HotLink na TVK - wydzielony temat

Wszystkie sprawy związane z organizacją forum
Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

HotLink na TVK - wydzielony temat

Post autor: kayo » 22 lis 2017, 21:37

[Temat wydzielony z tego wątku viewtopic.php?f=1&t=5522 - prm ]

Przemku dopuszcza linkowanie - oto link do strony gdzie magazyn "W obiektywie" z dnia 5 października tego roku jest zamieszczony:
https://tvk.smnt.pl/node/470
A blokada o której mówisz jest standardową blokadą przed hotlinkami (https://pl.wikipedia.org/wiki/Hotlink) i nie jest niczym niezwykłym.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Re: HotLink na TVK - wydzielony temat -> Liczby nie kłamią! – czyli niech się społeczeństwo dowie

Post autor: przemek_mierzejewski » 22 lis 2017, 21:57

kayo pisze:Przemku dopuszcza linkowanie - oto link do strony gdzie magazyn "W obiektywie" z dnia 5 października tego roku jest zamieszczony:
A blokada o której mówisz jest standardową blokadą przed hotlinkami (https://pl.wikipedia.org/wiki/Hotlink) i nie jest niczym niezwykłym.
Link do strony/postu także jest. Poklikaj sobie i sprawdź.
Nie dopuszczasz podlinków do znaczników czasowych, na których jest opartych wiele postów i artykułów.

Teraz przestały działać, szczególnie te z poprzedniej kadencji.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Re: HotLink na TVK - wydzielony temat -> Liczby nie kłamią! – czyli niech się społeczeństwo dowie

Post autor: zen » 26 lis 2017, 00:47

kayo pisze:Przemku dopuszcza linkowanie - oto link do strony gdzie magazyn "W obiektywie" z dnia 5 października tego roku jest zamieszczony:
Kayo, bez jaj! Przecież tu chodzi o informacje, nie komercję!

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
i tyle

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 26 lis 2017, 14:55

Zen przecież info jest, wystarczy tylko podać do tego odpowiedni link. Czy znasz jakiegoś dostawcę informacji który pozwala na hotlink bezpośrednio do źródłowego pliku?

piotr
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Piotrek Mierzejewski

Post autor: piotr » 26 lis 2017, 15:36

kayo pisze:Zen przecież info jest, wystarczy tylko podać do tego odpowiedni link. Czy znasz jakiegoś dostawcę informacji który pozwala na hotlink bezpośrednio do źródłowego pliku?
A planujecie zaimplementować linkowanie ze znacznikami czasowymi? Przecież to jest kluczowe dla felietonów na temat sesji.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 lis 2017, 15:42

kayo pisze:Zen przecież info jest, wystarczy tylko podać do tego odpowiedni link. Czy znasz jakiegoś dostawcę informacji który pozwala na hotlink bezpośrednio do źródłowego pliku?
Marek, napisz wprost, o co Ci chodzi. O znaczniki czasowe do sesji?? Jeśli nie, to może chociaż do sesji odblokuj?

Mówisz, że inne telewizje nie blokują dostępów do zasobów.
Przykłady, że WTK i TVN tego nie robią. TVP znajduję na YT.

WTK - Dzień bez Futra. Fundacja Viva! staje w obronie 10 milionów norek i lisów, zabijanych rocznie w Polsce.

"Uważam, że nie łamią konstytucji". Prezydent o swoich projektach ustaw sądowych (http://www.tvn24.pl)
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Re: HotLink na TVK - wydzielony temat

Post autor: kayo » 26 lis 2017, 15:58

Przemku, jeszcze raz muszę Ci powtórzyć: dlaczego mamy tracić możliwość zaznajomienia się potencjalnego klienta z naszą ofertą? Ktoś kto wejdzie na stronę, o wiele łatwiej może się z nią zaznajomić.
piotr pisze: A planujecie zaimplementować linkowanie ze znacznikami czasowymi? Przecież to jest kluczowe dla felietonów na temat sesji.
Jeśli znajdzie się na to czas i środki to tak.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 lis 2017, 16:15

kayo pisze:Przemku, jeszcze raz muszę Ci powtórzyć: dlaczego mamy tracić możliwość zaznajomienia się potencjalnego klienta z naszą ofertą? Ktoś kto wejdzie na stronę, o wiele łatwiej może się z nią zaznajomić.
piotr pisze: A planujecie zaimplementować linkowanie ze znacznikami czasowymi? Przecież to jest kluczowe dla felietonów na temat sesji.
Jeśli znajdzie się na to czas i środki to tak.
No dobrze. Rozumiem aspekt marketingowy w przypadku wiadomości. W poście, który wywołał dyskusję podałem również link do strony. (oprócz podlinku do zasobu).

Ale kayo,
* TVK "robi" sesje za pieniądze publiczne
* To jest informacja publiczna
* TVK w umowie jest zobowiązana do publikacji na stronach TVK
* "majątkowe prawa autorskie" są przekazane do UM, w zakresie rozpowszechniania i udostępniania.

Pytanie brzmi, czy odblokujesz znaczniki czasowe na nagraniach z sesji?
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 26 lis 2017, 16:19

A co mają znaczniki czasowe do informacji publicznej? Czy ich brak utrudnia ci dostęp?
Powiem tak - argument "publiczne pieniądze" mnie rozśmieszył, pozostałe punkty są spełnione więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 lis 2017, 16:48

kayo pisze:A co mają znaczniki czasowe do informacji publicznej? Czy ich brak utrudnia ci dostęp?
Powiem tak - argument "publiczne pieniądze" mnie rozśmieszył, pozostałe punkty są spełnione więc nie rozumiem o co Ci chodzi.
Przypomnę, że sam wywołałeś dyskusję.

Dlaczego Cię rozśmieszył argument "publiczne pieniądze"? Chyba Urząd płaci za to?

Znaczniki czasowe: tak utrudnia - szczególnie w przypadku starych i długich sesji. Tam były znaczniki czasowe do wypowiedzi i o to mam pretensję do Ciebie. (Rozumiem, że to Twoja inicjatywa).
Albo w przypadku spotkania burmistrza z mieszkańcami z 8 czerwca 2017. (viewtopic.php?f=2&t=5418&p=47317&hilit= ... rza#p47317). Po prostu ileś tam włożonej pracy "popsułeś".

No, ale cóż - będę wklejał w przeglądarkę - wtedy link ze znacznikiem działa.

Po raz trzeci zapytam:
Pytanie brzmi, czy odblokujesz znaczniki czasowe na nagraniach z sesji?
czy zmodyfikujesz playera, tak aby można było uruchomić ze znacznikiem czasowym?

Jak sam zauważyłeś inne telewizje - wbrew temu co twierdziłeś - nie blokują.
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 26 lis 2017, 17:20

Przemku wystarczająco jasno się wyraziłem w poprzednich postach. I tak, UM płaci nam za wykonanie usługi i zgodnie z umową jest ona wykonywana. Może wskażesz który punkt tej umowy jest wg Ciebie źle wykonany?

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 lis 2017, 18:09

kayo pisze:Przemku wystarczająco jasno się wyraziłem w poprzednich postach. I tak, UM płaci nam za wykonanie usługi i zgodnie z umową jest ona wykonywana. Może wskażesz który punkt tej umowy jest wg Ciebie źle wykonany?
Marek, jak zwykle w Twoim przypadku: odpowiadasz na pytania, które nie padły.
Chodzi mi o to, że intencjonalnie te znaczniki zablokowałeś, bo liczysz na efekt komercyjny. Ok.

Odpowiedź zrozumiałem: nie zrobisz znaczników czasowych w nagraniach z sesji.

Chce jeszcze tylko jedno: (liczyłem, że zrozumiesz tekst o inf. publicznej), każde nagranie po 02/2016 z sesji można pobrać z TVK i wrzucić na YT. Więc ostatecznie tak można rozwiązać sprawę niedziałających znaczników czasowych.
Administrator

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Re: RE: Re: HotLink na TVK - wydzielony temat

Post autor: zen » 26 lis 2017, 18:20

przemek_mierzejewski pisze:
kayo pisze:Przemku wystarczająco jasno się wyraziłem w poprzednich postach. I tak, UM płaci nam za wykonanie usługi i zgodnie z umową jest ona wykonywana. Może wskażesz który punkt tej umowy jest wg Ciebie źle wykonany?
Marek, jak zwykle w Twoim przypadku: odpowiadasz na pytania, które nie padły.
Chodzi mi o to, że intencjonalnie te znaczniki zablokowałeś, bo liczysz na efekt komercyjny. Ok.

Odpowiedź zrozumiałem: nie zrobisz znaczników czasowych w nagraniach z sesji.

Chce jeszcze tylko jedno: (liczyłem, że zrozumiesz tekst o inf. publicznej), każde nagranie po 02/2016 z sesji można pobrać z TVK i wrzucić na YT. Więc ostatecznie tak można rozwiązać sprawę niedziałających znaczników czasowych.
Można?
i tyle

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 26 lis 2017, 19:12

Tylko zachowaj proszę całą procedurę i złóż do UM wniosek o udostępnienie informacji publicznej, gdyż tam nagrania są dostarczane.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 lis 2017, 19:31

kayo pisze:
Tylko zachowaj proszę całą procedurę i złóż do UM wniosek o udostępnienie informacji publicznej, gdyż tam nagrania są dostarczane.
A po co?
Przecież to nagranie musi TVK publikować na stronach SM.:)
No chyba, że publikujecie jakieś inne nagranie.
:). :)
Informacja publiczna jest inf. publiczną niezależnie od Twojej czy Burmistrza decyzji. :)/
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 27 lis 2017, 11:32

przemek_mierzejewski pisze: A po co?
Przeczytaj proszę dokładnie umowę, a zwłaszcza punkty co musi a co może SM.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 lis 2017, 11:35

kayo pisze:
przemek_mierzejewski pisze: A po co?
Przeczytaj proszę dokładnie umowę, a zwłaszcza punkty co musi a co może SM.
Pisz jasno, o co Ci chodzi z umową.
Jak zwykle w Twoim przypadku - jakieś niedopowiedzenia.

