A propops parkowania...

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

A propops parkowania...

Post autor: Iron Duke » 19 lip 2011, 21:44

Proponuje założyć temat jak w poniższym linku

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 03&page=24

ale dotyczący Nowego Tomyśla. Myślę, że w w/w temacie jest sporo do powiedzenia. I nie chodzi mi tylko o pewnego srebrnego Hyundai Sonata ale o jakiekolwiek inne auta.
8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Re: A propops parkowania...

Post autor: kayo » 19 lip 2011, 22:03

Pomysł popieram. I jak widać w powyższym linku nie trzeba zakrywać tablic rejestracyjnych...

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 20 lip 2011, 08:54

Podpisuje się pod tym, komórkę naładować i na miasto :lol:

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 2262695
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 20 lip 2011, 15:31

To teraz zacznie się polowanie na absurd miejskiego parkowania. Jakaś nagroda jest przewidziana na absurd miesiąca/roku ?

Awatar użytkownika
Olo
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Olo » 20 lip 2011, 15:42

Phi.
Z okna bloku, względnie obchodząc ITM na osiedlu Północ jestem w stanie napstrykać takich elementów plethora (jak by to wyraził się El Guapo).
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 20 lip 2011, 16:04

kayo pisze: I jak widać w powyższym linku nie trzeba zakrywać tablic rejestracyjnych...
U nas trzeba. Uprzedzam z góry, że zdjęcia z widocznymi tablicami i twarzami będą kasowane bez ostrzeżenia.
Dla waszego dobra 8)
Administrator

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 20 lip 2011, 18:16

clou pisze:
kayo pisze: I jak widać w powyższym linku nie trzeba zakrywać tablic rejestracyjnych...
U nas trzeba. Uprzedzam z góry, że zdjęcia z widocznymi tablicami i twarzami będą kasowane bez ostrzeżenia.
Dla waszego dobra 8)
A mógłbyś wyjaśnić dlaczego ? I dlaczego dla naszego dobra ?
8)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą/idiotką. Osoba postronna mogłaby nie zauważyć różnicy....

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 20 lip 2011, 19:58

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 20 lip 2011, 20:36

MaciejFabian pisze:No chyba że jest tak wielki burdel, że administracja nie jest w stanie dojść "who is who" na NFNT i boi się o własne dupska ;-)
Wprowadzamy czyszczenie logów - w końcu nie ma obowiązku ich przetrzymywania.... i nagle pod nickiem MaciejFabian może przemówić Przemysław Suchoklates, a w sądzie stwierdzenie "wydaje mi się..." nie jest przekonywującym dowodem.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 20 lip 2011, 21:00

Ul. Reymonta na osiedlu przy ul. Wypoczynkowej ok. godz. 18.40. Z rozmowy z mieszkańcem dowiedziałem się, że dzisiaj i tak jest pusto bo wakacje....
Załączniki
DSCI1488.JPG

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Re: A propos parkowania...

Post autor: clou » 20 lip 2011, 21:19

To, że numery na rejestracjach nie podlegają z urzędu ochronie jako dane osobowe, ani część wizerunku, nie znaczy, że właściciel pojazdu nie może wytoczyć sprawy z powództwa cywilnego. Oczywiście odpowiadacie swoją głową za swoje posty. Moja nadgorliwość bierze się z niechęci boksowania się z prawnikami, a oni trafiają do administracji a nie do was w pierwszej kolejności.
Jeśli zadajecie sobie trud, robicie zdjęcia, zgrywacie na komputer, zmniejszacie i wrzucacie na forum, to jaki problem w paincie maznąć kreskę i zakryć dwie cyferki? Prościej krzyczeć, że cenzura, mimo, że żaden post nie zginął. :)

Nie piętnujmy konkretnych osób, tyko zachowania kierowców.

Popieram byt tego wątku, gdyby ktoś nie zauważył :wink:
Administrator

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 20 lip 2011, 22:26

clou pisze:Prościej krzyczeć, że cenzura, mimo, że żaden post nie zginął. :)
Właśnie po to krzyczymy by tej cenzury nie było - sam żeś aż na czerwono napisał że będą usuwane zdjęcia z widocznymi numerami.

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 21 lip 2011, 06:15

Administrator, nie strasz Pan ludzi :twisted:
Numery rejestracyjne można publikować na fotografiach, bowiem ich baza nie jest powszechnie dostępna i nie pozwala na identyfikację do kogo dane auto należy przez osoby postronne. Żaden z fotografowanych nie zdecyduje się wytoczyć proces, to jest zwykłe straszenie. Na publikację facjat osób nie sprawujących funkcji publicznych trzeba mieć zezwolenie zainteresowanych.

O, Iron Duke - widzę, że fota z mojego osiedla. Generalnie ten znak jest trochę nieaktualny, bo nie ma tam żadnego progu zwalniającego. Po drugie, istotnie jest zakaz parkowania, natomiast jest tam problem ze znalezieniem miejsca, chociaż ja nigdy tego zakazu nie złamałem, a czasem przyjeżdżam o 1 i później w nocy, gdy naprawdę miejsca parkingowe są dobrze obstawione, więc da się. Myślę, że problemem jest mentalność pewnych osób - muszę mieć auto pod oknem, bo nie zasnę.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 21 lip 2011, 07:38

http://wptr.pl/

No a tutaj pełna paleta tablic rejestracyjnych w sieci. Więc gdzieś indziej można publikować zdjęcia tablic a gdzieś indziej nie?
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Gruby
Początkujący
Początkujący

Post autor: Gruby » 21 lip 2011, 08:45

gibber pisze:Administrator, nie strasz Pan ludzi :twisted:
Numery rejestracyjne można publikować na fotografiach, bowiem ich baza nie jest powszechnie dostępna i nie pozwala na identyfikację do kogo dane auto należy przez osoby postronne. Żaden z fotografowanych nie zdecyduje się wytoczyć proces, to jest zwykłe straszenie. Na publikację facjat osób nie sprawujących funkcji publicznych trzeba mieć zezwolenie zainteresowanych.

No i wszystko w temacie. A może to Admini są przez kogoś zastraszani i robią w portki na samą myśl o prezentacji nr rejestracyjnych ?

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 21 lip 2011, 09:48

Wyrażę się bardzo krótko i powtórzę, jeśli ktoś ma po temu wolę utworzyć taki temat - proszę bardzo. Podtrzymuję to co napisał clou. Na zdjęciach nie mogą znaleźć się w żadnym wypadku ludzie, a rejestracje mają być zamazane. Dalszą dyskusję na ten temat uznaję za niezasadną i skończoną. Amen!
Administrator/ Szymon Konieczny

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 21 lip 2011, 10:15

@Stryders: czyli uważasz cenzurę za uzasadnioną? Czy też jest na zasadzie "bo ja tak chcę i tyle"?

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 21 lip 2011, 10:24

kayo pisze:@Stryders: czyli uważasz cenzurę za uzasadnioną? Czy też jest na zasadzie "bo ja tak chcę i tyle"?
Po pierwsze, nie jest to cenzura. Po drugie, zakrywanie tablic rejestracyjnych uważam za uzasadnione. Po trzecie, nie będę w zamian za wasze widzimisię prowadził korespondencji z kancelariami prawniczymi (a zdarzało się). Czy to aż takie wielkie wymaganie? Dlaczego obstajecie przy tych rejestracjach? Czy nie zauważacie kolejnego zagrożenia, że np. skłóceni ze sobą sąsiedzi będą na siebie polować?! To nie wpisuje się w moją wizję budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wszystkie zdjęcia z niezamazanymi rejestracjami, proszę wysyłać na adres Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu. Forum nie ukarze takiego delikwenta, no i od tego nie jest. O niewiele prosimy, użycie jednej kreski.
Administrator/ Szymon Konieczny

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 21 lip 2011, 10:42

StryderS pisze:
kayo pisze:@Stryders: czyli uważasz cenzurę za uzasadnioną? Czy też jest na zasadzie "bo ja tak chcę i tyle"?
Po pierwsze, nie jest to cenzura. Po drugie, zakrywanie tablic rejestracyjnych uważam za uzasadnione. Po trzecie, nie będę w zamian za wasze widzimisię prowadził korespondencji z kancelariami prawniczymi (a zdarzało się). Czy to aż takie wielkie wymaganie? Dlaczego obstajecie przy tych rejestracjach? Czy nie zauważacie kolejnego zagrożenia, że np. skłóceni ze sobą sąsiedzi będą na siebie polować?! To nie wpisuje się w moją wizję budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wszystkie zdjęcia z niezamazanymi rejestracjami, proszę wysyłać na adres Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu. Forum nie ukarze takiego delikwenta, no i od tego nie jest. O niewiele prosimy, użycie jednej kreski.
Mnie to uzasadnienie wystarcza, i zgadzam się z Tobą w 100% Szymon !

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 21 lip 2011, 15:48

Chyba pierwszy raz, ale popieram administratorow w 100%.
Zauwazylem, ze oburzenie przeciwnikow nie wynika tyle z cenzurowania tablic, czy osob na zdjeciach, ile bardziej z powodu braku mozliwosci wiejsko-bazarowo-drobnomieszczanskiego biadolenia i plotkowania o d...e, a dokladniej folgowania swoim przyziemnym potrzebom.
Po prostu nie macie co robic i jak typowe polactwo, jak typowa przekupa na targu, czy stare dziady na lawce chcecie sobie poplotkowac i podnosic larum z powodu blahego tematu. Zaprawde kompletnie plytkie (plyciarskie) macie potrzeby.
Od razu widac, ze nie chodzi wam o idee i pietnowanie zachowan zwiazanych z parkowaniem etc, tylko swoisty najazd typowy dla polskiej mentalnosci i chec rozpetania znanego polskiego piekielka. Zachowujecie sie jak najgorszego sortu politycy, a wlasciwie politykierzy.
W tym calym ferworze do waszych ograniczonych ta pyskowka umyslow nie dociera jeden istotny fakt i jak to u pieniaczy bywa jestescie krotkowzroczni. Konsekwencja waszego dzialania moze byc swego rodzaju ostracyzm, a patrzac na wasza zajadlosc - rowna amstaffom na kilka sekund przed rozpoczeciem nielegalnej walki - ostracyzm w jego skrajnej postaci.
Juz widze krytyke, czy PUBLICZNY bojkot konkretnych osob. Iksinski parkuje jak idiota, dlatego nie jest wart znajomosci albo Iksinski ostatnio zblokowal chodnik, dlatego tez nie korzystajcie z jego uslug. Znajac wasze podejscie tak wlasnie bedzie to wygladac.
Zeby byla jasnosc: tez mialem i mam nadal wiele administracji do zarzucenia, ocenzurowano sporo moich postow, ale naprawde zaciskam zeby i pisze dalej.
A Wy krzykacze wezcie sie o pracy albo ksiazki czytajcie, zamiast jak zwykle pierdoly latac z aparatem i cykac fotki z mentalnoscia zolzy, ktora codziennie siedzi oparta o parapet i z okna "kontempluje" rzeczywistosc.

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 21 lip 2011, 17:05

Tu nie chodzi o żadną formę ostracyzmu czy pyskówki. To jedyna forma (zawstydzić) by osoba która jest szarakiem mogła pokazać "możnym tego świata" że ich też pewne zasady obowiązują. A jak ktoś jest d...kiem to będzie mu też "powiewało" że zdjęcie jego auta wisi gdzieś w internecie.

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 21 lip 2011, 19:04

To może jeszcze wydrukować naklejki "Jestem dupkiem nie umiem parkować"
Widziałem coś tego typu w TV, a dotyczyło to miejsc dla niepełnosprawnych. Kierowcy się trochę oburzyli ale niestety czasami trzeba wybrać drogę alternatywną by uświadomić pewnym kierowcą gdzie jest ich prawidłowe miejsce.
A paint nie jest taki zły
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j ... -w-paincie

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 21 lip 2011, 22:04

marfeusz pisze: A paint nie jest taki zły
Nie mam Painta :P

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 22 lip 2011, 00:24

https://www.facebook.com/pages/Karny-Ku ... 8371406488 - takich akcji jest sporo. Z tego co pamiętam od Rosji się zaczęło - http://www.joemonster.org/filmy/25768/P ... zdrapujesz

