Przebudowa drogi krajowej 92

Jeśli dzieje się coś dobrego czy złego na twojej ulicy lub szeroko pojmowanym "fyrtlu" podziel się z nami swoimi uwagami.
patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Przebudowa drogi krajowej 92

Post autor: patryk1 » 10 paź 2017, 15:28

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/26462/Ro ... owej-nr-92

Z informacji do których dotarłem wynika, że na remontowanym odcinku jest wykonywana nawierzchnia ścieralna z asfaltu z dodatkiem gumy. Jak myślicie. Czy ta nowość spisze się lepiej od tradycyjnego asfaltu ? Czy warto by było zacząć go stosować na drogach powiatowych i gminnych ?
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Re: Przebudowa drogi krajowej 92

Post autor: MałyszNT » 10 paź 2017, 16:41

Na odcinku przebiegającym przez nasz powiat warstwa ścieralna nie jest jeszcze układana. Nie wiem do jakich i gdzie informacji dotarłeś, bynajmniej warstwa ścieralna będzie o grubości 4 cm i wykonana będzie z mieszanki mineralno-asfaltowej SMA. Nic nadzwyczajnego, taka sama nawierzchnia jest np. na obwodnicy Nowego Tomyśla, na ulicy Sienkiewicza w Nowym Tomyślu, na ulicy Tysiąclecia w Nowym Tomyślu i np. na wszystkich remontowanych w ostatnich latach odcinkach dróg wojewódzkich np .w Paproci.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 10 paź 2017, 17:08

MałyszNT pisze:Na odcinku przebiegającym przez nasz powiat warstwa ścieralna nie jest jeszcze układana. Nie wiem do jakich i gdzie informacji dotarłeś, bynajmniej warstwa ścieralna będzie o grubości 4 cm i wykonana będzie z mieszanki mineralno-asfaltowej SMA. Nic nadzwyczajnego, taka sama nawierzchnia jest np. na obwodnicy Nowego Tomyśla, na ulicy Sienkiewicza w Nowym Tomyślu, na ulicy Tysiąclecia w Nowym Tomyślu i np. na wszystkich remontowanych w ostatnich latach odcinkach dróg wojewódzkich np .w Paproci.
Nie prawda. Od wczoraj jest wylewana warstwa ścieralna na drodze Bolewice - Pniewy. Na dzień dzisiejszy jest zrobiony odcinek od Bolewic do lasu przed Grońskiem.

Fakt. Informacje o rodzaju warstwy ścieralnej mam niepotwierdzone. Głównie słyszałem o SMA.

Awatar użytkownika
nosferatu7
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 5617561
Kontakt:

Post autor: nosferatu7 » 11 paź 2017, 19:40

Asfalt jak asfalt.
Ale podobno przy okazji modernizacji drogi ma powstać ścieżka rowerowa od Miedzichowa przez Lwówek aż do Pniew. Oj śmigałbym, śmigałbym.
Jednak patrząc na obecnym etapie prac nie widzę śladu gdzie by miała przebiegać ta ścieżka, w pasie drogowym ?
Obrazek
www.naszlakach.pl

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 11 paź 2017, 20:24

nosferatu7 pisze:Asfalt jak asfalt.
Ale podobno przy okazji modernizacji drogi ma powstać ścieżka rowerowa od Miedzichowa przez Lwówek aż do Pniew. Oj śmigałbym, śmigałbym.
Jednak patrząc na obecnym etapie prac nie widzę śladu gdzie by miała przebiegać ta ścieżka, w pasie drogowym ?
Jak na razie lepiej za dużo nie mówić o ścieżce rowerowej ponieważ ma ona powstać najwcześniej w 2018 roku a do tego czasu wiele może się zmienić. Z informacji które posiadam pod ścieżkę maja zostać wykupione grunty i ma ona biegnąć poza drogą. Jednak jak to wszystko będę wyglądało dowiemy się pewnie w najbliższych miesiącach.

