Demokracja znów zagrożona!!!!!!

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Demokracja znów zagrożona!!!!!!

Post autor: Pietia » 04 sty 2018, 07:36

W Dolinie Krzemowej za czasów reżimu D.Trumpa demokracja jednak kwitnie. Tam z pracy wywala się osoby źle myślące https://wpolityce.pl/swiat/374706-niepo ... gii-gender
Tymczasem w Polsce jak czytamy w "Wysokich Obcasach" - "Dopiero zaczęliśmy w Polsce dekonstruować normy płciowe, a ten proces na Zachodzie trwa już od dawna. Więc na razie w naszym społeczeństwie nie uciekniemy od płci - uważa profesor Joanna Mizielińska."
Gazeta ta pełna poprawnych stwierdzeń tłoczących do głów poprawne myślenie , choć w TV też już na ostro jadą z określeniami typu : profesorka, filozofka, fotografka,magisterka, kierownica, górniczka itd.
A co z forum NT ????? Może tak ban na dwa dni za użycie określenia "Czy przeczytałeś wpis" zamiast "Czy wpis przeczytany".
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... rects=true - Tam więcej takich kwiatków -
"Co ci tak wesoło? zamiast Coś taka wesoła?; Chcesz? zamiast Chciał(a)byś?. A także używanie strony biernej: Zakupy są zrobione lub Czy zakupy są zrobione? zamiast Zrobiłem/am zakupy albo Zrobiłeś/aś zakupy?".

gibber
Rozmowny
Rozmowny

Re: Demokracja znów zagrożona!!!!!!

Post autor: gibber » 04 sty 2018, 07:41

Problem jest w twojej głowie. Pozdrawiam.

piotr
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Piotrek Mierzejewski

Post autor: piotr » 04 sty 2018, 09:20

Problem z Damore był taki, że zaprezentował swój mocno wybiórczy i mało naukowy dokument jako naukowy dowód, że kobiety nie nadają się pracy w ścisłych dziedzinach. Biorąc pod uwagę, że w Google 70% pracowników to mężczyźni, nie jestem w stanie zrozumieć czemu Damore ma taki problem z kobietami, że musi pisać 10 stron dokumentu. Argument już zupełnie końcowy jest taki, że komunikacja swoich poglądów w ten sposób jest kompletnie nieempatyczna. Jak byś się czuł czytając pseudonaukowy dokument, którego konkluzją jest to, że nagle nie nadajesz się do swojej pracy z powodu cechy, na którą nie masz wpływu?

https://www.wired.com/story/the-pernici ... ogle-memo/
Pietia pisze:
04 sty 2018, 07:36
(…) w TV też już na ostro jadą z określeniami typu : profesorka, filozofka, fotografka,magisterka, kierownica, górniczka itd.
Ostra jazda bez trzymanki w telewizji, nazywanie osób zgodnie z ich zawodem lub tytułem naukowym :D

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 04 sty 2018, 12:23

piotr pisze:
04 sty 2018, 09:20
[…] nagle nie nadajesz się do swojej pracy z powodu cechy, na którą nie masz wpływu?
Akurat to słaby argument - jest wiele czynników które determinują że danego zawodu nie możemy wykonywać a nie mamy na nie wpływu. Jak dla mnie to jest podkreślanie feminizmu na siłę.

piotr
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Piotrek Mierzejewski

Post autor: piotr » 04 sty 2018, 14:52

Pisałem o tym w kontekście Google, programistek oraz programistów, oraz kompletnej 'nienaukowości' dokumentu Damore'a.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 05 sty 2018, 21:09

piotr pisze:
Pietia pisze: ↑
wczoraj, 07:36
(…) w TV też już na ostro jadą z określeniami typu : profesorka, filozofka, fotografka,magisterka, kierownica, górniczka itd.

