Rocznica śmierci Jana Pawła II

O religii, Bogu, o sprawach związanych z wiarą, Kościołem itp.
Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Post autor: StryderS » 01 kwie 2010, 22:23

Z racji tej, iż nadchodzi szybkimi krokami 5 rocznica śmierci polskiego papieża naszła mnie taka refleksja. Otóż, włączam telewizor, a tam wszyscy wspominają go albo prezentowane są, coraz to nowe programy o nim. W prasie mamy to samo, nie tylko w poważnej prasie, ale także w tzw. kolorowej. Radio także huczy niemalże jak o wielkich obchodach tej ważnej rocznicy. Moje pytanie ogranicza się do jednej kwestii, czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć, gdzie jest to tzw. Pokolenie JP2 ? Gdzie są te idee, gdzie te spotkania, gdzie to zapowiadane propagowanie tych, skądinąd bardzo istotnych wartości, które on przedstawiał i promował? Czy nie jest czasem tak, że to po prostu zwykła ściema? Zakompleksiony naród znalazł sobie bohatera, ale gdy już mamy zastosować jego nauki to wszyscy odwracają głowy i nie myślą o tym. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku... Czuję się zażenowany tym. Czekam na kolejne obchody - 10 rocznicy śmierci... Będzie to samo. Chciałbym teraz widzieć twarze tych dewotów, którzy teatralnie opłakiwali go i co się z nimi stało? Nadal są tacy, jacy byli...
Administrator/ Szymon Konieczny

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 02 kwie 2010, 02:00

Teraz jest tylko pokolenie JP i nie ma z JP2 kompletnie nic wspolnego.
To bylo do przewidzenia, ze te wielkie slowa, gesty i ogolnonarodowa wspolnota sa tylko rzucane na wiatr. Co sie tak burzysz, historia Polakow pokazuje, ze tak jest zawsze. Myslales, ze tym razem bedzie inaczej? Gdyby JP2 doceniany byl nalezycie za zycia to rownie "hucznie" obchodzilibysmy rocznice jego urodzin. A my tylko tragedie i smierc potrafimy celebrowac.

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 2262695
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 03 kwie 2010, 00:23

Jeszcze brakuje żałoby narodowej z okazji 5 rocznicy śmierci Papieża. No cóż Jacksona też opłakiwały tłumy..teraz cisza. Wiele można zdziałać, pokazać i wywalczyć, jednak na to trzeba mieć się i wsparcie. Tego drugiego zabrakło i pozostało JP..

loco33
Początkujący
Początkujący

Post autor: loco33 » 03 kwie 2010, 22:01

Stryders, piszę bezpośrednio do ciebie. Coś jest nie tak. Przytaczam wasze słowa.
"Zakompleksiony naród znalazł sobie bohatera, ale gdy już mamy zastosować jego nauki to wszyscy odwracają głowy i nie myślą o tym. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku... Czuję się zażenowany tym",
albo
"A my tylko tragedie i smierc potrafimy celebrowac.".

Błagam was nie zniżajcie się do poziomu "pseudopopintelektualistów.
Nie mam zamiaru moralizować. Nie moja to rola. Pozwól tylko na małe cytaty.

" Kto pragnie sądzić, ten musi mieć w sobie jakąś wiedzę o tym co dobre, a co złe, wiedzę człowieka, o możliwościach jego wzlotu i jego upadku. Mimo różnicy w całościowym widzeniu świata"

"Jak wyrazić myśl o różnicy między współczesnym człowiekiem a intelektualistą dawnych czasów? Feminizm, alterhipointerglobalizm, ekologia itd, to kierunki myślowe, w których wszyscy wszystkich o wszystko oskarżają, a jedyną osobą godną obrony są sami oskarżyciele.
A ci co odeszli, a ci na których powinniśmy się wzorować, zachowywali się odwrotnie. Każdego starali się zrozumieć i usprawiedliwić...Natomiast właśnie wobec siebie byli najbardziej wymagający, najtrudniej im było usprawiedliwić samych siebie"

"Tylko mowa, zdolność opowiadania odróżniają nas od świata minerałów, roślin i organizmów bardziej skomplikowanych. Uginamy się pod ciężarem własnych ciał, czerpiemy żywotne soki z czego się da, bez wyboru i na koniec rozpadamy się na kawałki lecz ani na moment nie przestajemy paplać o cudowności swojej kondycji, o tym, jak wyjątkowa i zacna jest nasza erozja komórek i myśli"
Celowo nie podaję autorów cytatów, bo chodzi tylko o wyrażoną myśl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia”