(...)odliczanie pełną parą czyli Hibner, Helwing i takie tam

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

(...)odliczanie pełną parą czyli Hibner, Helwing i takie tam

Post autor: JOSH » 07 sie 2018, 22:05

[Przeniesiono z wątku o wiadukcie viewtopic.php?f=69&t=423&p=49364#p49340 - prm]

Jaka władza taki wiadukt :)
Skoro w Porażynie wiadukt, to dlaczego nie w Paproci? Już wiem. Paproć to nasza gmina.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Re: (...)odliczanie pełną parą czyli Hibner, Helwing i takie tam

Post autor: MałyszNT » 07 sie 2018, 22:47

Piszecie tak jakby już w Porażynie istniał ten wiadukt lub chociaż już był w budowie. Projekt na niego jest? Widzieliście? A może już przetarg na budowę trwa? U nas wiadukt to tylko część inwestycji, potrzeba jeszcze skrzyżowań, wielu dróg serwisowych no i głównej drogi o długości nie kilku metrów czy np. 500 metrów. Poza tym Porażyn i ten odcinek drogi wojewódzkiej to alternatywa dla drogi krajowej nr 92. A i jeszcze jednostka wojskowa tuż obok i to bardzo ważna jednostka. Wszystko ma znaczenie. To nie Gmina Opalenica czy Gmina Nowy Tomyśl decyduje gdzie PKP wybuduje wiadukty i czy dane miejsce spełnia kryteria by dostać dofinansowanie. Ale wiaduktu nie ma ani tam ani u nas i u nas i tak jest temat bardziej posunięty już, tam hasło rzucone, że ma powstać i to nie w tym roku, nie za rok, nie za dwa...

Jaka władza taki wiadukt... No tak, wiadukt i ścieżka powinny powstać tak jak w Opalenicy, czyli podczas budowy obwodnicy... A nie powstało nic... Ani wiadukt ani nawet ścieżka... Taka władza...
Ostatnio zmieniony 07 sie 2018, 22:50 przez MałyszNT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 07 sie 2018, 22:48

Hibi coś ostatnio dużo szczeka. Jak to przed wyborami...
8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 08 sie 2018, 10:24

MałyszNT pisze:
07 sie 2018, 22:47
(...)
Jaka władza taki wiadukt... No tak, wiadukt i ścieżka powinny powstać tak jak w Opalenicy, czyli podczas budowy obwodnicy... A nie powstało nic... Ani wiadukt ani nawet ścieżka... Taka władza...
MalyszNT, tamtej władzy już nie ma, a Ty się wpisujesz w tradycyjną narrację Hibnera: "Ja dobry, Helwing zły", "20 lat nie było drogi robione", "Piłsudskiego ...", "gimnazjum nieocieplone, bo ktoś wstrzymywał inwestycje" itp. (To cytaty z Hibnera). Ty powielasz te hasła.
Helwinga już ocenili wyborcy. Teraz oceniamy Hibnera.

Masz krótką pamięć i zapewne nie pamiętasz jaką ulgą była taka obwodnica jaką mamy.
1. Świadomie zmieniono przebieg obwodnicy, bo by nigdy nie powstała w wariancie z wiaduktem.
2. Nie zrobiono ścieżki rowerowej, bo i tak były kłopoty z wykupem ziemi przez gminę. A ostatnie dokumenty "domknięto" dzień przed terminem.
Fajnie się mówi: "20 lat zaniedbań" z perspektywy 2018 roku.

I na koniec: nie ma co gadać, ale to właśnie za Hibnera wykonano MPZP i to właśnie za tej kadencji urealnia się plan budowy wiaduktu.
I wszyscy byliby się cieszyli bezgranicznie, gdyby nie "kwasy", które wypuszcza Hibner: (patrz spotkanie w Koperniku 13/6/2018, patrz płatne "oświadczenia")

O autorytarnym charakterze Hibnera można długo, ale jedna cecha czyni go politykiem o krajowym zasięgu: przypisywanie wyłącznie sobie wszystkich zasług oraz przypisywanie wszystkich porażek poprzednikom.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 08 sie 2018, 14:11

Co do cytatu odnośnie tego, że jaka władza taki wiadukt, to akurat napisałem specjalnie, bo Josh tak napisał. Mi chodziło, że nie ma tam wiaduktu (w Porażynie) i nie ma u nas, ale dzieje się, chociaż wiem, że tutaj osoby tego w większości nie zauważają, a skoro inne gminy mają tak fajnie i dobrze, bo Josh też to sugeruje, pisząc, że Paproć to nasza gmina i dlatego nie mówi się o wiadukcie właśnie tam, to proponuje naprawdę nie narzekać tutaj co kilka dni, tylko wyprowadzić się do tych gmin, co są miodem płynące, a słyszę że każda okoliczna gmina niby taka jest. :) A u nas taka tragedia.

I tylko z tego powodu odniosłem się i napisałem o tamtej władzy, a konkretnie o obwodnicy, skoro "jaka władza taki wiadukt". :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 08 sie 2018, 20:50

MałyszNT pisze:
08 sie 2018, 14:11
Co do cytatu odnośnie tego, że jaka władza taki wiadukt, to akurat napisałem specjalnie, bo Josh tak napisał. Mi chodziło, że nie ma tam wiaduktu (w Porażynie) i nie ma u nas, ale dzieje się, chociaż wiem, że tutaj osoby tego w większości nie zauważają, a skoro inne gminy mają tak fajnie i dobrze, bo Josh też to sugeruje, pisząc, że Paproć to nasza gmina i dlatego nie mówi się o wiadukcie właśnie tam, to proponuje naprawdę nie narzekać tutaj co kilka dni, tylko wyprowadzić się do tych gmin, co są miodem płynące, a słyszę że każda okoliczna gmina niby taka jest. :) A u nas taka tragedia.

I tylko z tego powodu odniosłem się i napisałem o tamtej władzy, a konkretnie o obwodnicy, skoro "jaka władza taki wiadukt". :)
I nawet tym ostatnim zdaniem nie potrafisz odpuścić. Że niby Helwing był tak nieudolnym burmistrzem, że nie wybudował ścieżki wzdłuż obwodnicy?
No to zdaje się mówisz.
Nie wybudował też basenu, skoczni narciarskiej oraz metra. Oj, bardzo to słaby burmistrz był. :)

Akurat JOSH jakoś specjalnym miłośnikiem Helwinga nie był.

MalyszNT, nie pierwszy raz bezsensownie, "półgębkiem" dyskredytujesz kadencje Helwinga: tutaj oraz na łamach PNT.INFO. (vide Piłsudskiego, powtarzałeś żenujące tezy Hibnera). Możesz oczywiście to robić, ale tylko podsycasz krążące plotki na swój temat.

Uważam, że przeciwstawianie metod zarządzania czy osiągnięć burmistrzów jest bez sensu: tego nie da się porównać. Inne były potrzeby, inne były aspiracje, inne możliwości.

Bez wątpienia Helwingowi w końcówce brakowało dynamiki, a za to Hibner cierpi na deficyt kultury i genu współpracy.
Nie sposób nawet porównać inwestycje: Hibner wybiera inwestycje "widzialne": drogi, parkingi, parki itp. I ok. Helwing: wodociągi, kanalizacja, oczyszczalnia, Poznańska, 3 Stycznia.

Można Helwingowi jeszcze kilka rzeczy wypomnieć, ale z pewnością nie to, że dzielił mieszkańców, co Hibnerowi udaje się znakomicie.
Administrator

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 08 sie 2018, 21:24

przemek_mierzejewski pisze:
08 sie 2018, 20:50
MalyszNT, nie pierwszy raz bezsensownie, "półgębkiem" dyskredytujesz kadencje Helwinga: tutaj oraz na łamach PNT.INFO. (vide Piłsudskiego, powtarzałeś żenujące tezy Hibnera). Możesz oczywiście to robić, ale tylko podsycasz krążące plotki na swój temat.
Powtarzałem tezy Hibnera? Żenujące no to jak wszystko co mówi Hibner przecież. :) O ulicy Piłsudskiego to słowa Helwinga, odtwórz nagranie jak mu wstyd za tą ulicę, 20 lat był burmistrzem i wstyd mu za nią bo jest taka zła... Wstyd, że skoro mu wstyd, nie ruszył tematu wcale, tylko no nie da się, bo za drogo i nie idzie... Pytanie to było zadane przez naszą Redakcję i dlatego to powtórzyłem w artykule. Wtedy była i tak ona lepsza bo teraz to już naprawdę wioski mają o wiele ładniejsze drogi jak ta główna i w centrum miasta powiatowego. Tyle instytucji przy niej, taka zabytkowa... a tragiczna... Plotki na mój temat? Nie interesują mnie. Pisze o faktach, o ogłoszonych przetargach, bądź realizowanych inwestycjach i tylko oczywiście niektórych, bo na wszystkie brak czasu. Tak było też za kadencji Helwinga, także opisywaliśmy co się działo..

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 sie 2018, 06:16

MałyszNT pisze:
08 sie 2018, 21:24
Powtarzałem tezy Hibnera? Żenujące no to jak wszystko co mówi Hibner przecież. :) O ulicy Piłsudskiego to słowa Helwinga, odtwórz nagranie jak mu wstyd za tą ulicę, 20 lat był burmistrzem i wstyd mu za nią bo jest taka zła... Wstyd, że skoro mu wstyd, nie ruszył tematu wcale, tylko no nie da się, bo za drogo i nie idzie... Pytanie to było zadane przez naszą Redakcję i dlatego to powtórzyłem w artykule. Wtedy była i tak ona lepsza bo teraz to już naprawdę wioski mają o wiele ładniejsze drogi jak ta główna i w centrum miasta powiatowego. Tyle instytucji przy niej, taka zabytkowa... a tragiczna... (...)
Niepotrzebnie wrzuciłem ten wątek z Piłsudskiego.
Ja miałem na myśli, nie to, że Helwingowi wstyd, tylko tezy Hibnera, że ma na kłopoty z własnością działek. Nie sprawdziłeś faktów i powtarzasz tezy Hibnera. I tak delikatnie piszesz o przeoczeniu sieci gazowej?
Problem, który mnie uderzył, to jest to, że go wyciągnąłeś słowa Helwinga to po 2 i 3 od końca kadencji i to już dwukrotnie (prawdopodobnie przekleiłeś artykuł).

To tak jakbyś kopał leżącego.

Zacytuję Ciebie:
02/08/2018 http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=7668
21/10/2017 http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=7272
Najpierw trochę historii. Od samego początku burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner mówi o tej inwestycji i traktuje ją bardzo priorytetowo. Przypomnijmy, że w debacie wyborczej zorganizowanej przez Telewizję Kablową Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, która obyła się tuż przed wyborami samorządowymi w 2014 roku, ówczesny, wieloletni burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, otrzymał pytanie przygotowane właśnie przez Redakcję Portalu PNT.INFO.PL, a brzmiało ono tak: "Jak ocenia Pan stan techniczny nawierzchni drogi na ulicy Piłsudskiego i na placu Chopina. Czy realnym jest Pana zdaniem przełożenie bruku na nowo w celu poprawy bezpieczeństwa?" Henryk Helwing odpowiedział wtedy, że od wielu lat już ta ulica jest uznawana za wstydliwą. Jest to ulica w centrum miasta, trudna do ominięcia, a fatalnie się na niej przejeżdża. Wtedy też ówczesny burmistrz Henryk Helwing powiedział, że to przedsięwzięcie bardzo kosztowne. Poprzednia władza już kilka razy się do tematu zabierała, jednak bez konkretnych działań, ze względu na finanse. Henryk Helwing nie ukrywał też, że "jak ma gości" to robi wszystko, by nie jeździć tą ulicą ze względu na jej stan, ponieważ jest mu za nią wstyd.

Na szczęście temat ten jak wspomnieliśmy jest jednym z priorytetów burmistrza Włodzimierza Hibnera i sprawy od wielu miesięcy już idą w dobrym kierunku. Jednak kiedy przystąpiono do przygotowania jakiś czas temu dokumentów, okazało się, że niestety ale po zmianach, które nastąpiły po wybudowaniu obwodnicy miasta i poprzez to gdy nastąpiły zmiany zarządców dróg w mieście, mimo, że ulica Piłsudskiego od wielu lat uznawana jest jako gminna i to Gmina Nowy Tomyśl nią zarządza, naprawia, porządkuje, czy odśnieża, to jednak nie do końca tak jest na mapach. Dlatego też nie można było przystąpić do opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy, nim nie załatwiono spraw z własnościami działek.
Zrobił się offtop, ewentualnie przenieśmy dyskusję na inny wątek.

---------------
MałyszNT pisze:
(...) Plotki na mój temat? Nie interesują mnie. Pisze o faktach, o ogłoszonych przetargach, bądź realizowanych inwestycjach i tylko oczywiście niektórych, bo na wszystkie brak czasu. Tak było też za kadencji Helwinga, także opisywaliśmy co się działo..
No cóż. Możesz mieć oczywiście dobre samopoczucie i myśleć o sobie jako o obiektywnym dziennikarzu padającym tylko fakty. Ale jak to z faktami: sam dobór publikacji powoduje wrażenie stronniczości. Piszesz, że inwestycja ruszyła, nawet publikujesz zdjęcia, ale już nie piszesz o opóźnieniach.
ok, może z braku czasu. To jestem w stanie zrozumieć.
A i czasami zdarzają Ci się komentarze, właśnie poprzez zestawienie faktów i pomijanie tez lokalnej opozycji.

Wrażenia odbiorcy nie zmienisz. Po prostu widzisz "na jedno oko".
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 09 sie 2018, 14:45

Oby Hibnera wybrali na drugą kadencję :)
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 09 sie 2018, 18:50

09 sie 2018, 06:16
MałyszNT pisze:
Powtarzałem tezy Hibnera? Żenujące no to jak wszystko co mówi Hibner przecież. :) O ulicy Piłsudskiego to słowa Helwinga, odtwórz nagranie jak mu wstyd za tą ulicę, 20 lat był burmistrzem i wstyd mu za nią bo jest taka zła... Wstyd, że skoro mu wstyd, nie ruszył tematu wcale, tylko no nie da się, bo za drogo i nie idzie... Pytanie to było zadane przez naszą Redakcję i dlatego to powtórzyłem w artykule. Wtedy była i tak ona lepsza bo teraz to już naprawdę wioski mają o wiele ładniejsze drogi jak ta główna i w centrum miasta powiatowego. Tyle instytucji przy niej, taka zabytkowa... a tragiczna... (...)
Niepotrzebnie wrzuciłem ten wątek z Piłsudskiego.
Ja miałem na myśli, nie to, że Helwingowi wstyd, tylko tezy Hibnera, że ma na kłopoty z własnością działek. Nie sprawdziłeś faktów i powtarzasz tezy Hibnera. I tak delikatnie piszesz o przeoczeniu sieci gazowej?
Problem, który mnie uderzył, to jest to, że go wyciągnąłeś słowa Helwinga to po 2 i 3 od końca kadencji i to już dwukrotnie (prawdopodobnie przekleiłeś artykuł).

To tak jakbyś kopał leżącego.

Zacytuję Ciebie:
02/08/2018 http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=7668
21/10/2017 http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=7272
Najpierw trochę historii. Od samego początku burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner mówi o tej inwestycji i traktuje ją bardzo priorytetowo. Przypomnijmy, że w debacie wyborczej zorganizowanej przez Telewizję Kablową Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, która obyła się tuż przed wyborami samorządowymi w 2014 roku, ówczesny, wieloletni burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, otrzymał pytanie przygotowane właśnie przez Redakcję Portalu PNT.INFO.PL, a brzmiało ono tak: "Jak ocenia Pan stan techniczny nawierzchni drogi na ulicy Piłsudskiego i na placu Chopina. Czy realnym jest Pana zdaniem przełożenie bruku na nowo w celu poprawy bezpieczeństwa?" Henryk Helwing odpowiedział wtedy, że od wielu lat już ta ulica jest uznawana za wstydliwą. Jest to ulica w centrum miasta, trudna do ominięcia, a fatalnie się na niej przejeżdża. Wtedy też ówczesny burmistrz Henryk Helwing powiedział, że to przedsięwzięcie bardzo kosztowne. Poprzednia władza już kilka razy się do tematu zabierała, jednak bez konkretnych działań, ze względu na finanse. Henryk Helwing nie ukrywał też, że "jak ma gości" to robi wszystko, by nie jeździć tą ulicą ze względu na jej stan, ponieważ jest mu za nią wstyd.

Na szczęście temat ten jak wspomnieliśmy jest jednym z priorytetów burmistrza Włodzimierza Hibnera i sprawy od wielu miesięcy już idą w dobrym kierunku. Jednak kiedy przystąpiono do przygotowania jakiś czas temu dokumentów, okazało się, że niestety ale po zmianach, które nastąpiły po wybudowaniu obwodnicy miasta i poprzez to gdy nastąpiły zmiany zarządców dróg w mieście, mimo, że ulica Piłsudskiego od wielu lat uznawana jest jako gminna i to Gmina Nowy Tomyśl nią zarządza, naprawia, porządkuje, czy odśnieża, to jednak nie do końca tak jest na mapach. Dlatego też nie można było przystąpić do opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy, nim nie załatwiono spraw z własnościami działek.
Zrobił się offtop, ewentualnie przenieśmy dyskusję na inny wątek.

---------------
MałyszNT pisze:
(...) Plotki na mój temat? Nie interesują mnie. Pisze o faktach, o ogłoszonych przetargach, bądź realizowanych inwestycjach i tylko oczywiście niektórych, bo na wszystkie brak czasu. Tak było też za kadencji Helwinga, także opisywaliśmy co się działo..
No cóż. Możesz mieć oczywiście dobre samopoczucie i myśleć o sobie jako o obiektywnym dziennikarzu padającym tylko fakty. Ale jak to z faktami: sam dobór publikacji powoduje wrażenie stronniczości. Piszesz, że inwestycja ruszyła, nawet publikujesz zdjęcia, ale już nie piszesz o opóźnieniach.
ok, może z braku czasu. To jestem w stanie zrozumieć.
A i czasami zdarzają Ci się komentarze, właśnie poprzez zestawienie faktów i pomijanie tez lokalnej opozycji.

Wrażenia odbiorcy nie zmienisz. Po prostu widzisz "na jedno oko".
Tak powtórzyłem słowa Helwinga, bo po pierwsze to pytanie od naszej Redakcji, a po drugie to pokazuje jak ważna to inwestycja, nie tylko dla Hibnera, bo dla poprzedniego burmistrza też ona taka była, też uważał że należy jej się remont i modernizacja, bądź przebudowa. Temat ruszył porządnie, a tutaj no musi być źle, bo przecież licznika do końca kadencji za czasów Helwinga nie było, a teraz odliczanie pełną parą od już dawna, wiadomo dlaczego. Opóźnienia... Jeżdżę tą ulicą niemal codziennie i to po kilka razy zazwyczaj, jak wielu mieszkańców i nie tylko zresztą i jej użytkownicy szczególnie samochodowi, ale nie tylko, uważają od lat, że jest ona no w stanie wiemy jakim. Tak na niektórych inwestycjach opóźnienia są i były i będą i to we wszystkich samorządach czy instytucjach, a nawet dużych firmach, jak ta w której pracuje i która tyle milionów inwestuje i też ma opóźnienia, czasami spore, z różnych przyczyn. Są umowne kary między innymi na to. A wiele też jest ukończonych zadań sporo przed czasem. Tak to już jest. Ważne że się dzieje i że robią. Dla mnie to jest istotne. Mieszkam od urodzenia w Tomyślu i cieszą mnie gminne inwestycje. To coś dziwnego? :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 sie 2018, 20:27

MałyszNT pisze:
09 sie 2018, 18:50
(...)

