Co to.

wszystko, co ciekawe
KOS
Rozmowny
Rozmowny

Co to.

Post autor: KOS » 08 wrz 2017, 22:05

Dziś podczas małego spaceru z pieskiem na odcinku drogi ok. 100m znalazłem prawdopodobnie 2 salamandry.
Całe czarne z brodawkami z góry i pomarańczowy brzuch i plamki od dołu. Łeb spłaszczony i zaokrąglony.
Zastanawiam się czy to normalne w okolicach NT, czy raczej ciekawostka. Niestety chcę dołączyć zdjęcia 1,33MB i pisze że za duże pliki.

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Re: Co to.

Post autor: Ayreon » 09 wrz 2017, 21:25

Dość nietypowe, Salamandry plamiste występują raczej w bardzo czystych środowiskach - może komuś z hodowli uciekła?

http://www.tinypic.pl/ - tu możesz zdjęcie wrzucić a potem linka do nas.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 10 wrz 2017, 11:11

KOS pisze:Dziś podczas małego spaceru z pieskiem na odcinku drogi ok. 100m znalazłem prawdopodobnie 2 salamandry.
Całe czarne z brodawkami z góry i pomarańczowy brzuch i plamki od dołu. Łeb spłaszczony i zaokrąglony.
Zastanawiam się czy to normalne w okolicach NT, czy raczej ciekawostka. Niestety chcę dołączyć zdjęcia 1,33MB i pisze że za duże pliki.
Uwaga techniczna: na forum można wrzucić pliki, tylko wystarczy pomniejszyć ich rozmiar np. do 680px szerokości.
Po prostu przeciąga się obrazek nad post.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 10 wrz 2017, 22:15

Kiedy byłem dzieckiem to salamandry występowały gromadnie na stawkach za górką na osiedlu.
i tyle

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 12 wrz 2017, 20:35

A to o czym gadacie to nie są przypadkiem traszki grzebieniaste?
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Salamandry występują u nas, skoro wolą cieplejsze klimaty i ledwo łapią się (z tego co pamiętam z lekcji biologii) południowej Polski.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”