dobre Sci-Fi, co polecacie?

Promuj innym dobre filmy i spektakle teatralne , które zrobiły na tobie wrażenie.
Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Re: dobre Sci-Fi, co polecacie?

Post autor: alienpms » 30 sie 2014, 11:31

Cieszę się, że komuś ta lista przydaje się a jest tam wiele ciekawych pozycji, które pod szyldem sci-fi traktują o bardzo ciekawch kwestiach. Choćby wspominany już przeze mnie "The Man From the Earth" albo "Ostatni brzeg".
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 30 sie 2014, 11:56

alienpms pisze:Cieszę się, że komuś ta lista przydaje się a jest tam wiele ciekawych pozycji, które pod szyldem sci-fi traktują o bardzo ciekawch kwestiach. Choćby wspominany już przeze mnie "The Man From the Earth" albo "Ostatni brzeg".
No tak. "Ostatni brzeg" to rzeczywiście Sci-fi. Nie pomyślałbym.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 30 sie 2014, 12:33

I to zarówno wersja z 1959 jak i 2000. :D
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 04 wrz 2014, 20:15

I znowu cisza.
NIE OGLĄDACIE FILMÓW, FANI? :lol:
Jestem po seancie super kretyństwa "Under the Skin - Pod skórą (2013)". Nie dość, że nie lubię Scarlet Johanson to jeszcze film o niczym. Cenny czas życia poszedł się rypać. :evil:

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 05 wrz 2014, 23:06

No wreszcie. Dzięki "Dariusz". Jutro ze spokojem przeanalizuję Twoje oceny. Mam nadzieję, że będzie o czym pogawędzić. Może masz coś czego nie umieściłem w spisie? :taniec:
Jeszce pytanie do wszystkich. Czy uprościć spis do jednego arkusza czy trzymamy taki rozbudowany?

dariusz
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Dariusz Borowski
Kontakt:

Post autor: dariusz » 06 wrz 2014, 08:32

Nie oceniłem jeszcze wszystkich obejrzanych przeze mnie pozycji. Oceniłem te, które najłatwiej było mi ocenić, niektóre muszę sobie przypomnieć bo pamięć do tytułów mam słabiutką :)

Tak swoją drogą, z czego wynika zastosowana przez Ciebie punktacja cząstkowa? Wydaje mi się, że skala 1-10 (bez wartości po przecinku) jest zupełnie wystarczająca.
Dariusz Borowski :: RLU:#375594 :: e-borowski.pl
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 06 wrz 2014, 20:24

Chyba zasugerowałem się ocenami na filmwebie ale faktycznie, u nich jest to średnia z ocen a indywidualnie to nie ma sensu. Poprawię swoje przez zaokrąglenie do całości.
Niektóre Twoje oceny mnie zadziwiły ale mam nadzieję, że stanie się to przyczynkiem do dyskusji. Od wiosny do jesieni u mnie z czasem krucho (ale bez przesady) ale zima przed nami. :D

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 06 wrz 2014, 20:30

Również liczę na owocną dyskusję :) Po trosze tajemnica moich ocen tkwi w tym, czego oczekujemy od kina sci-fi. Osobiście nie lubię wtórności i rozwiązywania fabuły w ostatnich minutach filmu, jest to traktowanie kina po macoszemu.

Od razu mam pewną propozycję, z przyjemnością wziąłbym udział w maratonie z "Obcym", wszystkie części w jedną noc. Może ktoś z forumowiczów również byłby chętny na takie reminiscencje. Tym bardziej, że wielu scen "Obcego" nie zajarzyłem albo wydawały mi się błędem w scenariuszu. Hę?
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 07 wrz 2014, 09:28

Dołączyłem na szybko kilka moich ocen. Widziałem większość - jednak z niektórymi mam problem żeby sobie coś przypomnieć :(

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 07 wrz 2014, 15:49

Maraton z "Obcym" to świetny pomysł. Piszę się od razu. Jedno zastrzeżenie - nie teraz tylko bliżej zimowej pory.
"disKret" trochę poprawiłem Twój wpis do listy. Sprawdź, proszę, czy jest ok. :)

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 07 wrz 2014, 18:35

Jak najbardziej. Twoja lista - rządzisz.
Jak będę miał moment spróbuje się skupić na tych, które oglądałem ale nie wiem, w którym kościele biją.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 07 wrz 2014, 19:34

Teraz to już wspólna lista. Zarządzam demokrację. :lol:
Dla przypomnienia zaglądam na filmweba. W większości przypadków pomaga w odświeżeniu pamięci. :)

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 08 wrz 2014, 11:08

To teraz zapytam wprost, czy ktoś z Was dysponuje porządnymi kopiami serii "Obcych" czy mam się w nie zaopatrzyć samodzielnie? (najpewniej zakupię DVD)
Patrzyłem tutaj: http://www.ceneo.pl/1179830 można nabyć całą serię, pytanie tylko czy są jakieś wersje reżyserskie, gdzie smaczków będzie ciut więcej.

