Serial: Gra o Tron

Promuj innym dobre filmy i spektakle teatralne , które zrobiły na tobie wrażenie.
Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Serial: Gra o Tron

Post autor: disKret » 05 maja 2011, 11:08

Kto lubi ciężkie, soczyste fantasy - musi oglądać.
Idealnie dobrani do ról aktorzy, dbałość o szczegóły (w końcu to produkcja HBO).
Kto czytał książkę będzie zadowolony - nie jest to bardzo wierna adaptacja, niektóre wydarzenia są delikatnie zmienione ale oddają sens książkowy.

9/10 (minus za to, że trzeba tydzień czekać na każdy kolejny odcinek)

sivy
Rozmowny
Rozmowny

Re: Serial: Gra o Tron

Post autor: sivy » 06 maja 2011, 06:28

daj spokoj kret
1. pierwszy odcinek - nie kumam o co biega jakis chaos totalny
2. drugi odcinek - nuda w polowie zasnąłem
3. trzeci odpuscilem...
ksiażke czytałem tysiac lat temu wiec niewiele pamietam - ale tez musiała być słabawa skoro niepamietam (czarną kompanie pamietam a czytałem tez jakies tysiąc lat temu)

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 06 maja 2011, 07:34

Czarna kompania to inna kategoria wagowa.
Tu konkretnie mamy fantasy-political fiction i jako taka się broni.

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 06 maja 2011, 09:25

Gra o Tron to tzw. epic fantasy i do tego saga, ktora caly czas jest pisana (co prawda powoli to idzie). Ja serialu nie widzialem, powiesc mnie wciagnela z 3-4 lata temu, ale juz niweiele pamietam, stad chetnie obejrze przy najblizszej okazji. Serial jest wielowatkowy, jak powiesc, czy raczej skupia sie na losach jednego bohatera?

sivy
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: sivy » 06 maja 2011, 09:32

kupa wątków

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 06 maja 2011, 10:51

sivy pisze:kupa wątków
Pierwsze odcinki to wprowadzenie i zarysowanie postaci oraz tła politycznego. Będzie tylko lepiej.

sivy
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: sivy » 06 maja 2011, 16:41

wątpie ale dam jeszcze jedna szanse:)

oftop:
w przyszłym tygodniu bede przez NT przejezdzał to ci dysk podrzuce,

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 09 maja 2011, 10:05

sivy pisze:wątpie ale dam jeszcze jedna szanse:)

oftop:
w przyszłym tygodniu bede przez NT przejezdzał to ci dysk podrzuce,
:D

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 10 maja 2011, 07:44

Obejrzalem wczoraj pierwszy odcinek no i musze powiedziec, ze jestem mile zaskoczony... dosyc duza dbalosc o spojnosc fabuly z ksiazka, oczywiscie pewne watki wyrzucone, a inne nabraly juz rozpedu na starcie, ale wiadomo, ze film rzadzi sie swoimi regulami. Zobaczymy jak bedzie dalej, poki co jest niezle.

Edit: No to jestem juz po 4 odcinkach, mnie sie podoba, ksiazki czytalem juz jakis czas temu i wielu watkow nie kojarzylem. Moge jednak z czystym sumieniem powiedziec ze serial jest dobry.

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 27 cze 2011, 17:17

No to jestesmy po pierwszym sezonie, spora dbalosc o zgodnosc z ksiazka, ale bez wdawania sie w jakies wieksze szczegoly, caly czas mam wrazenie, ze jednak akcja potoczy sie inaczej, a jednak nie... to tylko wzmaga atrakcyjnosc serialu, z niecierpliwoscia czekam na sezon drugi, bo Martin z czasem sie mocno rozkrecal. ;)

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 27 cze 2011, 23:43

CaC pisze:No to jestesmy po pierwszym sezonie, spora dbalosc o zgodnosc z ksiazka, ale bez wdawania sie w jakies wieksze szczegoly, caly czas mam wrazenie, ze jednak akcja potoczy sie inaczej, a jednak nie... to tylko wzmaga atrakcyjnosc serialu, z niecierpliwoscia czekam na sezon drugi, bo Martin z czasem sie mocno rozkrecal. ;)
Jak dotad to kunszt aktorski na najwyzszym poziomie w calym serialu pokazal karzel.

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 28 cze 2011, 09:52

Asertywny pisze:Jak dotad to kunszt aktorski na najwyzszym poziomie w calym serialu pokazal karzel.
Dla mnie gra aktorow gra tu posledniejsza role, nie ma tu kwiatow spotykanych w polskich produkcjach, gdzie bierze sie do filmow wszelkiej masci naturszczykow (vide Mroczki) czy innych celebrytow, bez warsztatu i krzty talentu, postacie sa naturalne i przejonujace. Osobiscie skupiam sie na fabule, poki co brakuje mi troche batalistycznych scen z udzialem tysiecy zolnierzy (po przeczytaniu pierwszych tomow polecialem do sklepu po Medieval Tolat War II), no ale pewnie nie w ramach tego budzetu. ;)

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 28 cze 2011, 22:59

CaC pisze: Osobiscie skupiam sie na fabule, poki co brakuje mi troche batalistycznych scen z udzialem tysiecy zolnierzy (po przeczytaniu pierwszych tomow polecialem do sklepu po Medieval Tolat War II), no ale pewnie nie w ramach tego budzetu. ;)
Cos w tym jest, bo ja rowniez zapotarzylem sie w gre Empire Total War hehe, a batalistyki rzeczywiscie brakowalo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i teatr”