Franiamania- otwarta księga

czyli wszystko co nie pasuje do żadnej kategorii
Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Re: Franiamania- otwarta księga

Post autor: Iron Duke » 31 lip 2016, 10:43

Smoleńsk.jpg
Smoleńsk.jpg (59.72 KiB) Przejrzano 6902 razy
8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 31 lip 2016, 15:52

Iron Duke pisze:
Smoleńsk.jpg
8)
lezem i kwicem :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 04 paź 2016, 08:00

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 05 paź 2016, 23:51

okulary się nie zgadzają i rower ;)

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 07 paź 2016, 18:33

Rower ma taki składany z tego co wiem. Pakuje do torby i do pociągu. Z tego co wiem, to jeździ ów pan do stolycy, więc to jakby co to tez się zgadza.
Po nim można się wszystkiego spodziewać.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 27 paź 2016, 16:23

abc.jpg
8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 16 lis 2016, 17:05

---.jpeg
---.jpeg (30.47 KiB) Przejrzano 5801 razy
8)

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 17 lis 2016, 11:21

księżyc.jpg
księżyc.jpg (55.79 KiB) Przejrzano 5753 razy
8)

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 21 lis 2016, 22:38

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 04 gru 2016, 11:21

A tym jednym zębem będzie kasowała bilety na kino smoleńskie...
----.jpeg
----.jpeg (41.44 KiB) Przejrzano 4691 razy
8)

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 12 gru 2016, 23:23

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 02 sty 2017, 17:22

sie wyklepie i bedzie Pan zadowolony...
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news, ... rettyPhoto

guciu
Maniak
Maniak

Post autor: guciu » 09 sty 2017, 11:28

"Ucho Prezesa", .... już nasłu..... !

S.M.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 10 sty 2017, 15:49

Jest to po prostu doskonałe ;)
i tyle

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 10 sty 2017, 17:14

Niemal jak film dokumentalny.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 14 sty 2017, 14:11

daec14bcbd.jpeg
daec14bcbd.jpeg (55.88 KiB) Przejrzano 3918 razy
8)

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 14 sty 2017, 15:29

1 kwietnia lecim tam na Wielkanoc :mrgreen: :taniec:
Obrazek

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 24 sty 2017, 00:07

https://www.wprost.pl/light/10039862/Li ... lubie.html
To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 01 lut 2017, 12:53

4b30cce61d.jpeg
4b30cce61d.jpeg (27.48 KiB) Przejrzano 3773 razy
8)

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 02 lut 2017, 18:14

dk.jpeg
dk.jpeg (67.4 KiB) Przejrzano 3747 razy
8)

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 27 lut 2017, 11:46

72480601b1.jpeg
72480601b1.jpeg (140.35 KiB) Przejrzano 3612 razy
8)

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 28 lut 2017, 16:38

Obrazek

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 23 mar 2017, 18:02

file.jpg
file.jpg (51.39 KiB) Przejrzano 3482 razy
8)

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 29 mar 2017, 18:47

Przebudzenie-mocy,Gwiezdne-Wojny,4519_600_h.jpg
Przebudzenie-mocy,Gwiezdne-Wojny,4519_600_h.jpg (52.24 KiB) Przejrzano 3424 razy
8)

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 14 kwie 2017, 10:50

abc.jpeg
abc.jpeg (61.51 KiB) Przejrzano 3352 razy
8)

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 17 kwie 2017, 19:58

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 28 maja 2017, 10:32

pomysł.jpg
8)

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 31 maja 2017, 21:37

Zastanawiam się jak to jest w tym naszym kraju, że tak wiele osób hejtuje rządy PIS (co stało się normalnie plagą w mediach społecznościowych i dla mnie jest już trochę nudne) ale jednocześnie są też przeciwko przyjęciu do Polski "uchodźców", czy chętnie pobierają zasiłek rodzinny nazywany 500+.
Czy taka jest polityka rządów PO, aby zamiast skupić się na tworzeniu programu wyborczego lub jakiejkolwiek twórczej pracy aby poprawić swój wizerunek (wiecznie nie zadowolonej partii) aby ciągle krytykować partię rządzącą?? Przecież to już stało się nudne i z tego co zauważyłem raczej szkodzi, niż pomaga opozycji. Co włączę WP, czy TVN to tylko jazda bez trzymanki. A partia rządząca robi po prostu swoje nie oglądając się na innych - może to jest klucz do sukcesu, a nie ciągłe krzyczenie, wiece, oskarżenia. :)

Przecież partia (-e) opozycyjna jest przeciwko (zresztą wszystkiemu) co wymyśli PIS a tu proszę niby osoby hejtują i śmieją się z PIS, ale po części podzielają ich poglądy. Więc tego nie rozumiem. Dla mnie wydaje się proste, nie lubisz PISu, to nie biorę 500+, oraz jestem za przyjęciem uchodźców (tak jak chce tego PO - zresztą nie wiadomo czego chce, bo jednego dnia chcą, innego dnia już nie, a potem jak Bruksela pogrozi paluchem to znowu chcą...)
Spotkałem trochę osób, które popierają wiele projektów sygnowanych przez PIS a jednocześnie będących przeciwnikiem tej partii (zwolennicy opozycji).
Oczywiście nie chcę tu nikogo z zwolenników opozycji (większość na naszym terenie) namawiać, bo pewnie nie jest to fizycznie możliwe i nie o to mi chodzi aby podważać kogoś poglądy.
A na koniec dodam, że w 2015 i 2011 roku głosowałem na PO, ale w końcu po 8 latach im podziękowałem, bowiem nie spełnili moich oczekiwań.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 01 cze 2017, 13:50

Jak się jest przeciwko PiS to trzeba kochać opozycję? Nie rozumiem
i tyle

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 cze 2017, 15:46

JOSH pisze:Zastanawiam się jak to jest w tym naszym kraju, że tak wiele osób hejtuje rządy PIS (co stało się normalnie plagą w mediach społecznościowych i dla mnie jest już trochę nudne) ale jednocześnie są też przeciwko przyjęciu do Polski "uchodźców", czy chętnie pobierają zasiłek rodzinny nazywany 500+.
Czy taka jest polityka rządów PO, aby zamiast skupić się na tworzeniu programu wyborczego lub jakiejkolwiek twórczej pracy aby poprawić swój wizerunek (wiecznie nie zadowolonej partii) aby ciągle krytykować partię rządzącą?? Przecież to już stało się nudne i z tego co zauważyłem raczej szkodzi, niż pomaga opozycji. Co włączę WP, czy TVN to tylko jazda bez trzymanki. A partia rządząca robi po prostu swoje nie oglądając się na innych - może to jest klucz do sukcesu, a nie ciągłe krzyczenie, wiece, oskarżenia. :)

Przecież partia (-e) opozycyjna jest przeciwko (zresztą wszystkiemu) co wymyśli PIS a tu proszę niby osoby hejtują i śmieją się z PIS, ale po części podzielają ich poglądy. Więc tego nie rozumiem. Dla mnie wydaje się proste, nie lubisz PISu, to nie biorę 500+, oraz jestem za przyjęciem uchodźców (tak jak chce tego PO - zresztą nie wiadomo czego chce, bo jednego dnia chcą, innego dnia już nie, a potem jak Bruksela pogrozi paluchem to znowu chcą...)
Spotkałem trochę osób, które popierają wiele projektów sygnowanych przez PIS a jednocześnie będących przeciwnikiem tej partii (zwolennicy opozycji).
Oczywiście nie chcę tu nikogo z zwolenników opozycji (większość na naszym terenie) namawiać, bo pewnie nie jest to fizycznie możliwe i nie o to mi chodzi aby podważać kogoś poglądy.
A na koniec dodam, że w 2015 i 2011 roku głosowałem na PO, ale w końcu po 8 latach im podziękowałem, bowiem nie spełnili moich oczekiwań.
JOSH, piszesz o "wielu projektach sygnowanych przez PiS".
Postaraj się je wymienić, takie krótkie résumé.

P.S. Jak zrobi się z tego wątek "nie-Franiomaniowy" to wydzielę.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 01 cze 2017, 21:29

Na szybko:
500+, mieszkanie+, zdecydowane NIE dla uchodźców, likwidacja gimnazjów, obniżenie wieku emerytalnego.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 02 cze 2017, 09:21

JOSH pisze:Na szybko:
500+, mieszkanie+, zdecydowane NIE dla uchodźców, likwidacja gimnazjów, obniżenie wieku emerytalnego.

No to tylko chyba co do 500+ z pewnymi zastrzeżeniami - zgoda. Mieszkanie+ - dobra diagnoza i praktycznie brak wykonania.

Ale reszta? Dlaczego uważasz, że PiS za te "reformy" nie mogą podlegać ostrej krytyce?

"co wymyśli PIS a tu proszę niby osoby hejtują i śmieją się z PIS"
W mojej ocenie PiS preferuje populizm bez brania odpowiedzialności za przyszłość.
* likwidacja gimnazjów - i co w zamian? Czy była jakaś dyskusja?
* obniżenie wieku emerytalnego - to nośne społecznie, ale co dalej. "A po nas choćby potop" - zdaje się mówi PiS.
* "zdecydowane NIE dla uchodźców"? Czyli jak rozumiem proponujesz zamknięcie kraju? Czy rzeczywiście uważasz, że nie stać nas organizacyjnie, aby przyjąć np. 1 czy 2 rodziny w gminie? Z uchodźcami/imigrantami popełniono kardynalne błędy, nie wspominając o polityce asymilacyjnej/integracyjnej. Ale migracji się nie zatrzyma. Natomiast PiS -i jak rozumiem Ty- proponuje, aby zamknąć oczy, zasłonić firanki, wyłączyć prąd i siedzieć przy świecach.

Dostrzegam pewną niespójność: zabawne, że sam krytykujesz populizm Hibnera, ale zapleczem Hibnera jest lokalny PiS, Polska Razem praz Klub Gazety Polskiej. Rozumiem, że co innego gmina co innego kraj, ale to jest ten sam sposób populistycznego, bezargumentowego myślenia.

Nie ma teraz podziału PO <-> PiS. Podział przebiega pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami globalizmu. To jest przesilenie kulturowe, które - dla tych co się interesują historią - miało już miejsce w latach 20tych XXw.

Po prostu sposób widzenia świata PiSu - i jak sądzę również Twojego - mi nie odpowiada. Dlatego należę do grona krytyków PiS czy też szerzej, nacjonalistycznej nuty w polityce. Nacjonalizm to zło pierwotne. Tak uważam. I spalimy się w piekle, jeżeli damy upust własnemu nacjonalizmowi.

Zapomniałeś jeszcze dodać:
* NIE dla Europy
* poniewieranie Konstytucji
* próba uzależnienia sądownictwa
* szerokie uprawnienia inwigilacyjne dla policji
* posady dla swoich - bez żadnych prób nawet fasadowości, po prostu TKM. :)
Administrator

