Od Nowego Roku na PKP piechotą...

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Re: Od Nowego Roku na PKP piechotą...

Post autor: JOSH » 10 sty 2015, 09:54

disKret pisze:Tam już miejsca na nic nie ma. Nawet trawniki pozajmowane i jedna strona dojazdowa do ronda od kolejowej. Pięknie pokazuje, że większość pracujących poza NT mieszka na obrzeżach NT, a nie w mieście.
Wygoda i dostępność do własnego samochodu powodują owy stan rzeczy.
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
disKret
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: disKret » 10 sty 2015, 11:41

Moim zdaniem przesadzacie. Ludzie z centrum jeśli już korzystają z samochodu to są podwożeni, co również elegancko widać ile samochodów podjeżdża, żeby podebrać tych, którzy pociągiem przyjechali.

Awatar użytkownika
dolis
Rozmowny
Rozmowny

Post autor: dolis » 10 sty 2015, 11:46

Duża część osób nawet nie wie, że autobus jest darmowy do tego plotki z tzw. miasta o tym, że tylko dla uczniów powoduje że jeszcze nie jeździ dużo osób autobusem chociaż ta liczba i tak zauważyłem że jest większa niż wcześniej(wczoraj w godzinach popołudniowych wracało około 25/30 osób). Przydała by się jakaś alcja informacyjna i może było by jeszcze więcej osób.
http://kdolata.pl | Graphic & Web Desinger

Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Post autor: Noto » 10 sty 2015, 14:07

Może i tu że ja mylę!! -ale tak było i tu znowu jest rozkład jazdy -konkretnie przy Zbąszyńskiej (Tesco) tam ja tego nie zauważyłem -(żona -)jest miejski i wiejski ??-fakt w niedzielę i święta nie kursuje-sprawdzę ...

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 13 sty 2015, 16:23

disKret pisze:Tam już miejsca na nic nie ma. Nawet trawniki pozajmowane i jedna strona dojazdowa do ronda od kolejowej. Pięknie pokazuje, że większość pracujących poza NT mieszka na obrzeżach NT, a nie w mieście.
Ludzie z kolejowej dojeżdżają samochodami na dworzec, widziałem na własne oczy. Sam dojeżdżam z osiedla czasami. Nie wydaje mi się, aby można takie wnioski wyciągnąć.

Nie wiem jak to się stało, ale nagle tych aut przybyło i to w jakiejś niewiarygodnej ilości. Kryzys panie ;)
i tyle

Awatar użytkownika
Olo
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Olo » 14 sty 2015, 13:10

Cena baryłki poszła w dół to i samochody zostały z garażów powyciągane.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 14 sty 2015, 16:00

Sam się zastanawiałem, jak cena ropy wpłynie na przykład na ilość wypadków
i tyle

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 14 sty 2015, 16:46

e to nie ma znaczenia, na przystankach wisiało info, że komunikacja miejsca do odwołania nie będzie funkcjonować, tak samo było podane na stronie urzędu.
są też osoby z gmin powiatów ościennych, które dojeżdżają pkp do poznania.
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
http://niewygodne.info.pl/

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 14 sty 2015, 16:56

http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artyku ... ategoria=1
- Pojawiły się plansze ze szczegółowym rozkładem jazdy, ale nie dla danego przystanku, jak to było kiedyś, tylko dla wszystkich naraz. Nie jest napisane od kiedy do kiedy ten rozkład funkcjonuje. Przede wszystkim jednak brakuje informacji o tym, na jakim przystanku się obecnie znajdujemy. Jak będzie osoba spoza miasta, która nie zna rozkładu ulic, to skąd ma wiedzieć, gdzie aktualnie się znajduje i o której pojawi się autobus? To absurdalne - nasz rozmówca nie krył rozgoryczenia sytuacją. - W środę moja żona jechała do Poznania, ale szczerze mówiąc zamówiłem jej taksówkę na dworzec, bo nie byłem pewny, czy autobus pojedzie, czy też nie - dodaje.
- Dwa lata walczyliśmy o autobus blisko peronów, bo nam starszym ciężko zdążyć, a teraz znów ma tego nie być? I tak nie do końca było po naszej myśli, bo chcieliśmy jeszcze bliżej wejścia, ale cóż. Tak jak było, nie było źle. Dlatego nie pozwolimy na to, będziemy zbierać podpisy, protestować, będziemy walczyć o ten przystanek - dodaje nasz rozmówca.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 14 sty 2015, 17:28

I tak źle i tak niedobrze. Teraz protestują Ci, którzy muszą iść "taki kawał" z budynku dworca na perony, a jak autobus będzie podjeżdżał pod same perony to będą protestować Ci, którzy muszą zakupić bilet i będą musieli naginać "taki kawał" do kas biletowych.
Chyba, że autobus wysadzi pasażerów przy budynku dworca i potem podjedzie na parking.
Póki parking nie zostanie przerobiony to na bank taki wielki pojazd nie wyrobi między autami i słupkami na tym prowizorycznym parkingu.

Tak na marginesie. Dziś jechałem PKS-em do Lwówka i prawie cały autobus był pełny :)

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 14 sty 2015, 17:54

JOSH pisze:I tak źle i tak niedobrze. Teraz protestują Ci, którzy muszą iść "taki kawał" z budynku dworca na perony, a jak autobus będzie podjeżdżał pod same perony to będą protestować Ci, którzy muszą zakupić bilet i będą musieli naginać "taki kawał" do kas biletowych.
Chyba, że autobus wysadzi pasażerów przy budynku dworca i potem podjedzie na parking.
Póki parking nie zostanie przerobiony to na bank taki wielki pojazd nie wyrobi między autami i słupkami na tym prowizorycznym parkingu.

Tak na marginesie. Dziś jechałem PKS-em do Lwówka i prawie cały autobus był pełny :)
Pewnie o 14.40 jechałeś. W innych godzinach już pełen nie jest :)
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 14 sty 2015, 17:56

Protestują osoby starsze, które walczyły o bliższy peronom przystanek KM. A co w takim przypadku gdy młodzież "zapcha" autobus? Darmowa KM ma plusy i minusy jak widać.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 14 sty 2015, 18:36

hed pisze:Protestują osoby starsze, które walczyły o bliższy peronom przystanek KM. A co w takim przypadku gdy młodzież "zapcha" autobus? Darmowa KM ma plusy i minusy jak widać.
Zastanawia mnie, jak te starsze osoby kupuję bilet w takim razie, że nie muszą iść do kasy. Prawdą jednak jest, że w obecnym rozkładzie ciężko zdążyć na pociąg, jeśli jeszcze trzeba kupić bilet, szczególnie osobom, które nie są w pełnie sprawne.
Jednak szczerze powiedziawszy nieczęsto widuję starsze osoby na dworcu, a jeżdżę niemal codziennie. Może wybierają inne pociągi.
i tyle

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 14 sty 2015, 18:42

Przeczytałem ten artykuł i jest to po prostu tworzenie problemów. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby w autobusie nie było miejsca. Ktoś ma inne doświadczenia? Co do osób z innych miast, to ile ich jest? Żona jechała do Poznania, ale jestem retardem i zamówiłem jej taksówkę? Czego ten Pan nie zrozumiał w rozkładzie (pomijając brak nazw przystanków na przystankach)? Zdaje się, że wiem kim jest ten pan - to prawdopodobnie Edmund Żurek, słyszałem jak używając identycznych niemal słów bluzgał na kierowcę.
i tyle

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 14 sty 2015, 19:52

hed pisze:Protestują osoby starsze, które walczyły o bliższy peronom przystanek KM. A co w takim przypadku gdy młodzież "zapcha" autobus? Darmowa KM ma plusy i minusy jak widać.
No ale młodzież ma pełne prawo do korzystania z dobrodziejstwa darmowej komunikacji miejskiej, więc jak to mówią kto pierwszy ten lepszy, a że autobus jest duży, to jest ogromnym plusem. Nie ma sensu dyskryminować młodzieży, choć nie wydaje mi się aby szczelnie młodzież "wypchała" autobus.

Jechałem o 15.33 z ulicy Kościuszki i może 4 miejsca były wolne. (a propos PKS-u).

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 14 sty 2015, 21:05

JOSH pisze:Jechałem o 15.33 z ulicy Kościuszki i może 4 miejsca były wolne. (a propos PKS-u).
Zależy od dnia. Jednego dnia jest pełen o 13.45 a innego o 15.30. Chyba zawsze są pełne o 14.40.

Ciekawe jak długo będą kursowały autobusy poranne bo jeździ nimi bardzo mało osób bywa, że 3-4 osoby :)

Mila
Początkujący
Początkujący

Post autor: Mila » 14 sty 2015, 22:28

zen pisze: Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby w autobusie nie było miejsca. Ktoś ma inne doświadczenia?
Już kilka razy korzystałam z autobusu i też nigdy nie zdarzyło się by był wypchany młodzieżą rzucającą się na darmową komunikacje ;))
zen pisze:Zastanawia mnie, jak te starsze osoby kupuję bilet w takim razie, że nie muszą iść do kasy. Prawdą jednak jest, że w obecnym rozkładzie ciężko zdążyć na pociąg, jeśli jeszcze trzeba kupić bilet, szczególnie osobom, które nie są w pełnie sprawne.
Jadąc pociągiem KW bez problemu można kupić bilet w automacie w pociągu ;))

adrianetykk
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Adrian Kasprzak

Post autor: adrianetykk » 20 sty 2015, 20:45

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 22 sty 2015, 20:14

Wczoraj i dziś widziałem autobus komunikacji miejskiej, który zatrzymał się pod ośrodkiem zdrowia na ulicy Poznańskiej i wysadził kilka starszych osób. Czyt to jakaś nowa trasa autobusu?
Gdzie zawrócił ten autobus aby potem wrócić do miasta?
Czy jest to test nowej trasy autobusu obejmujący ZOZ i szpital?

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 22 sty 2015, 23:23

to chyba dobra wola kierowcy, bo tam nie ma przystanku, pewnie zawrócił na parkingu za UM.

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 26 sty 2015, 16:16

Ta piechota na PKP -Miasto-Dworzec Nowy Tomyśl -już w innym blogu napisałem (moje spostrzeżenia ale niech ..)-na pewno utrzymać to co było już 30-20 lat wstecz -Pl. Chopina -Osiedla-Janusa i na Dworzec PKP -i odwrotnie Dworzec PKP -Piłsudskiego -Plac Chopina -wkoło -tak było i moja propozycja -zostawić !!---ale tu wpisach i rozmowie (czasami tak miedzy nami nowotomyślaninami rozmowy takowe są -jeżeli już to niech objeżdża w w koło -Gminę( w chwilach wolnych od pociągów ) a propozycje takie : do "Buksztela"(kierunek Stary Tomyśl -można nawrócić i Kościuszki w prawo -Długą -w prawo na Komunalną i lewo Ślusarskiego i prawo na Zacisze aż i tu uwaga do figury Chrystusa w Przyłeku ( to tak wyczytałem z wpisów -a wieś to co???-i tu nawrót -dokładnie 2.2. km )i dalej jadąc na pewno -przystanek Szkoła Podstawowa Nr.2 im Marii-Curie Skłodowskiej -dobre imię( -kończyłem -wcześnie 1959 -jeszcze bez patrona)-i dalej autobus -prawo Wiatrakowa -lewo na Zbąszyńską i w prawo do Ronda -objazd na Zbąszyń -i lewo -kierunek -cmentarz -i prawo dworzec -ale to mżonki -to tak rozmowa z nowotomyślinami -tak nam wyszło -jak już komunikacja miejska -wkoło gminy -moim zdaniem za małym miastem jesteśmy żeby tworzyć komunikację miejską -wystarczy i chyba wystarczyła na Dworzec PKP Nowy Tomyśl -może tak jak w rozmowie z mieszkańcami nam wyjdzie -nowe władze -nowe myśli -już autobus darmo !!-a może podatki -też ??-są takie miejscowości !!!Noto taki sobie "pierduśnik "-pisze bo co mu zostało -swoje przeżył.....

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 26 sty 2015, 17:54

Noto pisze:Ta piechota na PKP -Miasto-Dworzec Nowy Tomyśl -już w innym blogu napisałem (moje spostrzeżenia ale niech ..)-na pewno utrzymać to co było już 30-20 lat wstecz -Pl. Chopina -Osiedla-Janusa i na Dworzec PKP -i odwrotnie Dworzec PKP -Piłsudskiego -Plac Chopina -wkoło -tak było i moja propozycja -zostawić !!---ale tu wpisach i rozmowie (czasami tak miedzy nami nowotomyślaninami rozmowy takowe są -jeżeli już to niech objeżdża w w koło -Gminę( w chwilach wolnych od pociągów ) a propozycje takie : do "Buksztela"(kierunek Stary Tomyśl -można nawrócić i Kościuszki w prawo -Długą -w prawo na Komunalną i lewo Ślusarskiego i prawo na Zacisze aż i tu uwaga do figury Chrystusa w Przyłeku ( to tak wyczytałem z wpisów -a wieś to co???-i tu nawrót -dokładnie 2.2. km )i dalej jadąc na pewno -przystanek Szkoła Podstawowa Nr.2 im Marii-Curie Skłodowskiej -dobre imię( -kończyłem -wcześnie 1959 -jeszcze bez patrona)-i dalej autobus -prawo Wiatrakowa -lewo na Zbąszyńską i w prawo do Ronda -objazd na Zbąszyń -i lewo -kierunek -cmentarz -i prawo dworzec -ale to mżonki -to tak rozmowa z nowotomyślinami -tak nam wyszło -jak już komunikacja miejska -wkoło gminy -moim zdaniem za małym miastem jesteśmy żeby tworzyć komunikację miejską -wystarczy i chyba wystarczyła na Dworzec PKP Nowy Tomyśl -może tak jak w rozmowie z mieszkańcami nam wyjdzie -nowe władze -nowe myśli -już autobus darmo !!-a może podatki -też ??-są takie miejscowości !!!Noto taki sobie "pierduśnik "-pisze bo co mu zostało -swoje przeżył.....

