Krytyka burmistrza - wydzielony temat.

wow
Początkujący
Początkujący

Krytyka burmistrza - wydzielony temat.

Post autor: wow » 15 mar 2015, 12:59

dariusz pisze:
Z drugiej strony jestem niezmiernie zdziwiony, że miasto nie chwali się tak świetną inicjatywą i ogromem wniesionej pracy, wszak projekt zaangażował całą rzeszę pracowników wydziału promocji.
Myślę że nie ma się czemu dziwić, projekt powstał jeszcze za panowania poprzedniego Burmistrza, a w oczach obecnego włodarza wszystko co było zrobione przez poprzednika było złe i na pewno było podparte jakimś przekrętem i kolesiowskim układem. Tak więc naszemu szanownemu Burmistrzowi nie godzi się chwalić doskonałą pracą wykonaną przez swoich pracowników, bo przecież każdy pomysł który nie jest autorstwa pana dr. to wyjątkowo zły pomysł.

jan
Rozmowny
Rozmowny
Imię i Nazwisko: Jan

Re: Krytyka burmistrza - wydzielony temat.

Post autor: jan » 15 mar 2015, 13:49

wow pisze: Myślę że nie ma się czemu dziwić, projekt powstał jeszcze za panowania poprzedniego Burmistrza, a w oczach obecnego włodarza wszystko co było zrobione przez poprzednika było złe i na pewno było podparte jakimś przekrętem i kolesiowskim układem. Tak więc naszemu szanownemu Burmistrzowi nie godzi się chwalić doskonałą pracą wykonaną przez swoich pracowników, bo przecież każdy pomysł który nie jest autorstwa pana dr. to wyjątkowo zły pomysł.
Bez przesady :kawa:

wow
Początkujący
Początkujący

Post autor: wow » 15 mar 2015, 14:12

Janie proponuje porozmawiać z pracownikami Urzędu w jaki sposób są traktowani przez swojego szefa, a wtedy gwarantuje, że przekonasz się że w mojej wypowiedzi nie było ani grama przesady. To co w tej chwili dzieje się w Urzędzie określił bym jednym słowem - DYKTATURA.

Awatar użytkownika
virtu
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Euzebiusz /virtu/ Probosz

Post autor: virtu » 15 mar 2015, 15:09

wow pisze:Janie proponuje porozmawiać z pracownikami Urzędu w jaki sposób są traktowani przez swojego szefa, a wtedy gwarantuje, że przekonasz się że w mojej wypowiedzi nie było ani grama przesady. To co w tej chwili dzieje się w Urzędzie określił bym jednym słowem - DYKTATURA.
Dzień dobry. Niechybnie coś jest na rzeczy, z tego co mi wiadomo, burmistrz nakazał sprokurować jakieś tajemne pismo, będące zbiorem zakazów i nakazów dla pracowników urzędu. Sam burmistrz zachowuje się jakby cierpiał co najmniej na zespół aspargera albo jakiś rodzaj autyzmu. Ciągle chodzi po urzędzie i się wszystkim się skarży, że "pół roku minie zanim naoliwi wszystkie mechanizmy". Wiem to z pierwszej ręki od pracowników urzędu, tym bardziej jestem zdziwiony, ponieważ jak do tej pory wszystkie sprawy, które załatwiałem w urzędzie rozpatrywane były szybko i profesjonalnie, a urzędnicy nowotomyscy powinni być w wielu dziedzinach stawiani jako wzór kompetencji na tle krajowych perturbacji w różnej maści urzędach. O czym to świadczy? Zapewne o pokracznej aspołeczności dyktatora, który zamiast otaczać się ludźmi mu przychylnymi szuka dziury w całym i zastrasza pracowników urzędu, a może niektórym kierującym wydziałami jest to po prostu na rękę? Przepraszam za offtopic.

piotr
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Piotrek Mierzejewski

Post autor: piotr » 15 mar 2015, 15:27

No proszę, jakie rewelacje zaczęły wypływać. Może jest jeszcze coś, o czym warto by było poinformować opinię publiczną?

Czyżby wszyscy już przejrzeli na oczy, że burmistrz powinien być dobrym managerem, a nie prawnikiem?

Bazylint
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Tomasz Bazylewski

Post autor: Bazylint » 16 mar 2015, 11:31

wow pisze:Janie proponuje porozmawiać z pracownikami Urzędu w jaki sposób są traktowani przez swojego szefa, a wtedy gwarantuje, że przekonasz się że w mojej wypowiedzi nie było ani grama przesady. To co w tej chwili dzieje się w Urzędzie określił bym jednym słowem - DYKTATURA.
Zgadza się w stu procentach. Z tego co słychać na mieście [a zazwyczaj to prawda] w gminie panuje straszny haos. Burmistrz co chwile zmienia decyzje. Nie panuje nad większością spraw, w swoich pracownikach widzi tylko oszustów. Wychodzi na to że nie daje rady. Nie słychać zaś o niczym co dobrego zrobił dla miasta. Z tego co mi wiadomo był za zablokowaniem także funduszy na tą infrastrukturę która powstała przecież dla mieszkańców, z myślą o ich wypoczynku oraz zabawie i edukacji dla najmłodszych. Było na forum kilku zwolenników obecnego Pana Burmistrza i jakoś milczą, nie chwalą go jaki to on dobry i wspaniały. :) Chyba niestety nie mają nic do powiedzenia.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 16 mar 2015, 13:38

Zróbcie sobie proszę nowy wątek o obecnym burmistrzu, bo tutaj jest o 18 sołectwach.
i tyle

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 16 mar 2015, 22:57

Wydzieliłem temat.
Administrator

oko1958
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Hieronim Michałowicz

Post autor: oko1958 » 17 mar 2015, 11:23

Dyktatura to zbyt delikatne określenie.Lepiej pasuje mobbing.Jeśli nie liczy się z pracownikami którzy do tej pory jeszcze pracują to jestem pełen szacunku dla nich.Z dotychczasowego postepowania burmistrza wynika że porzedni burmistrz zatudniał w Urzędzie samych nieudacznków i beztalencia którzy nie znają przepisów i swoich kompetencji.MIK zbyt delikatnie opisał co się dzieje za pana który nazywa siebie prawnikiem a który zna prawo chyba tylko z teorii i z tego co dowiedział się na studiach.Chyba pomyliły mu się stanowiska rzecznika praw konsumenckich i burmistrza.Gmina to żywy organizm.Tu niema że czarne jest czarne a białe jest białe.

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 17 mar 2015, 11:40

A od dziś sprawy w urzędzie tylko osobiście :lol:

http://nowytomysl.pl/wiadomosci/komunikaty/komunikat-5

Camill
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Kamil Szymkowiak
GG: 12002441

Post autor: Camill » 17 mar 2015, 18:16

wow

oko

Jeśli założyliście konta, po to by narzekać na burmistrza, to jest zabawne.

@Bazylint
Zarówno rada jak i burmistrz, niczym specjalnym się nie wykazali, więc z jakiej racji mają być bronieni? A babranie się w kłótnie szef-pracownik, uważam za "Śmiechu Warte". A skoro jest mobbing i oskarżenia o oszustwo, to czemu jeszcze prokuratura nie zawitała do gabinetu burmistrza?
Widocznie kilka osób za bardzo fantazjuje, tak jak Brambor z basenem podczas wyborów.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 17 mar 2015, 18:47

Camill pisze:wow

oko

Jeśli założyliście konta, po to by narzekać na burmistrza, to jest zabawne.
....
Każdy może założyć konto i ponarzekać na Burmistrza, Radę lub inne sprawy, oczywiście w granicach rozsądku. Może nawet wpisać kilka postów na rok. Po to jest Forum.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 17 mar 2015, 21:09

Mnie też czasami drażnią komentarze tych, którzy "wytykają" innym, że są na forum początkujący. To tak, jak powiedzieć mieszkańcowi gminy, że ma mniejsze prawa, bo mieszka tu krócej od innych. To nie jest w porządku. Cieszmy się, że przybywa aktywnych forumowiczów. Tylko wtedy forum ma sens. Mnie cieszy każdy nowy głos, bo świadczy o tym, że sprawy gminy nie są nam obojętne.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 17 mar 2015, 21:26

