowców za zło. Ano odpowiedź jest jedna - podzielasz ich poglądy. Niejednokrotnie dałeś wyraz swoich poglądów na tym forum.
To ty nie czytasz mnie dokładnie. Bierzesz mnie za zwolennika faszystów oraz nacjonalistów a ja napisałem tylko, że nie wszyscy mają skrajne poglądy. To tak jakby napisać, że nacjonalizm jest zły. To nie prawda. Każdy patriota powinien choć trochę być nacjonalistą, ale w pozytywnym kontekście BEZ SKRAJNOŚCI.

I znowu to samo. Jakiekolwiek hasło nie jest złe. Wszystko zależy od tego kto je wypowiada i co ma na myśli. Sformułowanie ''Polska dla Polaków'' mogę użyć w odniesieniu do opozycji która donosi na nasz kraj do UE lub w odniesieniu do osób z innych narodów które przyjeżdżają do naszego kraju. Ten sam zwrot a ile może mieć znaczeń.

A dlaczego w Polsce rośnie niechęć do ukraińców ? Dlatego, ze jesteśmy takim zacofanym krajem i nie znosimy nikogo obcego ? Wydaje mi się, że przyczyna jest zupełnie inna.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 lis 2017, 20:06

patryk1 pisze:

To ty nie czytasz mnie dokładnie. Bierzesz mnie za zwolennika faszystów oraz nacjonalistów a ja napisałem tylko, że nie wszyscy mają skrajne poglądy. To tak jakby napisać, że nacjonalizm jest zły. To nie prawda. Każdy patriota powinien choć trochę być nacjonalistą, ale w pozytywnym kontekście BEZ SKRAJNOŚCI.

I znowu to samo. Jakiekolwiek hasło nie jest złe. Wszystko zależy od tego kto je wypowiada i co ma na myśli. Sformułowanie ''Polska dla Polaków'' mogę użyć w odniesieniu do opozycji która donosi na nasz kraj do UE lub w odniesieniu do osób z innych narodów które przyjeżdżają do naszego kraju. Ten sam zwrot a ile może mieć znaczeń.

A dlaczego w Polsce rośnie niechęć do ukraińców ? Dlatego, ze jesteśmy takim zacofanym krajem i nie znosimy nikogo obcego ? Wydaje mi się, że przyczyna jest zupełnie inna.
Otóż wg Ciebie patriota, a więc trochę nacjonalista czy raczej nacjonalista w pozytywnym kontekście.
Otóż wiesz - "nie, nie bardzo". To jest właśnie charakterystyczne, że narodowcy zawężają pojęcia "narodowiec=patriota".

Nacjonalista podporządkowuje interesy innych narodów interesom własnego narodu lub rasy. Czy to patriotyzm? No raczej nie - to właśnie nacjonalizm.

A oto definicja słynnego współczesnego myśliciela narodowego z zapadłej wiochy spod Lubania, absolwenta renomowanej lubańskiej uczelni LO im. Adama Mickiewicza. Ale ponieważ ten Pan skończył edukację na 4 klasie LO, więc mylą mu się pojęcia. Mam wrażenie Ty także uważasz, że narodowiec to nie to samo co nacjonalista.

[Dodam, że nie widzę różnicy pomiędzy nacjonalistą a narodowcem.]

Czym różni się narodowiec/nacjonalista od anarchisty?
Najoczywistsze rozróżnienie: pierwszy wyznaje ideę, która w perspektywie ziemskiej stawia naród na pierwszym miejscu. Jest człowiekiem, który swoje życie osobiste wpisuje w służbę wspólnocie narodowej. Który pielęgnuje i rozwija kulturę, tożsamość narodową opartą o dziedzictwo, tradycję i historię przodków. Który zabiega o suwerenność, bezpieczeństwo, bogactwo i sprawność państwa. Państwo bowiem jest narzędziem realizacji interesów narodowych.
Drugi wyznaje ideologię skrajnego indywidualizmu, negacji podstawowych wartości, negację tożsamości: narodowej, religijnej, w dzisiejszych czasach nawet - płciowej. Ideologię totalnego zaprzeczenia wszystkiemu co wartościowe, co dobre, co ludzkie.

