Internet w gminie

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
Awatar użytkownika
Pogrzebany
Rozmowny
Rozmowny
Imię i Nazwisko: Józef Pogrzebany
GG: 997
Kontakt:

Re: Internet w gminie

Post autor: Pogrzebany » 05 cze 2013, 11:20

MKostecki pisze:Tak się w Polsce robi interesy za unijną i z podatków kase. Na tych projektach zgarnia się duża kase, za budowę, sprzęt i szkolenia, a darmowy internet to bajka...
A jak napisałem to wcześniej tylko innymi słowami, to mi wielce szanowny admin z gminy powiedział, że się nie znam...
Kolego Dam - znam się, wiem jak wyglądają projekty z dofinansowaniem UE, i również wiem jakie wałki robi się ze sprzętem i ze szkoleniami.
Jeszcze tylko brakuje, aby w Gminie powstało stanowisko ds. wykluczonych, który to człowiek bedzie zarządzał komu się należy sprzęt, szkolenie i Internet, a komu nie. Poczekamy zobaczymy.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 21 cze 2013, 17:06

http://bip.nowytomysl.pl/index.php?content=6527
Urząd Miejski w Nowym Tomyślu uprzejmie informuje, że w dniu 21.06.2013r. został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony ogłoszony w Biuletynie Zamówień Publicznych w poz. 185540 – 2013 oraz na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Urzędu Miejskiego w dniu 10.05.2013r. oraz „Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia” zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w poz. 202492 – 2013 i na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Urzędu w dniu 24.05.2013r. na wykonanie zadania pn. : „Budowa gminnej infrastruktury dostępu do Internetu dla osób wykluczonych” na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl w ramach działania 8.3. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”osi priorytetowej 8. „Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013”

Na powyższe postępowanie złożono 2 oferty.

Przetarg wygrała firma : KONWERGA Sp. z o.o.; ul. Gdyńska 31/33; 61-016 Poznań za cenę ofertową brutto w wysokości 6.304.950,48 zł (40,00 pkt) oraz terminem realizacji do dnia 31.05.2014r. Umowa zostanie podpisana po dniu 26.06.2013r.

Jednocześnie informujemy, że drugi oferent złożył następującą ofertę (w nawiasach otrzymana punktacja za kryterium) :Konsorcjum firm : Lider : „ALMA” S.A.; ul. Hodowlana 5; 61-680 Poznań i Uczestnik : RCI Sp. z o.o.; ul. Dąbrowskiego 189; 60-594 Poznań - cena ofertowa brutto - 6.519.000,00 zł (38,68 pkt).
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 10 lip 2013, 19:30

http://bip.nowytomysl.pl/index.php?content=6549
Urząd Miejski w Nowym Tomyślu informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 10.07.2013r. została podpisana umowa na wykonanie zadania pn. : "Budowa gminnej infrastruktury dostępu do Internetu dla osób wykluczonych" na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl w ramach Działania 8.3 "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eIncusion" osi priorytetowej 8. "Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki" Programu Operacyjnego Innowacja Gospodarki 2007 - 2013 z wybraną firmą tj. : KONWERGA Sp. z o.o.; ul. Gdyńska 31/33; 61016 Poznań
Administrator

Awatar użytkownika
Kindziuk
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Kindziuk » 16 sie 2013, 09:43

Dzieje się coś w tej sprawie w ogole? :kawa:

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła
Imię i Nazwisko: Damian

Post autor: dam » 16 sie 2013, 10:07

Dzieje się... Termin wykonania 30.05.2014
--
Pozdrawiam
d@m

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 28 sie 2013, 21:09

Ponieważ ostatnio doszły mnie słuchy, że tam gdzie mieszkam ten internet i tak nie sięgnie, napisałem do firmy, z którą podpisano umowę
(Witam!
Podpisaliście Państwo umowę z gminą Nowy Tomyśl na wykonanie zadania pn.:
"Budowa gminnej infrastruktury dostępu do Internetu dla osób wykluczonych"
na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl w ramach Działania 8.3
"Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eIncusion" osi priorytetowej 8.
"Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki"
Programu Operacyjnego Innowacja Gospodarki 2007 - 2013.
Chciałbym uzyskać od Państwa odpowiedź na pytanie: czy wieś ........ znajdująca się w tej gminie na pewno zostanie objęta szerokopasmowym dostępem do internetu?
Pozdrawiam,).
Oto odpowiedź:
Niestety, nie mogę Panu udzielić informacji w poniższej sprawie. Z pytaniem, proszę zwrócić się do Urzędu Miasta w Nowym Tomyślu, czyli Inwestora przedsięwzięcia.
Jarosław Bauerfeind
Specjalista
Dział Teletransmisji i CCTV
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 28 sie 2013, 21:14

Nie dopisałem!
Czy ten internet w końcu obejmie całą gminę czy nie? Może ktoś z Was to wie?
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

MałyszNT
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: MałyszNT » 28 sie 2013, 22:33

alienpms pisze:Nie dopisałem!
Czy ten internet w końcu obejmie całą gminę czy nie? Może ktoś z Was to wie?
Poniżej link do mapki zasięgu:

http://img13.imageshack.us/img13/9982/x25o.png

Awatar użytkownika
Pogrzebany
Rozmowny
Rozmowny
Kontakt:

Post autor: Pogrzebany » 29 sie 2013, 07:28

Dzisiejszy artykuł z "Nowin lokalnych - Wolsztyn"
http://wolsztyn.nowinylokalne.pl/unia-rozdaje-internet/
„Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Wolsztyn” – taką nazwę nosi program, za który zapłacimy jako podatnicy blisko 3,4 mln złotych ze środków publicznych.
Nie wdając się w techniczne szczegóły chodzi o zapewnienie 300 odbiorcom z terenu gminy Wolsztyn bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego internetu (przesył danych z prędkością 300mb/s)przez 5 lat.
Internet ma być także dociągnięty do trzech „Centrów Szkoleniowych” i trzech „Punktów Koordynacyjnych”, które zostana zaadaptowane do tego celu przez konsorcjum, które wygrało przetarg.

System ma być zbudowany w ciągu 6 miesięcy od chwili podpisania umowy, co nastąpiło 27 sierpnia 2013 r.

Tym sposobem 300 gospodarstw domowych otrzyma prezent w postaci kilkuset złotych, które musiałyby wydać na szerokopasmowy internet w ciągu pięciu lat, gdyby nie hojność nas wszystkich.

„Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.”

Milton Friedman

Ogólnie rzecz ujmując - pompowanie dużych pieniążków aby 300 osób poczuło się lepiej... tylko w Polsce - ale co tam kampania idzie i będzie można na wioskach agitować
:gazeta:

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 29 sie 2013, 21:28

Jakiś czas temu mój znajomy powiedział mi, że nie życzy sobie aby z jego podatków wodociągowano wsie (takie jak ta, w której mieszkam - rozproszona). Jak ktoś chce mieszkać na wsi to jego problem. Fajnie, nie?!

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 29 sie 2013, 21:29

Górą miastowi!!!

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 29 sie 2013, 21:33

Dzięki MałyszNT. Z mapki wynika, że załapię się. Szkoda mi tych spoza zasięgu. Dla nich prawdopodobnie (tak jak dla mnie) to prawdopodobnie jedyna szansa na sensowny internet.

Awatar użytkownika
Pogrzebany
Rozmowny
Rozmowny
Kontakt:

Post autor: Pogrzebany » 30 sie 2013, 08:51

alienpms pisze:Jakiś czas temu mój znajomy powiedział mi, że nie życzy sobie aby z jego podatków wodociągowano wsie (takie jak ta, w której mieszkam - rozproszona). Jak ktoś chce mieszkać na wsi to jego problem. Fajnie, nie?!
Nie ma jak pomieszać ze sobą dwie różne sprawy. Mógłbyś w nich szukać analogii gdyby gmina:
- za free podłączyła mieszkańców do sieci wodociągowej
- za free wykonała instalację rur w domu
- firma podłączająca instalacje wod-kan wzięła by za usługę 2 razy większe siano niż to warte
- wodociągiem nie byliby objęci wszyscy mieszkańcy danego rejonu
- za free rozdawałaby baterie łazienkowe, krany itp
- przez 3 lata nie płaciłbyś za wodę
- a na dodatek gmina przeszkoliłaby cię w jaki sposób wodę odkręcać i jej używać (a szkolącym wypłaciła dodatkowe siano za to że cię nauczyła tej wody używać).

Tak to mniej więcej jest z tym internetem dla wykluczonych pod szyldem Unii.
:kawa:

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 30 sie 2013, 09:53

Pogrzebany pisze:
alienpms pisze:Jakiś czas temu mój znajomy powiedział mi, że nie życzy sobie aby z jego podatków wodociągowano wsie (takie jak ta, w której mieszkam - rozproszona). Jak ktoś chce mieszkać na wsi to jego problem. Fajnie, nie?!
Nie ma jak pomieszać ze sobą dwie różne sprawy. Mógłbyś w nich szukać analogii gdyby gmina:
- za free podłączyła mieszkańców do sieci wodociągowej
- za free wykonała instalację rur w domu
- firma podłączająca instalacje wod-kan wzięła by za usługę 2 razy większe siano niż to warte
- wodociągiem nie byliby objęci wszyscy mieszkańcy danego rejonu
- za free rozdawałaby baterie łazienkowe, krany itp
- przez 3 lata nie płaciłbyś za wodę
- a na dodatek gmina przeszkoliłaby cię w jaki sposób wodę odkręcać i jej używać (a szkolącym wypłaciła dodatkowe siano za to że cię nauczyła tej wody używać).

Tak to mniej więcej jest z tym internetem dla wykluczonych pod szyldem Unii.
:kawa:
Przyznam, że się pogubiłem.

Jeżeli chodzi o to, że za pieniądze podatników w naszej gminie będzie wykonany internet dla wykluczonych, to należy się z tym zgodzić. Równocześnie należy dodać, że finansowanie tej inwestycji nie pochodzi ze środków naszej gminy. Finansowanie w całości pochodzi ze środków unijnych, a więc w takiej części z naszych podatków, w jakiej jesteśmy płatnikiem netto. Jak ktoś wyliczył ok. 200 zł rocznie na mieszkańca w latach 2007-2013 i to są wyliczenia przeciwników Unii. I szczerze mówiąc te rachunki nie "zamykają mi się" rachunkowo. Ale ok.

Należałoby zadać pytanie czy INEA czy TP S.A. dostarczy internet do Szarek czy Grubska i czy mimo wszystko samorządy nie muszą przyjąć na siebie roli socjalnej.

Zresztą INEA również częściowo finansuje swoje inwestycje ze środków unijnych.

Przyznam, że mam problem ze zrozumieniem pana wypowiedzi, panie Józefie.
Administrator

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 31 sie 2013, 23:57

Czy naprawdę z mojej wypowiedzi, Pogrzebany, wynika to co napisałeś?!

MKostecki
Rozmowny
Rozmowny
Imię i Nazwisko: Maciej Kostecki
GG: 2481431
Kontakt:

Post autor: MKostecki » 07 wrz 2013, 10:32

Straszne.....co najmniej połowa terenu w zasięgu na mapie to ściema....

Pisałem już wcześniej o tym, że pewne tereny nie zostały uwzględnione, a zostały takie na których jest już paru dostępnych operatorów.....

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 08 wrz 2013, 23:27

Czyli nie mam się co łudzić?!