Nie jest tak źle w gminie. Są jakieś drobne spięcia, ale wiadomo jak to jest po zmianie władzy. Szef nie zna podwładnego i ma inną szkołę "rządzenia".
Z zewnątrz wygląda może to jako trochę przekolorowany obraz, ale rozmawiając z urzędnikami nie da się odczuć jakiejś "złej chemii". Pewnie 20 lat i 5 miesięcy temu było podobnie (niektórzy pamiętają).
Może osoby z zewnątrz trochę dodają pikanterii rzeczywistemu obrazowi? Tak mi się wydaje.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 17 mar 2015, 21:35

odludek pisze:Mnie też czasami drażnią komentarze tych, którzy "wytykają" innym, że są na forum początkujący. To tak, jak powiedzieć mieszkańcowi gminy, że ma mniejsze prawa, bo mieszka tu krócej od innych. To nie jest w porządku. Cieszmy się, że przybywa aktywnych forumowiczów. Tylko wtedy forum ma sens. Mnie cieszy każdy nowy głos, bo świadczy o tym, że sprawy gminy nie są nam obojętne.
Nie nazwał bym tych forumowiczów aktywnymi. Może za rok, dwa, jak kilkaset postów będzie. Na razie mam wrażenie ze to głos "zagrożonych wylotem". Oczywiście to tylko wrażenie :D A co do czystek w Urzędzie to do pewnego stopnia jestem jak najbardziej za.

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 17 mar 2015, 23:06

punisher pisze:
odludek pisze:Mnie też czasami drażnią komentarze tych, którzy "wytykają" innym, że są na forum początkujący. To tak, jak powiedzieć mieszkańcowi gminy, że ma mniejsze prawa, bo mieszka tu krócej od innych. To nie jest w porządku. Cieszmy się, że przybywa aktywnych forumowiczów. Tylko wtedy forum ma sens. Mnie cieszy każdy nowy głos, bo świadczy o tym, że sprawy gminy nie są nam obojętne.
Nie nazwał bym tych forumowiczów aktywnymi. Może za rok, dwa, jak kilkaset postów będzie. Na razie mam wrażenie ze to głos "zagrożonych wylotem". Oczywiście to tylko wrażenie :D A co do czystek w Urzędzie to do pewnego stopnia jestem jak najbardziej za.
Forum to po prostu miejsce, możliwość publicznych wystąpień. I tyle. Masz rację, na wyrost użyłam określenia "aktywni". Ale myśl moja była taka, by nie karcić "nowych". Wszak taką byłam ;) jak każdy. Urząd? Miasto? Wieś? Gmina? Jestem za naprawą. Całości.

Awatar użytkownika
patrycja
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: patrycja » 18 mar 2015, 08:09

O! Powstało świetne miejsce do szerzenia i dzielenia się plotami i ploteczkami i mówienia kogo to się nienawidzi i dlaczego. A w dodatku pod osłoną nicka! Yes! :P

A serio: drogi Clou, może warto zmienić tytuł tematu? Słowo krytyka zachęca raczej do krytykowania, lub - jak to się dziś mówi - hejtowania. Wiem, że krytyk to w pierwotnej formie ktoś kto komentuje, ale dziś utarło się, że raczej krytykuje, w znaczeniu: wytyka błędy. Tylko czy chcemy hejtować z założenia?

Swoją drogą - ja bym poczekała z wytykaniem. Na razie jakoś dla mnie za wcześnie (o ile w ogóle) ;)
Rzucę sobie tylko luźną myśl pod rozwagę Czytelników tego forum (nie odpowiadając na poniżej zadane pytania): a może po 20 latach, kiedy wszyscy byli pewni tego, co będzie jutro i za rok, nagle wszystko stanęło do góry nogami i stąd narzekanie w urzędzie (co jest zrozumiałe, bo przyzwyczajenie się do nowego szefa na pewno wymaga CZASU)? Może po prostu przyszły czasy, kiedy trzeba zacząć pracować? I wreszcie: może po latach bezpiecznego rządzenia i nadszedł czas na kogoś, kto podejmuje odważne decyzje?

Może sobie cierpliwie poczekajmy, bo do obserwacji działań nowego burmistrza mamy w sumie (przynajmniej) 4 lata. Oczywiście nie mówię o tych osobach, w których politycznym (!) interesie jest krytykowanie burmistrza, bo w tym przypadku akurat mój postulat nie ma większego sensu.

Osobiście mam nadzieję, że nowy włodarz będzie i otwarty i stanowczy i decyzyjny i kulturalny :) Czyli dwoma słowami (w dodatku z myślnikiem): człowiek - ideał :D
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 08:16 przez patrycja, łącznie zmieniany 1 raz.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 18 mar 2015, 08:15

punisher pisze:
Z czystkami to jest tak, że jeżeli nie dotykają osobiście - to jest ok. Jeżeli trafi na Ciebie albo rodzinę - to nie jest ok.
Prawda jest taka, że tam pracują nasi znajomi, rodziny naszych znajomych, znajomi naszych znajomych i rodziny znajomych naszych znajomych. Takie czy inne zachowanie Burmistrza dotyka osobiście - bezpośrednio lub pośrednio - sporą rzeszę mieszkańców.