Ostra jazda bez trzymanki w telewizji, nazywanie osób zgodnie z ich zawodem lub tytułem naukowym :D
Tytułem naukowym ....???? O ile mi wiadomo tytułem naukowym jest profesor , profesorka to gwaryzm uwłaczający(podważający ich autorytet , badania i dokonania) kobietą z w/w tytułem naukowym https://sjp.pwn.pl/sjp/profesorka;2508555.html
Tytuł zawodowy magister ,a magisterka to potocznie praca magisterska.
Bawimy się dalej premier(Prezes Rady Ministrów) , a premierka to chyba mało wydarzona premiera np. jakiegoś spektaklu.
Szofer.... szoferka
Kominiarz.... kominiarka
Kobieta w dzisiejszych czasach pomimo statystycznie skromniejszego potencjału fizycznego(choć znaczna część kobiet na głowę bije mami-synków ćwiczących nadgarstek na symulatorach i futrujących czipsy) może zostać np. majorem pilotem Sił Powietrznych RP , dlaczego nazywać ją od czapek .....pilotka.

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 06 sty 2018, 02:57

Pietia pisze:
05 sty 2018, 21:09
Tytułem naukowym ....???? O ile mi wiadomo tytułem naukowym jest profesor , profesorka to gwaryzm uwłaczający(podważający ich autorytet , badania i dokonania) kobietą z w/w tytułem naukowym https://sjp.pwn.pl/sjp/profesorka;2508555.html
Tytuł zawodowy magister ,a magisterka to potocznie praca magisterska.
Bawimy się dalej premier(Prezes Rady Ministrów) , a premierka to chyba mało wydarzona premiera np. jakiegoś spektaklu.
Szofer.... szoferka
Kominiarz.... kominiarka
Kobieta w dzisiejszych czasach pomimo statystycznie skromniejszego potencjału fizycznego(choć znaczna część kobiet na głowę bije mami-synków ćwiczących nadgarstek na symulatorach i futrujących czipsy) może zostać np. majorem pilotem Sił Powietrznych RP , dlaczego nazywać ją od czapek .....pilotka.
Oj, oj, doceń język, jego niezwykłość, giętkość i, przede wszystkim, fakt, że to język właśnie opisuje wciąż zmieniającą się rzeczywistość. Prawda? Forumowiczu, a może forumowiczko? Widzisz coś złego w tym? Ja widzę piękno. Odwołujesz się do "tradycyjnych" określeń? Mocium Panie, azali na pewno? ;) I jeszcze ten "statystycznie skromniejszy potencjał fizyczny"... ale ok, dziękuję w imieniu kobiet, że pozwoliłeś nam majorami pilotami zostać :) A całkiem serio (tak się jeszcze niedawno nie mówiło), a zatem, poważnie mówiąc, szanujmy nasz język. I radujmy się, że wciąż nas zaskakuje.

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 06 sty 2018, 03:00

Cytowałam forumowicza Pietię.

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 07 sty 2018, 18:53

odludek pisze:
06 sty 2018, 03:00
W obawie o ocenzurowanie ten dopisek???
odludek pisze:
06 sty 2018, 02:57
Oj, oj, doceń język, jego niezwykłość, giętkość i, przede wszystkim, fakt, że to język właśnie opisuje wciąż zmieniającą się rzeczywistość. Prawda?
"Chodzi mi o to, aby język giętki. Powiedział wszystko, co pomyśli głowa" Z Julka Słowackiego
odludek pisze:
I jeszcze ten "statystycznie skromniejszy potencjał fizyczny"... ale ok, dziękuję w imieniu kobiet, że pozwoliłeś nam majorami pilotami zostać
Sam sobie żeglarzem(żeglarką) sterem (sterowniczką) okrętem ......będziemy się dalej tak obrażać w imię giętkości języka????
Zaraz Odludku przyznasz że kobiety są statystycznie wyższe, mają większą proporcję mięśni do tłuszczu w organizmie..... ale to już pytania do ....
piotr pisze:
Jak byś się czuł czytając pseudonaukowy dokument, którego konkluzją jest to, że nagle nie nadajesz się do swojej pracy z powodu cechy, na którą nie masz wpływu?
Według mnie Piotr powinien być sędzią(vel sędziną zoną sedziego) olimpijskim i np. dyskwalifikować takiego Abebe Bikila https://pl.wikipedia.org/wiki/Abebe_Bikila bo owy etiopczyk posiada cechy których inni nie posiadają!!!! Może sędzia(sędziną żoną sędzi) w FIDE bo za mało tam białasów .... a kolorowych kobiet to już tam nie uświadczysz! To nie jest pseudonauka tylko fakty. Może w ramach równości podważyć przystosowanie ludów północnej Grenlandii do życia w arktycznym klimacie???
Jak pisze Piotr nagle sobie uświadamiasz że ONI mają cechy których Ty nie posiadasz..... dyskwalifikacja!!!!!!!!!!!!Może rasizm???? Mizogin z Pana??

