Dentyści

Regulamin forum
W tym dziale nie umieszczamy ogłoszeń.
Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Dentyści

Post autor: disKret » 20 sty 2011, 09:41

Bolesny temat.
Proszę o opinie (jeśli się da to obiektywne) na temat fachowości, sprzętu, czasów oczekiwania i cen.

Lokalizacja również się przyda.

P.S. To że bolało to generalne założenie
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, 10:11 przez disKret, łącznie zmieniany 1 raz.

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Re: Dentyści

Post autor: alcor » 20 sty 2011, 10:03

Młody Gołąbek w Atrium. Wiele pozytywnych opinii co do jakości usług. Ceny do najniższych nie należą, ale warto. Mimo jednej wpadki jaką zaliczył na mojej skromnej osobie - nie chcę nikogo straszyć... wiertełko się lekko ześlizgnęło z ząbka i wylądowało w "tkance" pod językiem i zrobiło dość sporą dziurę (dziś już nie ma śladu, na pocieszenie powiem, że dzięki znieczuleniu zupełnie nic mnie to nie bolało - miał szczęście, bo mogłoby być z nim źle ;)) - nadal do niego chodzę i nie mogę na nic więcej narzekać. Gabinet całkiem przyjemny - leżysz, oglądasz tv i starasz się nie myśleć o tym co się dzieje ;)
Nie polecam p. Parzybok - pani "wyrwiząb" tak mojemu znajomemu próbowała wyrywac zęba, że wyrwała pół, drugie pół zostawiła, bo "trzeba operacyjnie usunąć" (nie wspomnę o bólu podczas prób wyrwania drugiej połówki). Po konsultacji z Gołąbkiem okazało się, że ząbek można było jednak leczyć... Drugie pół trzeba było jednak usunąć - jeden wprawny ruch, zero bólu i po sprawie.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 20 sty 2011, 11:40

Jakubowski w Uniwersalu - dla mnie rewelacja. Ceny chyba wysokie jak na NT, le robota wykonana dobrze, facet sympatyczny i kompetentny, nigdy nie zaliczył wpadki. Lojalnie uprzedza o ewentualnych kosztach skomplikowanego leczenia (np. 5-6 wizyt po kanałówce lub wyrywamy). Bardzo mi pasuje, bo ja jestem z zasady ciekawski a on chętnie opowiada o tym co robi.

p. Kamień, kilkadziesiąt metrów dalej, w tymże samym Uniwersalu - ceny bardzo niskie, ale to wszystko, co mogę dobrego o niej powiedzieć (chociaż znam takich, którzy sobie chwalą, ale chyba porównują do wiejskiego kowala). Pani jest niesympatyczna, powiedziałbym nawet, że impertynencka, zero elastyczności. Byłem tam 2 razy, a robotę poprawiałem później u Jakubowskiego. Kiedy moja żona poszła mnie z dziećmi zarejestrować, to została prawie wyproszona z poczekalni a pani Kamień sugerowała, że dzieci mogą coś zepsuć. Ogólnie nie polecam.
i tyle

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 20 sty 2011, 12:55

To ja polecę p. Marka (tak nazwisko takie), przyjmuje naprzeciwko Kościoła Ewangelickich Chrześcijan, u siebie w przydomowym gabinecie na Wypoczynkowej. Kolejki niestety długie, jakieś dwa miechy na przód, ale jeżeli boli ząb to przyjmie tego samego dnia lub następnego. Chodzę do niego od 6 lat i nie narzekam. Ceny dość dobre, chociaż nie mam za bardzo porównania. Sympatyczny kolo, który też lubi opowiadać o tym co robi, co daje zawsze lepsze wyobrażenie do tego co się w tych zębiskach dzieje.

p. Wagner, przyjmujący o ile jeszcze w podwórzu koło saloniku prasowego na pl. Chopina. Kiedyś przyjmujący u siebie przy pałacyku w Porażynie. Od dzieciaka był moim dentystą, ale chłop się nie rozwijał, leczył starymi metodami, do tego kiedyś jak zgłosiłem się do niego z bólem to następny termin miał za 3 tygodnie, więc wtedy podziękowałem panu i przeniosłem się gdzie indziej. Być może przez te ostatnie 6 lat się zmienił, ale ostrzegam jak coś ;)

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 20 sty 2011, 12:59

p. Marek kiedyś mnie "spławił" w sytuacji bardzo awaryjnej. I to w dość arogancki sposób. To była moja pierwsza i ostatnia próba wizyty u niego.

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 20 sty 2011, 17:01

A czy są w NT dentyści spełniający takie kryteria:
  • rentgen na miejscu, żeby nie trzeba było nawet wstawać z fotela
  • mikroskop do leczenia kanałowego
  • wypełnienia na gorąco (to chyba wszyscy już mają)
  • leczenie na leżąco
  • mówienie do klienta co jest wykonywane, a nie rozmowa z asystentem na prywatne tematy
  • jasne koszty leczenia
  • terminy normalne do 6 tygodni, ale przyjęcie "z bólem" w ten sam dzień
  • miła obsługa
?
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 20 sty 2011, 17:22

clou pisze:A czy są w NT dentyści spełniający takie kryteria:
  • rentgen na miejscu, żeby nie trzeba było nawet wstawać z fotela
  • mikroskop do leczenia kanałowego
  • wypełnienia na gorąco (to chyba wszyscy już mają)
  • leczenie na leżąco
  • mówienie do klienta co jest wykonywane, a nie rozmowa z asystentem na prywatne tematy
  • jasne koszty leczenia
  • terminy normalne do 6 tygodni, ale przyjęcie "z bólem" w ten sam dzień
  • miła obsługa
?
Hallo... pobudka... Czas już się obudzić... to był tylko sen...

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 20 sty 2011, 17:32

Nie, to standard w dobrej klinice. Mam rozumieć, że takiej w NT nie ma?
Administrator

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 20 sty 2011, 20:06

clou pisze:
Nie, to standard w dobrej klinice. Mam rozumieć, że takiej w NT nie ma?
Niestety w NT nie ma kliniki, są gabinety. Zatem odpowiedź na Twoje pytanie brzmi niestety: NIE
i tyle

blacknick
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: blacknick » 21 sty 2011, 18:53

Ja w swojej karierze byłem w większości gabinetów w N.T i powiem tak . p.Jakubowski wiedząc że sprawa musi być załatwiona szybko mówił mi coś o 4 tyg. bez komentarza opuściłem gabinet. P. Marek postąpił tak samo ale przynajmniej dał mi namiar do kliniki Poznańskiej gdzie sprawa została załatwiona natychmiast i Bogu dzięki że tak sie stało bo chodziło o wyjęcie ósemki z kości gdyż chciała wysadzić od spodu numer siedem. Operowało mnnie 2 chirurgów-wyobrazcie sobie to w N.T a ostrzegam że to robią bez pardonu i metodami kowalskimi.P. Kamień- no tak jak wspomniał Zen ręce opadają, miałem nieprzyjemność spotkać tą panią w innej sytuacji i było tak jak Zen napisał nic więcej nie dodaję.Jeszcze jeden z panów robiąc mi kilka zębów poprostu je połączył-tragedia. Największy jednak magik jakiego spotkałem wysłał mnie na własny ślub w takim stanie że posiłkowałem się zastrzykiem p/bólowym w postaci Ketonalu 0,5 h przed ceremonią. Ogólnie z czystym sumieniem nie polecam nikogo.

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 21 sty 2011, 19:19

zen pisze: Niestety w NT nie ma kliniki, są gabinety. Zatem odpowiedź na Twoje pytanie brzmi niestety: NIE
Czyli pozostaje mi dalej leczenie u mojego dentysty.
Zareklamuję, bo warto http://www.dentysta-hofman.pl
Niestety daleko, ale na zębach nie warto oszczędzać, bo płaci się później kilkakrotnie więcej.
Administrator

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 21 sty 2011, 22:54

Widzę, że każdy stomatolog ma coś na sumieniu ;)

Moja rodzicielka korzysta z usług stomatolog an Pl. Chopina i jest bardzo zadowolona. Niestety szczegółów nie znam. Z kolei żona kiedyś była na Długiej - skończyło się nieprzespanymi nocami. To było jakiś czas temu, więc nie wiem, czy nadal są tam takie problemy (nie wspominając o tym, że nie mam pewności, że ten gabinet, bodajże K-Dent, istnieje)
i tyle

Bula
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bula » 23 sty 2011, 19:33

A ja bardzo polecam p.J.Tratwal - przyjmuje w przychodni na Poznańskiej i prywatnie też - tylko nie wiem dokładnie gdzie. ja chodzę do przychodni i jestem bardzo zadowolona. Polecam szczególnie dla dzieci - ma niesamowite podejście! Do dorosłych również, szczególnie tych, którzy maja jakiś dawny uraz do dentystów:)
Tak więc polecam bardzo serdecznie.:)
Obecnie "informatyk" określa osobę, która ukończyła studia informatyczne, a "programista" osobę, która coś z tych studiów wyniosła :)

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 2262695
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 24 sty 2011, 01:20

Byłem w K-Dent, siedząc na fotelu, będąc oglądanym przez panią stomatolog, to do naprawy i ten też, i tu 3 ząb, to który robimy? No ten z którym przyszedłem...wstępnie wycena to 120zł + znieczulenie = 150zł, to ok, robimy....znieczulenie zaczęło działać w połowie pracy, co objawiło się tym, że kopnąłem w stolik z narzędziami. (nienawidzę dentysty) po zakończeniu czas do kasy...190zł łooooo a miało być 150zł, widocznie w trakcie plombowania cena wzrosła...
W każdym bądź razie, w k-dent byłem ostatni raz...

Awatar użytkownika
nosferatu7
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 5617561
Kontakt:

Post autor: nosferatu7 » 24 sty 2011, 06:35

3 wizyty w k-dent. Za każdym razem umówiony byłem na 16.30 a przyjęty zostałem co najmniej godzinę później. Porażka i to w dodatku prywatnie.
Obrazek
www.naszlakach.pl

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 24 sty 2011, 10:27

Chodziłem do Pani Parzybok i ogólnie odniosłem wrażenie, że niektórych ubytków Pani nie widziała. Dla tych co nie lubią dłubania w zębach to chyba dobrze, ale nie po to chodzi się do dentysty.
Po drugie Pani Parzybok, odbiera telefony w trakcie pracy i można dostać skurczu szczęki siedząc przez 20 minut z otwartą gębą, gdzie ślina zaczyna uciekać gdzie się da. Często w trakcie wizyty, ktoś przychodził do gabinetu, zaczęła z tym kimś gadać i znowu parę minut siedzenia na fotelu bezczynnie. Nie polecam, cena dość duża, podejście takie sobie.
Poza tym w usuwaniu zębów Pani Parzybok ma problem, bo podchodzi do tego jak pies do jeża:P
Przeniosłem się do gabinetu Ol-Med na Batorego, na kasę chorych, więc parę groszy można oszczędzić, na razie ma mam zastrzeżeń, obsługa miła, pani doktor niebrzydka, zatem na razie na plus.

K-dent bardzo drogi, Za usunięcie ósemki i założenie 4 szwów kosztowało moją żonę 300 zł. Trochę dużo jak na takie małe miasto.

P. Kamień na os. Batorego, byłem 2 razy i jak dla mnie jest ok, bez rewelacji, rzeczowo i nawet niedrogo.

Słyszałem odmienne (jedne negatywne inne pozytywne) opinie o P. J.Tratwal, ale nie potwierdzam ich, bo osobiście nie korzystałem z usług tej pani.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
nerosoth
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: nerosoth » 26 sty 2011, 14:04

A ja chodzę i polecam p. Kerste - gabinet obok salonu ERA( wcześniej miała gabinet za pasażem teraz jest tam kwiaciarnia). Miła, choć niektórym może nie pasować to że dużo gada, niemniej można sobie w trakcie telewizję pooglądać leżąc ( tv na suficie, pozycja leżąca na fotelu ). Jeśli już ktoś zadzwoni na kom. odbierze, ale powie że proszę zadzwonić np. za 20 minut bo mam pacjenta, tak samo jak ktoś wejdzie do poczekalni - proszę poczekać i tyle. Czas oczekiwania na wizytę dosyć długi 4-5 tygodni, ale jak przyleziesz z bólem ( ja wszedłem z ułamanym zębem ) to nie ma zmiłuj proszę poczekać skończę pacjenta i pan wejdzie zobaczymy. Ceny przyzwoite ok 100 za leczenie ze znieczuleniem.