Proste recepty pachną zawsze populizmem.
Administrator

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 18 mar 2015, 11:17

Droga Patrycjo,

chcę się odnieść do Twoich słów:
Swoją drogą - ja bym poczekała z wytykaniem. Na razie jakoś dla mnie za wcześnie (o ile w ogóle) ;)
Rzucę sobie tylko luźną myśl pod rozwagę Czytelników tego forum (nie odpowiadając na poniżej zadane pytania): a może po 20 latach, kiedy wszyscy byli pewni tego, co będzie jutro i za rok, nagle wszystko stanęło do góry nogami i stąd narzekanie w urzędzie (co jest zrozumiałe, bo przyzwyczajenie się do nowego szefa na pewno wymaga CZASU)? Może po prostu przyszły czasy, kiedy trzeba zacząć pracować? I wreszcie: może po latach bezpiecznego rządzenia i nadszedł czas na kogoś, kto podejmuje odważne decyzje?
Wydaje mi się, że osoby zabierające tutaj głos, właśnie chcą komentować wydarzenia zachodzące w UM. Oczywiście jednym się zmiany podobają, innym - nie. Tak będzie zawsze. Czy sugerujesz, że za poprzedniego burmistrza urzędnicy nie pracowali dobrze? Ja mam zupełnie inne zdanie! Gdy miałam sprawę w Urzędzie byłam zawsze pewna, że załatwię ją bez zbędnej zwłoki, profesjonalnie i w miłej atmosferze. Co to znaczy "odważne decyzje"? Podaj przykłady.

I ostatnie pytanie: czy według Ciebie wszystkie metody do osiągnięcia celu są dopuszczalne?

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 18 mar 2015, 17:01

przemek_mierzejewski pisze:
punisher pisze:
Z czystkami to jest tak, że jeżeli nie dotykają osobiście - to jest ok. Jeżeli trafi na Ciebie albo rodzinę - to nie jest ok.
Prawda jest taka, że tam pracują nasi znajomi, rodziny naszych znajomych, znajomi naszych znajomych i rodziny znajomych naszych znajomych. Takie czy inne zachowanie Burmistrza dotyka osobiście - bezpośrednio lub pośrednio - sporą rzeszę mieszkańców.

Proste recepty pachną zawsze populizmem.
To Urząd jako miejsce pracy jest nietykalny? Zapraszam do prywatnych firm by poczuć na własnej skórze jak to jest z dnia na dzień "spaść" lub "wylecieć". Jeżeli tam pracują tylko rodziny i znajomi znajomych no to pięknie! Popieram działania Burmistrza w takim razie, byle działania te przyniosły jakieś korzyści.

Awatar użytkownika
patrycja
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: patrycja » 18 mar 2015, 18:01

gosia_m pisze:Droga Patrycjo,

chcę się odnieść do Twoich słów:
Wydaje mi się, że osoby zabierające tutaj głos, właśnie chcą komentować wydarzenia zachodzące w UM. Oczywiście jednym się zmiany podobają, innym - nie. Tak będzie zawsze. Czy sugerujesz, że za poprzedniego burmistrza urzędnicy nie pracowali dobrze? Ja mam zupełnie inne zdanie! Gdy miałam sprawę w Urzędzie byłam zawsze pewna, że załatwię ją bez zbędnej zwłoki, profesjonalnie i w miłej atmosferze. Co to znaczy "odważne decyzje"? Podaj przykłady.

I ostatnie pytanie: czy według Ciebie wszystkie metody do osiągnięcia celu są dopuszczalne?
Oczywiście, że chcemy komentować, ale niekoniecznie z góry musimy zakładać, że komentarz = krytyka, prawda? Ja cenię sobie krytykę konstruktywną, tj. popartą faktami, i - jak wspominałam - moim zdaniem na nią będziemy mogli sobie pozwolić dopiero w przyszłości.
Ponadto niczego nie sugerowałam - jak pisałam, rzuciłam luźną myśl i wcale na nią nie odpowiedziałam, bo zależało mi na tym, żeby czytelnicy forum mogli sami na nią odpowiedzieć. Zwróć uwagę na słowa "może" - użyłam go prawie wszędzie. Zrobiłam tak dlatego, że osądy będę wydawać w momencie, gdy:
a) będę miała wszystkie dane, tj. poznam temat z perspektywy kilku punktów,
b) minie trochę czasu, w którym będę mogła ocenić rzeczywiste (!) efekty pracy nowej władzy.

Być może za jakiś czas sama skrytykuję nową władzę, ale mając ku temu jakieś faktyczne przesłanki.

Co do odważnych decyzji* (znów pojawia się w tekście hipoteza) - mam nadzieję, że takie będą w trakcie trwania kadencji a możliwe, że przykłady będę mogła podać za jakiś czas.

I wreszcie odpowiedź na ostatnie pytanie: czy ja napisałam, że dopuszczam wszystkie metody do osiągnięcia celu? Szczerze mówiąc nijak się to pytanie ma to postu, jaki napisałam. Zdaje się, że coś pisałam o kulturze a kultura narzuca nam pewne ramy i chyba nie muszę pisać nic więcej na ten temat.
Wszystko, co chciałam na ten temat powiedzieć zostało zawarte w moim tekście, zatem niczego nie sugeruję, niczego nie próbuję zawoalować, nie ma tutaj drugiego dna.
_________
* odważne rządzenie oznacza dla mnie rządzenie niepopulistyczne i perspektywiczne, tj. zakładające, że niektóre efekty decyzji osób rządzących mogą być widoczne dopiero w dalszej a nawet bardzo odległej przyszłości.

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 18 mar 2015, 18:40

Wnikliwie przeczytałam Twój tekst jeszcze raz. Słówko "może" rzeczywiście użyte wiele razy. Ale jego kontekst nie jest jednoznaczny, tzn. wcale nie wskazuje na przypuszczenie. Sama zwróć uwagę jak odczytałabyś moje słowa, gdyby powiedziała do Ciebie: "Może byś zaczęła pracować!".
Czas na komentowanie decyzji burmistrza jest zawsze, a na koniec kadencji będziemy mogli je ocenić.
I jeszcze słówko o "odważnych decyzjach":
nadszedł czas na kogoś, kto podejmuje odważne decyzje?
widzę tu czas teraźniejszy, dlatego myślałam, że już wiesz, jakie to decyzje.

Awatar użytkownika
patrycja
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: patrycja » 18 mar 2015, 19:32

gosia_m pisze:Wnikliwie przeczytałam Twój tekst jeszcze raz. Słówko "może" rzeczywiście użyte wiele razy. Ale jego kontekst nie jest jednoznaczny, tzn. wcale nie wskazuje na przypuszczenie. Sama zwróć uwagę jak odczytałabyś moje słowa, gdyby powiedziała do Ciebie: "Może byś zaczęła pracować!".
Czas na komentowanie decyzji burmistrza jest zawsze, a na koniec kadencji będziemy mogli je ocenić.
I jeszcze słówko o "odważnych decyzjach":
nadszedł czas na kogoś, kto podejmuje odważne decyzje?
widzę tu czas teraźniejszy, dlatego myślałam, że już wiesz, jakie to decyzje.
Aby uniknąć takiego zrozumienia mojej wypowiedzi napisałam również: "Rzucę sobie tylko luźną myśl pod rozwagę Czytelników tego forum (nie odpowiadając na poniżej zadane pytania): a może po 20 latach, kiedy..." itd.
Gdyby moje pytania były retoryczne, nie wymagałyby rozważań, bo odpowiedź byłaby oczywista (a tutaj proponuję rozważenie odpowiedzi).

"I wreszcie: może po latach bezpiecznego rządzenia nadszedł czas na kogoś, kto podejmuje odważne decyzje?". Tutaj również pytanie. Gdybym wiedziała o jakichś decyzjach napisałabym raczej: I wreszcie: po latach bezpiecznego rządzenia nadszedł czas na kogoś kto podejmuje odważne decyzje. (zdanie twierdzące)

Moja wypowiedź powinna być traktowana jako całość mimo, że ją teraz rozkładamy na czynniki pierwsze.

A co do komentowania - dokładnie to właściwie napisałam, tylko używając innych słów ;) Krytykowanie (konstruktywne) wymaga moim zdaniem dystansu.

I chcąc już skończyć tą dyskusję napiszę tylko, że z pewnością jestem optymistką w kwestii nowej władzy. Mam jednak wiele oczekiwań i nadziei względem niej i będę się czuć oszukana, jeżeli mnie zawiedzie.
Każdemu z nas zależy chyba na tym, żeby miasto i nowotomyskie wsie się rozwijały, więc mamy w gruncie rzeczy podobny interes. Jeśli spojrzymy na to bardziej globalnie, z punktu widzenia nas jako wspólnoty, to jestem przekonana, że ocenianie cząstkowe ma raczej marginalne znaczenie.

Bazylint
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bazylint » 24 mar 2015, 22:12

Czy orientuje się ktoś dlaczego zniknęły komentarze pod artykułem na stronie PNT.INFO???
http://pnt.info.pl/news.php?readmore=4010

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 25 mar 2015, 10:05

Bazylint pisze:Czy orientuje się ktoś dlaczego zniknęły komentarze pod artykułem na stronie PNT.INFO???
Sugerujesz wpływy burmistrza?

Bazylint
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bazylint » 25 mar 2015, 11:07

disKret pisze:
Bazylint pisze:Czy orientuje się ktoś dlaczego zniknęły komentarze pod artykułem na stronie PNT.INFO???
Czy sugeruje? Dziwne pod innymi artykulami komentarze działają a akurat tu zostały wyłączone.

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 25 mar 2015, 11:26

Bazylint pisze:
disKret pisze:
Czy sugeruje? Dziwne pod innymi artykulami komentarze działają a akurat tu zostały wyłączone.
Faktycznie dziwne. Natomiast jaki związek ma strona pnt.info.pl z podforum "Z Ratusza" z tematem "Krytyka burmistrza"?

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 25 mar 2015, 12:04

Trzeba zapytać adminów o powód usunięcia możliwości komentowania akurat tego artykułu, na pewno odpowiedzą.
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Jacek » 25 mar 2015, 12:49

Bazylint
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bazylint » 26 mar 2015, 15:20

Paweł
Początkujący
Początkujący

Post autor: Paweł » 26 mar 2015, 15:27

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć co ten człowiek mieniący się tytułem doktora robi?

Awatar użytkownika
Dżefrej
Gadatliwy
Gadatliwy
Imię i Nazwisko: Hubert

Post autor: Dżefrej » 26 mar 2015, 15:37

Paweł pisze:Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć co ten człowiek mieniący się tytułem doktora robi?
hmm trzy opcje:

1. Odkrywa układy i wałki w urzędzie i robi z nimi porządek
2. Pozbywa sie przeciwników czy też osób niekompetentnych
3. Robi to co mu sie podoba

Ktoś posiada jakieś konkretne i wartościowe informacje dlaczego sytuacja wygląda tak jak wygląda?

Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Post autor: Noto » 26 mar 2015, 16:27

Miaem +ucieka +....brak literek wpisanzch+ynowu bz

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 26 mar 2015, 18:52

Do 31 marca Gmina ma się rozliczyć z dofinansowania do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, osób które to robiły nie ma. Możliwe że NT będzie do tyłu ponad 6 mln.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 27 mar 2015, 10:01

Bazylint
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bazylint » 27 mar 2015, 11:00

Ogólnie jeden wielki bajzel. Ciekawe czy burmistrz pojawi się dzisiaj na sesji.... wątpię.

Awatar użytkownika
Kroliczanora
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Alicja Kaczmarek

Post autor: Kroliczanora » 27 mar 2015, 11:06

Czy ktoś wie, czy będzie transmisja on-line dzisiejszej sesji na stronie urzędu?
Wyczytałam na "nowinach" w linku powyżej, że w sumie teraz to nie ma informatyka w UM....

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 27 mar 2015, 14:07

co prawda link jest w innym wątku, ale jest pytanie - jest odpowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=2qdESx4 ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 28 mar 2015, 14:43

http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=4034
czy ktoś może mi powiedzieć co się u nas dzieje?! kto kłamie i czy kłamie? kto działa a kto nie działa na korzyść Gminy?! :prosze:
poddaje się :?

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 28 mar 2015, 21:11

hed pisze:http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=4034
czy ktoś może mi powiedzieć co się u nas dzieje?! kto kłamie i czy kłamie? kto działa a kto nie działa na korzyść Gminy?! :prosze:
poddaje się :?
No można się pogubić w ocenie....
A od natłoku komentarzy Mozilla mi przycina :lol: :lol: :lol:

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 30 mar 2015, 08:42

Powiedziano już wszystko, portale plotkarskie huczą i nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. Trudno skonstruować jakąś odkrywczą myśl w tym zalewie kloaki. Przyznam, że z trudem odnajduję się w tej sytuacji.

To co słyszę i co osobiście potwierdziłem, zdumiewa mnie i niepokoi mnie.