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 02 cze 2017, 19:09

A dlaczego nie dla Europy? Czy propaganda opozycji tak zaciemnia ludziom obraz?
Nie słyszałem aby PIS chciał wyjść z UE. Po prostu nie chce aby Bruksela narzucała nam wszystko co ona uważa za stosowne nie licząc się się ze zdaniem społeczeństwa poszczególnych krajów. Dlaczego wciska nam uchodźców, którzy nie będą pracować, a wyciągać tylko ręce po pieniądze i jeszcze ich opłacać, czy nie lepiej dać te bejmy najuboższym lub potrzebującym? Choć pewnie i tak opozycja skwituje to (podobnie jak 500+), że pieniądze te nie pójdą na bieżące potrzeby tylko na alkohol i libacje :) Uchodźcom lepiej pomagać w kraju ich pochodzenia a nie brać ich do Polski, z czego pewnie 60-80% ucieknie na zachód. Znam sytuację ze Szwecji bo tam jeżdżę i dziękuję za "uchodźców". Jak tacy są mądrzy to niech biorą pod swój dach. Można nazwać mnie kseonofobem, ale uważam, że lepiej uchronić kraj i nasze dzieci przed nimi, niż ślepo wierzyć Brukseli i tej ich zakichanej poprawności politycznej, która za kilka lat może okazać się zgubna.
Obniżenie wieku emerytalnego moim zdaniem słuszne. Jeśli masz ochotę dalej pracować to pracuj dalej, jeśli nie to idź na emeryturę. Moim zdaniem nie fair było podnoszenie wieku emerytalnego wbrew opinii społeczeństwa. A i tak emerytury po dłuższym o 2/7 lat stażu pracy miały być niskie. A jak masz siły to pracuj ile chcesz, jeśli nie to odchodzę na emeryturę. Wybór należy do ludzi i tak powinno być.
Pewnie gdyby podniesiono wiek emerytalny do 70 lat to nasze emerytury byłyby nędzne, więc takie gadanie, że przez te 2 lata będziemy mieli 80% wyższe emerytury to po prostu bajka jakich mało.
Gimnazja od początku ich powstania uważałem za zbędny twór. 8 letnie szkoły podstawowe dobrze funkcjonowały, więc nie było potrzeby dokonywania zmian. Oczywiście były protesty, jeszcze większe niż teraz, a teraz ludzie płaczą, że gimnazja są likwidowane i podnosi się larum. Gdyby to rząd PO wymyślił to byłoby pewnie dobrze, ale sporo PIS to wprowadził to zaraz jest źle. A czy była jakaś dyskusja przy wprowadzaniu gimnazjów 17 lat temu? Nie przypominam sobie.

Posady dla swoich. No tak jakby PSL, czy PO nie szykowało nigdy posad dla swoich. Wszystkie partie są święte tylko PIS wszystko obsadza swoimi. To też populistyczne hasło.
Konstytucja no i co? Duda chce referendum zorganizować, więc dobrze bo chce zasięgnąć opinii społecznej, a pewnie i tak społeczeństwo opowie się za nie wprowadzaniem zmian (ja też jakby co i wiele osób które znam). Więc takie gadanie, że PIS zaraz chce wprowadzić reżim i podporządkować sobie państwo to uważam też za niepotrzebne straszenie ludzi przez opozycję.

Mi z początku odpowiadał punkt widzenia PO i liberałów, ale moje (jak i wielu wyborców) preferencje się zmieniły po tych 8 latach - co pokazały wybory ostatnie.
Oczywiście uważam, że można krytykować PIS, ale trzeba mieć argumenty, a nie wstawiać jakieś dziwne memy i zalewać np fejsbuka co drugim wpisem jak to Duda się śmieje, jak to Pawłowicz wcina w Sejmie, jak to Antoni coś powiedział.
Czy opozycja nie ma nic do roboty, że tylko krytykuje PIS?
Co w ciągu tych 18 miesięcy zrobiła opozycja aby zdobyć serca wyborców? Bo na pewno straciła swoich wyborców przez te 8 lat rządzenia i to nie jest wina PIS tylko PO i im podobnych.
Jaki program wyborczy przez te 18 miesięcy stworzyła PO? Jak widać polityka tej partii opiera się tylko na oczernianiu i przeszkadzaniu rządzącym a ludzie są już tymi kłótniami po prostu zmęczeni. Co włączysz TV to słyszysz jak jeden na drugiego najeżdża.
A PIS robi swoje, czy dobrze, czy źle - zobaczymy za jakiś czas. Mi też nie wszystkie ich wizje odpowiadają, więc nie jestem taki typowy pisior, bowiem na nich nie głosowałem, ale nie podobają mi się ataki opozycji, które są bezpodstawne. A sama opozycja nie zrobiła za wiele przez te swoje 8 lat rządzenia, więc nie jestem sam, który rozliczył byłą partię rządzącą.
A PIS konsekwentnie robi swoje, a że robi to inaczej niż opozycja (nie) robiła to nie wszystkim się to podoba. A czy zrobi to dobrze, to za wcześnie na ocenę.
Jak widać spadające bezrobocie, stabilna pozycja Polski w Europie, wzrastający PKB, płace minimalne, stabilna złotówka oznacza, iż nie jest aż tak źle z naszym krajem, jak opozycja to maluje. :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 02 cze 2017, 20:39

JOSH pisze:A dlaczego nie dla Europy? Czy propaganda opozycji tak zaciemnia ludziom obraz? (...)
JOSH, nie próbuj sugerować, że jestem oczadzony propagandą, nawet jeśli to robisz delikatnie. To jest nieelegancje.
Ty sam używasz argumentów - napiszę lekko - dostępne na portalach prawicowych.
ot choć "weź se sam uchodźcę do domu", “Szwecja” czy “poprawność polityczna”. A przecież sam ubolewasz, że to robi "druga" strona czyli oczadzona propagandą opozycji.
A jak bym Ci napisał, że ja słyszę w Twoim poście język TVP, “WSieci” i Gazety Polskiej”? :) :)

Co do spraw gospodarczych to jakoś szczególnie nie jestem krytykiem: pomysły jak to pomysły: raz lepsze, raz gorsze. Tu chyba nie mam jakiś szczególnych pretensji do PiS.
Rzecz leży w innym miejscu.

Jakiś przed rokiem wyraziłem swoje obawy do do PiSu. http://obywatelskint.pl/category/nowy-t ... na-wschod/
Jeszcze przed wyborami - jakieś 2 tygodnie - obawiałem się, że PiS zdobędzie konstytucyjną większość. http://obywatelskint.pl/2016/12/13-grud ... -wyobrazni
Resztę zmian - nie miałem jakiś szczególnych obaw tzn o sprawy gospodarcze itp. No - mają inną wizję, wygrali, więc się niech działają.

To, że PiS nie formułuje wyraźnie postulatu wyjścia z EU, to nie znaczy, że działania PiS nas od EU nie odsuną. Ot choćby sprawa poniewierania Konstytucji i ewidentnego przeciągania liny w trójpodziale władzy.
“Konstytucja no i co? ”
- piszesz.
No właśnie - to lekceważenie w stosunku do prawa jest bardzo charakterystyczne dla ruchów populistycznych, takich jak Włochy w 20tych latach, Niemiec w 30tych i Polsce przed wojną. I teraz to słyszę w ustach PiS. Ty to nazywasz brukselską poprawnością polityczną. Ja bym to nazwał “zasady”, które trzymają spójność państw, które pozwoliły na powojenną koegzystencję takich historycznych wrogów jak Francja/Niemcy i teraz Polska/Niemcy.

Uparcie wracasz do podziału PO/PiS, jakby pomiędzy działaniami PO i PiS była równowaga. W moim przekonaniu nie ma równowagi, ponieważ PiS wszczął "wojnę" kulturową. Podłoże działań jest ideologiczne, mesjańskie. Dąży ewidentnie - w mojej ocenie - co zmian kulturowych. PO kultywowało ideologię “ciepłej wody w kranie”, która się po prostu znudziło.
To zupełnie inny poziom.

Piszesz, że wiele osób hejtuje PiS. Uśmiecham się, bo nie wspominasz przy tym, że ten hejt używał właśnie PiS i narodowe ruchy jeszcze w 2005. (Zdrajca Tusk, Komoruski, komuniści i złodzieje itp). Wylewasz łzy nad memami jakbyś nie pamiętał jak "memiczny" był Komorowski, ani tego, że Duda wynajął troli internetowych, co sam potwierdził i to jest w wydatkach z kampanii. Oczywiście memów z PADem nikt nie przebije. Tu muszę przyznać rację.

Zapomniałeś jaką "totalną" opozycją (wg dzisiejszej nomenklatury) był PiS w poprzedniej kadencji. A z mojego podwórka: PiS walczył o informację publiczną ramię w ramię w Watchdogami, bo PO chciało w 2011 czy 2012 zaorać ustawę o dostępie do inf.
Duda obiecał publikację umów z ekspertami, tych których nie chciał publikować Komorowski. PAD przegrywa w sądzie po raz któryś tam. I co? Ma w pompie to co mówił w kampanii.

I tak można się przebijać argumentami, i tak można w nieskończoność.
Szkoda na to atramentu: politycy to politycy.

Co do uchodźców to uważam, że to papierek lakmusowy postawy ws. do świata zewnętrznego. Zdaje się mówisz: moja chata z kraja, dbam tylko o swoje podwórko. Nie interesuje Cię to, że ludzie się topią na Morzu Śródziemnym.
I o tym podziale pisze, o tej fundamentalnej różnicy w poglądach na świat zewnętrzny, o pewnego rodzaju izolacjonizmie, a nie podziale na PO/PiS.

Na koniec: rozbawiłeś mnie tym, że "odpowiadał punkt widzenia PO i liberałów". Wybacz, ale w Twoich ustach jest to po prostu mało wiarygodne.

Mam dobrą pamięć. :) :)
Administrator

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 02 cze 2017, 22:00

Tu Cię zdziwię, bo z TVP oglądam czasami wiadomości a głównie inne stacje "lecą" u mnie w chałupie i to te sygnowane przez TVN. Gazeta Polska, ani razu nie czytałem i ani razu nie miałem w ręce - nie znam tej pozycji. WSieci podobnie. Z radia to tylko Radio Merkury, Trójka. Programy TVP mnie nei interesują, bo te seriale to nie moja bajka. :)
Na prawdę nie interesują mnie ludzie na Morzu Śródziemnym. To nie ode mnie zależy ich los i serio nie mam czasu zajmować się ich wyborem i ich rozliczać.
Jakoś totalnej opozycji w wydaniu PIS nie kojarzę, by robiła tyle szumu co PO. Widocznie byli mniej "upierdliwi" niż teraz PO. Ważne, że przekonali do siebie ludzi (wyborców) i efekt się liczy. A że memy były i z Komorowskim to pamiętam, ale nie zalewało to tyle internetu co memy z PIS. WP, TVN, ONET, Gazeta wyborcza wszystko tendencyjne (choć czytam i nie psioczę, ale po prostu mało obiektywne).
Komorowski był reprezentatywnym i obeznanym prezydentem, ale po prostu obrósł w piórka i myślał, że wybory się same wygrają. Nie miał pomysłu na dalszy period swojego życia w pałacu prezydenckim i ludzie go rozliczyli. Dopiero w II turze wyborów, grunt palił się pod nogami i zaczął działać (pół roku za późno).
Co do podziału PO/PIS i PIS/PO to nie twierdzę, że tu jedynym winowajcą jest PO, tylko sprawa leży po obu stronach.
Czasami się zastanawiam, czy cała polityka PO nie jest oparta na hejtowaniu PIS?? Ale nie tylko ja podzielam tą opinię, bo niby manifestacje KOD-u i innych wtajemniczonych miały przynieść PO sukces oparty na oczernianiu PIS. Stało się zupełnie inaczej. Te cyrki pod egidą KOD-u przyniosły odwrotny skutek, ale tego było można się spodziewać. Zresztą widać, chłopaki się nakrzyczały, naśpiewały, pochodzili i wszystko zamiast przynieść opozycji murowany sukces umarło śmiercią naturalną. Nie o to chodzi.
Ja jako trochę bardziej skierowany ku prawej stronie, 2/3 życia popierający liberałów przejadłem się trochę tymi liberałami i chcę spróbować czegoś innego, cały czas trzymając kciuki za powrót PO do władzy z jakimś programem wyborczym, którego od dłuższego czasu nie ma.

