Murale

czyli wszystko co nie pasuje do żadnej kategorii
Weronika
Początkujący
Początkujący

Murale

Post autor: Weronika » 23 cze 2011, 23:28

Cześć.
Przeglądając strony forum, spostrzegłam, że niektórzy z użytkowników są świetnie zorientowani w sprawach naszego miasta dlatego postanowiłam zwrócić się najpierw do Was, drodzy użytkownicy z pytaniem i prośbą o pomoc.

Ale może zacznę od początku. Uczę się w szkole artystycznej. Od kilku miesięcy podziwiam prace na dużych formatach - murale, które zobaczyć w większych ilościach można m.in. w Poznaniu czy we Wrocławiu. Temat zachwycił mnie i pochłonął na tyle, że zainspirowałam się i chciałabym stworzyć coś w przejściu podziemnym pomiędzy peronami na PKP.

Czy bylibyście w stanie ocenić moje szanse na uzyskanie zgody na taką działalność (nie byłaby to oczywiście żadna reklama, po prostu przyjemna grafika) i podpowiedzieć do kogo mogę się zgłosić o pozwolenie i w jakiej formie: czy mam iść osobiście, czy wystarczy e-mail?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Re: Murale

Post autor: StryderS » 24 cze 2011, 09:20

Weronika pisze:Cześć.
Przeglądając strony forum, spostrzegłam, że niektórzy z użytkowników są świetnie zorientowani w sprawach naszego miasta dlatego postanowiłam zwrócić się najpierw do Was, drodzy użytkownicy z pytaniem i prośbą o pomoc.

Ale może zacznę od początku. Uczę się w szkole artystycznej. Od kilku miesięcy podziwiam prace na dużych formatach - murale, które zobaczyć w większych ilościach można m.in. w Poznaniu czy we Wrocławiu. Temat zachwycił mnie i pochłonął na tyle, że zainspirowałam się i chciałabym stworzyć coś w przejściu podziemnym pomiędzy peronami na PKP.

Czy bylibyście w stanie ocenić moje szanse na uzyskanie zgody na taką działalność (nie byłaby to oczywiście żadna reklama, po prostu przyjemna grafika) i podpowiedzieć do kogo mogę się zgłosić o pozwolenie i w jakiej formie: czy mam iść osobiście, czy wystarczy e-mail?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Myślę, że można się zwrócić do Wydziału Rozwoju i Promocji. A tu masz nr tel : http://nowytomysl.pl/mieszkaniec/urzad-miejski/telefony
Postaram się też im coś napomknąć na ten temat.
Administrator/ Szymon Konieczny

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 24 cze 2011, 09:50

To jest teren należący do PKP.
WRiP może pomóc, ale zgoda musi być od kolejarzy. Największe szanse dostaniesz, jeśli pójdziesz z gotowym projektem i dokładną lokalizacją. Inaczej nikt na to nie spojrzy.
Myśle, że łatwiej będzie znaleźc obiekt należący do miasta, lub spółdzielni mieszkaniowej i pod niego załatwiać formalności. Mniej się nabiegasz :)

Popatrz jeszcze na ten temat: viewtopic.php?f=31&t=601&hilit=grafitti#p4942
Administrator

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 2262695
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 24 cze 2011, 14:22

przejścia PKP odradzam ze względu że miasto nie ma wpływu jakiegokolwiek na wydanie pozwoleń dotyczących grafiki/wystaw.
Najlepiej tak jak Stryders napomniał, idź do wydziału promocji w NT bo może znajduje się gdzieś na terenie miasta miejsce aby było można zrobić taką wystawę.

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 24 cze 2011, 14:41

Najlepiej w kwestii zgody na tego typu działania skontaktować się z Panią Naczelnik Wydziału Komunalno-Inwestycyjnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Adrianną Zielińską (61 44 26 640). Ona powinna pokierować do kogo się zwrócić (lub z Jej Pracownikiem Panem Mieczysławem Geislerem 61 44 26 644). Na miejscu Pani Weroniki zaczęłabym jednak od ustalenia - kto jest właścicielem tego terenu, tych obiektów - czy nie przypadkiem PKP? I tu może Jej pomóc Wydział Geodezji, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami - Naczelnikiem tego Wydziału jest Pan Piotr Hojan (61 44 26 645) lub też Jego Pracownik Sebastian Janelt (61 44 26 646).
Administrator/ Szymon Konieczny

DamianKonieczny
Gaduła
Gaduła

Post autor: DamianKonieczny » 24 cze 2011, 17:37

StryderS pisze:(...) Na miejscu Pani Weroniki zaczęłabym (...)
???

Weronika
Początkujący
Początkujący

Post autor: Weronika » 24 cze 2011, 18:57

Z Panem Mieczysławem już rozmawiałam :D.
W takim razie zacznę może od projektu w mniejszej skali i potem będę dzwonić i pytać ;).
Dzięki za wyczerpujące rady i informacje ;).

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 2262695
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 24 cze 2011, 23:14

DamianKonieczny pisze:
???
:o

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 25 cze 2011, 05:18

marfeusz pisze:
DamianKonieczny pisze:
???
:o
Wydało sie... :wink:

guciu
Maniak
Maniak

Post autor: guciu » 25 cze 2011, 12:24

?
:o To Ty już teraz będziesz kobietą? A więc stało się. :shock:
S.M.

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 25 cze 2011, 12:31

jedna literówka i masz - loże szyderców ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”