Moim zdaniem na nowo wyłożony asfalt jest wysypywana za duża ilość jakiś drobnych kamieni. Dzisiaj przy hamowaniu auto się po tym ślizgało. Uważajcie jak tamtędy pojedziecie :)

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 12 paź 2017, 15:50

Aktualnie prowadzony jest przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na ścieżkę, do jej budowy jeszcze długa droga, najpierw dokumentacja i uzgodnienia, a przetarg nie dotyczy tylko naszego powiatu, tylko zdecydowanie dłuższego odcinka drogi.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 12 paź 2017, 19:48

MałyszNT pisze:Aktualnie prowadzony jest przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na ścieżkę, do jej budowy jeszcze długa droga, najpierw dokumentacja i uzgodnienia, a przetarg nie dotyczy tylko naszego powiatu, tylko zdecydowanie dłuższego odcinka drogi.
Dotyczy odcinka na terenie 3 gmin. W gminie Pniewy aż do Chełma.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 12 paź 2017, 23:09

patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:Aktualnie prowadzony jest przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na ścieżkę, do jej budowy jeszcze długa droga, najpierw dokumentacja i uzgodnienia, a przetarg nie dotyczy tylko naszego powiatu, tylko zdecydowanie dłuższego odcinka drogi.
Pisałem, że nie tylko naszego powiatu... I nie dwóch powiatów... Masz błędne informację.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 13 paź 2017, 14:21

MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:
Pisałem, że nie tylko naszego powiatu... I nie dwóch powiatów... Masz błędne informację.
Z tego co mi wiadomo ścieżka ma połączyć 3 gminy. Nie wiem o czym mówisz.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 13 paź 2017, 15:15

patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:
Ja też nie wiem o czym Ty mówisz. Napisałem powyżej, że aktualnie prowadzony jest przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na ścieżkę. Ale projekt obejmuje więcej gmin. I niestety po otwarciu ofert wszystkie mają wyższe kwoty od tych szacunkowych, także nie wiadomo jaki będzie finał tego, możliwe że unieważnione postępowanie będzie.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 13 paź 2017, 18:05

MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:
Ja też nie wiem o czym Ty mówisz. Napisałem powyżej, że aktualnie prowadzony jest przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na ścieżkę. Ale projekt obejmuje więcej gmin. I niestety po otwarciu ofert wszystkie mają wyższe kwoty od tych szacunkowych, także nie wiadomo jaki będzie finał tego, możliwe że unieważnione postępowanie będzie.

Mnie nie interesują inne ścieżki. Spokojnie, ''najbogatsza'' gmina dołoży więcej jeśli zabraknie na coś pieniędzy ;)

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 13 paź 2017, 18:25

patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:

Mnie nie interesują inne ścieżki. Spokojnie, ''najbogatsza'' gmina dołoży więcej jeśli zabraknie na coś pieniędzy ;)
Decyzja nie należy do gmin, a poza tym to nie wiem co Cię interesuje, ale skoro tak to nie wiem po co piszesz o nawet tych trzech gminach. Ścieżki nie ma i tak szybko nie będzie. Najpierw projekt. No a przetarg jest na większą skalę.

Furie
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Lumi Susi

Post autor: Furie » 14 paź 2017, 10:47

Małysz NT - dysponujesz może linkiem do ogłoszenia o tym przetargu na opr. dok. projektowej dot. ścieżki? Jeśli tak - mógłbyś wstawić? Byłby jakiś konkret - z SIWZ-u będzie wynikał przebieg i pierwotnie planowany termin realizacji a z info z otwarcia ofert - o ile została przekroczona kwota.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 14 paź 2017, 14:38

Furie pisze:Małysz NT - dysponujesz może linkiem do ogłoszenia o tym przetargu na opr. dok. projektowej dot. ścieżki? Jeśli tak - mógłbyś wstawić? Byłby jakiś konkret - z SIWZ-u będzie wynikał przebieg i pierwotnie planowany termin realizacji a z info z otwarcia ofert - o ile została przekroczona kwota.
Dysponuję, ponieważ śledzę całość od początku, również to o jaki odcinek chodzi, ale nie pisałem tu tego bo poprzedni rozmówca twierdził, ze on wie lepiej. Zresztą to daleko od gminy i powiatu, także nie aż tak istotne. poniżej link:
http://www.gddkia.gov.pl/ajax/zamowieni ... 54&lang=pl

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 14 paź 2017, 15:01

MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:

Decyzja nie należy do gmin, a poza tym to nie wiem co Cię interesuje, ale skoro tak to nie wiem po co piszesz o nawet tych trzech gminach. Ścieżki nie ma i tak szybko nie będzie. Najpierw projekt. No a przetarg jest na większą skalę.
Skoro inwestycję realizuje GDDKiA to wiadomo, że gminy nie mają wiele do powiedzenia. Piszę o tych trzech gminach ponieważ na ich terenie teoretycznie będę mógł korzystać ze ścieżki.

W planach miało się coś zacząć w tej sprawie w 2018 roku czyli budowa dopiero za kilka lat.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 14 paź 2017, 15:39

patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:

Skoro inwestycję realizuje GDDKiA to wiadomo, że gminy nie mają wiele do powiedzenia. Piszę o tych trzech gminach ponieważ na ich terenie teoretycznie będę mógł korzystać ze ścieżki.

W planach miało się coś zacząć w tej sprawie w 2018 roku czyli budowa dopiero za kilka lat.
To oczywiste, że inwestycję będzie realizować GDDKiA, to ich droga. Także oni chcą robić dokumentację i później ją będą budować. W niektórych mediach już pojawił się ten temat w tym roku kilka razy i nawet już klika miesięcy temu poinformowano, że ruszyła przebudowa drogi krajowej i będzie jednocześnie w ramach nowej nawierzchni budowana ścieżka. Tyle, że jeszcze daleko do opracowania projektu, nie mówiąc o budowie, także te informacje były bardzo błędne i nie wiem skąd je autorzy wzięli.

Ścieżka z Nowego Tomyśla do Borui Kościelnej np. też nie będzie budowana przez Gminę Nowy Tomyśl tylko WZDW i wiadukt podobnie z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej. To, że to teren gminy nie oznacza, że gmina ma prawo i będzie budować coś przy tych drogach.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 14 paź 2017, 15:48

MałyszNT pisze:
patryk1 pisze:
MałyszNT pisze:

To oczywiste, że inwestycję będzie realizować GDDKiA, to ich droga. Także oni chcą robić dokumentację i później ją będą budować. W niektórych mediach już pojawił się ten temat w tym roku kilka razy i nawet już klika miesięcy temu poinformowano, że ruszyła przebudowa drogi krajowej i będzie jednocześnie w ramach nowej nawierzchni budowana ścieżka. Tyle, że jeszcze daleko do opracowania projektu, nie mówiąc o budowie, także te informacje były bardzo błędne i nie wiem skąd je autorzy wzięli.

Ścieżka z Nowego Tomyśla do Borui Kościelnej np. też nie będzie budowana przez Gminę Nowy Tomyśl tylko WZDW i wiadukt podobnie z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej. To, że to teren gminy nie oznacza, że gmina ma prawo i będzie budować coś przy tych drogach.
Gminy mogą co najwyżej dołożyć pieniądze lub włączyć się w jakieś projekty...

Tak. Ktoś się pospieszył z tymi informacjami o ścieżce rowerowej. Przecież na stronach GDDKiA była mowa o zwiększaniu tonażu na DK 92 oraz o ścieżce, ale nie w tym roku tylko od 2018.

Jeśli już mowa o ścieżce i związanej z tym przebudowie skrzyżowania w Pniewach to nie rozumiem dlaczego nie pomyślano o budowie ronda. Przecież tam z roku na rok jest coraz gorzej z przejazdem.

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 14 paź 2017, 18:50

patryk1 pisze:Gminy mogą co najwyżej dołożyć pieniądze lub włączyć się w jakieś projekty...

Tak. Ktoś się pospieszył z tymi informacjami o ścieżce rowerowej. Przecież na stronach GDDKiA była mowa o zwiększaniu tonażu na DK 92 oraz o ścieżce, ale nie w tym roku tylko od 2018.

Jeśli już mowa o ścieżce i związanej z tym przebudowie skrzyżowania w Pniewach to nie rozumiem dlaczego nie pomyślano o budowie ronda. Przecież tam z roku na rok jest coraz gorzej z przejazdem.
Jasne, że dołożyć środki gminy mogą i dokładają. Każdy samorząd między sobą może przezywać dotacje celowe i to normalne. Ale inwestorem w tym przypadku jest GDDKiA.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Społeczna grupa szybkiego reagowania”