Nadal nie wiem jaki program wyborczy ma PO i na czym się skupia w swojej pracy? Miło sobie powymieniać poglądy z kimś, kto zna się na rzeczy i proszę nie zrozumieć mnie źle. Nikogo nie chcę przekonywać, tylko piszę o przemianie jaka się dokonała przez te 8 lat. :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 cze 2017, 12:40

Ty dalej mówisz językiem Dziennika TVP. :) :)
"oczernianie PiSu","KOD zapleczem PO", "PO hejtuje PiS", "cyrki pod egidą KOD-u "

Ja oglądam TVP czy TVP Info choć z zaciśniętymi zębami, bo paradoksalnie tam zdarza się czasami dyskusja, której już nie uświadczysz w TVN.
Wiem co powiedzą komentatorzy w TVP i TVN, bo pojawiają się zawsze Ci sami ludzie.
Nie ma natomiast konfrontacji poglądów. Czasami tylko w TVP Info zdarza się, że zasiadają adwersarze-dziennikarze. I wtedy robi się ciekawie, bo sobie nawzajem udowadniają w jak zamkniętych środowiskach się poruszają.
JOSH pisze:(...)
Jakoś totalnej opozycji w wydaniu PIS nie kojarzę, by robiła tyle szumu co PO. Widocznie byli mniej "upierdliwi" niż teraz PO. Ważne, że przekonali do siebie ludzi (wyborców) i efekt się liczy. A że memy były i z Komorowskim to pamiętam, ale nie zalewało to tyle internetu co memy z PIS. WP, TVN, ONET, Gazeta wyborcza wszystko tendencyjne (choć czytam i nie psioczę, ale po prostu mało obiektywne).
I to jest przykład absorbcji przekazu medialnego: wchłaniamy tylko tę wiedzę, która jest zgodna z naszym przekonaniem i tworzy się tzw. "bąbel".
To tak jakbyś wymieniał się poglądami tylko ze znajomymi, którzy podzielają Twoje poglądy. De facto nic nowego się nie dowiesz. Po prostu może przed 2015 nie zaglądałeś na Wykop, "niezłomne" portale czy też nie oglądałeś demiurga "ze schowka na szczotki" (Maxa Kolonki).
JOSH pisze:(...)
Czasami się zastanawiam, czy cała polityka PO nie jest oparta na hejtowaniu PIS?? Ale nie tylko ja podzielam tą opinię, bo niby manifestacje KOD-u i innych wtajemniczonych miały przynieść PO sukces oparty na oczernianiu PIS. Stało się zupełnie inaczej. Te cyrki pod egidą KOD-u przyniosły odwrotny skutek, ale tego było można się spodziewać. Zresztą widać, chłopaki się nakrzyczały, naśpiewały, pochodzili i wszystko zamiast przynieść opozycji murowany sukces umarło śmiercią naturalną. Nie o to chodzi. (...)
W sprawie KODu powtarzasz dokładnie to co mówi TVP i to są kompletne bzdury. I wiem co piszę. Teza, że KOD był sterowany prze partie, albo miał stanowić ich zaplecze jest tak absurdalna, że to nawet trudno komentować. Teza, że KOD dążył do "obalenia" rządu (czyli jakimiś niedemokratycznymi metodami czyli puczem) jest i była po prostu żenującą nieprawdą.
To tak jakbyś powiedział, że jestem zwolennikiem Hibnera, bo spodobała mi się uchwała o wymianie pieców węglowych. Albo, że twierdzę - tak jak burmistrz Hibner- , że jest dziś ładna pogoda. Nie czyni to ze mnie zaplecza Hibnera.
Po prostu w danej chwili mam identyczne poglądy z burmistrzem, w konkretnej sprawie.

Nie bierzesz pod uwagę, że istnieje grono osób, którym po prostu gmeranie przy Konstytucji nie odpowiada? Ja to pisałem dosyć wyraźnie. No chyba można założyć taką prostą i nieskomplikowaną, pozbawioną teorii spiskowych - myśl.

Czy nie można również przyjąć założenie, że u podstaw powstania KODu leżał protest przeciw paraliżowi TK? Nie może Ci się pomieścić w głowie, że tak mogło być? Tak całkiem zwyczajnie ludziom się to nie spodobało i wyszli na ulicę.
Co więcej w samym KODzie czy w ObywateleRP są lewicowy, konserwatyści, a nawet prawicowcy, ludzie narwani wzywający do palenia opon i zwolennicy łagodniejszej, edukacyjnej drogi, katolicy i ateści, zwolennicy liberalizacji prawa do aborcji i przeciwnicy, ludzie wspierający środowiska LGBT i ich przeciwnicy. Nie ma jednolitego poglądu na wszystkie sprawy.

Prawda jest taka, że sam Kijowski i poprzedni zarząd pogrążył KOD i zdaje się to nie jest jeszcze koniec.
Ale prawdą jest, że protesty są za częste, przez co się "przejadły".
Administrator

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 13 lip 2017, 22:20

Jeszcze się nie zdecydowałem, czy to mnie śmieszy, czy smuci ;)
IMG_20170709_125206_HDR.jpg
IMG_20170709_125206_HDR.jpg (116.6 KiB) Przejrzano 2822 razy
Administrator

piotr
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Piotrek Mierzejewski

Post autor: piotr » 14 lip 2017, 08:00

Jak można tak nierówno wkręcić wkręty???

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 14 lip 2017, 08:46

clou pisze:Jeszcze się nie zdecydowałem, czy to mnie śmieszy, czy smuci ;)

]
Gdzie ta ławka konkretnie stoi?
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 14 lip 2017, 13:50

przemek_mierzejewski pisze:
clou pisze:Jeszcze się nie zdecydowałem, czy to mnie śmieszy, czy smuci ;)

]
Gdzie ta ławka konkretnie stoi?
Już wiem - przy siłowni.
Administrator

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 14 lip 2017, 14:43

Resztę ławek ufundowali mieszkańcy płacący podatki w naszym mieście, ale ktoś zapomniał o tabliczkach.

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 15 lip 2017, 09:15

A trochę w temacie - Nie przeszkadza Wam to, że wszystko w tym mieście wykonane przez plecionkarzy musi mieć tabliczkę sponsora? Zaczynając od kosza, przez Wiglo po domek dla kaczek. Z jednej strony wiem, że bez ich pieniędzy tych rzeczy by nie było, ale z drugiej strony zawsze jak to oglądam, to czuję zażenowanie :)
Administrator

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 21 lip 2017, 14:59

piotr pisze:Jak można tak nierówno wkręcić wkręty???
To nie wkręty panie inżynierze ;)
i tyle

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 13 sie 2017, 22:46

U Was też od wczoraj występują chwilowe zaniki prądu?
Administrator

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 14 sie 2017, 06:57

clou pisze:U Was też od wczoraj występują chwilowe zaniki prądu?
Występują, w sumie chyba sześć. Sprzęt tego może nie wytrzymać.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 14 sie 2017, 07:59

clou pisze:U Was też od wczoraj występują chwilowe zaniki prądu?
W sobotę wieczorem zarejestorwałem 4 sekundowe zaniki (do 24:00)
Administrator

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 14 sie 2017, 09:36

punisher pisze:Sprzęt tego może nie wytrzymać.
No właśnie tego się boję.
Mam wrażenie, że te zaniki zasilania zbiegają się w czasie z wyłączaniem oświetlenia w starej części miasta. Ktoś może to potwierdzić?
Swoją drogą o co chodzi z tymi ciemnościami na deptaku i placu Niepodległości? Oszczędzamy prąd?
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 14 sie 2017, 12:41

clou pisze:
punisher pisze:Sprzęt tego może nie wytrzymać.
No właśnie tego się boję.
Mam wrażenie, że te zaniki zasilania zbiegają się w czasie z wyłączaniem oświetlenia w starej części miasta. Ktoś może to potwierdzić?
Swoją drogą o co chodzi z tymi ciemnościami na deptaku i placu Niepodległości? Oszczędzamy prąd?
U mnie zaniki były około 23:00.
Administrator

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 14 sie 2017, 21:39

W Grubsku to samo :(

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 16 sie 2017, 12:03

b756386fcfb4bbedda2335c3f0846dbf.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”