Ten objazd po wioskach ma robić ten 1 autobus ?

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 26 sty 2015, 20:12

Nie jestem tak dobry w komputerze -ale żeby odpisać -znowu zaloguj się w NFNT-ja tak jako tako a żona mówi komputer likwidacja -szkoda 46 zł -nauczyłam się -a dzisiaj co?? -to takie usprawnienia -Wam -piszę duża literą -bo nie obrażając nikogo -fakt -trzy lata było "okey" -może go musi przestawić 'informatyk " --nie weszły dwa wpisy -ale co mi tam "niech żyje bal i Nowy Tomyśl " to słowa i melodia Maryli Rodowicz -.. czy to co napisałem -głupie -nie -to słowa i wypowiedzi mieszkańców -moje zdanie było i jest -zachować to co było ..tyle 70 letni -dziadek ale jeszcze sprawny -chodżę -jak długo nie wiem -to co mi mówią zależy od tego z góry-czyli.............................

Noto
Maniak
Maniak

Post autor: Noto » 26 sty 2015, 20:44

Wpisy w temacie :Od Nowego Roku na PKP piechotą w tej chwili 73 wpisy-sprawdzałem są dwa wpisy -a co mają zrobić wsie??? to co napisałem to rozmowa na Osiedlach ( tam dosyć nas mieszka -żeby nie te Osiedla Nowy Tomyśl by nie istniał -tak Osiedla dają tą infrastrukturę -w każdej dziedzinie tak nie mówiąc o PEC -u - gdzie gdyby nie Osiedla co by było?? --nie umniejszając starej części miasta -o nią też trzeba dbać -pół miasta -te trawniki i chodniki i drogi my utrzymujemy na Osiedlach z naszych pieniążków -tak z naszych -dokładnie -przykłady -mam ich trochę -parkingi przy "Zdrowicie" -pytaj czyim sumptem i ile z naszych pieniążków poszło --temat kursu autobusu -nie wyszedł z mojej strony -to tak w dyskusji .-czy słuszny nie wiem -napisałem -i kończę tym co mi tam ........Noto

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 27 sty 2015, 21:41

Komunikacja na wioskach odpada, tamtejsi mieszkańcy i tak mają samochody, więc na dworzec wybiorą wygodne i swoje 4 kółka. Druga sprawa, to ile czasu musiałby jeździć ten autobus zanim dotrze na dworzec PKP

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 28 sty 2015, 20:11

JOSH pisze:Komunikacja na wioskach odpada, tamtejsi mieszkańcy i tak mają samochody, więc na dworzec wybiorą wygodne i swoje 4 kółka. Druga sprawa, to ile czasu musiałby jeździć ten autobus zanim dotrze na dworzec PKP
Po co ''puszczać'' autobus miejski na wsie. Może by tak dopłacić PKS-owi do kursów ?

zyst
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: zyst » 06 lut 2015, 12:15

Autobus miejski ...
... o "Zacisze" (ul. 3 Stycznia) i przyległą część Osiedla Północ mógłby zahaczać :)

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 06 lut 2015, 13:29

zyst pisze:Autobus miejski ...
... o "Zacisze" (ul. 3 Stycznia) i przyległą część Osiedla Północ mógłby zahaczać :)
Przystanków nie może być nie wiadomo ile aby czasem szybciej nie wyszło idąc pieszo na PKP :) ale jak najbardziej o 3 stycznia mógłby zahaczyć.

zen
Maniak
Maniak

Post autor: zen » 02 lip 2015, 18:24

No i w wakacje tylko 3 autobusy dziennie. Dramat :(
i tyle

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”