guciu
Maniak
Maniak

Post autor: guciu » 26 sty 2011, 22:14

A pani Grażyna Pięta. Obecnie gabinet przy ul. Komunalnej, dawniej nad Netto, jeszcze wcześniej obok apteki przy Netto. Co sądzicie? Od lat leczy się u niej cała moja rodzina i nie mogę powiedzieć złego słowa.
PS. Jakby co to pozdrawiam.
S.M.

cygaro
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: cygaro » 28 sty 2011, 14:13

Od kilku lat chodzę do Pani Grażyny Pięty i jestem bardzo zadowolona.
Chyba jeden z lepszych stomatologów w NT - polecam.

Marabika

Post autor: Marabika » 11 lut 2011, 09:36

Pani Pięta tak mi kiedyś zatruła zęba że po 2 godzinach zemdlałem z bólu. Masakra. Polecam p. Gołąbka. Szybko bez bólu i ceny w miarę ogarnięte. Jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 11 lut 2011, 09:53

Marabika pisze:Pani Pięta tak mi kiedyś zatruła zęba że po 2 godzinach zemdlałem z bólu. Masakra. Polecam p. Gołąbka. Szybko bez bólu i ceny w miarę ogarnięte. Jestem bardzo zadowolony.
Ktoś mi powiedział, że p. Gołąbek bez "znieczulenia" nie robi, ale osobiście tego nie sprawdziłem :D

Marabika

Post autor: Marabika » 11 lut 2011, 10:38

Tak bez znieczulenia nie robi. Dodam za to że jak zrobi znieczulenie to nie paraliżuje pół twarzy tylko ząb który leczy i dwa sąsiednie (przynajmniej mam takie wrażenie). Po całym zabiegu znieczulenie trwa jakieś 30 do 60 minut a ból jest znośny i trwa max do następnego dnia. Naprawdę pod tym względem jest fachowo.

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 11 lut 2011, 12:00

Marabika, chyba nie zrozumiałaś do końca. Chodziło o znieczulenie dentysty ;) Osobiście jeszcze nic mi się takiego nie przytrafiło, a kilka wizyt już u niego udało mi się zaliczyć. Ale plotki krążą... Też do mnie dotarły :)

Marabika

Post autor: Marabika » 11 lut 2011, 12:03

AAAAA no tak na szybko przeczytałem i nie pokapowałem hehe. Nie nie no nie się jeszcze nie zdarzyło aby pan doktor był na "znieczuleniu", ale kto wie może ktoś inny ma inne doświadczenia.

NTmłody
Początkujący
Początkujący

Post autor: NTmłody » 16 lip 2012, 11:04

Temat ma prawie 1,5 roku, ale właśnie siedzę z bólem zęba i szukam jakieś alternatywy dla mojej dentystki, więc temat sam wpadł w oczy, tym samym go trochę odgrzeje.

Knop na Zbąszyńskiej: kiedyś z 10 lat temu chodziłem do niego na kasę chorych i mogę śmiało powiedzieć, że obsługa, podejście do tematu, jak i sama jakość bardzo kiepska, no i bardzo bolesna! Jedyne co podobno mu wychodzi to wyrywanie, w tym jest dobry - na szczęście osobiście jeszcze tego u niego nie sprawdzałem. Ale zaznaczam tych parę wizyt to było na kasę, nie wiem jak prywatnie, ale podejrzewam, że dużej różnicy nie ma.

Moja dentystka już od paru ładnych lat to Pasionek na środku deptaku. Sam jestem ciekaw jakie macie opinie o niej.
Ja generalnie raz lepsze, raz gorsze wrażenia wynoszę. Ale z drugiej strony chodzę do niej 8 lat i nie skłoniłem się jeszcze do odejścia, więc to też o czymś świadczy.
Jak się leży na fotelu to odbiera telefony i umawia klientów czasami trwa to 15s, czasami 1,5 minuty, więc trochę niefachowo. Ale dużym plusem jest to, że jak dzwonisz z bólem, to zawsze ciebie odbierze i znajdzie czas, więc ma się coś za coś.
Co do sterylności i dezynfekcji narzędzi mam troszkę wątpliwości. Wizyty są z reguły długie, nierzadko z dobrą godzinę, i nie wydaję mi się, że tylko ja tak długo siedzę, ale może to właśnie dobrze o niej świadczy, nie wiem... chociaż leżąc tyle czasu z otwartą buzią to trochę męczy.
Plusem jest wiedza, którą posiada i się nią dzieli opowiadając o tym co robi, plus to także to, że ciągle się szkoli, na pewno przyjemnie się z nią rozmawia, ale ceny wysokie, przynajmniej jak dla mnie. Obecnie odkamienianie to 100zł, a plomba 120-130zł.

Z tych wszystkich Waszych komentarzy, najlepiej wypada Gołąbek, ale póki co jeszcze zmieniać nie będę, może w przyszłości spróbuje się wybrać na jedną wizytę, żeby sprawdzić. Ale generalnie jestem zadowolony z tego co mam teraz.

evad
Początkujący
Początkujący
GG: 3279113

Post autor: evad » 17 mar 2013, 22:52

Polecam Pana Tomasza Marka z ul.Wypoczynkowej,sprzęt pierwsza klasa,a co najważniejsze jak daje znieczulenie to naprawdę czeka aż ono zacznie działać!!ceny nie za niskie,ale w tej chwili to raczej norma,byłam z synem w K-dencie i na drugi dzień plomba wypadła(a było na kasę chorych robione).Zawsze bałam się dentysty ale teraz idę do Pana Tomasza bez obaw-tym bardziej,że tak mi wyrwał ząb,że nie czułam nic!!!
evad

milus
Początkujący
Początkujący

Post autor: milus » 14 kwie 2013, 08:53

Czy ktoś się orientuje jaka jest cena piaskowania bądź odkamieniania zębów u dr Gołąbka?

rita
Początkujący
Początkujący

Post autor: rita » 11 gru 2015, 06:46

witajcie jedno czego jestem pewna to, że nie wróce do K-DENT na Długiej - początkiem niemiłej przygody jest recepcjonistka, która jest niesympatyczna co idzie w parze z całą resztą. Dzieci potrafiły mieć jeden ząb poprawiany 3 razy gdyż za każdym razem po wizycie po 2-3 dniach znów powracał ból i tu twierdzenie, że widocznie przed zaborowaniem był żle oczyszczony - jak stwierdziła najbardziej niesympatyczna z nich - chyba szefowa - koło 55 szatynka z wykręconą gębą lub że nie widzą przyczyny dla której dziecko płacze ???? najmilsze co mnie tam spotkało to asystentki reszta do wyrzucenia !!!

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 11 gru 2015, 16:47

rita pisze:witajcie jedno czego jestem pewna to, że nie wróce do K-DENT na Długiej - początkiem niemiłej przygody jest recepcjonistka, która jest niesympatyczna co idzie w parze z całą resztą. Dzieci potrafiły mieć jeden ząb poprawiany 3 razy gdyż za każdym razem po wizycie po 2-3 dniach znów powracał ból i tu twierdzenie, że widocznie przed zaborowaniem był żle oczyszczony - jak stwierdziła najbardziej niesympatyczna z nich - chyba szefowa - koło 55 szatynka z wykręconą gębą lub że nie widzą przyczyny dla której dziecko płacze ???? najmilsze co mnie tam spotkało to asystentki reszta do wyrzucenia !!!
Zgadzam się z opinią, może pani z recepcji nie jest za sympatyczna ale to szczegół który pominę. Natomiast pani "doktor" z Poznania to jakaś pomyłka. ZERO podejścia do dzieci, natomiast jej dzieło w moim zębie inna dentystka (os. Batorego) oceniła krótko - "co to ma być, kto to robił?"

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 12 gru 2015, 10:20

Byle zrobić i skasować kilka stówek do kieszeni. Moja żona i ja także omijamy ten przybytek szerokim łukiem. Nie dość, że ceny jak na Batorym to za te pieniądze można zrobić sobie 2 zęby w przyjemniejszej atmosferze, a nie tak jak tutaj - permanentny foch (lub okres jak kto woli).

Awatar użytkownika
Nightstalker
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Nightstalker » 13 sie 2016, 10:11

Jakieś doświadczenie z usuwaniem kamienia? Kogo polecicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi”