Strona 1 z 1

Słupy ogłoszeniowe - nie zaklejajmy nekrologów!

: 26 kwie 2018, 14:22
autor: gosia_m
Nie pierwszy raz dostrzegłam na słupach ogłoszeniowych pozaklejane nekrologi osób, których pogrzeby miały się dopiero odbyć. I właśnie dzisiaj przysłowiowa „szala” przeważyła – musiałam w końcu zareagować.
Czy osoby obklejające słupy aż tak bardzo się spieszą (w czasie odrywania kolejnego paska taśmy klejącej można przecież obejrzeć, co się zakleja) czy może mają w …, co zakleją byleby ich „było na wierzchu”? Identyczna sytuacja miała miejsce w sobotę, niestety nie uwieczniłam tego na zdjęciach.
A może by tak „zarezerwować” pas na słupie tylko na nekrologi, malując go innym kolorem i podpisując, jakiemu celowi ma to służyć?
WP_20180426_10_33_37_Pro_LI_0_0a.jpg
WP_20180426_10_33_29_Pro_LI_0_0a.jpg

Re: Słupy ogłoszeniowe - nie zaklejajmy nekrologów!

: 27 kwie 2018, 14:36
autor: przemek_mierzejewski
A oto obiecana interpelacja radnego Adama Polańskiego.
Brawo.

"3. Proszę o informacje czy istnieje możliwość wyznaczenia oddzielnego miejsc na słupach ogłoszeniowych, który będzie przeznaczony tylko na nekrologi. Miejsce takie jest moim zdaniem konieczne, ponieważ dość często zdarza się , że nekrologi są zakrywane na przykład plakatami. Takie rozwiązanie zapewniło by odpowiedni szacunek dla rodzin I bliskich, którzy umieszczają nekrolog. Z drugiej strony nekrologi nie kolidowałyby z innymi wiadomościami umieszczanymi na słupach ogłoszeniowych. Jeśli jest to technicznie możliwie, prosiłbym o jak najszybsze zainteresowanie się tym tematem."