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 22 lip 2011, 13:31

Asertywny pisze:Chyba pierwszy raz, ale popieram administratorow w 100%.
Zauwazylem, ze oburzenie przeciwnikow nie wynika tyle z cenzurowania tablic, czy osob na zdjeciach, ile bardziej z powodu braku mozliwosci wiejsko-bazarowo-drobnomieszczanskiego biadolenia i plotkowania o d...e, a dokladniej folgowania swoim przyziemnym potrzebom.
Po prostu nie macie co robic i jak typowe polactwo, jak typowa przekupa na targu, czy stare dziady na lawce chcecie sobie poplotkowac i podnosic larum z powodu blahego tematu. Zaprawde kompletnie plytkie (plyciarskie) macie potrzeby.
Od razu widac, ze nie chodzi wam o idee i pietnowanie zachowan zwiazanych z parkowaniem etc, tylko swoisty najazd typowy dla polskiej mentalnosci i chec rozpetania znanego polskiego piekielka. Zachowujecie sie jak najgorszego sortu politycy, a wlasciwie politykierzy.
W tym calym ferworze do waszych ograniczonych ta pyskowka umyslow nie dociera jeden istotny fakt i jak to u pieniaczy bywa jestescie krotkowzroczni. Konsekwencja waszego dzialania moze byc swego rodzaju ostracyzm, a patrzac na wasza zajadlosc - rowna amstaffom na kilka sekund przed rozpoczeciem nielegalnej walki - ostracyzm w jego skrajnej postaci.
Juz widze krytyke, czy PUBLICZNY bojkot konkretnych osob. Iksinski parkuje jak idiota, dlatego nie jest wart znajomosci albo Iksinski ostatnio zblokowal chodnik, dlatego tez nie korzystajcie z jego uslug. Znajac wasze podejscie tak wlasnie bedzie to wygladac.
Zeby byla jasnosc: tez mialem i mam nadal wiele administracji do zarzucenia, ocenzurowano sporo moich postow, ale naprawde zaciskam zeby i pisze dalej.
A Wy krzykacze wezcie sie o pracy albo ksiazki czytajcie, zamiast jak zwykle pierdoly latac z aparatem i cykac fotki z mentalnoscia zolzy, ktora codziennie siedzi oparta o parapet i z okna "kontempluje" rzeczywistosc.
Ja też popieram.
A po co ten ton, jak masz jakiś problem kolego, to wyżyj się gdzieś indziej a nie na forum obrażając innych!
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 23 lip 2011, 11:56

Może zakończcie ten OT.
Następne kwiatki. Ul Sienkiewicza, sobota 23.07 ok. 10 rano
Załączniki
DSCI1489.JPG
DSCI1488.JPG

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 23 lip 2011, 14:50

I ponownie ul. Sienkiewicza ok. 15.45
Załączniki
DSCI1490.JPG

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 23 lip 2011, 15:21

Może kierowcy myślą, że to specjalnie zrobiony parking. Nie no, ok, pocieszam siebie.

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 23 lip 2011, 20:49

Jak te forum się nazywa? Niezależne? Koń by się uśmiał :lol:

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 24 lip 2011, 09:16

Kilka kwiatków z niedzieli 24.07. Czas porannej mszy o godz. 9.00
Załączniki
DSCI1497.JPG
Nie dość, że na zakazie to jeszcze mało chodnika zostawił...
DSCI1493.JPG
Czerwony Polonez i pozostałe na prawo od niego na zakazie...
DSCI1491.JPG
Ten z lewej stoi na przejściu a te z prawej na postoju Taxi

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 24 lip 2011, 09:21

c.d. ...
Załączniki
DSCI1498.JPG
Bez komentarza...

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 24 lip 2011, 14:58

Iron Duke pisze:Może zakończcie ten OT.
Tu chyba nie ma się czego uczepić. Puki nie ma znaku to to nie jest ścieżka rowerowa tylko zwykły chodnik.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 24 lip 2011, 16:05

Ayreon pisze:
Tu chyba nie ma się czego uczepić. Puki nie ma znaku to to nie jest ścieżka rowerowa tylko zwykły chodnik.
Od kilku dni są już znaki.

