Szlachetna Paczka w gminie Nowy Tomyśl - XVI edycja

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
dariusz
Gaduła
Gaduła
Posty: 299
Rejestracja: 18 sie 2013, 22:58
Imię i Nazwisko: Dariusz Borowski
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Szlachetna Paczka w gminie Nowy Tomyśl - XVI edycja

Post autor: dariusz » 20 wrz 2016, 15:16

Uwaga! Uwaga!

Ruszył nabór wolontariuszy do Szlachetnej Paczki!

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tego projektu. W gminie Nowy Tomyśl również można zostać wolontariuszem. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę www.superw.pl
superw.jpg
superw.jpg (223.4 KiB) Przejrzano 2432 razy
SZLACHETNA PACZKA od 15 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość przekazanej pomocy sięgnęła 54 mln złotych.

W Nowym Tomyślu to już 2 edycja tego wydarzenia. Warto zaznaczyć, że nasze działania zostały objęte honorowym patronatem starosty powiatu nowotomyskiego oraz burmistrza Nowego Tomyśla. Dzięki wszechstronnemu wsparciu instytucji samopomocowych oraz jednostek kultury mamy możliwość dotrzeć do ubogich, częstokroć samotnych, także rodzin w których występuje niepełnosprawność, osób startujących w samodzielność.

Bez wolontariuszy, nie ma Paczki

W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW – wolontariuszy wspomagających Szlachetną Paczkę. Ich rola jest kluczowa. Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. Blisko 80 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.
superman-szlachetna-paczka.jpg
superman-szlachetna-paczka.jpg (207.96 KiB) Przejrzano 2432 razy
Wolontariat, który rozwija

Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Stryczek, pomysłodawca i współzałożyciel stowarzyszenia Wiosna prowadzącego projekt Szlachetnej Paczki. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce, nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.

Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl
Dariusz Borowski :: RLU:#375594 :: e-borowski.pl
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości