Nowotomyscy dżokeje, którzy "trzęśli" Służewcem...

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Nowotomyscy dżokeje, którzy "trzęśli" Służewcem...

Post autor: StryderS » 03 lip 2013, 12:32

Niedawno podczas gawędy z moim ojcem dowiedziałem się, iż z naszego miasta pochodziło dwóch znanych dżokejów, którzy "trzęśli" całym Służewcem. Byli to Jerzy Bocer i Jan Filipowski (w różnych latach, ten drugi w latach 70. XX wieku?). W związku z tym, że bardzo mnie to zainteresowało, chciałbym poprosić was o pomoc w znalezieniu jakichkolwiek materiałów na ich temat.
Administrator/ Szymon Konieczny

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Re: Nowotomyscy dżokeje, którzy "trzęśli" Służewcem...

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 lip 2013, 17:39

Interesujący wątek.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Post autor: Noto » 03 lip 2013, 18:43

Tak -Filipowskiego znam -czy Jan -może -tak czy częśli -Służewcem w Warszawie?? to nie wiem -oboje ważyli do 50 kg a w tej dyscyplinie waga ma znaczenie i nie obrażając nikogo to byli "kurbuplami"-tak się wtedy mówiło -a to co wiem Filipowski jakiś sukses odniósł we Włoszech -no i Bocer -za Bocerem właśnie Filipowski poszedł na Służewiec -tory konne -jeszcze przed wojną (1939)były wyścigi konne i obstawiano .

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 03 lip 2013, 19:19

Noto pisze:Tak -Filipowskiego znam
Zna go Pan osobiście? Żyje jeszcze?
Administrator/ Szymon Konieczny

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 03 lip 2013, 19:33

Do "Stryders"-czy żyje -nie wiem rocznik 1949 --ale 10 lat wstecz rozmawiałem z nim -na pewno żyją bracia (Mirosław )i siostry nota bene jedna z nich obchodziła 50-lecie małżeństwa i Burmistrz wręczał jej i małżonkowi medal za długie "Współżycie "-to tyle a mieszkali za figurą "Chrystusa "w Przyłęku po prawej stronie na Bolewice vis a vis dzisiaj restauracja .

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 03 lip 2013, 20:06

Co do Bocerów to rzeczywiście rodzina koniarska -mieszkali na Kolejowej (Armii Czerwonej -dziwnie brzmi )-też ich trochę było 5-6 dzieci .a tak na marginesie do lat 1950-70- ubiegłego wieku Nowy Tomyśl miał 4.5 -5 tys. mieszkańców i na ogół wszyscy się znali -nie to co dzisiaj 16 tys. i to ludność napływowa dzięki Spółdzielni Mieszkaniowej gdzie od 1974 nastąpił "bum"budowy Osiedli za sprawą "Dyrekcji Budowy Osiedli Mieszkaniowych (DBOR) z wszystkimi szykanami jak:szkoły,przedszkola i żłobek a to za sprawą że N.T. jeden z pierwszych w województwie Poznańskim wybudował oczyszczalnię ścieków (dzisiaj za mała-biologiczna)i tak Nowy Tomyśl stał się tym czym jest - miastem 15-16 tys-a czyja zasługa ??-nie będę pisał -bo w mniemaniu młodych to komuchy -nie tak -może się naraziłem -też mam cząstkę tego rozrostu N.T.

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 03 lip 2013, 20:52

Czy żyje Filipowski -dżokej "Służewca -przed chwilą dowiedziałem się żę tak -ale do N.T. mało przyjeżdża -zajmuje się stajnią i obiektem na Służewcu...do StryderS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”