Noto - historie luźne (wydzielony wątek)

wszystko, co ciekawe
Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Noto - historie luźne (wydzielony wątek)

Post autor: Noto » 17 gru 2014, 20:51

Już wiecie młodzi -w myśl słów i piosenki Edyty Gepert -"co mi tam "--dziadek pisze -ale te 60 lat -jako mieszkaniec N.T. -wróc dokładnie luty 1952 -czyli ponad 60 - i tu może moje wspomniena z tego okresu będą -wspomnę -już na tym forum pisałem -po utwożeniu NRD -tu przez Nowy Tomyśl -maszerował (młodzi nie wiedzą ) marszałek Konstankty Rokossowski - i idąc dalej w szkołach -podstawowych do 1953 takie portrety wisiały -i tu napiszę po lewej Konstankty Rokossowski (zrobiono mu życiorys -syn ojca kamieniarza warszawskiego -to co wiem i slyszałęm nie potrafił "niech żyje Polska ") -po środku ( i znowu temat dla młodych ) Bierut -czyli Bolesław Bierut -i ta prawa strona uciekła mi -wiem ale nie chcę mylić- wiem - może ja jako Noto trochę wspominam to taka przypadłość starszych ludzi -już pisałem po śmierci Stalina 5.3.1953 trzymałem wartę w Szkole Podstawowej Nr.1przed portretem tego Wielkiego Wodza czyli ZSRR-)-tak takie czasy -pózniej po 1956 rok przyszedł Gomułka i coś dla naszej PRL zrobił -pisać dalej -są historycy -nastał Gierek -pisac dalej -dobre czasy --też byłem na kontrakcie w NRF (Niemiecka Republika Federalna )-bo budowlarzy niemcy szanują -pisałem w innym blogu to był rok 1973 -mogłem zostać ale tam gdzie twoje "korzenie" -wróć i wróciłem i tymi wpisami czasami Was nudzę -Nieżależne Forum Nowego Tomyśla -Noto -taki sobie Nowy Tomyśl

Noto
Maniak
Maniak

Re: Noto - historie luźne (wydzielony wątek)

Post autor: Noto » 08 cze 2015, 18:16

Może nie ten temat -ale niech będzie-Noto -to Nowego Tomyśla -dalej idzie Noto--i niech zacznę -EKOLOGIA-tak Ekologia -czyli -natura -zacznę od mojej działki na ROD im. Św.......go co tak nowotomyślanom ten patron bulwersuje i tu moi drodzy mieszkańcy N.T. -cieszcie się że macie tyle zieleni i marchewkę -pietruszkę pod ręką -tak pod ręką -bo to co wiem i sprawdzone Dwa Osiedla -Świerczewskiego i Północ tam ponad 400 użytkowników tych działek tam mieszkają -stop .
Noto nie pisze zdaniami -ale -tu .....
Komputerem pisaniem uczę się ..i tu czytających przepraszam -nie ten wiek (71) -dziwie się że te okularki dają to co piszę
i dalej może nudzę -tak nudzę -czytających Noto -niech będzie Nowy Tomyśl --znam go mocno -już pisałem rok 1952 -przemarsz Wojsk Radzieckich (utworzenie NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna )i pamiętam jak dziś szedł na przodzie Konstanty Rokossowski -wtedy (P.Przemku Mierzejewski ) nie znałeś tego -tak ja znałem ten Stalizmin --i idąc dalej co wspominałem w innych postach --Józef Stalin -zmarł 5.3 1953 ( i tu uwaga P.Przemku Pan nie wie!! -ja wiem bo doświadczyłem -Warta przed portretem Stalina -wodza -Socjalizmu --tyle to co było mineło - 5 lat emerytuła na pogrzebiny -wielkopolska sartczy

Noto
Maniak
Maniak

Re: Noto - historie luźne (wydzielony wątek)

Post autor: Noto » 08 cze 2015, 18:40

Wiem Noto głupio pisze -ale może tych 40-latków do dyskusji na temat Nowego Tomyśla ---zdopinguje -czyli -jak N.T. "zrobić" -pisałem w MŁODZI WAS SIŁA -i Wy jesteście Wyrocią N.T. -takie moje zdanie Noto -(71 )-ale ....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”