NT - miasto aptek:)

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

NT - miasto aptek:)

Post autor: hed » 25 wrz 2015, 11:20

jak w temacie, czy nikogo nie zastanawia taka ilość aptek przypadająca na tak niewielkie w sumie miasto? :D
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
http://niewygodne.info.pl/

Awatar użytkownika
Kindziuk
Rozmowny
Rozmowny

Re: NT - miasto aptek:)

Post autor: Kindziuk » 25 wrz 2015, 12:05

na jedną aptekę musi przypadać jedna kebabownia-pizzeria
musi być zachowana równowaga :D

powstanie apteki na np. Kościuszki jestem w stanie zrozumieć, to dwie obok siebie na deptaku już nie

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 25 wrz 2015, 13:51

Dokładnie, na szybko zliczone - 8. Oczywiście, że to przesada, ale widać interes się kręci jak kebaby na kiju ;)

Awatar użytkownika
nosferatu7
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 5617561
Kontakt:

Post autor: nosferatu7 » 25 wrz 2015, 17:24

Co się dziwcie, koniunktura na leki zawsze będzie.
Obrazek
www.naszlakach.pl

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 25 wrz 2015, 21:27

Kindziuk pisze:na jedną aptekę musi przypadać jedna kebabownia-pizzeria
musi być zachowana równowaga :D

powstanie apteki na np. Kościuszki jestem w stanie zrozumieć, to dwie obok siebie na deptaku już nie
Zapomniałeś o dodaniu do tego lumpeksu

StrazObywatelskaNT
Początkujący
Początkujący

Post autor: StrazObywatelskaNT » 20 paź 2015, 09:17

Wolny handel i większa ilość punktów handlowych z danej branży to tylko korzyść dla Klientów tych punktów aptecznych / aptek. Dlaczego? Bo dzięki temu nie ma monopolu i stałych wysokich cen.

Naprawdę warto przejść się po kilku punktach, zobaczycie, że można dzięki temu zaoszczędzić kilka złotych, bo każda apteka ma inne marże...

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 20 paź 2015, 22:51

StrazObywatelskaNT pisze:Wolny handel i większa ilość punktów handlowych z danej branży to tylko korzyść dla Klientów tych punktów aptecznych / aptek. Dlaczego? Bo dzięki temu nie ma monopolu i stałych wysokich cen.

Naprawdę warto przejść się po kilku punktach, zobaczycie, że można dzięki temu zaoszczędzić kilka złotych, bo każda apteka ma inne marże...
Tak się niestety akurat składa, że jestem zmuszony co kilka tygodni zakupić leki. I kupuję w w aptece nazwijmy to zaprzyjaźnionej w której nie mam problemów z czymkolwiek. A takie drobiazgi jak cena leków nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest to, że mogę podjechać pod drzwi, zaparkować, dać recepty i odebrać za jakiś czas wszystko bez problemu. I te w/w kilka złotych to ja oszczędzam na czasie i paliwie a nie na cenie leków.
Zanim coś napiszesz to pomyśl.

8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 21 paź 2015, 10:07

Iron Duke pisze:
StrazObywatelskaNT pisze:Wolny handel i większa ilość punktów handlowych z danej branży to tylko korzyść dla Klientów tych punktów aptecznych / aptek. Dlaczego? Bo dzięki temu nie ma monopolu i stałych wysokich cen.

Tak się niestety akurat składa, że jestem zmuszony co kilka tygodni zakupić leki. I kupuję w w aptece nazwijmy to zaprzyjaźnionej w której nie mam problemów z czymkolwiek. A takie drobiazgi jak cena leków nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest to, że mogę podjechać pod drzwi, zaparkować, dać recepty i odebrać za jakiś czas wszystko bez problemu. I te w/w kilka złotych to ja oszczędzam na czasie i paliwie a nie na cenie leków.

8)
Myślę, że kilka złotych dla jednych może być dużą kwotą, dla innych niewielką. Nie zapominajmy jednak, że osoby z najniższymi emeryturami chętnie zrobią sobie spacer, jeśli te kilka złotych zostanie w ich portfelach. A ilość aptek czy też decyzje, które zostaną zawsze zweryfikuje rynek - na szczęście wolny.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 21 paź 2015, 12:21

w Multiboxie może będzie kolejna apteka:)
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
http://niewygodne.info.pl/

StrazObywatelskaNT
Początkujący
Początkujący

Post autor: StrazObywatelskaNT » 25 paź 2015, 17:49

Iron Duke pisze:

8)
Dla ciebie cena leku to drobiazg, ale jesteś w tej grupie zwanej "mniejszością", którzy nie wykupują najwięcej leków... Ciesz się zdrowiem i sytuacją materialną... Niestety Ci wszyscy starsi ludzie, którzy zastanawiają się czy kupić jedzenie czy leki, będą chodzić cały dzień, aby tylko znaleźć punkt, gdzie zaoszczędzą 3zł, dzięki temu będzie na CHLEB...

