Przejście dla niepełnosprawnych na PKP czyli szaleństwa panny Ewy

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
dariusz
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Dariusz Borowski
Kontakt:

Przejście dla niepełnosprawnych na PKP czyli szaleństwa panny Ewy

Post autor: dariusz » 18 kwie 2017, 12:07

W 2015 roku w lokalnych i ogólnopolskich mediach Nowy Tomyśl stał się bardzo nośnym tematem. Powodem była absurdalna sytuacja dotycząca przejścia dla niepełnosprawnych na dworcu PKP. Aby ktokolwiek mógł z tego przejścia skorzystać, bez względu na to czy jest niepełnosprawnym na wózku, seniorem czy matką z wózkiem dziecięcym, musiał zgłosić taką potrzebę na 48h przed planowaną podróżą. Dopiero wówczas przyjeżdżał operator z Poznania, otwierał bramkę i pod jego nadzorem można było skorzystać z przejścia na perony. Absurd? Tak, ale nie do końca.
pkp.jpeg
pkp.jpeg (98.18 KiB) Przejrzano 888 razy
Pod naporem artykułów, reportaży, starań eksradnego Wojciecha Kościańskiego i wreszcie głosów samych mieszkańców, w czerwcu 2015 roku burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wystosował list do dyrekcji PKP Polskie Linie Kolejowe z prośbą o przeszkolenie strażników miejskich w zakresie lokalnej obsługi wspomnianego przejścia dla niepełnosprawnych. I kiedy już wszystko zostało przygotowane, opracowana zostało umowa, PKP postarało się jak najlepiej przygotować się do prośby burmistrza i przysłało porozumienie do wdrożenia lokalnych zasad bezpieczeństwa, komunikacji radiofonicznej, nastąpiło tąpnięcie… dramat i przekleństwo naszego miasta.

14 grudnia 2015 r. burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wysyła kolejne pismo do PKP Polskie Linie Kolejowe, wykręcając się z wcześniejszych postanowień, łzawych próśb, wyjaśniając że to na barkach PKP spoczywa zapewnienie obsługi przejścia, a gmina Nowy Tomyśl palcem nie ruszy w tej sprawie. To jest dopiero absurd.

Więcej przeczytasz na:
http://obywatelskint.pl/2017/04/przejsc ... ewy-odc-1/
Dariusz Borowski :: RLU:#375594 :: e-borowski.pl
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Re: Przejście dla niepełnosprawnych na PKP czyli szaleństwa panny Ewy

Post autor: patryk1 » 18 kwie 2017, 15:13

Tak to jest w tym biurokratycznym kraju, że na wszystko musi być papier a z każdą sprawą trzeba walić do konkretnego miejsca. Z jakiej racji burmistrz Nowego Tomyśla ma załatwiać sprawy PKP ? Gdyby nic z tym nie zrobił teoretycznie nie możemy mieć do niego zastrzeżeń, ale skoro już coś załatwiał to powinien chyba dążyć do pozytywnego rozwiązania lub przedstawić wszystkim to co wyszło z tej sprawy. Każda władza broni się przed upublicznianiem informacji o ich pracy, ale przecież to później i tak działa na ich niekorzyść.
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 18 kwie 2017, 15:17

Z jakiej racji burmistrz Nowego Tomyśla ma załatwiać sprawy PKP ?
Raczej nie masz zbyt wiele do czynienia z osobami niepełnosprawnymi, seniorami, osobami po operacja biodra albo matkami z dziećmi, prawda? :)
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 18 kwie 2017, 16:45

dariusz pisze:
Z jakiej racji burmistrz Nowego Tomyśla ma załatwiać sprawy PKP ?
Raczej nie masz zbyt wiele do czynienia z osobami niepełnosprawnymi, seniorami, osobami po operacja biodra albo matkami z dziećmi, prawda? :)
Tu już nie chodzi o ta sprawę tylko o wszytko. Idąc do burmistrza w sprawie drogi powiatowej odsyła mnie do Starosty. Idąc do burmistrza w sprawie szkoły ponadgimnazjalnej odeśle mnie do organu zarządzającego czyli Starosty.

Jeśli ktoś liczył, że burmistrz załatwi tą sprawę to nie wiem w jakim kraju żyje. Dziwi mnie tylko, że zabrał się za coś a na koniec i tak wyszło jak wyszło.

Ten cały przystanek PKP to jakieś nieporozumienie. Osoba w pełni sprawna ma problem żeby przejść przez ten labirynt schodów a co dopiero ktoś na wózku. Dlaczego to tak w ogóle zbudowali ?
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 18 kwie 2017, 16:51

Ten cały przystanek PKP to jakieś nieporozumienie. Osoba w pełni sprawna ma problem żeby przejść przez ten labirynt schodów a co dopiero ktoś na wózku. Dlaczego to tak w ogóle zbudowali ?

Oto jest pytanie, idealne rozwiązanie jest w Opalenicy, każdy daje radę.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 18 kwie 2017, 20:39

Tyle tylko, że w Opalenicy Dworzec był (a może i jeszcze w papierach jest) traktowany jako Dworzec przesiadkowy, a u nas tylko przystanek (Dworzec), stąd w Opalenicy inne rozwiązania, np. częściowo zadaszone perony - w przypadku stacji "węzłowych" przesiadkowych.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 18 kwie 2017, 20:53

yyyy serio to aż taka różnica? gdzie można o tym doczytać?

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 26 maja 2017, 12:27

pkp-klodka.jpeg
pkp-klodka.jpeg (98.18 KiB) Przejrzano 616 razy
Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniem problemu, związanego z przejściem dla niepełnosprawnych na nowotomyskim dworcu PKP, zapraszamy 30 maja o godz. 16:00 na posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, w czasie której zapadną ostateczne decyzje w tej sprawie. Posiedzenie odbędzie się w Urzędzie Miasta Nowego Tomyśla przy ulicy Poznańskiej, sala 26.

Dyrekcja Polskich Linii Kolejowych w Poznaniu zaaprobowała naszą prośbę o udostępnienie kluczy do przejść dla niepełnosprawnych specjalnie przeszkolonym osobom z Nowego Tomyśla. W naszej gestii pozostaje wytypować osoby, które odbędą szkolenie i będą dyżurowały albo pełniły służbę społeczną. W tym właśnie celu spotkajmy się, znajdźmy wspólne rozwiązanie

Wydarzenie na Facebook:
https://www.facebook.com/events/842169915948774

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 01 cze 2017, 13:30

Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i doprowadzić absurdalną sytuację na nowotomyskim dworcu PKP do końca. Przeprowadziliśmy rozmowy z dyrekcją Polskich Linii Kolejowych w Poznaniu i uzyskaliśmy zgodę na przeszkolenie (w zakresie bezpieczeństwa obsługi przejścia) wybranych z naszego grona osób.

W tym celu na ostatniej Gminnej Radzie Działalności Pożytku Publicznego zorganizowaliśmy spotkanie zainteresowanych problemem, rozważyliśmy możliwe rozwiązania i wybraliśmy najbardziej optymalne.

Więcej przeczytasz na:
http://obywatelskint.pl/2017/06/przejsc ... ece-odc-2/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”