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Pietia » 07 sty 2018, 19:02

odludek pisze:
), a zatem, poważnie mówiąc, szanujmy nasz język. I radujmy się, że wciąż nas zaskakuje.
Chyba niestety radość z Naszego języka nam pozostaje.......lektury, książki , gazety......To iż przetrwał a nie jak np. język czeski był odtwarzany/reanimowany

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 13 sty 2018, 02:26

Pietia pisze:
07 sty 2018, 18:53
odludek pisze:
06 sty 2018, 03:00
W obawie o ocenzurowanie ten dopisek???
odludek pisze:
Oj, oj, doceń język, jego niezwykłość, giętkość i, przede wszystkim, fakt, że to język właśnie opisuje wciąż zmieniającą się rzeczywistość. Prawda?
"Chodzi mi o to, aby język giętki. Powiedział wszystko, co pomyśli głowa" Z Julka Słowackiego
odludek pisze:
I jeszcze ten "statystycznie skromniejszy potencjał fizyczny"... ale ok, dziękuję w imieniu kobiet, że pozwoliłeś nam majorami pilotami zostać
Sam sobie żeglarzem(żeglarką) sterem (sterowniczką) okrętem ......będziemy się dalej tak obrażać w imię giętkości języka????
Zaraz Odludku przyznasz że kobiety są statystycznie wyższe, mają większą proporcję mięśni do tłuszczu w organizmie..... ale to już pytania do ....
piotr pisze:
Jak byś się czuł czytając pseudonaukowy dokument, którego konkluzją jest to, że nagle nie nadajesz się do swojej pracy z powodu cechy, na którą nie masz wpływu?
Według mnie Piotr powinien być sędzią(vel sędziną zoną sedziego) olimpijskim i np. dyskwalifikować takiego Abebe Bikila https://pl.wikipedia.org/wiki/Abebe_Bikila bo owy etiopczyk posiada cechy których inni nie posiadają!!!! Może sędzia(sędziną żoną sędzi) w FIDE bo za mało tam białasów .... a kolorowych kobiet to już tam nie uświadczysz! To nie jest pseudonauka tylko fakty. Może w ramach równości podważyć przystosowanie ludów północnej Grenlandii do życia w arktycznym klimacie???
Jak pisze Piotr nagle sobie uświadamiasz że ONI mają cechy których Ty nie posiadasz..... dyskwalifikacja!!!!!!!!!!!!Może rasizm???? Mizogin z Pana??
Nie, nie w obawie o cenzurowanie, po prostu nie potrafiłam poprawnie wkleić cytatu ;) Czasami baby tak mają :)
Tak, wiem, że język giętki... ale jednak przywykłam, że to Juliusz.
Nie, możesz się uspokoić, nie przyznaję, że kobiety są statystycznie wyższe...Nie mam o tym pojęcia. I nawet nie interesują mnie wyniki badań, którymi z pewnością chciałbyś się podzielić.
Nie, nie będziemy się obrażać w imię giętkości języka. Zbyt szanuję język, żeby to robić. Przepraszam, że zostałam źle zrozumiana. A, przede wszystkim, przepraszam Julka ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne wydarzenia”