Knajpy z jedzeniem tureckim

Oceń kulturę podejmowania gościa lokalu oraz jakość jedzenia itp.
Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Knajpy z jedzeniem tureckim

Post autor: StryderS » 14 maja 2009, 23:40

W naszym mieście od dłuższego czasu mamy kilka knajpek, które serwują jedzenie rodem z Turcji. Moim zdaniem, ta jadłodajnia "Side" na ul. Poznańskiej serwuje najlepsze jakościowo jedzenie, a także wyróżnia się najlepszym wystrojem wnętrza. Tak na marginesie, chciałbym się podzielić taką refleksją, że bardzo mnie cieszy, że akurat ta część tureckiej diaspory zawitała do naszego miasta, która ciężko pracuje, zasługując tym samym na szacunek. Oczywiście nawiązuję do stereotypu Turka, zwłaszcza tego, co błąka się po niemieckich "landach". Napiszcie, czy zgadzacie się z tym, co napisałem, czy może się mylę? Nie mam oczywiście monopolu na prawdę.
Administrator/ Szymon Konieczny

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 15 maja 2009, 00:30

Ok, tez sie ciesze, ze jest knajpa z tureckim jedzeniem, ale zeby az 5?
Przeciez nie jestesmy w Turcji - to po pierwsze. Po drugie: chec szybkiego zysku doprowadzila do tego, ze tylko 2 knajpy moga pochwalic sie lepszym jakosciowo jedzeniem, a po trzecie: ogolnie jakosc tego jedzenia jest slaba, poniewaz to zwykly fastfood i nic wiecej.
Brakuje knajp zwiazanych z innymi kuchniami, a tak mamy najwiecej "Turka" i pizzerii, zamiast mniej dobrych to wiele najwyzej srednich.

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 15 maja 2009, 00:57

Osobnik bliżej znany jako Fred, właściciel byłej Pizzerii w miejscu obecnego Soprano, otwiera nowy interes z kuchnią chińską, lecz z tego co wiem, z pewnego źródła (czytaj : od niego samego), że nie będzie to lokal, tylko jedzenie na dowóz.
Administrator/ Szymon Konieczny

mivchal79
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mivchal79 » 15 maja 2009, 16:56

ja tam za chińszczyzną nie przepadam chociaż plus z tego taki, że może wałęsające się koty wyłapią;), ale McDonald, albo coś ala sphinx by się przydało:)

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 15 maja 2009, 20:08

mivchal79 pisze:ja tam za chińszczyzną nie przepadam chociaż plus z tego taki, że może wałęsające się koty wyłapią;), ale McDonald, albo coś ala sphinx by się przydało:)
Dobrze sie czujesz? Kolejne smietnikowe zarcie w NT?
Ile mozna otwierac, a przede wszystkim jesc tego g...a

mivchal79
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mivchal79 » 17 maja 2009, 19:08

a niech sobie powstaną, z tym jak z knajpami, nigdy za wiele, a utrzymają się najlepsze,

Awatar użytkownika
CaC
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: CaC » 18 maja 2009, 13:22

Wchodzac w ten watek myslalem, ze bedzie tu mozna przeczytac co warto polecic przyjezdnym w sensie uczty duchowej, a tu dyskuja o kebapach. Moze przeniesc to do watku z knajpami? Bo osobiscie nie sadze, zeby ktos odwiedzal NT po to zeby odwiedzic Turka, no chyba, ze szukajacy nowych doznan smakowych mieszkancy podtomyskich wiosek. :roll:

Edit: Hrhr, teraz dopiero zobaczylem, ze to w sekcji o gastronomii... :oops:

administrator
Początkujący
Początkujący

Post autor: administrator » 18 maja 2009, 17:09

shame on you :P

Awatar użytkownika
zefka
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: zefka » 30 maja 2009, 16:45

A nie jest czasem tak, że powstają takie knajpy, co do których jest pewność, że będzie odpowiednia ilość klientów, żeby się opłacało?

Nie jest problemem otworzyć restaurację z kuchnią gruzińską/ tajską/ japońską/ cokolwiek innego - problem jest później - jak jedzenie nie jest wystarczająco tanie jak na warunki małego miasteczka i jak nie ma klientów.
Animator kultury to ktoś, kto uważnie patrzy wokół siebie i w swoich działaniach reaguje na otaczający świat, na jego ciągle nowe wyzwania...

Awatar użytkownika
Andrzej
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Imię i Nazwisko: Andrzej

Post autor: Andrzej » 04 lip 2009, 15:03

o tak zefka racja racja, pamiętam otwarcie knajpy Orient i ten makaron po indonezyjsku. Każdy kto chwytał te menu spoglądał na te "przysmaki" z dystansem w koncu biorąc jakiegoś hamburgera.

Jednym słowem - otwiera sie to, co masowo idzie, w miare smakuje, jest w normalnej cenie (do 10zł za posiłek).

Pozdrawiam :)

ale ja tam czasami też jade na durum do turasów kolo szkoły jedynki.

Awatar użytkownika
Nightstalker
Rozmowny
Rozmowny

Re: Knajpy z jedzeniem tureckim

Post autor: Nightstalker » 19 wrz 2010, 22:46

Przypadło mi do gustu jedzenie podawane na Barteckiego
Najczęściej biorę na miejscu zestaw z frytkami albo durum.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Re: Knajpy z jedzeniem tureckim

Post autor: JOSH » 21 wrz 2010, 12:51

Ja też stołuje się na Barteckiego, koło SP nr 1. Żarcie jak żarcie, najważniejsze, że szybko, smacznie i tanio oraz co najwazniejsze najesz się do syta. Szczególnie kebabem na talerzu z frytkami. Co do ilości knajp, to niech sobie są, mamy wolny rynek i co słabszy to się wykruszy i tyle.
Sphinx czy McDonalds, też mogłyby być, jak ktoś tego nie lubi to niech nie je i niech nie gada wszystkim na około co tam dają, skoro sam tam nie je. Po co wyzywać na sphinxy czy inne knajpy. Jak ktoś nie lubi, to ten nie lubi ,a ten co lubi to pójdzie tam, zje i będzie mu smakowało, nie spojrzy czy to Sphinx czy McDonalds i będzie zadowolony.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warte polecenia”