Śmiało - wykaż mi błędne myślenie. :)
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 27 lis 2017, 11:49

Jest czarno na białym że SM ma prawo do publikacji nagrania oraz do transmisji na żywo - nie jest napisane że musi to zrobić. Jedynie do czego jest zobowiązana, to wykonanie nagrania i jego dostarczenie na płytach DVD do UM. Dlatego poprosiłem Ciebie o zachowanie procedury uzyskania informacji publicznej.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 lis 2017, 12:04

kayo pisze:Jest czarno na białym że SM ma prawo do publikacji nagrania oraz do transmisji na żywo - nie jest napisane że musi to zrobić. Jedynie do czego jest zobowiązana, to wykonanie nagrania i jego dostarczenie na płytach DVD do UM. Dlatego poprosiłem Ciebie o zachowanie procedury uzyskania informacji publicznej.
Zaraz, zaraz ... Marek. :) :) (Sięgnij do naszej korespondencji.) :)
Kiedyś twierdziłeś, że nigdzie w umowie nie ma transmisji, tylko nagranie. I przyznałem Ci rację. W umowie jest tylko mowa o nagraniu, a nie o transmisji. Ty twierdziłeś, że transmisja to taki "bonus" do umowy - możecie to robić, ale nie musicie.
Przecież to był powód naszego sporu, o to, że transmisji nie zostawiasz bezpośrednio po sesji.

Co do "- nie jest napisane że musi to zrobić.". Mylisz się - SM ma obowiązek emitowania sesji w terminie max 10 dni, co przeważnie dotrzymujecie.

"Emitowanie, a nie emisja jednorazowa"
umowa_SM.PNG
umowa_SM.PNG (85 KiB) Przejrzano 1004 razy
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 27 lis 2017, 12:13

To jest zeszłoroczna umowa.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 lis 2017, 12:25

kayo pisze:To jest zeszłoroczna umowa.
:) :) :) :) Ale ubaw - wiedziałem, że to napiszesz.
Jesteś mistrzem trałowania.
umowa_SM2.PNG
umowa_SM2.PNG (93.19 KiB) Przejrzano 954 razy
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 27 lis 2017, 13:27

Przemku, gdzie widzisz tam zapis o stronie internetowej? Zgadza się wszystko - emisja jest na kanale TVK.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 lis 2017, 14:09

kayo pisze:Przemku, gdzie widzisz tam zapis o stronie internetowej? Zgadza się wszystko - emisja jest na kanale TVK.
Marek, ale ja pisałem o emisji.
Więc skoro retransmitujesz live na stronie, to chętnie skorzystam... :)
I to jest zdaje clou sporu: emitujesz nagranie, które dostarczyłeś do Urzędu, Skoro tak - to ja chętnie skorzystam. :) :)
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 27 lis 2017, 14:16

Dlatego ja Ciebie prosiłem o zachowanie drogi - zgłoś się do UM który posiada te nagrania. SM nie jest dysponentem nagrania a co za tym idzie nie jesteśmy adresatem wniosków o informację publiczną tak jak wcześniej to napisałeś.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 lis 2017, 14:20

kayo pisze:Dlatego ja Ciebie prosiłem o zachowanie drogi - zgłoś się do UM który posiada te nagrania. SM nie jest dysponentem nagrania a co za tym idzie nie jesteśmy adresatem wniosków o informację publiczną tak jak wcześniej to napisałeś.
kayo, "niezmordowny" trałowcu :) Stosujesz klasyczne niegodne wrzutki.
Abyś nie wykrakał z tym podmiotem ... Powiem tak: "proszę o chwilę cierpliwości" :) :)

Jeszcze raz: skoro jest to inf. publiczna i jest nawet na stronach TVK to nie ma to absolutnie znaczenia skąd sobie ściągnę lub nawet "zassam".
Oczywiście nie zamierzam występować do SM z wnioskiem, bo i po co?
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 27 lis 2017, 14:24

Nie wiem czy wiesz ale SM nie są instytucjami publicznymi i nie mają obowiązku udzielania takowych informacji osobom nie będącymi członkami spółdzielni i Twój wniosek nie miałby sensu. Sam trałujesz nie odnosząc się do moich argumentów i pytań.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 27 lis 2017, 14:45

kayo pisze:Nie wiem czy wiesz ale SM nie są instytucjami publicznymi i nie mają obowiązku udzielania takowych informacji osobom nie będącymi członkami spółdzielni i Twój wniosek nie miałby sensu. Sam trałujesz nie odnosząc się do moich argumentów i pytań.
Jezu, Marek. O tym właśnie piszę. Co z Tobą?
Nie mam zamiaru występować do spółdzielni. Dlaczego mi wciskasz słowa, których nie wypowiedziałem

Natomiast w tej chwili spółdzielnie mieszkaniowe nie są podmiotem zobowiązanym, dlatego prosiłem Cię o chwilę cierpliwości. :) :)
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne naszego forum”