PNT.INFO.PL - wymiana zdań z redaktorami

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

PNT.INFO.PL - wymiana zdań z redaktorami

Post autor: MałyszNT » 01 wrz 2018, 14:00

[ Wydzielono z tego wątku
viewtopic.php?f=2&t=5675
]
JOSH pisze:
01 wrz 2018, 13:49
Miało być gotowe do końca 2017 roku, potem do końca marca, czerwca i do końca wakacji, a co się okazuje, że partacze do dziś nie skończyły rocznego remontu przedszkola na ulicy Barteckiego. Informacja o tym, że przedszkole będzie nieczynne pojawiła się w piątek przed południem. A na drzwiach przedszkola informacja, że przedszkole będzie nieczynne do 7 września - to i tak optymistyczny termin, który będzie pewnie wielokrotnie przesuwany.

Co mają zrobić rodzice z dziećmi w poniedziałek rano 3 września - przyprowadzić do biura nr 28 w Urzędzie?
Kto zapłaci za opiekę dzieci, lub prywatne przedszkole?

Chwalicie się remontem w tej kolorowej propagandowej gazetce, że za tyle i tyle udało się wyremontować. Laik przeczyta o tych papierowych inwestycjach to uwierzy, ale nowotomyślanie nie są głupi i nie dadzą się omamić głu...imi artykułami.

Kolejna inwestycja w stylu naszego włodarza która niby jakaś jest, ale i tak zrobione jest to byle jak i bez POSZANOWANIA OBYWATELI!!!
Dlaczego portal pnt.info milczy - zawsze pierwszy w pisaniu artykułów jaki to burmistrz jest fajny, a jak coś nie wychodzi, czy nie dostaje absolutorium to portal milczy. Dobrze, że mamy niezależną gazetę Nasz Dzień po Dniu.

Niedługo wybory, trzeba podsumować te 4 lata władzy. :evil: :twisted:
Absolutorium to już norma, że mu nie dają, nawet jak uchwalają sprawozdanie z budżetu. Bo go nienawidzą i są w opozycji, więc nie dają i to już się niestety zrobiła norma. Na początku pisaliśmy i to od razu po tym jak nie udzielili go mu. I nie jesteśmy pierwsi w pisaniu artykułów, my pracujemy, a portal prowadzimy hobbistycznie, a więc w czasie WOLNYM.

O wielu inwestycjach nie piszemy, o większości zrealizowanych i realizowanych, bo nie ma czasu.

Niezależny tygodnik no tak, tak. :) Mieszkańcy nie są głupi jak sam napisałeś, zresztą niby nas i tak nikt nie czyta. :) Także luz. :)

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Re: PNT.INFO.PL - wymiana zdań z redaktorami

Post autor: hed » 01 wrz 2018, 15:47

MałyszNT pisze:
01 wrz 2018, 14:00
O wielu inwestycjach nie piszemy, o większości zrealizowanych i realizowanych, bo nie ma czasu.
ale wytłumaczenie :prosze:
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 01 wrz 2018, 15:50

hed pisze:
01 wrz 2018, 15:47
MałyszNT pisze:
ale wytłumaczenie :prosze:
To nie nasza praca, powtarzałem to wielokrotnie, prowadzenie portalu to nie praca, tylko dodatkowe zajęcie i tylko robimy tyle, na ile mamy czasu. I nikt nie może wymusić od nas więcej. Jesteśmy sami dla siebie, nie mamy szefa i tyle ile mamy czasu tyle robimy.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 wrz 2018, 16:34

MałyszNT pisze:
(...)

Absolutorium to już norma, że mu nie dają, nawet jak uchwalają sprawozdanie z budżetu. Bo go nienawidzą i są w opozycji, więc nie dają i to już się niestety zrobiła norma. Na początku pisaliśmy i to od razu po tym jak nie udzielili go mu. I nie jesteśmy pierwsi w pisaniu artykułów, my pracujemy, a portal prowadzimy hobbistycznie, a więc w czasie WOLNYM.

Niezależny tygodnik no tak, tak. :) Mieszkańcy nie są głupi jak sam napisałeś, zresztą niby nas i tak nikt nie czyta. :) Także luz. :)
Ale ubaw, MalyszNt, co to za argument: "Bo go nienawidzą i są w opozycji". :) :)
A co to jesteśmy w przedszkolu? :) :)

Co do absolutorium, to precyzyjnie powiedział radny Skrzypczak, natomiast Ty mówisz głosem Hibnera, Andryszczyka i Frąckowiaka. Chłoniesz argumenty Hibnera i je przyswajasz jako swoje.

Co do niezależności: to chyba nikt nie ma wątpliwości, co do niezależności i PNT.INFO i Nasz Dzień po Dniu. Ale obiektywność czy też dobór argumentów - to już inna sprawa. Nie myl niezależności z obiektywnością.
Generalnie prasa jest od krytyki, od krytyki są też mieszkańcy - z definicji.

Masz prawo to swoich poglądów i prowadzenia portalu w taki sposób jaki uważasz za stosowne.

A sprawa przedszkola to niestety brak doświadczenia pracowników urzędu: zgłaszanie odbioru na ostatnią chwilę? A jak Ci Straż albo Sanepid nie odbierze?
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 01 wrz 2018, 16:52

przemek_mierzejewski pisze:
01 wrz 2018, 16:34
MałyszNT pisze:
(...)

Ale ubaw, MalyszNt, co to za argument: "Bo go nienawidzą i są w opozycji". :) :)
A co to jesteśmy w przedszkolu? :) :)

Co do absolutorium, to precyzyjnie powiedział radny Skrzypczak, natomiast Ty mówisz głosem Hibnera, Andryszczyka i Frąckowiaka. Chłoniesz argumenty Hibnera i je przyswajasz jako swoje.

Co do niezależności: to chyba nikt nie ma wątpliwości, co do niezależności i PNT.INFO i Nasz Dzień po Dniu. Ale obiektywność czy też dobór argumentów - to już inna sprawa. Nie myl niezależności z obiektywnością.
Generalnie prasa jest od krytyki, od krytyki są też mieszkańcy - z definicji.

Masz prawo to swoich poglądów i prowadzenia portalu w taki sposób jaki uważasz za stosowne.

A sprawa przedszkola to niestety brak doświadczenia pracowników urzędu: zgłaszanie odbioru na ostatnią chwilę? A jak Ci Straż albo Sanepid nie odbierze?
Nikt też chyba nie ma wątpliwości co do niezależności forum. :) Z nazwy niezależne. :)

I niestety jeśli chodzi o naszą politykę to chyba jesteśmy w przedszkolu i to od początku kadencji.

Awatar użytkownika
KRK
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: KRK » 01 wrz 2018, 16:55

Czy ktoś tu wątpi w niezależność portalu PNT.INFO.PL? bo chyba o nim mówimy... bo padają różne nazwy... :P :twisted: Co niektórzy pewnie uważają, że jesteśmy za Hibnerem bo opisujemy jego działania i w ogóle, Był Helwig - byliśmy za Helwingiem. Będzie nowy Burmistrz to będziemy za nim, tak? Gratuluję myślenia. Od początku założenia portalu chcieliśmy być apolityczni. Opisujemy to co się dzieję - nie komentujemy. Nie wyrażamy własnego zdania.

Tak, przedszkole Arka ma przyjmować dzieci z ich fb można wyczytać "...posiadamy wolne miejsca w każdej z grup tj. 3, 4, 5, 6 - latków. Oferujemy stawki zgodne ze stawkami przedszkola publicznego. ...". Podobno to zasługa radnego p. Maćkowiaka i p. Skrzypczaka.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 wrz 2018, 17:05

MałyszNT pisze:
01 wrz 2018, 16:52
(...)
Nikt też chyba nie ma wątpliwości co do niezależności forum. :) Z nazwy niezależne. :)

I niestety jeśli chodzi o naszą politykę to chyba jesteśmy w przedszkolu i to od początku kadencji.
MalyszNT,
od kogo miałbym być zależny, albo od kogo miałbyś być zależny/
Nazwa "Niezależne" wzięła się dla podkreślenia forum, które kiedy działało przy Urzędzie, prawie 10 lat temu.
Teraz "niezależne" kojarzy mi się tylko z prawicowymi portalami. Trudno, nazwa zostanie. :) :)

Niezależne to nie to samo co obiektywne. Ja to wyraźnie kilka razy pisałem: co do Hibnera nie silę się na obiektywność.
Uważam, że prowadzi gminę w złą stronę.
Ja mogę o tym dyskutować, Ty natomiast MalyszNT unikasz tej dyskusji.

Udajesz obiektywność, ale Twoje poglądy są widoczne poprzez dobór materiałów do publikacji. Nie da się tego ukryć.

Takie są obecne media, czy to ogólnopolskie czy lokalne.
Naucz się nie reagować alergiczne na zarzuty wobec Ciebie o stronniczość.
KRK pisze:
01 wrz 2018, 16:55
Czy ktoś tu wątpi w niezależność portalu PNT.INFO.PL? bo chyba o nim mówimy... bo padają różne nazwy... :P :twisted:
(...)
Ja nie wątpię, ani nigdy nie wątpiłem.
Administrator

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 01 wrz 2018, 17:18

przemek_mierzejewski pisze:
01 wrz 2018, 17:05
Niezależne to nie to samo co obiektywne. Ja to wyraźnie kilka razy pisałem: co do Hibnera nie silę się na obiektywność.
Uważam, że prowadzi gminę w złą stronę.
Ja mogę o tym dyskutować, Ty natomiast MalyszNT unikasz tej dyskusji.
Ja nie dyskutuję, bo już pisałem, nie warto. Inni też nie dyskutują tutaj jak widzę na ten temat z Tobą, więc jest jak pisałem, nie ma osoby, która cokolwiek powie dobrego o Hibnerze i nie ma dyskusji. Jest tragicznie i tak ma być. Nie ma głosu pozytywnego.

Awatar użytkownika
KRK
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: KRK » 01 wrz 2018, 17:29

Zróbmy osobny temat o PNT.INFO.PL i wyrzućmy wszystkie żale, zarzuty itp itd, co do prowadzenia portalu, co do właścicieli/redaktorów... ok.
Wiele razy powtarzałem osobom, którym coś się w nas (portal) nie podoba albo coś nam (portal) zarzucają - niech zrobią swój portal, niech pokarzą jak to się robi... lepiej.

@przemek_mierzejewski: Nie rozumiem. Nie wiem dlaczego oskarżasz @MałyszNT o to, że...
Udajesz obiektywność, ale Twoje poglądy są widoczne poprzez dobór materiałów do publikacji. Nie da się tego ukryć.
O to samo możesz mi zarzucić. Przez to, że opisujemy co się dzieje w gminie? o inwestycje i nie wszystkie. Ok trzeba przyznać, że nie jesteśmy tacy, że wyszukujemy i opisujemy co złego robi Burmistrz. Nie. Ponieważ nie mamy na to czasu, aby drążyć jakieś tematy. Często bazujemy na sesjach Rady Gminy, BIPie itp.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 01 wrz 2018, 21:19

KRK pisze:
01 wrz 2018, 17:29
Zróbmy osobny temat o PNT.INFO.PL i wyrzućmy wszystkie żale, zarzuty itp itd, co do prowadzenia portalu, co do właścicieli/redaktorów... ok.
Wiele razy powtarzałem osobom, którym coś się w nas (portal) nie podoba albo coś nam (portal) zarzucają - niech zrobią swój portal, niech pokarzą jak to się robi... lepiej.

@przemek_mierzejewski: Nie rozumiem. Nie wiem dlaczego oskarżasz @MałyszNT o to, że...
O to samo możesz mi zarzucić. Przez to, że opisujemy co się dzieje w gminie? o inwestycje i nie wszystkie. Ok trzeba przyznać, że nie jesteśmy tacy, że wyszukujemy i opisujemy co złego robi Burmistrz. Nie. Ponieważ nie mamy na to czasu, aby drążyć jakieś tematy. Często bazujemy na sesjach Rady Gminy, BIPie itp.
OK, zrobię osobny wątek - jutro.
KRK, argument: "weź się nie odzywaj i nas nie krytykuj, jeżeli sam nie potrafisz zrobić portalu" - tak to zrozumiałem - trochę "niefajny jest".
Robicie to właśnie dla innych. W moim przypadku - o ile mnie pamięć nie myli - nigdy nie krytykowałem portalu, ani tego w jaki sposób robicie.
Ewentualnie mam pretensje i zarzut za brak równowagi.
Ale ok. Tak jak pisałem - obiektywność dziś nie jest możliwa. Myślę, że musicie się z tym pogodzić. Takie czasy. Tak jak napisałem - ja nie silę się na obiektywność. Chyba na tym polega dzisiejsza dyskusja publiczna: na równoważeniu się racji różnych osób w poszukiwaniu konsensusu, zamiast silenia się na sztuczną obiektywność.

Musicie przyjąć krytykę, jeżeli ktoś kto Was czyta zauważa takie czy inne podejście do tematu.
Nie możecie reagować z przesadą na zarzuty pod Waszym adresem o stronniczość, bo nie wgryzając sie w temat bezwiednie powielacie informacje Urzędu, co czyni Was "przedłużeniem" narracji. Dodatkowo nakłada się na to przesadna miejscami reakcja Malysza.

Rolą prasy i mieszkańców jest krytyka władz. To są nasze obywatelskie prawa. Więc zarzut czy też pretensja, że "wynajdujemy" burmistrzowi to czy owo jest prawdziwy. Natomiast rolą władzy jest się bronić, ale uczciwie bez uciekania się w populizm.
Burmistrza ma do tego: pracowników, wynajętych prawników, swój portal, gazetkę, opłaca TVK, utrzymuję stronę reklamową w gazecie.

Mnie osobiście martwi mniejsza Wasza aktywność, bo nikt poza Wami nie próbuje zainteresować sprawami gminy, w taki masowy sposób.
MałyszNT pisze:
01 wrz 2018, 17:18
(...)
Ja nie dyskutuję, bo już pisałem, nie warto. Inni też nie dyskutują tutaj jak widzę na ten temat z Tobą, więc jest jak pisałem, nie ma osoby, która cokolwiek powie dobrego o Hibnerze i nie ma dyskusji. Jest tragicznie i tak ma być. Nie ma głosu pozytywnego.
No szkoda, że nie podejmujesz rozmowy. Mówisz, że nie warto. Ok. Nie wiem czy to lekceważenie mnie to trochę nie dotyka. Zniosę to. :)
Mimo wszystko czekam na rzetelną wymianę zdań w tym jeziorze populizmu, którym zalał nas Hibner.
Administrator

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 02 wrz 2018, 21:56

Czytałem pnt.info od początku, teraz mi się nie chce czytać, bo czuje wyraźnie wpływ lokalnej polityki. Tak samo jak denerwuje mnie TVP, czy TVN, zamiast być neutralnym i podawać rzetelne informacje, to wyraźnie w portalu pnt.info czuć smarowanie i sorry, ale to widać, słychać i czuć.
Róbcie swoje i bądźcie z tego powodu szczęśliwi, ale my tylko mówimy (piszemy), że bija od was stronniczość. Nie wiem czy to dobrze, ale mieszkańcom nie jest dobrze z obecnym burmistrzem i stąd te negatywne głosy w Waszym kierunku.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 02 wrz 2018, 23:47

JOSH pisze:
02 wrz 2018, 21:56
Czytałem pnt.info od początku, teraz mi się nie chce czytać, bo czuje wyraźnie wpływ lokalnej polityki. Tak samo jak denerwuje mnie TVP, czy TVN, zamiast być neutralnym i podawać rzetelne informacje, to wyraźnie w portalu pnt.info czuć smarowanie i sorry, ale to widać, słychać i czuć.
Róbcie swoje i bądźcie z tego powodu szczęśliwi, ale my tylko mówimy (piszemy), że bija od was stronniczość. Nie wiem czy to dobrze, ale mieszkańcom nie jest dobrze z obecnym burmistrzem i stąd te negatywne głosy w Waszym kierunku.
Więc zachęcam, by nie wchodzić i nie czytać. To tylko lokalny portal, kto nie chce ten nie wchodzi i nie czyta. Jak nie chcę oglądać danej stacji telewizyjnej, czy to TVN, czy TVP, czy też Polsat to nie oglądam. Nikt mnie nie zmusi. Do przeglądania portalu też nikt nie zmusza. My jako redakatorzy na pewno nie. Oczywiście każdy może mieć i ma swoje zdanie i tak było od początku. Nie istniejemy od roku czy dwóch, także wiemy, że musi być krytyka. Nie obrażamy się. Słyszymy też wiele głosów pozytywnych. Także spokojnie. Raz jeszcze proponuje by nie czytać naszego portalu i nie będziecie musieli się wkurzać, że smarujemy co widać, słychać i czuć jak piszesz.

Nie wiem czy możesz się wypowiadać za mieszkańców wszystkich czy to z miasta czy też z ternu gminy. Moim zdaniem nie. Wszystkim jest źle z obecnym burmistrzem? Ja znam wiele osób, co tak nie twierdzi. Jednym źle, a innym dobrze. Naturalne przecież. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”