Restauracja DORA

Oceń kulturę podejmowania gościa lokalu oraz jakość jedzenia itp.
Awatar użytkownika
Andrzej
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Imię i Nazwisko: Andrzej

Restauracja DORA

Post autor: Andrzej » 30 wrz 2010, 22:07

Byłem dzisiaj (nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni)

Świetne jedzenie, polecam zestawy

kotlet szwajcar + frytki + surówa z białej kapusty (za ten zestaw z małą colą zapłaciłem dzisiaj 12,50zł)
kotlet waszyngton + pyzy + surówa z białej kapusty

Standard tej restauracji jest taki sam od wielu wielu lat. Miła obsługa
Osobiście bardzo mi przypadł do gustu, sporo miejsca, można spokojnie zjeść, posiedzieć i porozmawiać.

W Dorze organizowane są 18stki, śluby, chrzciny, stypy i inne imprezy okolicznościowe.

Restauracja nie dowozi jedzenia, ale można zamówić wcześniej telefonicznie wtedy zostaje przygotowane a gdy podjedziemy jest spakowane i bierzemy "na wynos".

nie pytać mnie o specjały wege, bo jestem wielkim miłośnikiem mięsa w każdej postaci :)

W lokalu całkowity zakaz palenia, obiekt monitorowany, można zakupić papierosy / wszelkiego rodzaju alkohole. Zestawy obiadowe można zamawiać do 20:00 lub 21:00.

Mały parking na kilka aut, ale zawsze można stanąć gdzieś obok Urzędu Skarbowego.

Szczerze POLECAM !!!

"Dora" Restauracja Dorota Bielawska
Nowy Tomyśl, ul. Kolejowa 40
tel. 61 4424863

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Re: Restauracja DORA

Post autor: JOSH » 01 paź 2010, 08:07

Potwierdzam, dobre żarcie. Wszelkie stypy, chrzciny i inne imprezy miałem w Dorze i jestem zadowolony z żarcia. Najgorsze to co w Dorze to ten mikro parking, szczególnie w niedziele, auta kiszą się na nim jak śledzie.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 01 paź 2010, 10:51

Potwierdzam, dobre żarcie, imprezy w tym lokalu też dobre, chyba większość na jakich byłem ;)

Karolina
Początkujący
Początkujący

Post autor: Karolina » 01 paź 2010, 17:19

Ja rownież uważam ze Dora jest świetna restauracja. Pyszne dania i niska cena. Obsługa zawsze uśmiechnieta i miła.
Polecam

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 04 paź 2010, 07:41

Pyszne schabowe, podobno smażone na smalcu - pyyycha! ;) Natomiast trochę odpycha herbata w szklankach "jak za dawnych czasów" i mizeria w kryształowych miseczkach. Wystrój też taki sobie, ale poza tym polecam - w miarę szybko i przede wszystkim tanio i smacznie.

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 14 paź 2010, 13:13

alcor pisze:Natomiast trochę odpycha herbata w szklankach "jak za dawnych czasów" i mizeria w kryształowych miseczkach.
To jest wlasnie ten smaczek, styl retro... wracamy do korzeni. Chociaz szczerze powiedziawszy "chlopskie jadlo" juz mi obrzydlo.

Awatar użytkownika
nerosoth
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: nerosoth » 15 paź 2010, 06:47

Byłem ostatnio na obiedzie ze znajomym handlowcem, zjedliśmy oboje po zestawie waszyngtona z podwójnymi frytkami, do tego soki, on na pierwsze danie zjadł jeszcze zupę pomidorową, a na deser kawa i kawałek ciasta. Jak poprosił o rachunek i go zobaczył, zapytał czy przypadkiem nie zaszła jakaś pomyłka ( 42 zł ). W Poznaniu to za to mielibyśmy kawę i kawałek ciasta ;p był zszokowany.

pit71
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: pit

Post autor: pit71 » 18 gru 2010, 20:13

Zdecydowanie najlepsze obiady w Nowym Tomyślu ,byłem tam kilkanaście razy .Miła obsługa ,przystępna cena nic tylko jeść.
Naprawdę warto zabrać ze sobą całą rodzinę.

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 21 gru 2010, 10:23

Albo jestem maruda, albo mam wyjątkowego pecha do nowotomyskich knajp... Bardzo lubię jedzenie w Dorze, ale ostatnio trafiły mi się niedomyte sztućce i szklanka... I kotlet odgrzany w piekarniku :( Chciałoby się rzec - nie wymagaj cudów za taką cenę... Ale jak do tej pory wszystko było tam ok pod tym względem :/

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 21 gru 2010, 10:35

Czyli pechowiec ze mnie ;) Jedząc raz na pół roku trafić na "comiesięczną wpadkę"... ;)

pit71
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: pit71 » 22 gru 2010, 23:35

Raczej miałeś wpadkę ale i najlepszemu się to zdarzy.

guciu
Maniak
Maniak

Post autor: guciu » 09 sty 2011, 21:26

alcor pisze:Czyli pechowiec ze mnie ;) Jedząc raz na pół roku trafić na "comiesięczną wpadkę"... ;)
To może dla ogólnego dobra forumowiczów, wpisuj zawsze rano gdzie planujesz spożywać obiad, no a my już będziemy omijali te miejsca. :wink:
S.M.

Shy
Rozmowny
Rozmowny
Kontakt:

Post autor: Shy » 10 sty 2011, 11:09

troszkę zdziwionym jestem widząc wasze opinie. Rozumiem ze w NT jest generalnie słabo z knajpami ale żeby chwalić Dore? Po prostu relikt PRL-u późny Gierek wystrój i ogólne wrażenie. Nie zrozumcie mnie źle, sam tam jadam ale do pochwał mi daleko (oprócz ceny)
Zapraszam także na : http://gdybywszystkieslowa.blogspot.com/

pit71
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: pit71 » 13 sty 2011, 21:52

Prawda jest taka jak napisał Shy ,że w Nowym Tomyślu z knajpami jest słabo ale Dora to Dora. Polecam Wolsztyn bo jest co wybierać i na tle Nowego Tomyśla to jest naprawdę wybór. :roll:

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 14 sty 2011, 08:29

pit71 pisze:Prawda jest taka jak napisał Shy ,że w Nowym Tomyślu z knajpami jest słabo ale Dora to Dora. Polecam Wolsztyn bo jest co wybierać i na tle Nowego Tomyśla to jest naprawdę wybór. :roll:
W Wolsztynie jest kilka knajp i restauracji, z bardzo rozbudowanym menu, które zachęcają, nie tylko wyglądem ale i dobrą opinią. U nas z takich restauracji "dla turystów" jest tylko Gala. Ale w gali jest słabe menu i jedzenie nie bardzo mi podeszło. We Wolsztynie jadałem i jadam często, np. Świetna pizza w Pico Bello.
Świetne menu i klimat prawdziwej restauracji posiada "Zielona Prowansja", polecam.
Jeszcze w okolicach Urzędu i rynku znajduje się fajny Pub, klimatem przypominającym kluby w Poznaniu na Starym Rynku, tyle że wiadomo Wolsztyn to nie Poznań.
A u nas, trochę cienko pod tym względem. Dużo pizzerii, i "knajpek" z kebabem. :mrgreen:
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Shy
Rozmowny
Rozmowny
Kontakt:

Post autor: Shy » 24 sty 2011, 14:52

zgadza się, że do knajpy idę jeść a nie oglądać ściany. Czasem jednak chciałbym spędzić w restauracji czas w ładnym stylowym otoczeniu i to też jest ważne jemy nie tylko żołądkiem mamy jeszcze inne zmysły ....
Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi.

oczywiście Dora jest super stołówką, żeby wlecieć i się najeść - tanio i szybko, ale restauracją to nie jest

Shy
Rozmowny
Rozmowny
Kontakt:

Post autor: Shy » 24 sty 2011, 14:54

przepraszam za literówki ale się śpieszyłem. Obiecuję poprawę swej pisowni, bo zauważyłem ze wielu z was tutaj to puryści językowi i sie czepiają nazw, liter itp. :)

Awatar użytkownika
nerosoth
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: nerosoth » 14 lip 2011, 22:03

I wielkich znaków na początku zdania i innych pierdołek też :-) heheheh nie przejmuj się.

gibber
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gibber » 15 lip 2011, 07:37

Jestem zaskoczony opinią o Dorze. Coś się zmieniło przez ostatni rok, kiedy tam nie byłem ? Dla mnie jedzenie tam, zresztą w każdej knajpie w N. Tomyślu jest na granicy jadalności. Pamiętam, że w Dorze odrzucał mnie zawsze odor tłuszczu z frytury. Jestem trochę ortodoksem w tej dziedzinie i wolę iść do Chify na zupę (po której nigdy mi nic nie było - sensacji żołądkowej) niż potem łykać Rapaholin i jeszcze za to płacić. Standard dobrego jedzenia w moim odczuciu spełnia jedna knajpa - Smażalnia ryb "Nad Stawem" gdy je się ryby, frytki już tak nie rozpieszczają. Gdyby kryterium oceny jedzenia była cena to bezkonkurencyjne jest BP na Przyłęku, jeszcze jak się zatankuje 300l ON - sądzę jednak, że nie o to chodzi. Za 35 zł to mam 2 dniową wyżerkę włoską razem z żoną.

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 15 lip 2011, 10:02

Powiem tam - z tego co udało mi się zauważyc - gdy jest szefowa, jedzenie jest świeże i wszystko inne jest ok. Jak natomiast stare przysłowie mówi "Gdy kota nie ma, myszy harcują", nie było szefowej... Kopytka jedzone dzień wcześniej (gdy szefowa była namiejscu) wtedy świeżo wyjęte z wody, tego dnia niestety odgrzane, suche wióry. To samo z kotletem - nie dość, że (znów) odgrzewany w piekarniku to jeszcze niedokładnie :( Szkoda. Dziewczyny z obsługi (bo kelnerkami z prawdziwego zdarzenia nazwać ich niestety nie można) - zachowanie poniżej wszelkiej krytyki. Bardzo nieuprzejme i kłótliwe. Zaznaczam raz jeszcze, że sytuacja miała miejsce podczas nieobecności szefowej.

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 20 lip 2011, 06:38

BYlem tam w ostatnia niedziele z czescia rodziny... za obiad dla 9 osob plus napoje 119 zybli i to jest zaskoczenie na duzy plus, kolejne zaskoczenie, to ilosc ludzi sie tam stolujaca, nie spodziewalem sie. Sa tez i minus, smazone ziemniaki czy kotlet szwajcarski na glebokim oleju... no ale nie ma idealow, zwlaszcza w tej cenie. ;)
Jednakze polecam z wylaczeniem powyzszych pozycji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warte polecenia”