Program Ochrony Środowiska - fakty i mity

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Program Ochrony Środowiska - fakty i mity

Post autor: odludek » 26 lut 2016, 22:37

Każda gmina ma ustawowy obowiązek opracowania Programu Ochrony Środowiska. Każda gmina z tego obowiązku się wywiązuje. Na ogół opracowuje taki program zewnętrzna firma, podobnie jak Strategię rozwoju gminy. Programy podlegają konsultacjom społecznym, konsultacje się odbywają. Czytam je zawsze, nieraz uczestniczę w konsultacjach. Wiadomo, bliskie mi są wsie. Wsie olęderskie są bowiem perłą tej gminy. W ostatnich latach jednak wsie trafiają na pierwsze strony gazet z powodu różnych "inwestycji": wiatraki, wysypisko śmieci, recykling,fermy norek. I właśnie wtedy (a może tylko wtedy) wszyscy sobie przypominają, że są to tereny wyjątkowe, obdarzone kulturowym i przyrodniczym dziedzictwem. Pomyślałam, że może jednak warto byłoby realizować obowiązujący nas, uchwalony przez naszą Radę Program Ochrony Środowiska dla gminy Nowy Tomyśl. Dlatego napisałam petycję. Odpowiedź pojawiła się błyskawicznie.http://bip.nowytomysl.pl/Article/get/id,22411.html
Działki, o których mowa w odpowiedzi, to działki właścicieli, którzy ustanowieniem użytku ekologicznego będą próbowali obronić się przed planowaną na sąsiedniej działce fermie norek. A ja zostałam poinformowana o tym, co mam robić, by została utworzona forma ochrony przyrody ;) A przecież treść petycji była prosta: domagałam się realizacji uchwalonego Programu Ochrony Środowiska w zakresie... Naiwnie myślałam, że dowiem się, jakie będą formy realizacji, bo chętnie bym w nich uczestniczyła. A tymczasem okazało się, że to ja mam realizować Program Ochrony Środowiska :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”