2,5 mln Polaków wybrało OFE

czyli wszystko co nie pasuje do żadnej kategorii
Bratniak
Początkujący
Początkujący

2,5 mln Polaków wybrało OFE

Post autor: Bratniak » 18 sie 2014, 16:52

Do końca lipca mieliśmy podjąć decyzję kogo chcemy wybrać jako tego co będzie nam płacił przyszłą emeryturę. Jakoś nie widać było ożywionych dyskusji, zresztą nikt nas nie pytał, gdy reformę wprowadzano to teraz jakoś też nikt nie spieszy się z własnymi decyzjami. Umilkł szum lobbystów i wszystko się uspokoiło w oczekiwaniu na samoregulacje. Teraz po wyborach jakoś zrobiło się cicho, a OFE wybrało 2,5 mn osób na 14 mln uprawnionych do dokonania wyboru.

Zapytał mnie znajomy co ja wybieram: ZUS czy OFE ?
- Oczywiście KRUS odparłem. Przypominając słowa Pawlaka, który przed laty namawiał by udostępnić możliwość płacenia KRUS dla wszystkich. Za argument podawał, że do KRUS w przeciwieństwie do ZUS państwo nic nie dokłada.
Jakie to będą emerytury? Z pewnością niższe niż te ze starego portfela.
Szukałem twórców tego systemu i przypomniało mi się że był jeszcze trzeci filar ubezpieczenia. Indywidualne konta emerytalne (IKZE) przypominające oszczędzanie pieniędzy na lokacie. Znalazłem nawet stronę z modelami odliczeń http://www.nordeapolska.pl/ikze#calc . Kiedyś gdy była koniunktura wydawało się ze najlepszą lokata jest inwestowanie we własną firmę. Zwiększanie ilości pieniędzy w obrocie, zakup różnych maszyn umożliwiających kolejne wytwarzanie różnych towarów. Teraz jedyne na co można liczyć to deflacja a maszyny mają wartość złomu. Podobnie z samochodami. na lokatach w banku oferują 4 % minus podatek Belki. To może czas poczytać o IKZE. Odliczenia od deklaracji PIT, możliwość dziedziczenia, gwarantowane stopy przychodu. Może to jest sposób na godną emeryturę, skoro działa to w wielu krajach Europy Zachodniej.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Re: 2,5 mln Polaków wybrało OFE

Post autor: przemek_mierzejewski » 18 sie 2014, 18:55

http://forum.brat.pl/zdrowie-emeryturze ... 26956.html

Regulamin nie zabrania jawnego reklamowania swojej działalności. Nie ma potrzeby ukrywania tego pod pozorem normalnego wpisu.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”