Dlatego zastanów się zanim coś napiszesz - nie jesteś sam w tym mieście i Twoja sytuacja nie odzwierciedla sytuacji innych ludzi...

amadea
Początkujący
Początkujący

Post autor: amadea » 15 lis 2015, 17:13

Wydaje mi się, że obecnie prawie każde miasto jest miastem aptek... i banków :)

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 30 kwie 2017, 15:38

regina pisze:Co jakiś czas w naszych miastach rosły jak grzyby po deszczu kantory,sklepy wszystko po 5 zł,banki ,ciucholandy ,kościoły i przyszedł czas na apteki
Apteki to moim zdaniem żyła złota. Ostatnio postanowiłem sprawdzić ile leki z recepty kosztują w internecie. Okazało się, że kupując leki za 200zł w aptece stacjonarnej przepłacam 100zł ! Przecież to jest coś niepojętego. Nie dziwię się, że apteki rosną jak grzyby po deszczu.
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 03 maja 2017, 09:19

Racja. Ja także zamawiam leki (bez recepty) w sieci. Wychodzi jakieś 50-90 % taniej niż w stacjonarnej aptece. Nawet opłaca się zamówić w kilku źródłach płacąc za przesyłkę 6-10 złotych.
Marża w aptekach jest przynajmniej o 100% wyższa niż dostają to poszczególne punkty apteczne, które dostają od hurtowni. Przy tej ilości mieszkańców przypadających na 1 aptekę to faktycznie żyła złota.
Jakby co to podpisuje się pod wpisem Patryka1. Opłaca się i to bardzo zamówić przez internet.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 03 maja 2017, 09:55

JOSH pisze:Racja. Ja także zamawiam leki (bez recepty) w sieci. Wychodzi jakieś 50-90 % taniej niż w stacjonarnej aptece. Nawet opłaca się zamówić w kilku źródłach płacąc za przesyłkę 6-10 złotych.
Marża w aptekach jest przynajmniej o 100% wyższa niż dostają to poszczególne punkty apteczne, które dostają od hurtowni. Przy tej ilości mieszkańców przypadających na 1 aptekę to faktycznie żyła złota.
Jakby co to podpisuje się pod wpisem Patryka1. Opłaca się i to bardzo zamówić przez internet.
Jeszcze nie zamawiałem leków na receptę, ale też jest taka możliwość tylko, że trzeba odebrać w aptece ( z wiadomych przyczyn).

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 04 maja 2017, 16:44

Jestem alergikiem i najprostszy lek przeciwhistaminowy typu Amertil najtaniej w NT kupowałem po 10 zł z okładem. W aptece internetowej płaciłem wczoraj 4,03 zł za opakowanie (10 tabletek). Zamawiając 10 opakowań... nie muszę już nic więcej tłumaczyć :)
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 04 maja 2017, 17:38

JOSH pisze:Jestem alergikiem i najprostszy lek przeciwhistaminowy typu Amertil najtaniej w NT kupowałem po 10 zł z okładem. W aptece internetowej płaciłem wczoraj 4,03 zł za opakowanie (10 tabletek). Zamawiając 10 opakowań... nie muszę już nic więcej tłumaczyć :)

Rozumiem cenę wyższą o 2-3 zł, ale nie taka różnica. Żyjemy w czasach gdzie zamawiając coś przez internet możemy to mieć na drugi dzień, więc jeśli nie musicie mieć jakiegoś lekarstwa od razu to proponuję skorzystać ze sklepu internetowego. Nic dziwnego, że połowę emerytury niektóre osoby wydają na leki skoro przepłacają za nie w 100%.

nieszkaa
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Agnieszka Kotulska

Post autor: nieszkaa » 05 maja 2017, 12:51

Moim zdaniem chodzi właśnie o zyski (no bo o co by innego?). Część osób kupi leki w sieci, ale myślę, że i tak większość woli pójść do tradycyjnej apteki i o coś jeszcze dopytać albo nie chce im się/nie umieją (głównie osoby starsze) sprawdzić internetowych aptek. Jeszcze jakiś czas temu faktycznie może różnice w cenach leków były mniejsze, ale teraz apteki mają swoje wysokie marże, a poza tym wiedzą, że klienci zawsze będą do nich wracać.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 05 maja 2017, 14:47

nieszkaa pisze:Moim zdaniem chodzi właśnie o zyski (no bo o co by innego?). Część osób kupi leki w sieci, ale myślę, że i tak większość woli pójść do tradycyjnej apteki i o coś jeszcze dopytać albo nie chce im się/nie umieją (głównie osoby starsze) sprawdzić internetowych aptek. Jeszcze jakiś czas temu faktycznie może różnice w cenach leków były mniejsze, ale teraz apteki mają swoje wysokie marże, a poza tym wiedzą, że klienci zawsze będą do nich wracać.
Dokładnie. Apteki raczej ze sobą nie konkurują, wiec po co obniżać ceny. Osoby które kupują leki przez internet to raczej mały procent.

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 05 maja 2017, 18:27

Chętnie skorzystam z opcji internetowej. Czy mogę prosić na priv namiary na jakąś sprawdzoną e-aptekę?

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 06 maja 2017, 19:20

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 07 maja 2017, 09:46

Dzięki, zerknę