Noto i dalej ....

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Noto i dalej ....

Post autor: Noto » 25 mar 2015, 18:10

Taki temat -( na początku wszystkich forumoficzów przepraszam za moje -czasami nie zrozumiałe wpisy -ale tak mówię i piszę )ale do tematu -Noto -tak jestem nowotomyślaninem -nick -powstał od Nowy Tomyśl -Noto -dwie pierwsze litery od N.T. -i po pięciu latach jak kupiłem komputer tak go używam ( jak Polonia N.T. była w II lidze miałem nick "Polnot " -wiadomo było wśród kibiców i sympatyków sportu -to NOWY TOMYŚL )-dużo na ten temat mogę opowiedzieć -gdzie Wałbrzych pytał co to za dziura w Wielkopolsce -..
I tu znowu Noto -pisze -farmazony !!!!-piszę bo to już wiek mi pozwala na wspomnienia !! i czasami co Wam młodym w dobie komputerów -młodym nie pasuje -takie wspomnienia -dziadka -który coś pamięta ..
A tak na marginesie -czy nowotomyślanie -czy nowotomyślanie pamiętają ?? tu dokładnie rok 1952 po utworzeniu NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna)-
To tak trochę historii N.T. --tu na przedzie szedł Marszałek(ROKOSOWSKI)postać znana w latach powojenych 1944-1949 idą po podpisaniu -napiszę więcej do 1956 roku-jak władzę objął Gomułka -to wszystko poszło ...
Portrety -Bieruta i Rokosowieski w środku 0rzeł to lata powojene(ja tylko znam1952-1956-znikneły w klasach po 1956 roku jak do władzy doszdł Gomułka -pisać dalej Noto trochę popisze -nie ta składnia pisania -ale niech ta będzie -Noto -Nowy Tomyśl-znany nie tylko w N.T -jako nick Noto -nowosądeckie
-

Noto
Maniak
Maniak

Re: Noto i dalej ....

Post autor: Noto » 25 mar 2015, 18:41

Powspominam -i to mocno -wszystko -nawet te co przez te 55-60- ubiegłego wieku działo się -bo co mi zostało --wspomnienia -wspomnienia -tak Noto powspomina te lata które mieszkał w N.T. -1951-do chwili obecnej -i znowu moje " motto Tam gdzie mieszkasz -to szanuj To i"szanuj )to co przyr0da dała -taki sobie "Noto "-nie czytać o mijać ten nick Noto-i na koniec pozdrawiam wszystkich co na tym forum siedzą -Noto ....

Awatar użytkownika
nosferatu7
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 5617561
Kontakt:

Post autor: nosferatu7 » 25 mar 2015, 20:34

Ale dlaczego kolejny wątek ?....
Nie lepiej wrzucić wszystko do jednego wątki pt. przemyślenia Pana Noto.
Obrazek
www.naszlakach.pl

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 25 mar 2015, 20:43

nosferatu7 pisze:Ale dlaczego kolejny wątek ?....
Ja również czekam na uporządkowanie wątków Noto ;)

guciu
Maniak
Maniak

Post autor: guciu » 26 mar 2015, 08:38

odludek pisze: Ja również czekam na uporządkowanie wątków Noto ;)
"No to" kogoś czeka siermiężna praca.
S.M.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 26 mar 2015, 10:13

Już też to sugerowałem Noto, nadal nie ma poprawy.
Tutaj i nie tylko tutaj pisze Pan wspomnienia, warto kontynuować ten wątek tutaj:
viewtopic.php?f=26&t=3868
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
http://niewygodne.info.pl/

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 26 mar 2015, 15:51

Moi komp na rayie nie dyiaa +odpowiem ...

