Pinezka!

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Pinezka!

Post autor: zen » 22 sty 2015, 21:13

I bach, jest:
http://pinezka.nowytomysl.pl

Gratulacje dla autorów.
i tyle

Awatar użytkownika
nosferatu7
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 5617561
Kontakt:

Re: Pinezka!

Post autor: nosferatu7 » 22 sty 2015, 22:16

ŁAŁ niesamowite. Pełen profesjonalizm.
Obrazek
www.naszlakach.pl

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 23 sty 2015, 07:18

Przypomnę stary wątek o Otwartej Bazie Wydarzeń.
viewtopic.php?f=1&t=4340&p=37545

Pinezka to wspólny kalendarz wydarzeń w całej gminie.
przemek_mierzejewski pisze: Chodzi o wspólny kalendarz imprez, do którego miałby dostęp instytucje samorządowe, w drugiej kolejności stowarzyszenia, a także restauracje, które w końcu organizują koncerty. Każdy z nich mógłby rezerwować termin i gdy dojdzie do potwierdzenia upubliczniać go.
I to jest najprostszy z możliwych opisów działania.

Dodam tylko, że wydarzenie utworzone przez jedną organizację nie może być zmieniane przez inną. Nikt nie jest faworyzowany i dostęp do edycji na równych prawach mają np. NOK i dowolne stowarzyszeni czy nieformalna grupa. I co najważniejsze nie ma jednej osoby, która wpisuje do kalendarza tylko za każdy wpis i treść tego wpisu bierze odpowiedzialność „wpisujący”.
Pinezka to nie tylko kalendarz widoczny publicznie. Niektóre wydarzenia i terminy nie są upublicznione, ale widoczne dla zalogowanych. Są to tzw. rezerwacje. Wydaje się informacja szczególnie dla mniejszych podmiotów np. restauracji, jakie wydarzenia planuje NOK czy Biblioteka jest szczególne cenna, aby nie tworzyć kolizji.

Jak uzyskać login dla organizacji?
Proszę wysłać zapotrzebowanie na adres info@pinezka.nowytomysl.pl. Można też wydarzenie zgłosić poprzez formularz
http://pinezka.nowytomysl.pl/zglos-wydarzenie lub samodzielnie zgłosić wydarzenie w GOI. Wtedy Urząd w imieniu organizacji wprowadzi wydarzenie do Pinezki.

Sukces będzie można odtrąbić pewnie za jakiś czas, gdy Pinezka zacznie funkcjonować jako narzędzie. Oceniam, że wdrożenie do pełnego wykorzystania i zaistnienia w „środowisku” może potrwać nawet 2 lata.

Ograniczyliśmy się tylko do terenu gminy z powodu brak mocy przerobowych, ale to nie znaczy, że nie byłoby miło objąć cały powiat. Do tego musi być taka potrzeba w innych gminach.

Pinezka podzielona jest na część publiczną (każdy może sam ocenić) i część administracyjną. W części administracyjnej na równych zasadach podmioty same wprowadzają wydarzenia i nie ma możliwości ingerencji wzajemnej w poszczególne wpisy. Wpisy mogą być publiczne, jak i mogą to być rezerwacje terminów, które nie są widoczne publiczne. Jest to wewnętrzna informacja dla organizatorów posiadających dostęp do części administracyjnej, że w podanym terminie może odbywać jakieś wydarzenie.

Pinezka nie powstałaby bez wsparcia i zaangażowania Biblioteki, NOK i Urzędu Miejskiego. Dużą rolę również odegrała Spółdzielnia Mieszkaniowa. To były filary tego pomysłu, bez których idea nie miałaby szans na realizację.

Pomysł krążył już o pewnego czasu w głowach strony „urzędowej” jak i w głowach „społeczników” (ujmę to tak szeroko) i udał się go skonkretyzować i co najważniejsze wykonać. Portal powstaje „pół-społecznie”, bo w tym miejscu trzeba napisać, że twórcy otrzymują wsparcie finansowe w postaci opłaty rocznej ze strony Biblioteki, NOK-u i Urzędu Miejskiego. Pozostałe podmioty nie partycypują finansowo w powstanie portalu. Najpiękniejsze jest to, że (na co liczyliśmy) otwiera się furtka do zacieśniania kontaktów pomiędzy różnymi organizacjami (bo integracja to chyba za duże słowo).

Ciężar stworzenia wzięli na siebie Dariusz Borowski i Piotr Mierzejewski oraz ja jako wdrażający.

Prace trwały od czerwca 2014 a próbny start nastąpił pod koniec października. Test trwała 3 miesiące i myślę, że możemy z czystym sumieniem wypuścić do testów publicznych.

Zapraszamy do korzystania i oczywiście czekamy na uwagi
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
MEC
Gadatliwy
Gadatliwy
Kontakt:

Post autor: MEC » 23 sty 2015, 07:44

Jak zwykle brakuje mi na naszym forum przycisku "lubię to" :taniec:
Piotrze, Darku, Przemku & Comp. wielkie dziękuję.
Navigare necesse est, vivre non est necesse

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 23 sty 2015, 08:19

A ja bym poprosił o zdalny plik w formacie iCal :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 23 sty 2015, 09:36

kayo pisze:A ja bym poprosił o zdalny plik w formacie iCal :)
Zapisane do zrobienia. Generalnie planujemy inne takie drobiazgi.
Administrator

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 23 sty 2015, 10:48

Świetna inicjatywa, realizacja bardzo dobra. Moim skromnym zdaniem, możnaby jakoś wyraźniej zaznaczyć/uporządkować kategorie - może kolorami? Albo chociaż bardziej wyeksponować filtrowanie.
Duże brawa dla osób zaangażowanych - trzymam kciuki aby to funkcjonowało jak najdłużej. Cieszy, że ludziom "się chce". "Lubię to!" :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 23 sty 2015, 11:30

alcor pisze:Świetna inicjatywa, realizacja bardzo dobra. Moim skromnym zdaniem, możnaby jakoś wyraźniej zaznaczyć/uporządkować kategorie - może kolorami? Albo chociaż bardziej wyeksponować filtrowanie.
Duże brawa dla osób zaangażowanych - trzymam kciuki aby to funkcjonowało jak najdłużej. Cieszy, że ludziom "się chce". "Lubię to!" :)
Już spotkaliśmy się z tym postulatem i czuję przez skórę, że to dobry pomysł z tymi kolorami tyle tylko, że w tej chwili jest 36 kategorii. Jak dobrać kolory?
Łatwiej będzie chyba "nałożyć" filtr na kalendarz.
Administrator

guciu
Maniak
Maniak

Post autor: guciu » 23 sty 2015, 11:59

Ty, ... no fajnie Wam to wyszło, tylko czego byliście .... ?
.........
Również uważam, że kategorie warto by jakoś odróżnić.
Jest ich rzeczywiście aż 36 ?!!!!! Nie da się tego jako zgrupować, no powiedzmy do 5 (max 10)?

I jeszcze pytanie mam, bo tak jakoś mnie to zaciekawiło. Czy to archiwum zeszłoroczne tworzyli wstecznie użytkownicy, czy wykonali autorzy strony? Czy może moje pytanie jest bez sensu?
S.M.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 23 sty 2015, 12:13

bal charytatywny,biegi,dla dorosłych,dla dzieci,dla Kobiet,dla Mężczyzn,dla młodzieży,dla rodziny,Festiwal,festyn,film,happening,kabaret,koncert,konferencja,konkurs,kultura,NORDIC WALKING,odczyt,spacer,sport,spotkanie,taniec,targ,teatr,Uroczystość patriotyczna,warsztaty,Wydarzenie ogólnopolskie,wystawa
Takie są w tej chwili kategorie. Jak je "ścisnąć" do 5 -10? Tutaj zabrakło nam inwencji.

guciu pisze: I jeszcze pytanie mam, bo tak jakoś mnie to zaciekawiło. Czy to archiwum zeszłoroczne tworzyli wstecznie użytkownicy, czy wykonali autorzy strony? Czy może moje pytanie jest bez sensu?
Gustaw,(chyba mogę Ci stary forumowiczu mówić na Ty) co za przenikliwość!
Ano przed październikiem sprawne rączki małych dzieci po nocach wklepywały dane, aby programiści mieli na czym pracować.
Administrator

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 23 sty 2015, 12:22

Wielkie gratulacje dla programistów! Tym razem kanałem oficjalnym :P

Wg mnie to kamień milowy w nowotomyskim internecie. Teraz trzeba przekonać ludzi, by korzystali z tego wspaniałego narzędzia. Wszystkich użytkowników forum zachęcam do tego, by pomogli w propagacji. Wszak marketing szeptany to najpotężniejsza broń :-)
Administrator/ Szymon Konieczny

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 23 sty 2015, 12:26

Też jestem za zawężeniem kategorii do 10-12 głównych.

Ogólnie świetna robota!
i tyle

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 23 sty 2015, 12:30

zen pisze:Też jestem za zawężeniem kategorii do 10-12 głównych.

Ogólnie świetna robota!
Guciu, Zen - może jakaś propozycja tych kategorii.
Administrator

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 23 sty 2015, 12:30

Już udostępniłam. Wkrótce pojawią się w Kalendarzu imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Wsi "Pokochaj Wieś" :) Gratuluję, świetna inicjatywa.

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 23 sty 2015, 12:37

np:
Sport i rekreacja = sport + biegi + nordic walking

I jeszcze trzeba pamiętać o tym że może być np spektakl dla dzieci lub spektakl dla dorosłych

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 25 sty 2015, 20:25

Nie wiem, czy kategorie mogą się dublować, ale na przykład:
Sport
Dla dzieci
Koncerty
Spektakle
Wystawy
Festyny
Charytatywne
Patriotyczne
Zabawy (w sensie taneczne ;)
Literackie

I tak sobie myślę, że faktycznie za mało będzie tych kategorii ;)
i tyle

Awatar użytkownika
virtu
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Euzebiusz /virtu/ Probosz

Post autor: virtu » 23 lut 2015, 22:22

Wszystko fajnie, podoba mi się ten portal. Pozostaje tylko pytanie co się dzieje z moim mailem, którego dołączyłem do newslettera, kto nim zarządza i jakie treści na nim wylądują? Dlaczego nie znalazłem nigdzie polityki prywatności? Chociażby podstawowa informacja, do czego zostanie wykorzystany mój adres, musi się znaleźć na stronie. Przecież za chwilę dostanę oferty reklamowe a tego sobie nie życzę. Przynajmniej łatwo się wypisać w razie czego. Mam nadzieję.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 24 lut 2015, 12:29

virtu pisze:Wszystko fajnie, podoba mi się ten portal. Pozostaje tylko pytanie co się dzieje z moim mailem, którego dołączyłem do newslettera, kto nim zarządza i jakie treści na nim wylądują? Dlaczego nie znalazłem nigdzie polityki prywatności? Chociażby podstawowa informacja, do czego zostanie wykorzystany mój adres, musi się znaleźć na stronie. Przecież za chwilę dostanę oferty reklamowe a tego sobie nie życzę. Przynajmniej łatwo się wypisać w razie czego. Mam nadzieję.
To racja. Przepraszam w imieniu zespołu Pinezki. Skorygujemy ten brak.

Newsletter nie będzie oczywiście zawierał treści reklamowych, tylko informacje o wydarzeniach w najbliższym tygodniu.
Wysyłany jest w czwartek rano. No i oczywiście nie ma mowy o odstępowaniu nikomu tej listy.
Za niedopatrzenie przepraszamy, wkrótce je usuniemy.

W linku rejestrującym powinien być link pozwalający zrezygnować z newslettera. Czekamy na dalsze uwagi.
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 15 lis 2016, 18:32

i mamy klon Pinezki. :) :)

https://oswiecimdziejesie.pl/
Administrator

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 16 lis 2016, 20:01

Na waszym kodzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
i tyle

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 16 lis 2016, 21:56

zen pisze:Na waszym kodzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Nie - to jest Python. Wygląd jest skopiowany.

Wysłane z mojego komputera przy użyciu palców.
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia kulturalne”