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 15 lis 2013, 16:22

Czy prawdą jest, że ten "gminny" internet będzie dostępny tylko dla osób zarejestrowanych w MOPS?

Sergiu
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Sergiusz Kamienski

Kto załapać się może na darmowy Internet ?

Post autor: Sergiu » 15 lis 2013, 21:15

alienpms pisze:Czy prawdą jest, że ten "gminny" internet będzie dostępny tylko dla osób zarejestrowanych w MOPS?
Tak, taki Internet z unijnym dofinansowaniem przysługuje tylko tym, którzy z racji sytuacji materialnej, wieku, kalectwa itd mogą nie mieć kilkudziesięciu złotych co miesiąc na Internet komercyjny. Są to osoby z ewidencji MOPS, ale tylko te, które zgłosiły chęć by Gmina im dostarczyła Internet i pożyczyła na 5 lat komputer do korzystania z niego. Poza tym, z tych unijnych pieniędzy - a to dofinansowanie jest od roku prawie 100%-owe - Internet może doprowadzić gmina do swoich podległych jednostek, w tym szkół, przedsiębiorstw komunalnych, wydziałów itd itd. W ramach tego Jednostka Samorządu Terytorialnego może wybudować sobie serwerownię, klimatyzację w niej, UPSy i zasilanie, założyć sieć strukturalną, wyremontować gabinet informatyka itd. Ale wszystko to musi być związane z przedsięwzięciem. Jest to opisane zwłaszcza w tzw. Programie Funkcjonalno-Użytkowym PFU dostępnym na stronie http://bip.nowytomysl.pl/#Z2V0Q29udGVudCg2NDY4KQ==.
Pewne zmiany do PFU są w opublikowanych odpowiedziach do pytań i zmianach.

Mapka zasięgu dostępna pod adresem http://img13.imageshack.us/img13/9982/x25o.png jest wzięta z załączników 1-4 i jest tylko orientacyjna. Nie pokazuje wszystkich miejsc gdzie ma dotrzeć ten Internet. Zainteresowani zasięgiem mogą nie mniej spojrzeć na listę wsi i numerów działek w załączniku 4 (na podanej wcześniej stronie). W tych miejscach wykonawca musi dostarczyc Internet. Na przykład Przyłęk nie jest pokryty tą mapką, a wg tabelki z załącznika 4 musi tam być Internet dostarczony. Teoretycznie inni w okolicy też mogliby się na niego załapać, jeśli są lub staną się "wykluczonymi", a Gmina zechce im dać dostęp do tej sieci.
Niestety nie jest to Internet dla wszystkich, a tak zwany "socjalny". Może być dla wszystkich dopiero po 5 latach.

Awatar użytkownika
KRK
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: KRK » 19 lis 2013, 23:14

Słyszałem jak ktoś mówił, że do 2015 do każdego domu mają być dociągnięte światłowody. Czy może mi to ktoś potwierdzić lub zdementować?

Awatar użytkownika
kayo
Maniak
Maniak

Post autor: kayo » 20 lis 2013, 06:59

KRK pisze:Słyszałem jak ktoś mówił, że do 2015 do każdego domu mają być dociągnięte światłowody. Czy może mi to ktoś potwierdzić lub zdementować?
A fundatorem będzie św. Mikołaj...?

Awatar użytkownika
KRK
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: KRK » 20 lis 2013, 16:10

kayo pisze:
KRK pisze:Słyszałem jak ktoś mówił, że do 2015 do każdego domu mają być dociągnięte światłowody. Czy może mi to ktoś potwierdzić lub zdementować?
A fundatorem będzie św. Mikołaj...?
Nie wiem, ale bardzo możliwe, bo ta osoba też mówiła, że jeśli tak nie będzie to będą nałożone jakieś spore kary z Unii. Dlatego chce się dowiedzieć coś więcej na ten temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”