Wytomyśl & Wieleń

jan
Rozmowny
Rozmowny
Imię i Nazwisko: Jan

Wytomyśl & Wieleń

Post autor: jan » 23 sty 2016, 11:38

Nie wiedziałem gdzie to umieścić na forum!

Czy ktoś z forumowiczów/czek ma rodzinę lub znajomych (chętnych na zimowy spacerek) w Wieleniu nad Notecią?
Interesuje mnie foto pewnego „drobnego plenerowego obiektu”, który w czasie wojny zdemontowany został w Wytomyślu a z ostatnich uzyskanych informacji okazało się, że w latach powojennych postawiony został właśnie w Wieleniu. Gdzie i co to namiary znam, z tym że nie wiem, czy w ogóle jeszcze dzisiaj istnieje?

jan
Rozmowny
Rozmowny

Re: Wytomyśl & Wieleń

Post autor: jan » 28 sty 2016, 21:22

Temat już nieaktualny.
Dzięki przychylnym osobą dowiedziałem się wszystkiego :)

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 30 sty 2016, 08:47

To jest jakaś straszna tajemnica? Bo jeżeli tak to lepiej usunąć ten temat żeby chociaż inni zagwozdki nie mieli ;)

jan
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: jan » 30 sty 2016, 22:22

Tak to jest straszna tajemnica, Wielka Tajemnica z Archiwum X.

A już na poważnie, to nie wiedziałem, czy w ogóle tym się ktoś zainteresuje, dlatego pisałem tak tylko ogólnie.
Ale dla pierwszego zaciekawionego wypada zdradzić kilka drobnych szczegółów.

Przed II wojną światową w Wytomyślu stała murowana kapliczka z figurą Matki Boskiej, w czasie okupacji została zniszczona. Przy okazji wystawy starych fotografii, która miała miejsce dwa lata temu w nowotomyskiej bibliotece, była akcja poszukiwania jakieś starej fotki tej kapliczki, ale nic się nie trafiło i temat wydawało się jest zamknięty. Ostatnio przez przypadek pojawił się nowy trop, który wiódł właśnie do Wielenia nad Notecią. Okazało się, że sama figurka ocalała i prawdopodobnie może stać na cmentarzu w Wieleniu, stąd mój wpis na forum. A czwartek dostałem już informację potwierdzającą, że to jest prawda, z tym że grób z tą figurką jest już zlikwidowany, a sama figurka była już i tak w złym stanie. Poszukiwania trwają dalej, może uda się namierzyć jakieś przedwojenne zdjęcie groty w Wytomyślu, wspomnianego grobu w Wieleniu, albo nawet samą figurkę o ile jeszcze istnieje.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Re: RE: Re: Wytomyśl & Wieleń

Post autor: zen » 01 lut 2016, 00:21

jan pisze:Temat już nieaktualny.
OM!
i tyle

jan
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: jan » 01 lut 2016, 22:41

zen pisze:
jan pisze:Temat już nieaktualny.
OM!
Chyba jestem już za stary, a może jeszcze za młody, nie mogę załapać :idea:
OM! w tym miejscu to jest w kontekście pozytywnym, czy negatywnym???

Zen, tak tylko dla informacji, wspomniana tu kapliczka prawdopodobnie powiązana jest z Twoimi dalszymi krewnymi.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 01 lut 2016, 22:50

osobOM

Co do krewnych w Wieleniu, nic mi o tym nie wiadomo, ale chętnie bym zgłębił temat. Rozumiem, że to raczej związane bardziej z Wytomyślem, z którego moja rodzina pochodzi?
i tyle

jan
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: jan » 02 lut 2016, 21:04

Postaram się zapamiętać!
W liczbie pojedynczej „ą”
W liczbie mnogiej „om”

Oczywiście chodzi o Wytomyśl, z tym że lokalizacja kapliczki nie była obok dawnej działki szpitalnej, tylko w innym miejscu. Muszę podać nazwiska, dlatego trochę bliższych informacji podeślę później na PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Za miastem”