Taki sobie temat ....

Wszystkie sprawy związane z organizacją forum
Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Taki sobie temat ....

Post autor: Noto » 03 sty 2015, 14:37

Spotykam się z zapytaniem : Dlaczego mamy flagować -budynki i Osiedla w dniu 27 grudnia i 3 Stycznia -to co wiem -wszystko związane z Powstaniem Wielkopolskim -po kolei :27 Grudnia1917 -w Poznaniu -tam powstało to Powstanie Wielkopolskie -a idąc dalej do Nowego Tomyśla dotarło 3 Stycznia z Lwówka ( i tu do naszego regionalisty jakim jest Pan Przemek Mierzejewski i ma tą wiedzę niech coś o tym więcej napisze )-do N.T. właśnie 3 Stycznia wkroczyła kompania Lwówecka (notabene utworzona z zołnierzy wojskowych z Prus (Wielkopolska -Poznań pod tym zaborem była"vide" Bolewice i Lwówek i tam ich wcielano do wojska w tych czasach(to tak pod zaborem niemieckim w 1914(koniec ) -brali udział w I Wojnie Światowej -i Ci byli żołnierze -wojska "Wilusia)(-nie taka nazwa )-w tym 1917-1918 roku powiedzieli sobie -mamy też Polskę -i ona musi być nasza -i to zrobili -a w tym 1917 -1918 -roku Nowy Tomyśl to -marazm -i dopiero 3 Stycznia Powstańcy szli na zachód -czyli Zbąszyń i Babimost tą naszą -nie wiem jak nazwać -czy PRL czy RPP -ale jest nasza Polska i w niej żyjemy -jak żyjemy -każdy rzepkę sobie skrobie -raz głębiej raz po wierzchu -to tyle tytułem flagi w N.T. 27grudnia i 3 Stycznia( a P. Przemek M. napisze moim zdaniem więcej -Stryders -też -mamy tych rodziców i dziadków którzy też do Nowego Tomyśla coś wnieśli -to tak Noto -już niestety -do dołu -za to moje po raz enty pisałem -żle -ale co myśl -to pisz --Noto

Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Re: Taki sobie temat ....

Post autor: Noto » 03 sty 2015, 15:19

Godzina w tej chwili 15.01 -czy flagi wiszą -tak wiszą -tam gdzie 48 mieszkań to 9 -24-3 -ale przy każdym budynku w Blokach -wszędzie -to takie są Osiedla -a na narzekacie na nie nie !!! -już pisałem 55% to my nowotomyślanie -wjazd z każdej strony(świata)-ornung -to nie w naszym języku -winno porządek -tak porządek --te Osiedla -tak Osiedla -tam porządek -spotykam ludzi -czy obywateli miasta -i zadają pytanie macie na tych Osiedlach wszystko !!-tak -mamy !! ale to za naszym prezesem -i tu już mogę podać nazwisko -Zbigniew Markowski -3 prezes po 55 latach -i tu znowu ewenement w skali kraju -pokoleniowo to poszło -a wspomnę--pierwszy P.Rogalski -drugi -P. Stachowiak -no i ten trzeci wspomniany -...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne naszego forum”