Impulsywny charakter Burmistrza powoduje, że urzędnicy pracują nieefektywnie, w strachu, ponieważ wymagania i polecenia są nieprecyzyjne i zmienne. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że to zależy od dnia. Ba, powiem więcej, od pory dnia, czy może od pogody.
.
-------

Jeżeli ktoś chce przeczytać więcej, zapraszam.
http://obywatelskint.pl/2015/03/krytyka ... urmistrza/
(ponieważ na Forum długich tekstów nie da się czytać, przeniosłem to na osobna stronę)
Administrator

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 30 mar 2015, 13:53

"Co mi tam "to słowa z dwóch albo trzech piosenek co śpiewają nasi -Polscy piosenkarze -i tak sobie 70 latek (dziadek 4- krotny też mogę sobie napisać ) co w dobie komputerów i innych "medi" wolno mi -i po kolei !!-jeżeli młodym nie "pasi "( to słowo znam dopiero-2-3 lata -to chyba po "naszymu"(poznańskie )-tu znowu i idąc dalej -nowe zdanie kropka..
Ale trzeba to się nauczyć -ja dopiero (tu dokładnie po 5 latach -jako tako nauczyłem się pisać -i tu do "Forumowiczów " za te" farmazony "co piszę -to przepraszam ) -Wy młodzi Was w Szkołach uczą -mnie kto???-sam -
."Sport"i tu nie gniewać się że o nim pisze -ale to promocja miasta (pisałem w innym bloku -gdzie Wałbrzych -nie wiedział jak napisać -tu skrót N.Tomyśl)..
"Znowu u mnie ten sport -nie kosz -niby z wikliny -Największy na świecie -to nie tak -zrobili to wilkiniarze (Pawlak,Ray i inni -bo tu (uwaga nowotomyślanie -nie zagłębie wikliny -tak jak N.T. chce -ale Rudnik 'n Sanem -tam jest wiklina!! -czyli wierzba -która da się giąć -(fotele nie fotele i inne rzeczy -i te koszyczki do "święczączki)..co tak na marginesie u nas to w Wielkopolsce tak się obchodzi --
A znowu na marginesie z urodzenia "Małkopolanin "-krakowskie -Piwniczna -oni mocno religijni -i tak jak my Wielkopolanie tego nie obchodzą"Wielkiej Nocy"-czyli Wielkanoc--gdzie tu zajączki -"i jajka malowane -tu znowu -my Wiekoplopanie N.T. od zachodu -czyli "NIEMCY"-to tak oni to wymyślili ...
To tak mnie to wzięło -i na koniec ten Wielki Tydzień -to ?...jestem katolikiem ...i dalej dopisać -jakim???-może każdego wysłucham -i nie religia ale. ....każdy musi być sobą -Noto -..takim mnie nauczono takim jestem -tu do młodych""W Was Siła i Wy Jesteście -Tą Siłą -takie moje motto na koniec-Noto -i za wszystkie wpisy "farmazony " i długie -co mogę zrobić -tylko przeprosić -i tu PRZEPRASZAM -Noto za znowu te wpisy -ale niech.......

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 30 mar 2015, 13:57

Tu najmocniej przepraszam za dwa jednakowe wpisy -ale to co już za uważyłem winien komp ...

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 30 mar 2015, 14:32

W ostatnim wpisie trochę błędów -ale poprawiam -wina ??-kompa - ale Wy -czy nie Wy -domyślicie się -jednak ta nowość dla tych "starych " to nowośc i tu widać u góry -przecinek --okej!! -naciśnięty jeden -klawisz -i tu do końca życia bedziesz się uczył( mi już po tych latkach mało .....

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 30 mar 2015, 16:04

przemek_mierzejewski pisze:Powiedziano już wszystko, portale plotkarskie huczą i nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. Trudno skonstruować jakąś odkrywczą myśl w tym zalewie kloaki. Przyznam, że z trudem odnajduję się w tej sytuacji.

To co słyszę i co osobiście potwierdziłem, zdumiewa mnie i niepokoi mnie.

