NSA w Warszawie postanowił...

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 23 maja 2009, 11:07

NSA w Warszawie postanowił...

Post autor: przemek_mierzejewski » 21 mar 2016, 20:48

Okazało się, że w Warszawie w NSA można nagrywać postanowienia sądy. U nas w WSA w Poznaniu - nie.

Ale ważniejsze jest, że sprawa dotyczyła sedna jawności: sądy nie mogą o tak sobie uznać decydować, że sprawa jest błaha (np. skarga dotyczy 42 grosze) i odrzucić. Tak zrobił WSA w Gdańsku: powiedział: (parafrazuję) "ok, ma Pani rację, burmistrz/wójt nie mógł naliczyć nawet 42 groszy, ale wie Pani - to jest taka mała kwota, że nie ma o czym gadać - oddalamy skargę.". No okazało się, dziś w NSA, że nie ma do tego podstaw. Sprawa jest sprawa i kwota nie tutaj nic do rzeczy.

http://siecobywatelska.pl/mozliwe-ogran ... a-do-sadu/
"(...)Za przekazanie tej informacji wójt zażądał od niej 42 groszy. Chociaż kwota wydaje się niewielka, to wyznaczenie jej było niezgodne z prawem. Opierała się ona na tzw. „cenniku”, wprowadzonym zarządzeniem wójta. Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej konieczne jest indywidualne ustalanie takich kosztów, co powinno uniemożliwiać wprowadzanie automatycznych opłat. Wnioskodawczyni zaskarżyła zatem żądanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. (...)"
https://www.youtube.com/watch?v=anJm3ZGGtHM

https://www.facebook.com/events/1063547053687628
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości