Dwuzmianowość w nowotomyskich podstawówkach

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
matkapolka2
Początkujący
Początkujący

Dwuzmianowość w nowotomyskich podstawówkach

Post autor: matkapolka2 » 03 lip 2015, 10:30

Czy coś już wiadomo na temat ewentualnego rozwiązania tego problemu? Lokalna prasa informowała jakiś czas temu o różnych pomysłach, jakie są rozważane, o wizytach pp. Burmistrzów u Starosty, w WSPiA, Gimnazjum, LO... Wieść gminna niesie, że w SP01 odbyło się spotkanie z rodzicami kas 2gich,podczas którego podano informację, że dwóch zmian w tej szkole jednak nie będzie. Czy ktokolwiek może to potwierdzić? I co z SP02?????
Na ostatniej sesji podjęto uchwałę o zmianie uchwały budżetowej i przeznaczeniu kwoty 200.000 na pracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę SP Nr 1, SP Nr 2, SP w Borui Kościelnej... No i fajnie... Ale to rozwiązanie na później, a mnie, jako rodzica, na chwilę obecną najbardziej interesuje organizacja najbliższego roku szkolnego - chciałabym wiedzieć, czy moja sześciolatka od września "załapie" się na ową nieszczęsną dwuzmianowość w SP02...

Awatar użytkownika
virtu
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Euzebiusz /virtu/ Probosz

Re: Dwuzmianowość w nowotomyskich podstawówkach

Post autor: virtu » 10 lip 2015, 11:07

Dzień dobry. Doprawdy ciekawe, najpierw wyniki rozmów i ustaleń miały być podane do wiadomości publicznej 7 lipca, następnie 10 lipca (a to już dzisiaj). I co? I nic.

Kto by się tam uczył, pytał,
Dowiadywał się i czytał,
Kto by sobie głowę łamał,
Kiedy mogę sama, sama!

BielawaMaciej
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Maciek Bielawa

Post autor: BielawaMaciej » 10 lip 2015, 13:52

Witam. Piszę przede wszystkim jako rodzic dziecka, które idzie do szkoły. W SP2 Nowy Tomyśl, w której sam pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego wszyscy na ten moment jesteśmy nastawieni na dwuzmianowość. Trwały - trwają lub będą trwać (jak zwał tak zwał) negocjacje/rozmowy między naszymi włodarzami (tj. starostwem i gminą) na temat innych rozwiązań. Wiem że w rachubę wchodziło porozumienie również z innymi "podmiotami". Co z tego wynikło? Nie wiem. Jak mój poprzednik napisał ECHO. Mam nadzieję że coś jednak pozytywnego bo byłoby dobrze żeby dzieciaki nie chodziły na dwie zmiany. Obawiam się tylko jednego - że może być za późno. Taka operacja jest bardzo skomplikowana. Trzeba zakupić nowy sprzęt typu ławki i krzesła. Trzeba ułożyć sensowny plan aby nauczyciele mieli w ogóle szanse na dotarcie na lekcję. Poza tym niemal 3/4 nauczycieli w czasie przerwy pełni dyżury pilnując dzieci - naszych dzieci. O tym też należy pamiętać bo jak nauczyciel będzie się przemieszczał nie może pilnować.
Tych problemów jest sporo. I z doświadczenia wiem - bo zdarzało mi się pracować w dwóch szkołach naraz - że to tylko z pozoru są łatwe i błahe sprawy do załatwienia. Ułożenie planu - sensownego planu dla takiej placówki jak SP 2 Nowy Tomyśl trwa z reguły od 2 do kilku tygodni. Dlatego mój pesymizm co do uniknięcia dwuzmianowości - przynajmniej na ten zbliżający się rok szkolny.
matkapolka2 pisze:Na ostatniej sesji podjęto uchwałę o zmianie uchwały budżetowej i przeznaczeniu kwoty 200.000 na pracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę SP Nr 1, SP Nr 2, SP w Borui Kościelnej... No i fajnie... Ale to rozwiązanie na później, a mnie, jako rodzica, na chwilę obecną najbardziej interesuje organizacja najbliższego roku szkolnego - chciałabym wiedzieć, czy moja sześciolatka od września "załapie" się na ową nieszczęsną dwuzmianowość w SP02...
Co do sześciolatków to z tego co mi wiadomo pierwsze półrocze mają chodzić na pierwszą zmianę - choć głowy za to nie dam. Tyle wiem.
Pozdrawiam.

potocka650
Początkujący
Początkujący

Post autor: potocka650 » 14 lip 2015, 15:23

Witam!
Z tego co mi wiadomo w SP1 będzie dwuzmianowość tylko i wyłącznie dla klas drugich.
Pan dyrektor owszem spotkał sie z rodzicami, ale nie przyjmował żadnej z rzuconych propozycji przez rodziców. Twierdził ze nawet gdyby znalazły się pomieszczenia to należałoby je wyposażyć i też to był dla niego problem. Ja osobiście odebrałam to jako komunikat "będzie dwuzmianowość bo tak jest najłatwiej". Nie wykazywał zrozumienia, ze dzieci chca tez chodzić popołudniami do muzycznej, na piłke itd.
pod koniec czerwca przekazał rozpiske harmonogramu zajęć i organizacji przerw i w krotkim lakonicznym tekście poinformował że wszystkie drugie klasy bedą chodziły na drugą zmianę. Mimo iż wcześniej mówił o również o klasach trzecich.
Oto harmonogram;
7.45-8.30 (5min)
8.35-9.20 (10min)
9.30-10.15 (10)
10.25-11.10 (25)
11.35-12.20 (15)
12.35-13.20 (5)
13.25-14.10 (5)
14.15-15.00 (5)
15.05-15.50 (5)
15.55-16.40 (5)
Uważam osobiscie, że ta rozpiska jest wbrew przepisom bhp, szczególnie te przerwy po 6 lekcji. Jak 8latki mają w tym czasie wyjść na przerwę?
Być może gdyby włączył w dwuzmianowość cała szkołę, to dla każdej klasy wypadłby 1 dzień popołudniu, ale to trzeba chcieć.
Brakuje mu 3 sal, a klas drugich jest 6 i najłatwiej tam stworzyć drugą zmianę. Szkoda tylko, ze zapomniano o dobru tych dzieci.
A co bedzie dalej jak te roczniki dojdą do gimnazjum?
A i obiecano rodzicom klas I-III ze poda się im plan w czerwcu,aby mozna było zacząć się organizować, mamy lipiec.

matkapolka2
Początkujący
Początkujący

Post autor: matkapolka2 » 20 sie 2015, 09:34

Na stronie SP02 pojawiła się oficjalna informacja potwierdzająca rezygnację z planowanej dwuzmianowści w Szkole Nr 2:
Informuję Państwa, że w wyniku decyzji organizacyjnych, jakie zapadły w dniu 24 lipca 2015r. nastapiła likwidacja nauczania na dwie zmiany dzieci klas pierwszych.
Od nowego roku szkolnego dwie klasy pierwsze: klasa 1i oraz klasa 1j będą umieszczone w budynku nowotomyskiego gimnazjum. Wszystkie pozostałe w budynku naszej szkoły.
.
I całe szczęście :). Temat zamknięty. Brawa dla Dyrekcji.

Awatar użytkownika
Olo
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Olo » 20 sie 2015, 12:46

A klasa integracyjna, gdzie od początku było wiadomo, że będzie wyłącznie jednozmianowa nie cieszyła się jakąś tam popularnością...
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”