Awatar użytkownika
Andrzej
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Imię i Nazwisko: Andrzej

Post autor: Andrzej » 26 mar 2015, 22:53

Noto wciśnij z lewej strony na klawiaturze przycisk ctrl trzymaj go i wciśnij trzymając przycisk shift to się zmieni układ klawiatury.
Wciskając "z" będziesz miał "z" zamiast "y"

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 26 mar 2015, 23:51

hed pisze:
Już też to sugerowałem Noto, nadal nie ma poprawy.
Tutaj i nie tylko tutaj pisze Pan wspomnienia, warto kontynuować ten wątek tutaj:
viewtopic.php?f=26&t=3868
Ja też to sugerowałam ;) Prośba do adminów: uporządkujcie wątki Noto. Dziękuję.

gosia_m
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: gosia_m » 27 mar 2015, 11:06

Pytanie do osób postulujących za uporządkowaniem “wątku Noto”: Co macie na myśli? Utworzenie osobnego wątku pt. “Noto”? Czy może któryś z administratorów powinien przeprowadzać translację tekstów? Przypominam, że na Forum każdy może zabrać głos w dowolnej, interesującej go sprawie. I kolejne pytanie: czy porządek ograniczyć tylko do Noto czy może podjąć próbę “porządkowania” innych forumowiczów?

Zamiana czcionek na klawiaturze może zdarzyć się najwytrawniejszym “pisarzom”. Tylko jeden Andrzej zauważył, co się dzieje?
Panie Noto, proszę postępować zgodnie z instrukcjami Andrzeja i liczymy, że wszystko wróci do “normy”.

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 27 mar 2015, 11:10

Każdego też obowiązuje netykieta i stosowanie się do regulaminu forum

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 02 kwie 2015, 15:05

"Noto" -czyli Nowy Tomyśl pisze jak pisze -nie jestem poliglotą ani"polonistą "a zwykłym -emerytem -i tu do "alcor" -słowo netykieta -ja go nie znam -"napisz "co to znaczy (70 latek ma prawo wiedzieć )-tu za Ty przepraszam -i stosowanie się do regulaminu -forum -Regulamin -można pisać -tylko co zauważyłem i słusznie nie używać nazwisk-chyba że publiczne(Hibner)i idąc dalej moimi wspomnieniami -tak wspomnienie (tu czasami się powtarzam )-ale te 63 lata przeżyte w N.T. -to mocno mi utkwiło w pamięci -i tu Wam Młodym chcę wspomnieć -Waszych Rodziców --tak rodziców -a oni też Wam niech powiedzą co było 20-25 lat wstecz .
Może od nowego zdania -jak "Tobie" -żebyś zjadł skibkę chleba z masłem -to od 3 rano musiałem stać w kolejce za kostką masła aby ten chlebek dla dziecka był z masłem .
Druga sprawa -w tych latach (-tu starsi wiedzą -wszystko na kartki -nawet papierosy (zamiana z 12 paczek na tabliczkę czekolady ) mało tego bon na obuwie (też 10 godzin stałem -nie było przymiarki tak jak leciało -póżniej między sobą się wymieniało ).
To takie wspomnienia 70 latka -i tu nie narzekajmy -że.... jest Wam żle macie wszystko -chyba to że
"Ptasie Mleczko"-czy istnieje???
Mam dużo spostrzeżeń do młodych -ale który -ja dziadek nie ma !!!-ale tak strzeże też nie byliśmy lepsi -to wiek który już w myśl przysłowia "Nie pamiętał wół jak cielęciem był"
Tym przysłowiem zakończę mój wywód -a to przez pogodę -nie na działce a przed kompem -Noto

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 02 kwie 2015, 15:36

I dalej co było na kartki -i tu uwaga aż do roku 1989 -i tak pierwsze na cukier(dorośli 2 kg -młodzież 3-4 kg -tu zależność wieku -dalsze na mięso -(masła nie było)-i tu uwaga -tam był podział -starsi 3 kg a młodzież 4kg -i na końcu 1 kg na wszystkich kartkach -kości z mięsem -tak było i tu "uwaga -ja zawsze w Poznaniu te kartki realizowałem -bo za kości zawsze były żeberka -fakt w mięsnych zawsze kolejki były -ale te 40-50 minut stałeś dostałeś prawie wszystko -i paróweczki -śląską też to tak tytułem...kartek.
Przyszła epoka Gierka -Grudzień 1989 poprawiło się po woli kartki likwidowano -tak doszliśmy do tego co mamy -czyli....dopowiedzieć sobie samemu.....

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 02 kwie 2015, 16:50

Pinezka i zobacz co się dzieje !-tym sloganem zacząłem ten mój następny post -czyli w ubiegłym roku z BIP dowiedziałem się ile Gmina N.T. daje na SPORT i kluby -(w tym roku nic nie wiadomo -(3 tygodnie wstecz suma ponad 200 tys.-to udało mi się wyczytać )i co dalej co z Budowlanymi,TS05. Zenit Wytomyśl,Jastrzębsko Stare NAP i inne -jako sympatyk sportu i mieszkaniec N.T. chciałbym wiedzieć jak te pieniążki rozdysponowane są..
-Bo od tego moim zdaniem ten "sport" w Gminie będzie istniał -w ubiegłym roku było wszystko co do grosza rozpisane -tu może zgnuśniały emeryt o sporcie mu się zachciało.
.Tak emeryt co trochę ma pojęcia w tym sporcie. Zawsze powtarza w sporcie siła .
I zobacz co się dzieje !!!!! tu dodam trzy moje wykrzykniki na temat sportu w N.T. -w mieście powiatowym (15-16) w sumie -nic !!! -i tu TS05 -chociaż Wy ten stadionik w środku miasta wykorzystujecie(tu ukłon do miasta za utrzymanie tego obiektu )
Tak jeszcze macie szanse na tą A klasę (TS05)- w sobotę mecz z Wytomyślem(lider) u siebie-wygrać -tam wygraliście -czego życzy i będzie kibicował Noto..
Co się dzieje w Nowym Tomyślu ???-nawet TVN 24 -ma Nowy Tomyśl ma na "tapecie"....robimy się sławni za nowego Burmistrza -trzeba było aż 20 lat -aby N.T. był w telewizji ( nie licząc "Banku 440 w 1979 )..

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 02 kwie 2015, 17:52

Tu tak o mnie żle piszecie (nie wszyscy ) -zrobić oddzielny wątek" Noto " wspomnienia!!-moim zdaniem!! -a swoje zdanie też trochę mam -to już Nowy Tomyśl nie ma "historii"-fakt miasto 230 letnie -bardzo młode -wspominam te moje lata przeżyte w N.T. -co w większości forumowiczów mało znane (tu wraz z panem Przemkiem Mierzejewskim -przybliżyliśmy Wam Glinno "Ruczkowo " w tej chwili 3 Stycznia-czy wiecie -dlaczego 3 Stycznia ?? -to tyle pozdrawiam Noto.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy -wszystkiego najlepszego i tego smacznego jajka -co niby daje życie życzy "NOTO"-Alleluja -tak kiedyś było na pocztówkach -gdzie ich dostawało się nawet 30 -dzisiaj ?? -poczta pada bo mało kto pisze ..to tak jeszcze raz z okazji tych Świąt -dalej samemu sobie proszę ........

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 10 kwie 2015, 19:05

Wchodząc w wątek -dokładna data powstania Nowego Tomyśla -to 1786 -i tu P.Mierzejewski -potwierdzi albo nie -ale nie w tym rzec to tak Noto sobie wyczytał -mam prawo - to znaczy N.T. ma latek====powstał 1786-Szołdrski-2015 =237 -mało -tyle latek ma Nowy Tomyśl -i teraz jak powstał Nowy Tomyśl -od myśli -tu legenda -ale tak było -zamek w Starym Tomyślu ( tu P. Przemek wie)-musimy zrobić osadę -i zrobiono ktoś podał Nowy -i tak Nowy Tomyśl-to jest myśli ktoś dodał to myśl -i powstał Tomyśl -tu P. Przemka -regionalista jak było ??to tyle Noto -historię N.T. trochę znam -chociaż urodzony w Beskidzie Sądeckim-Piwniczna -ale te prawie 70 lat na ziemi nowotomyskiej coś w pamięci zostało-Noto i pozdrowienia ....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”