Kwestia nieprawidłowości w OOiS

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
dariusz
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Dariusz Borowski
Kontakt:

Kwestia nieprawidłowości w OOiS

Post autor: dariusz » 03 maja 2015, 12:55

Na temat nośników wymontowanych i wyniesionych przez burmistrza z Ośrodka Oświaty i Sportu padło już wiele słów i domysłów. Nikt tak naprawdę nie wie jaki będzie finał tej sprawy. Z prawnego punktu widzenia w zasadzie każda podjęta decyzja będzie dla mnie precedensem, bowiem mamy tu do czynienia z walką, uczuciami i delficką cnotą. Wiemy zaś na pewno, że to wątpliwy i niepotrzebny aromat dla środowiska nowotomyskiego.

Pokuszę się o przedstawienie wniosków z zajścia w sposób refleksyjny acz zupełnie pozbawiony zabarwienia politycznego. Po prostu założyłem, że owe wydarzenia miały miejsce gdzieś w odległym kraju, na skraju mapy. Dodatkowym założeniem jest fakt, że wszystkie osoby wypowiadające się na powyższy temat mówią prawdę (no bo gdzież inaczej?).

Więcej przeczytasz na:
http://obywatelskint.pl/2015/05/swiat-dysku/

Jakie jest wasze zdanie? Czy Komisja Rewizyjna miała rację zgłaszając tę sprawę do prokuratury?
Czy burmistrz ma prawo moralne czynić takie podchody wobec własnych pracowników?
Dariusz Borowski :: RLU:#375594 :: e-borowski.pl
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Re: Kwestia nieprawidłowości w OOiS

Post autor: Jacek » 05 maja 2015, 12:22

Co do oceny prawnej warto jednak chyba się wstrzymać do czasu, kiedy w tej kwestii wypowie się prokuratura. W mojej opinii te działania zostały przeprowadzone co najmniej na granicy prawa. Tłumaczenia burmistrza nie są według mnie spójne i nie uzasadniają jego działania. Jednak jak mówiłem, prawną ocenę pozostawiam organom do tego powołanym.

Niewątpliwie jednak z punktu widzenia etycznego, moralnego postępowanie takie zasługuje na krytykę, tak samo jak działania polegające na blokowaniu dostępu do komputera Pani Sekretarz. Uważam, że sprawę tę można było rozwiązać zupełnie inaczej i w sposób cywilizowany.

Co do działań Komisji Rewizyjnej uważam, że były one słuszne. Przekazanie sprawy prokuraturze spowoduje niezależność i apolityczność oceny całego zajścia.

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 08 maja 2015, 22:48

Jacek pisze:Co do oceny prawnej warto jednak chyba się wstrzymać do czasu, kiedy w tej kwestii wypowie się prokuratura. W mojej opinii te działania zostały przeprowadzone co najmniej na granicy prawa. Tłumaczenia burmistrza nie są według mnie spójne i nie uzasadniają jego działania. Jednak jak mówiłem, prawną ocenę pozostawiam organom do tego powołanym.

Niewątpliwie jednak z punktu widzenia etycznego, moralnego postępowanie takie zasługuje na krytykę, tak samo jak działania polegające na blokowaniu dostępu do komputera Pani Sekretarz. Uważam, że sprawę tę można było rozwiązać zupełnie inaczej i w sposób cywilizowany.

Co do działań Komisji Rewizyjnej uważam, że były one słuszne. Przekazanie sprawy prokuraturze spowoduje niezależność i apolityczność oceny całego zajścia.
"...Co do działań Komisji Rewizyjnej uważam, że były one słuszne. ..." :?:
"...apolityczność..." :lol: :lol: :lol:
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

Jacek
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: Jacek » 09 maja 2015, 09:19

alienpms pisze:"...Co do działań Komisji Rewizyjnej uważam, że były one słuszne. ..." :?:
"...apolityczność..." :lol: :lol: :lol:
Co do działań Komisji ich słuszność polega na przekazaniu tej sprawy prokuraturze i policji. Wolę żeby zbadały tę sprawę te organy niż miałyby toczyć się wymiana zdań na linii Burmistrz - Rada, gdzie wzajemnie obrzucano by się błotem. A jak wygląda taka współpraca widzimy po protokole komisji i odpowiedzi Burmistrza. Komisja Rewizyjna nie ma wystarczających uprawnień do zdobywania informacji.

Rozumiem, że twierdzisz drogi forumowiczu, że prokuratura jest uwikłana w polityczny układ w Nowym Tomyślu...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”