P.S. No właśnie. Dlaczego rośnie niechęć do Ukrainców (z dużej litery)?
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 09 lis 2017, 22:32

Otóż wg Ciebie patriota, a więc trochę nacjonalista czy raczej nacjonalista w pozytywnym kontekście.
Otóż wiesz - "nie, nie bardzo". To jest właśnie charakterystyczne, że narodowcy zawężają pojęcia "narodowiec=patriota".
Nie, nic takiego nie twierdzę. Nacjonalizm to nie jest sztywna reguła określająca SKRAJNOŚĆ. Każdy patriota powinien być nacjonalistą pod tym względem, że powinien stawiać na 1 miejscu dobro swojego kraju, jego kulturę, tradycję oraz interes a w drugiej kolejności inne narody. Nie oznacza to, że mamy się izolować od innych i uznawać się na tych najważniejszych.

przemek_mierzejewski pisze:Nacjonalista podporządkowuje interesy innych narodów interesom własnego narodu lub rasy. Czy to patriotyzm? No raczej nie - to właśnie nacjonalizm.
hmm... czyli Niemców można uznać za nacjonalistów ?

przemek_mierzejewski pisze:P.S. No właśnie. Dlaczego rośnie niechęć do Ukrainców (z dużej litery)?
Głównie dlatego, że z ich powodu pracodawcy nie podnoszą odczuwalnie stawek ponieważ wiedzą, że jeśli przyjadą nasi sąsiedzi to zgodzą się pracować za naszą najniższą krajową. No i kolejna sprawa o której coraz częściej słyszę to to, że spora ich część odbiera łatwiejszą pracę naszym rodakom oraz nie garną się za bardzo do pracy. Niepokojące jest również to, że mają oni odmienny stosunek do naszej wspólnej historii.

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 09 lis 2017, 23:46

patryk1 pisze:
Nie, nic takiego nie twierdzę. Nacjonalizm to nie jest sztywna reguła określająca SKRAJNOŚĆ. Każdy patriota powinien być nacjonalistą pod tym względem, że powinien stawiać na 1 miejscu dobro swojego kraju, jego kulturę, tradycję oraz interes a w drugiej kolejności inne narody. Nie oznacza to, że mamy się izolować od innych i uznawać się na tych najważniejszych.

przemek_mierzejewski pisze:Nacjonalista podporządkowuje interesy innych narodów interesom własnego narodu lub rasy. Czy to patriotyzm? No raczej nie - to właśnie nacjonalizm.
hmm... czyli Niemców można uznać za nacjonalistów ?

przemek_mierzejewski pisze:P.S. No właśnie. Dlaczego rośnie niechęć do Ukrainców (z dużej litery)?
Głównie dlatego, że z ich powodu pracodawcy nie podnoszą odczuwalnie stawek ponieważ wiedzą, że jeśli przyjadą nasi sąsiedzi to zgodzą się pracować za naszą najniższą krajową. No i kolejna sprawa o której coraz częściej słyszę to to, że spora ich część odbiera łatwiejszą pracę naszym rodakom oraz nie garną się za bardzo do pracy. Niepokojące jest również to, że mają oni odmienny stosunek do naszej wspólnej historii.
Śledzę ten wątek, coś nawet próbowałam napisać. Ale, patryk1, błądzisz :( Otwórz umysł, otwórz serce. Po wpisach sądzę, że jesteś młodym człowiekiem. Szanuję Cię za aktywność i zainteresowanie sprawami gminy. A Twoje "niepokoje" dotyczące Ukraińców... no cóż. I, jeszcze, jeśli mogę, zapytam: "nie garną się za bardzo do pracy". Kogo miałeś na myśli? Bo się troszkę pogubiłam.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 12 lis 2017, 11:46

No to nacjonaliści czy narodowcy ? Zaczynam się gubić.

A oto definicja słynnego współczesnego myśliciela narodowego z zapadłej wiochy spod Lubania, absolwenta renomowanej lubańskiej uczelni LO im. Adama Mickiewicza. Ale ponieważ ten Pan skończył edukację na 4 klasie LO, więc mylą mu się pojęcia. Mam wrażenie Ty także uważasz, że narodowiec to nie to samo co nacjonalista.

[Dodam, że nie widzę różnicy pomiędzy nacjonalistą a narodowcem.]

Czym różni się narodowiec/nacjonalista od anarchisty?
Najoczywistsze rozróżnienie: pierwszy wyznaje ideę, która w perspektywie ziemskiej stawia naród na pierwszym miejscu. Jest człowiekiem, który swoje życie osobiste wpisuje w służbę wspólnocie narodowej. Który pielęgnuje i rozwija kulturę, tożsamość narodową opartą o dziedzictwo, tradycję i historię przodków. Który zabiega o suwerenność, bezpieczeństwo, bogactwo i sprawność państwa. Państwo bowiem jest narzędziem realizacji interesów narodowych.
Drugi wyznaje ideologię skrajnego indywidualizmu, negacji podstawowych wartości, negację tożsamości: narodowej, religijnej, w dzisiejszych czasach nawet - płciowej. Ideologię totalnego zaprzeczenia wszystkiemu co wartościowe, co dobre, co ludzkie.

(...)
Faszysta, nacjonalista, narodowiec to nie to samo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”