:lol:

Awatar użytkownika
punisher
Maniak
Maniak

Post autor: punisher » 24 lip 2011, 17:57

Najlepszy jest ten Rover przed Atrium w czasie mszy, szkoda że nie przechodziłem tamtędy z juniorem we wózku, lusterko już by było nasze :twisted:

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 24 lip 2011, 18:25

Iron Duke pisze:
Ayreon pisze:
Od kilku dni są już znaki.

:lol:
Jechałem przed chwilą ze szpitalnej kręcąc w kierunku Poznania i znaków nie widziałem.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 24 lip 2011, 19:00

Ayreon pisze:
Jechałem przed chwilą ze szpitalnej kręcąc w kierunku Poznania i znaków nie widziałem.
Znak jest przy wiadukcie jadąc w kierunku centrum. Ale za ul. Szpitalną nie powtórzono go czyli de facto tam jest tylko chodnik a nie ścieżka z chodnikiem. W ciągu ul. Poznańskiej i Sienkiewicza znaki ustawiono nieco bezładnie.
8)

Awatar użytkownika
unh
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Imię i Nazwisko: Rafał Górczak

Post autor: unh » 24 lip 2011, 21:22

Iron Duke pisze:
Ayreon pisze:
Znak jest przy wiadukcie jadąc w kierunku centrum. Ale za ul. Szpitalną nie powtórzono go czyli de facto tam jest tylko chodnik a nie ścieżka z chodnikiem. W ciągu ul. Poznańskiej i Sienkiewicza znaki ustawiono nieco bezładnie.
8)
co do oznaczenia poprosimy o opinię Fizyka
ja?, ja nie.

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 24 lip 2011, 23:32

Wybrałem się spacerkiem zbadać sprawę i jest oznakowanie od strony ul. szpitalnej
http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 467zs.jpg/ - widok mniej więcej z wysokości kierowcy
http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... 468dt.jpg/ - widok z bliska

Chyba nie muszę nic dodawać...

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 25 lip 2011, 00:47

punisher pisze:Najlepszy jest ten Rover przed Atrium w czasie mszy, szkoda że nie przechodziłem tamtędy z juniorem we wózku, lusterko już by było nasze :twisted:
Bardzo dobrze to o Tobie swiadczy.
Gratuluje.

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 25 lip 2011, 07:30

Ayreon pisze:Wybrałem się spacerkiem zbadać sprawę i jest oznakowanie od strony ul. szpitalnej
http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 467zs.jpg/ - widok mniej więcej z wysokości kierowcy

Jak dla mnie "bomba" - niestety w NT zaczyna być to normalnością
Asertywny pisze: Bardzo dobrze to o Tobie swiadczy.
Gratuluje.
Niech się niektórzy kierowcy cieszą że to tylko urwane lusterka

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 25 lip 2011, 08:41

Ayreon pisze:Wybrałem się spacerkiem zbadać sprawę i jest oznakowanie od strony ul. szpitalnej

Chodziło mi o brak znaku za skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza z ul. Szpitalną w ciągu ul. Sienkiewicza jadąc do centrum.
8)

Gruby
Początkujący
Początkujący

Post autor: Gruby » 25 lip 2011, 08:51

Świetne zdjęcia Iron Duke'a. Czekam na następne.

FIZYK
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: FIZYK » 25 lip 2011, 10:36

unh pisze:
Iron Duke pisze:
Ayreon pisze:
8)
co do oznaczenia poprosimy o opinię Fizyka
Poczekam do rozmalowania oznakowania poziomego i wówczas kompleksowo wskaże błędy w oznakowaniu pionowym i poziomym ulicy Poznańskej i Sienkiewcza.
Być może do tego czasu :?: nasz Urząd sam znajdzie błedy w już wykonanym oznakowaniu pionowym (tj. stare i nowe oznakowanie) i je poprawi.
A teraz przejdę do innego tematu - montaż barier segmentowych typu U-12a na ulicy Sienkiewicza:
- czy ktoś z Urzędników lub Projektant sprawdził tzw. trójkąt widoczności (zapewnione wolne od przeszkód pole widoczności przy ruszaniu z miejsca zatrzymania na wlocie drogi podporządkowanej) w myśl załącznika nr 2 do Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999 r. nr 43, poz. 430 ze zmianami)?
- czy ktoś przemyślał montaż urządzeń zabezpieczajacych ruch pieszych pod kątem tzw. skarjni drogowej (Załacznik nr 1 do w/w rozporządzenia); czy nie monża, było usytuować barier w odl. 0,2 m od krawedzi ściezki, pozostawiając ~0,8 m przy krawedzi jezdni? A tak mamy, odległość barier ~0,5 m od krawędzi pasa ruchu (czyli tzw. minium)?
- po co wogóle są montowane te bariery skoro jest brak ciągłości tzn. przerwy między segmentami? Można przecież było taniej to zrobić przy pomocy pachołków drogowych typu U-1a lub słupków blokujących typu U-12c (dodatkowo wraz z słupkami można by było wprowadzić linie krawędziowa ciągłą P-7d).

Sprawa wiaduktu - tu Urząd też sie nie wykazał - czyli po najprostrzej linii oporu tj. konec drogi pieszo-rowerowej przed i za wiaduktem i spokój. Ale za to dziś pracownicy Urzędu malują balustrady mostowe na wiadukcie :D

FIZYK
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: FIZYK » 25 lip 2011, 14:14

W celu właściwego oznakowania zarówno poziomego jak i pionowego ulicy Poznańskiej i Sienkiewicza w pierwszej kolejności (tu podpowiedź dla Urzędu Miasta) należy jasno ustalić, który wlot podporządkowany jest traktowany jako skrzyżowanie, a który traktowany jest jako dojazd (wjazd publiczny) do obiektu; pomijam zjazdy indywidulane do posesji.
I wówczas wszytko staje się przejżyste i proste :prosze: . Żeby trochę pomóc wybrałem najważniejsze objaśnienia zawarte w USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM:
1)droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;
1a) droga publiczna – droga w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r.o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115, z późn. zm);
1b) droga wewnętrzna – droga w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych;
2) droga twarda – drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno- betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi;
3)droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów jednośladowych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;
4)chodnik – część drogi przeznaczoną do ruchu pieszych;
5)skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

Następnie należy spojrzeć (mam nadzieję, że w Urzędzie jest dostęp do TEGO rozporzadzenia) do RMI w sprawie Szczególowych warunków technicznych dla znaków i syganłów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Załączniki nr 1,2,3 i 4 do Dz.U z 2003 r. Nr 220, poz. 2181) i zamykamy temat związany z oznakowaniem.

A jak już dobrze oznakujemy, to można przy pomocy np. Straży Miejskiej egzekwować pewne wybryki i zachowania kierowców :D .

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 30 lip 2011, 02:01

data: 28 lipiec 2011
godzina : 14:55
miejsce: Parking przy pasażu
link do zdjęcia: http://www.fhu-lumar.pl/forumnt/honda.jpg

Obrazek

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 31 lip 2011, 09:41

Niedziela 31.07 ok. godz. 10.10 pl. Chopina
Załączniki
DSCI1539.JPG
Mitsubishi nie dość, że na zakreskowanym to jeszcze tarasuje chodnik...
DSCI1538.JPG
Transporter T5 pewnej znanej osoby na przejściu dla pieszych...
DSCI1537.JPG
Alhambra na zakazie i auta przy Atrium również...

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 03 sie 2011, 15:46

Panie Burmistrzu, czekamy na podobną akcję. Mogę zorganizować BMP-2 na tą okazję.

http://www.youtube.com/watch?v=V-fWN0Fm ... e=youtu.be

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 03 sie 2011, 19:37

gibber pisze:Panie Burmistrzu, czekamy na podobną akcję. Mogę zorganizować BMP-2 na tą okazję.
Swietnie. Z jaka opcja uzbrojenia?

gibber
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: gibber » 03 sie 2011, 19:57

Rozbrojony, jedynie grochówka wojskowa.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 15 sie 2011, 12:41

Brawa dla pana doktora....15.08 ok. 10.30 rano
Załączniki
15082011.jpg
...bez komentarza...
15082011.jpg (143.96 KiB) Przejrzano 7412 razy

Zablokowany

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”