Tak powtórzyłem słowa Helwinga, bo po pierwsze to pytanie od naszej Redakcji, a po drugie to pokazuje jak ważna to inwestycja, nie tylko dla Hibnera, bo dla poprzedniego burmistrza też ona taka była, też uważał że należy jej się remont i modernizacja, bądź przebudowa. Temat ruszył porządnie, a tutaj no musi być źle, bo przecież licznika do końca kadencji za czasów Helwinga nie było, a teraz odliczanie pełną parą od już dawna, wiadomo dlaczego. Opóźnienia... Jeżdżę tą ulicą niemal codziennie i to po kilka razy zazwyczaj, jak wielu mieszkańców i nie tylko zresztą i jej użytkownicy szczególnie samochodowi, ale nie tylko, uważają od lat, że jest ona no w stanie wiemy jakim. Tak na niektórych inwestycjach opóźnienia są i były i będą i to we wszystkich samorządach czy instytucjach, a nawet dużych firmach, jak ta w której pracuje i która tyle milionów inwestuje i też ma opóźnienia, czasami spore, z różnych przyczyn. Są umowne kary między innymi na to. A wiele też jest ukończonych zadań sporo przed czasem. Tak to już jest. Ważne że się dzieje i że robią. Dla mnie to jest istotne. Mieszkam od urodzenia w Tomyślu i cieszą mnie gminne inwestycje. To coś dziwnego? :)
Jednak mnie rozczulasz z tymi fochami. :) "(...)odliczanie pełną parą od już dawna, wiadomo dlaczego(...)"
No wiadomo, wiadomo. :) :)

Ja jestem zdeklarowanym przeciwnikiem Hibnera i tego nie ukrywam w ogóle i nawet nie silę się na obiektywizm. To już mówiłem i pisałem wielokrotnie.
Uważam, że wpuścił do naszego miasta "jad". Albo inaczej, taki jest klimat przyzwolenia na tego typu burmistrza. I dlatego na tym forum jest licznik, bo czekam na wybory.
Sprawa chyba jest prosta. :) ("odliczanie pełną parą")

Inaczej jest z Tobą: udajesz obiektywnego dziennikarz, a nim po prostu nie jesteś.

Ale dochodzi do gorszej sytuacji.
Znany jest przypadek, że Hibner zaproponował start ze swoich list właśnie dziennikarzowi/dziennikarzom. A to już jest przekroczenie granicy. Oczywiście ów dziennikarz/dziennikarze wejdą albo nie wejdą na listę, choć biorą udział w spotkaniach komitetu Hibnera. Poczekamy na oficjalne zgłoszenia.
I aby nie było: nie widzę niczego złego, jeżeli ktoś ma ambicje polityczne, ale w przypadku lokalnych dziennikarzy jest to szczególnie paskudne.

Powody, dlaczego uważam go za złego burmistrza - już kilka razy wyłuszczyłem. Osobiście źle się z tym czuję, bo mimo wszystko chcę o sobie myśleć, że mam gen obywatelski. Pomimo chamskiej miejscami kampanii Hibnera usiłowaliśmy coś zdziałać z burmistrzem.
Niektórzy poddali się od razu, ja jednak walczyłem chyba pół roku o możliwość rozmowy i dopięcia kilku spraw. (Nie wchodzę w szczegóły).

Do pozostałej czwórki kandydatów mam życzliwy stosunek i uważam, że nie stanie się tragedia, jeżeli któryś z nich wygra.
W przypadku Hibnera - uważam, że na dłuższą metę podzieli miasto. Wszak sam osobie mówi że jest "z ludu", a więc określa siebie koniunkturalnie jako "anty-establiszemtowca". Nie wspomnę o jednoosobowym zarządzaniu gminą.
Wydaje Ci się, że Hibner rozwalił "układ Helwinga" (bo takie słyszę głosy)? A co stworzył w zamian?

Aby nie było: uważam, że w ostatnim roku kadencji Hibner ogarną się z inwestycjami. Trwało to 3 lata. Co prawda jest podejrzenie, że ten wysyp inwestycji związany jest z rokiem wyborczym , ale niech tam. Robota jest zrobiona. Nie mam pretensji o opóźnienia. Przeważnie to nie wina Urzędu, choć może z wyjątkiem Poprzecznej.

Od razu się rodzi pytanie co z inwestycjami tegorocznymi. Jakie jest wykonanie? Te, które się kończą to inwestycje z zeszłego roku.
Dobrze kojarzę, MałyszNT? Popraw mnie jeśli się mylę.

To nie o wykonanie inwestycji chodzi, tylko o harmonijną współpracę z radą, starostą, Marszałkiem, stowarzyszeniami, a nawet o sposób traktowania podwładnych, mieszkanców, którzy mają trudności aby dostać się na rozmowę etc. (Wiesz ilu mieszkańców/interesantów Hibner przyjmuje w miesiącu?)

Co do Piłsudskiego - ja znam ludzi, którzy uważają, że ulica remontowana w całości z naszego budżetu - to głupota. Też tak uważam.
Widzę dużo pilniejsze inwestycje, choćby drogi wiejskie, którymi oczywiście nie jeździsz. Nie pamiętam już czy jest zapis z komisji z marca, w czasie (wtedy Hibner był w Chile, a u nas ludzie nie mogli wyjechać z posesji).

P.S. MalyszNT, jak jeszcze będziesz kontynuował to przerzucę te nasze posty do osobnego wątku pt. "odliczanie pełną parą". Zgoda?

No, ale przecież - tak jak pisałem - remontem Piłsudskiego można robić sobie kampanię plus do tego gadka o 100leciu PL.
Administrator

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 09 sie 2018, 20:56

Więc nie kontynuuję. Zresztą i tak to zbędne. Odzywam się rzadko, bo to bez sensu, zresztą np. mój tata, który nie jest zalogowany tutaj i tylko czyta forum, dziwi się, że w ogóle zaczynam pisać, bo przecież sensu nie ma na forum, które jest opozycyjne. :) Więc jak tu chwalić coś zrobionego, ma być ostatecznie źle i tyle i nie ma co przekonywać, ze coś jest dobre. :)

Odniosę się do tegorocznych inwestycji tak z głowy. Dębowa w Starym Tomyślu tegoroczna i na ukończeniu, ostatnie kwestie w sumie trwają. Plac Kościelny w Jastrzębsku Starym ukończony już w 99,9%. Jeszcze chyba jednej lampy brakuje. :) No pozostałe jeśli chodzi o budowy to głównie trwają lub się zaczynają. Kanałowa w sumie z grudnia jak pamiętam i no logiczne, że budowa na ten rok musiała przejść. I to pokazuje, że jeżdżę drogami wiejskimi i to też na co dzień, ja naprawdę dużo jeżdżę, inwestycję odwiedzam raz lub dwa razy w tygodniu przeważnie, a większość ich aktualnie jest na terenach wiejskich. Także znam je. No i zgoda, tam też trzeba robić, zawsze trzeba robić, bo drogi są jakie są, niestety. Drogi wojewódzkie i krajowe też nadają się do remontów, o powiatowych nie wspomnę. Oczywiście te samorządy też je modernizują na tyle co mogą. Gmina podobnie i cieszę się, że prace trwają lub prawie trwają i są w przygotowaniach projekty. Nie chodzi mi teraz nawet czy to Hibner czy inny byłby, chodzi, że się ruszyły i w dobrym kierunku to idzie, naprawdę to podejście zwykłego mieszkańca tego miasta i gminy. Niestety taka rzeczywistość z tymi drogami, ale powoli do przodu i tereny wiejskie też ostatnio są dość mocno na uwadze. Politykiem nie jestem i nie zamierzam być i w wyborach tegorocznych nie startuje na 100%. Propozycji też nie miałem i nie spotykałem się w tej sprawie z komitetem czy z burmistrzem. Nie myślę nawet o takiej "karierze". Dziennikarzem też nie jestem. Jestem ślusarzem i prowadzę portal, dla mieszkańców powiatu. Tylko tyle, mały człowiek, pracujący w dużej nowotomyskiej firmie jako pracownik fizyczny i mający hobby, chcący coś robić dla mieszkańców z zamiłowania pewnego. Tak powstał portal i tak istnieje. :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 sie 2018, 21:43

MałyszNT pisze:
09 sie 2018, 20:56
Więc nie kontynuuję. Zresztą i tak to zbędne. Odzywam się rzadko, bo to bez sensu, zresztą np. mój tata, który nie jest zalogowany tutaj i tylko czyta forum, dziwi się, że w ogóle zaczynam pisać, bo przecież sensu nie ma na forum, które jest opozycyjne. :) Więc jak tu chwalić coś zrobionego, ma być ostatecznie źle i tyle i nie ma co przekonywać, ze coś jest dobre. :)

(...)
A teraz lekceważenie mojej osoby i forumowiczów. Brawo Małysz, brawo.

Forum opozycyjnie?
Na tym forum każdy się może wypowiadać. Rozumiem, że bardzo chętnie chciałbyś pisać, ale w dyskusję się nie masz ochoty się wdawać.
Ok, to już nie będę Ciebie więcej namawiał do szerszego opisywania inwestycji na tym forum.

Ja osobiście czekam na takiego gościa, który napisze dlaczego Hibner jest dobrym burmistrzem i dlaczego zasługuje na kolejną kadencję.
No i dlaczego jeszcze się nikt nie znalazł? O ile pamiętam prosiłem o to ze dwa razy.

P.S. Kanałowa i Boruja Kośc. to niewygasy z zeszłego roku, które miały być zakończone do końca 6/2018. Dębowa wrzucone w tym roku.
Administrator

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 09 sie 2018, 21:59

Trochę odbiegnę od tematu i nie będzie podsumowywał kadencji obecnego i poprzedniego burmistrza, bo jak Przemek wspomniał zwolennikiem poprzedniej władzy nie byłem, ale patrząc ile jadu wylewa się z obecnej i jak kiepsko idą inwestycje oraz jaka rotacja była w Urzędzie Miejskim to sądzę, że dobrze teraz też nie jest.

Powiem Wam tak jaki jest miernik dobrze sprawowanej władzy przez burmistrzów.

Otóż im gorzej sprawowana jest władza tym więcej kandydatów pojawia się w wyborach na głowę gminy/miasta.
U nas będzie ich chyba z 10, a w Opalenicy, Zbąszyniu może góra dwóch. W Opalenicy chyba tylko jeden. To pokazuje jak sprawnie zarządzana jest gmina.
Obecny burmistrz łapie się brzytwy i na siłe szuka inwestycji na sam koniec, a że przez 4 lata mu nie wychodziło tak na koniec również kiepsko mu idzie (np. ciągnący się remont przedszkola nr 1, ulica Piłsudskiego, parking przy szkole w Bukowcu, rozbudowa SP nr 2, lodowisko, remont Wypoczynkowej...).
Na plus to jedynie ulica Sątopska, Storczykowa i modernizacja hali przy SP nr 3 za grube bejmy, ale trzeba było przepłacić aby przed wyborami odfajkować inwestycję.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 09 sie 2018, 22:10

09 sie 2018, 21:43
P.S. Kanałowa i Boruja Kośc. to niewygasy z zeszłego roku, które miały być zakończone do końca 6/2018. Dębowa wrzucone w tym roku.
No wrzucona w tym roku, ale chodziło, że na ukończeniu, a nie z poprzedniego roku. Nie Boruja, tylko Jastrzębsko Stare.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 09 sie 2018, 22:13

Ja osobiście czekam na takiego gościa, który napisze dlaczego Hibner jest dobrym burmistrzem i dlaczego zasługuje na kolejną kadencję.
No i dlaczego jeszcze się nikt nie znalazł? O ile pamiętam prosiłem o to ze dwa razy.
Bo nie ma takiej osoby, wszyscy wiedzą, że jest złym burmistrzem i nie zasługuje na kolejną kadencję. To jasne. Więc nie będzie takiej osoby.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 10 sie 2018, 11:33

MałyszNT pisze:
09 sie 2018, 22:10
No wrzucona w tym roku, ale chodziło, że na ukończeniu, a nie z poprzedniego roku. Nie Boruja, tylko Jastrzębsko Stare.
Kurcze, oczywiście, że "Jastrzębsko".
MałyszNT pisze:
09 sie 2018, 22:13
Bo nie ma takiej osoby, wszyscy wiedzą, że jest złym burmistrzem i nie zasługuje na kolejną kadencję. To jasne. Więc nie będzie takiej osoby.
Znowu kpina kontra rzeczowe argumenty. Słabizna.

Albo chcesz brać udział publicznie w debacie i dopuścić krytykę swoich wypowiedzi, albo trzymaj się swojej dewizy "Więc nie kontynuuję. Zresztą i tak to zbędne. Odzywam się rzadko, bo to bez sensu".
Administrator

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Jacek » 10 sie 2018, 12:03

Dlaczego nie ma dyskusji na temat zalet i wad obecnego Burmistrza? Bo stosuje on metody polityczne i zagrywki rodem z polityki krajowej. Wybory wygrał Nowotomyską wersją "Polski w ruinie" a cała jego kadencja i niepowodzenia to wina "totalnej opozycji" oraz "Przez ostatnie 20 lat...". Społeczeństwo niestety bardzo łatwo jest zmanipulować populistycznym przekazem, ponieważ statystycznego Kowalskiego nie interesują szczegóły, liczby konkrety, liczy się tylko w myśl "Chleba i igrzysk".
Niestety, nad czym ubolewam, jakakolwiek próba merytorycznej dyskusji z Burmistrzem Hibnerem czy też jego zapleczem nie jest możliwa. Przekaz bowiem ma być jednostronny i tu też jako wzór można podać próby merytorycznej dyskusji na samej górze.
Daleki jestem od oceniania pochopnego a tym bardziej do porównywania obecnego i byłego Burmistrza, gdyż są to dwa zupełnie odmienne style zarządzania i sprawowania funkcji.
A jako podsumowanie powiem tylko tyle jakby w odniesieniu do liczby kandydatów. Im więcej tym lepiej dla Burmistrza Hibnera.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 10 sie 2018, 13:40

Znowu kpina kontra rzeczowe argumenty. Słabizna.

Albo chcesz brać udział publicznie w debacie i dopuścić krytykę swoich wypowiedzi, albo trzymaj się swojej dewizy "Więc nie kontynuuję. Zresztą i tak to zbędne. Odzywam się rzadko, bo to bez sensu".
No skoro nie ma rzeczowych argumentów i to nie że tylko ja nie mam, nikt nie ma ich, no to cóż... Jak widać tak jest i nie ma osoby, która potrafi podać jakiś plus tej kadencji. Jeszcze trochę i koniec.

Jestem słaby i biorę to na klatę, możesz krytykować, co zresztą robisz. Także krytykuj moje wypowiedzi, nie obrażam się. :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 10 sie 2018, 15:16

MałyszNT pisze:
10 sie 2018, 13:40
(...)
No skoro nie ma rzeczowych argumentów i to nie że tylko ja nie mam, nikt nie ma ich, no to cóż... Jak widać tak jest i nie ma osoby, która potrafi podać jakiś plus tej kadencji. Jeszcze trochę i koniec.
(...)
Ja całkiem poważnie chciałbym, aby ktoś wyłuszczył zalety tej kadencji. Najlepiej w punktach.
Interesuje mnie - i to piszę zupełnie poważnie - jakie zalety widzą mieszkańcy w Hibnerze.

W mojej ocenie burmistrz wpisuje się w ogólny klimat (tak jak pisał Jacek). Znalazły się pokłady populizmu w społeczeństwie, które wykorzystują cyniczni politycy. "Nowy Tomyśl w ruinie" - poniżej spot z 2014 "Zmniejszenie liczny mieszkańców, w innych miastach powstają zakłady przemysłowe i dlatego młodzi uciekają"
hibner_kampania2014.PNG
hibner_kampania2014.PNG (363.24 KiB) Przejrzano 2887 razy
Populizm (patrz 29 mln zł wykonania inwestycji za 2017, fanfaronada z "Avenue des Champs-Élysées" czy podkreślanie narodowego charakteru ulicy Piłsudskiego, tytuły postów rodem z TVP) i mruganie do prawicy w wykonaniu Hibnera, który krótko przed wyborami zdradzał sympatie lewicowe, czy nawet "lewackie" - jak to się teraz określa (wywiad z 2011 zniknął z YT). I to "rzenujące" ukrywanie wpisów własnego autorstwa na fanpage gminnym, (na FB) (tzn. prawdopodobnie prowadzonym przez pracowników :), bo takiej pewności nie ma). Infantylne domaganie się pierwszeństwa, zaborczość ("na moim terytorium"), domaganie się ponadnormatywnej lojalności od podwładnych ("za mało mnie wspieracie") i zwykła ludzka zawiść (patrz próba nieuprawnionego zwolnienia z pracy - radnego Radwana, którego nie był pracodawcą, a później głupie zakulisowe oczywiście tłumaczenie: "dałem się podpuścić"). Pomijam drobniejsze próby domagania się "hołdu" od społeczników.

Listę wad tej kadencji i samego Hibnera można wymieniać.

Teraz chciałbym przeczytać o plusach tej kadencji.

Mnie samemu podobają się wystąpienia Hibnera przy okazji rocznic, a wiem że sam pisze te przemowy. Pewnie dlatego, że dawniej lubiłem o sobie myśleć jako o konserwatyście, lekko prawicowym, a teraz jestem - z musu - lewakiem i komunistą. Cóż, cała scena polityczna - również lokalna - się przesunęła. I sumie podoba mi się większa skłonność do organizowania "festynów" dla mieszkańców.

------------------------

Co do liczny kandydatów: to nie wiem skąd JOSH wziął 10 kandydatów. Ja naliczyłem do tej pory 5: Hibner, Polański, Antuszewski, Wałęsa i prawdopodobnie Kuczyński.

Przy czym od kiedy Polański jest kandydatem Asta to trwa walka "buldogów pod dywanem" pomiędzy lokalnymi przedstawicielami partii Gowina (*Porozumienie"), której reprezentantem jest Polański, a lokalnym PiSem i Klubem GP (Frąckowiak), które jest zapleczem Hibnera.

Wydaje mi się jednak, że Hibner, Kuczyński i częściowo Polański to jeden elektorat. Antuszewski i Wałęsa - tu będą sobie podbierać głosy, aczkolwiek też nie jestem o tym przekonany. Niestety nie słyszałem o badania opinii w takich małych miastach - a szkoda.

Wydaje mi się, że duża liczba kandydatów nie ma znaczenia w wyborach na burmistrza i tak będzie druga tura.
A drugiej turze Hibner nie ma dużego potencjału (inaczej niż w 2014). Natomiast duża liczba komitetów jest zabójcza w wyborach do rady. Próg będzie wynosił tak z 10%.
Tak czy siak - pomimo krytyki - wydaje się, że Hibner ma spore szanse na reelekcję. Dobrze rozgrywa sprawy propagandowe. Jedyna telewizja lokalna stoi murem za Hibnerem (można porównać czas ekspozycji wizerunku Hibnera). Dodatkowo wykupuje niby-reklamy informacyjne w TVK (w tym roku już 5x w sumie za 2188 zł), płaci za retransmisje sesji (do końca lipca ok.2,8 zł), choć Urząd transmituje sesje za darmo. Nie można pominąć Radia Poznań (w 2017 6,5 tys. zł), które - napiszę to delikatnie - poprzez relacje osobiste jest na każde zawołanie. No i kancelarie prawnicze, które w tym roku wyssają z budżetu prawie tyle samo co cała Spółdzielnia Mieszkaniowa. (Na koniec lipca 92 tys. zł, bez pensji 1,5 radcy)

To jedno trzeba przyznać: w propagandzie czuje się jak ryba w wodzie.

Administrator

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Jacek » 13 sie 2018, 07:09

Panie Przemku nie zgodzę się z tezą, że duża liczba kandydatów nie ma wpływu na wybór Burmistrza. Według mnie zwiększa szansę na reelekcję obecnego Burmistrza. A dlaczego?
Przy dużej liczbie kandydatów niemal pewna jest druga tura a w tej jak łatwo zauważyć na przestrzeni lat frekwencja wyborcza jest niższa w stosunku do I tury wyborów. Biorąc pod uwagę elektorat Burmistrza Hibnera i jego mariaż z z partią PiS to mamy do czynienia z elektoratem twardym i zdyscyplinowanym co znacząco wpływa na szansę jego reelekcji. Oczywiście to tylko moje dywagacje i ostatecznie wybory mogą nas zaskoczyć w każdym kierunku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybory samorządowe 2018”