Ochrona danych osobowych (wydzielony off-top)

czyli wszystko co nie pasuje do żadnej kategorii
zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Ochrona danych osobowych (wydzielony off-top)

Post autor: zen » 16 sie 2011, 00:02

MaciejFabian pisze: I lista zapisanych zawodników (na tę chwilę już 192 osoby):
A co na to ustawa o ochronie danych osobowych? ;)
i tyle

Asik
Rozmowny
Rozmowny

Re: CHYŻA 10-TKA zapisy na bieg

Post autor: Asik » 16 sie 2011, 00:07

Regulamin biegu :)

sivy
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: sivy » 16 sie 2011, 08:11

zenek imie i nazwisko to nie jest dana osobowa, wiec giodo nawet po twoim donosie sie nie przyczepi:)

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła
Imię i Nazwisko: Damian

Post autor: dam » 17 sie 2011, 17:59

sivy pisze:zenek imie i nazwisko to nie jest dana osobowa, wiec giodo nawet po twoim donosie sie nie przyczepi:)
Hehe, a to zależy - popularne imiona i nazwiska jak np: Jan Kowalski to nie dane osobowe, ale np: Edward Ącki czy Telesfor Ignacy Wojtkiewicz czy też sam GIODO Wojciech R. Wiewiórowski już mogą być danymi osobowymi :) Wszystko zależy od tego czy da się na podstawie tych danych zidentyfikować konkretną osobę. Ehh rozpisałem się :) :) :)
--
Pozdrawiam
d@m

sivy
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: sivy » 17 sie 2011, 22:12

nie ma znaczenia, imie i nazwisko nie są danymi osobwymi obojetnie jak beda dziwne i unikalne.
zreszta kret ty sie wypowiedz pracujesz w audycie:)

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: dam » 18 sie 2011, 06:47

sivy pisze:nie ma znaczenia, imie i nazwisko nie są danymi osobwymi obojetnie jak beda dziwne i unikalne.
zreszta kret ty sie wypowiedz pracujesz w audycie:)
No to cię zmartwię, bo unikalne są na 100% danymi osobowymi, ponieważ wskazują konkretną osobę. Info pochodzi od źródła czyli samego GIODO - mam gdzieś filmik z jego wykładu, gdyby kogoś interesował.
--
Pozdrawiam
d@m

sivy
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: sivy » 18 sie 2011, 10:28

tylko na jakiej podstawie stwierdzisz ze "krzesław burbała" jest tylko jeden w polsce? że nie ma drugiego. imie i nazwisko nigdy nie daje 100% pewnośći, a dopiero jak mamy taką pewność to możemy uznać takie dane za dane osobowe.
i nie ma ***WYMODEROWANO*** na mariole żeby imie i nazwisko obojetnie jak dziwne uznać za dane osobwe bo wtedy kupa firm miala by straszne problemy.

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: dam » 18 sie 2011, 11:39

Przepraszam za OT - Proszę o przeniesienie do nowego wątku.
sivy pisze:tylko na jakiej podstawie stwierdzisz ze "krzesław burbała" jest tylko jeden w polsce? że nie ma drugiego. imie i nazwisko nigdy nie daje 100% pewnośći, a dopiero jak mamy taką pewność to możemy uznać takie dane za dane osobowe.
i nie ma ch.uja na mariole żeby imie i nazwisko obojetnie jak dziwne uznać za dane osobwe bo wtedy kupa firm miala by straszne problemy.
Wyjaśnienie poniżej... No i niestety sporo firm może mieć problem, ale GIODO nie jest organem ścigania - więc spokojnie :)

MaciejFabian pisze:Potwierdzam to samo, mam na piśmie opinię z GIODO że imię i nazwisko to nie są dane osobowe, musi do tego dojść "coś trzeciego" co pozwala zidentyfikować daną osobę:
- Data urodzenia
- Pesel
- Nip
- imiona rodziców
- Nazwisko panieńskie
itp itd

...już nie wspomnę o nieszczęsnych numerach rejestracyjnych, to w ogóle jakiś absurd jest ;-)

Ale ten wątek miał być o Biegu a nie o danych osobowych ;-)

Też tak myślałem i też miałem taką wykładnię do maja bieżącego roku :) Po wykładzie Pana GIODO i późniejszych rozmowach w kuluarach zmieniłem zdanie. Generalnie ochrona danych to ciężki chleb, ja na szczęście piastuję póki co tylko obowiązki części dot. ASI
Na potwierdzenie poniższy filmik z fragmentem wykładu Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - 06.05.2011 (poruszona kwestia od + - 1:20)

--
Pozdrawiam
d@m

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”