Impulsywny charakter Burmistrza powoduje, że urzędnicy pracują nieefektywnie, w strachu, ponieważ wymagania i polecenia są nieprecyzyjne i zmienne. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że to zależy od dnia. Ba, powiem więcej, od pory dnia, czy może od pogody.
.
-------

Jeżeli ktoś chce przeczytać więcej, zapraszam.
http://obywatelskint.pl/2015/03/krytyka ... urmistrza/
(ponieważ na Forum długich tekstów nie da się czytać, przeniosłem to na osobna stronę)
Nie ukrywam, że Burmistrz stanowi dla mnie pewną zagadkę. To, co dzieje się w Urzędzie nazwać można rewolucją. Myślę jednak, że każde z podjętych przez siebie działań potrafi uzasadnić (nie zakładam przecież, że jest szalony i nie wie, co czyni). Pytanie brzmi: dlaczego tego nie robi, tzn. dlaczego nie próbuje nawet takich uzasadnień przedstawić ? Odnoszę wrażenie, że powody są dwa: 1.organizacja Urzędu to jego wyłączna kompetencja 2.Radni niestety nie potrafią zadawać pytań. Każde z pytań zawiera w sobie pretensję, krytykę lub atak. Reagując na taki sposób "przepytywania" Burmistrz powołuje się na punkt 1 i koło się zamyka. Wystarczy przecież zlożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Fakt, że Burmistrz jest kierownikiem zakładu pracy (Urzędu) nie oznacza, że jego działania w tym zakresie podlegają tajemnicy. Wręcz odwrotnie: jest to informacja publiczna.
Najbardziej jednak martwi mnie fakt, że do dziś nie znam wizji, pomysłów i planów Burmistrza - gospodarza Gminy. Uczestniczę w każdej sesji i na każdej czekam właśnie na to, że usłyszę oświadczenie Burmistrza - gospodarza a nie Burmistrza - kierownika zakładu pracy.
Mimo wszystko trzymam kciuki za Burmistrza, bo trzymam kciuki za Gminę.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 31 mar 2015, 11:45

Bazylint
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bazylint » 01 kwie 2015, 16:52

http://nowytomysl.nowinylokalne.pl/poli ... do-urzedu/

Dzieje się :) A tak na marginesie jak projekt internetu dla wykluczonych. Został rozliczony?

Awatar użytkownika
virtu
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Euzebiusz /virtu/ Probosz

Post autor: virtu » 01 kwie 2015, 17:11

Bazylint pisze:Dzieje się :) A tak na marginesie jak projekt internetu dla wykluczonych. Został rozliczony?
Moim zdaniem - tak, gdyby było inaczej Nowe Pokolenie i radni już wieszaliby psy po internetach.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 kwie 2015, 17:24

odludek pisze: Nie ukrywam, że Burmistrz stanowi dla mnie pewną zagadkę. To, co dzieje się w Urzędzie nazwać można rewolucją. Myślę jednak, że każde z podjętych przez siebie działań potrafi uzasadnić (nie zakładam przecież, że jest szalony i nie wie, co czyni). Pytanie brzmi: dlaczego tego nie robi, tzn. dlaczego nie próbuje nawet takich uzasadnień przedstawić ? Odnoszę wrażenie, że powody są dwa: 1.organizacja Urzędu to jego wyłączna kompetencja 2.Radni niestety nie potrafią zadawać pytań. Każde z pytań zawiera w sobie pretensję, krytykę lub atak. Reagując na taki sposób "przepytywania" Burmistrz powołuje się na punkt 1 i koło się zamyka. Wystarczy przecież zlożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Fakt, że Burmistrz jest kierownikiem zakładu pracy (Urzędu) nie oznacza, że jego działania w tym zakresie podlegają tajemnicy. Wręcz odwrotnie: jest to informacja publiczna.
Najbardziej jednak martwi mnie fakt, że do dziś nie znam wizji, pomysłów i planów Burmistrza - gospodarza Gminy. Uczestniczę w każdej sesji i na każdej czekam właśnie na to, że usłyszę oświadczenie Burmistrza - gospodarza a nie Burmistrza - kierownika zakładu pracy.
Mimo wszystko trzymam kciuki za Burmistrza, bo trzymam kciuki za Gminę.
Ja też próbuję racjonalnie wytłumaczyć sobie działania Burmistrza i przyznam szczerze nie daję rady. Rodzi się we mnie podejrzenie, że nie kierują nim żadne przemyślane przesłanki.

Rozsądny kierownik zakładu mając "na karku" radnych nie wywołuje "burzy" na dwa dni przed sesją. A taką burzą jest niewątpliwie zwolnienie pracowników.

Natomiast jeżeli przyjmiemy, że kieruje się "filozofią walki" to właściwie obraz staje się jasny.
Administrator

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 03 kwie 2015, 23:57

A tymczasem, życzenia z (fajnymi) podtekstami

i tyle

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z Ratusza”