Algirtes
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Dawid Nowak

Post autor: Algirtes » 16 wrz 2014, 08:25

Ja lubię filmy Sci-Fi Thriller takie jak np. Trasendencja bądź Total Recall . Ostatnio oglądałem Intruz bardzo fajny film Sci-Fi polecam ;)

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 23 wrz 2014, 16:12

Ponownie zachęcam fanów (ale też i innych) do odwiedzenia naszego forumowego spisu filmów sci-fi i wpisania swoich ocen i ewentualnego uzupełniania listy:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing.

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 23 wrz 2014, 16:43

Algirtes pisze:Ja lubię filmy Sci-Fi Thriller takie jak np. Trasendencja bądź Total Recall . Ostatnio oglądałem Intruz bardzo fajny film Sci-Fi polecam ;)
No niestety Transcendencja to zmarnowany scenariusz i nie jest to tylko moja opinia. Miało być super kino a wyszło cieńko i sennie :ziew:

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 23 wrz 2014, 18:16

Faktycznie "Trasendencja" nie powala i zresztą "Total Recall" z 2012 też nie. Według mnie ta "Pamięć absolutna" z 1990 była lepsza. :)

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 23 wrz 2014, 19:09

Pierwotną "Pamięć absolutną" widziałem z 50 razy. Tym bardziej byłem ciekaw jak wybrną z niektórych kwestii w nowszym remake'u. Nie zawiodłem się scenografią (CGI ;)) i efektami specjalnymi. Trochę mniej zadowolony byłem z aktorstwa. Farrell po prostu mi nie pasuje do tej roli. I uwaga, największa wada, skaczące, walczące, nakoksowane kobiety, winno być zmysłowo i delikatnie a wyszła super-girl, niemalże nadczłowiek. Dla równowagi: nalepszy efekt - winda wioząca ludzi do pracy. Brakowało mi także sceny, kiedy współpracownik namawia Arniego do łyknięcia pigułki, to napięcie, ta kropla potu spływająca po głowie aktora - cud, miód.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 24 wrz 2014, 01:44

Widzę, że na wieczorze 'Obcych" będzie ciekawie. Dla mnie tam dopiero poszczególne sceny są odjazdowe. :taniec:

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 03 paź 2014, 21:05

UWAGA! UWAGA!
Musiałem przenieść spis filmów.
Teraz jest tu:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 03 paź 2014, 21:30

No i szlag mnie trafia (przy Avatarze).
Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego średnia z liczb 7,7 i 8 wychodzi 8,1?
Nawet jak wstawiłem sumę komórek, zamiast średniej, i podzieliłem przez 2 wyszło 8,1.
Dopiero jak wpisałem liczby 7,7 i 8 i podzieliłem przez 2 wyszło poprawnie 7,9 (przy zaokrągleniu do 1 miejsca po przecinku).
Czegoś nie widzę i nie wiem czego? :)

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 03 paź 2014, 22:05

Czegoś nie widzę i nie wiem czego? :)
Najedź kursorem na swoją ocenę przy Avatarze, po czym naciśnij klawisz F2 :)

Zmieniłeś precyzję wyświetlania wyniku zamiast usunięcia wartości dziesiętnych w ogóle :) Stąd wariackie wyniki.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 04 paź 2014, 16:08

Oczywista oczywistość! :lol:
Dzięki. :D

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 04 paź 2014, 20:35

Poprawione. :D

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 11 lis 2014, 23:56

gosia_m pisze:Proponuję "Idiokrację" i taki romantyczny Sci-Fi "Odwróceni zakochani". Nie jestem fanką tego gatunku, a te filmy z przyjemnością obejrzałam :).
Odświeżyłem sobie "Big Bang" Kondratiuka. Jest uroczy. (a to też sci-fi!) :D

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 15 lis 2014, 00:11

No dobrze. Jest 15.11.2014, godz. 00.08. Wybory wessały cały świat. Wrzucam "El mal ajeno". Nic tu po mnie. A jak mnie znudzi wrzucę 4 Obcego. :lol:

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 15 lis 2014, 15:29

Chappie(2015)

https://www.youtube.com/watch?v=OXwichuGW28

Czekam na to, reżyser Dystrykt 9 i Elizjum a to mi pasuje.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 15 lis 2014, 20:46

punisher pisze:Chappie(2015)

https://www.youtube.com/watch?v=OXwichuGW28

Czekam na to, reżyser Dystrykt 9 i Elizjum a to mi pasuje.

Wygląda ciekawie ale zarówno filmweb i imdb podają, że to akcja, thriller a nie ma sci-fi. Czyżby takie roboty już latały po ulicach?

Obejrzałem "Automata" i "Lucy". Są już w naszym spisie. :)

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 23 lis 2014, 02:21

Oglądam sobie "Firefly" bo wcześniej nie znałem. Jestem przy 11 odcinku. Chyba "Battlestar Galactica" jest ciekawszy i lepiej wyreżyserowany. "Earth 2" po latach nie wygląda już tak ciekawie.
Macie jakieś swoje spostrzeżenia? Przecież coś oglądacie? Może nie sci-fi? Może założymy wątek po prostu dobrego filmu? :)

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 23 lis 2014, 19:14

obejrzyj Firefly do końca - bardzo przyjemny jest, a potem na dokładkę pełnometrażowy Serenity.

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 23 lis 2014, 21:07

Ja polecam Interstellar http://www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629
U mnie 10/10.
Administrator

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 24 lis 2014, 16:21

Ayreon pisze:obejrzyj Firefly do końca - bardzo przyjemny jest, a potem na dokładkę pełnometrażowy Serenity.
Serenity już widziałem i nawet nie wiedziałem, że ma coś wspólnego z serialem Firefly, o którym wcześniej nie wiedziałem. Dopiero tutaj na forum (wcześniej) ktoś mi to wyjaśnił. :)

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 24 lis 2014, 21:55

clou pisze:Ja polecam Interstellar http://www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629
U mnie 10/10.
Mój syn był na tym w kinie. Mówi, że spoko a obejrzał większość filmów sci-fi, które ja widziałem. Zatem polegam na waszej opinii. Ocenię jednak sam jak go zobaczę.
Co dzieje się wewnątrz czarnej dziury... :lol:
Horyzontu zdarzeń nie da się przekroczyć bo... czas zaczyna inaczej biec.
Ach, dużo by gadać.
Chce się komuś? (to taka moja mała prowokacja). Chętnie podyskutuję. :)

Awatar użytkownika
KONRADO
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: KONRADO » 03 gru 2014, 16:04

Obejrzyjcie sobie ten film .Będziecie ''rozwaleni'' pozytywnie na maxa.Rewelacyjnie zagrała Scarlett Johansson.

http://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712
Boże, kiedy umrę, nie pozwól mojej żonie sprzedać moich obiektywów za tyle, ile jej powiedziałem że kosztowały.

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 03 gru 2014, 16:34

KONRADO pisze:Obejrzyjcie sobie ten film .Będziecie ''rozwaleni'' pozytywnie na maxa.Rewelacyjnie zagrała Scarlett Johansson.

http://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712
To mógł być znakomity film. Ostał się jeno bessonowski sensacyjniak wzbogacony kilkoma rekwizytami z działu sf.
Nie żebym nie lubił filmów Bessona ale jako sf-f akurat tego filmy bym nie polecał. Cała wiedza na USB, wykorzystanie 10% możliwości mózgu... serio?

Moim zdaniem ten film warto obejrzeć dla jednej sceny - Lucy dostarczającej towar przeplatanej polowaniem gepardów.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 03 gru 2014, 18:26

Zdecydowanie podzielam zdanie "disKret"-a. Pan Besson zdecydowanie przekombinował. Ze sci-fi ten film ma niewiele wspólnego no i pełno podstawowych błędów i niewiedzy. Scarlet? No cóż, po prostu zagrała w filmie podobnie jak w niedawnym gniocie "Under the Skin - Pod skórą" z 2013.

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 19 mar 2015, 21:10

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 20 mar 2015, 23:42

Zapowiada się ciekawie. Faktycznie, trochę przypomina "Kara".
https://www.youtube.com/watch?v=z7W1fo6SqwQ

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 21 mar 2015, 13:04

Oj żeby się nie okazało, że gość jest też robotem wysłanym do innego robota, żeby potwierdzić ostatni etap ewolucji maszyny.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 22 mar 2015, 00:03

Wracamy do Matrixa?

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 15 kwie 2015, 22:49

Oglądam sobie "Utopię". Trochę dziwny ale nawet ciekawy pomysł.

"Interstellar" mnie rozczarował. Mętne rozważania o naturze czasu. Pełno błędów. Brak zasadniczego pytania czym jest czas tylko nieudolna interpretacja naszego jego odczuwania. To tak jakby "płaszczaki" mówiły o strukturze "ogona słonia". I "pieprzenie" o czarnych dziurach jak o wehikule czasu a horyzont zdarzeń to niby "bramy do piekieł" (elektryczny pastuch - takie moje skojarzenie).

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 14 maja 2015, 20:29

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 14 maja 2015, 22:31

Też o nim czytałem. Mam nadzieję, że to nie coś w stylu "Jupiter Ascending" lub "Altitude". Szacują na 2017 ale to wielka niewiadoma.

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 15 maja 2015, 09:36

Tylko fabuła byle jaka...

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 19 maja 2015, 22:14

"O realizację filmu zabiega nominowany do Oscara Ruairí Robinson (The Last Days on Mars)."
Ostatnie dni na Marsie to dla mnie kiczowaty horror a nie sci-fi. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki.
Ciekawiej zapowiada się "Story of Your Life".

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 16 cze 2015, 17:44

Coś dla fanów "Łowcy androidów" – troszeczkę inna wersja filmu z połączonych odrzutów. Całkiem ciekawe!

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 26 lip 2015, 22:07

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 15 sie 2015, 20:51

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 16 sie 2015, 20:14

Ten Predator to jakiś żart jak dla mnie :lol:
Natomiast Ex Machina mógł być lepszy, film daje do myślenia ale za mało dynamiczny jak dla mnie.

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 16 sie 2015, 20:23

Ma swój rytm. Dobry film.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i teatr”