Noto lata 1973-1974 -Hamburg (RFN)-wtedy i dalej ...

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Noto lata 1973-1974 -Hamburg (RFN)-wtedy i dalej ...

Post autor: Noto » 01 sty 2014, 06:22

Pan Adam Frąckowiak -zaczął temat wspomnień -(i tu przepraszam za wymienie nazwiska -ale chyba wybaczy -znamy się -to się przedstawię : nazwisko Tyrchan imię Edward mieszkam w N.T osiedle Batorego -i idąc dalej w tych latach wspomniane (73-74) wyżej byłem na kontrakcie budowlanym w NRF -Hamburg -nie całkiem ale w tych okolicach -konkretnie Walhstedt -Bad Segerberg -przez Budimex W-wa -PPBP nr 2 -i dalej -Epoka Gierka -Tak p.Gierek w tych latach (70-89 wziął kredyt -nie przejadł go ale wybudował coś -vide -mieszkania i zakłady ( między innymi "Chifa " Nowy Tomyśl-rozbudowa lata 1973-1974-gdzie stare obiekty oddano "Promagowi "-gdzie Chifa to mieszkańcy Nowego Tomyśla wiedzą -od parku w kierunku dworca ul .Kolejowa -to co się mówi to niby chluba Nowego Tomyśla -czy??-ale największy zakład w N.T. i okolicy -ale moje wspomnienia -nie Poznaniak ale Małopolanin( Krakowskie) -Piwniczna pow. Nowy Sącz tam się urodziłem a jak to się stało że tam -a to za sprawą mojego dziadka Powwstańca Wielkpololskiego -tak Powstańca -tu po kolei -dziadek Józef -kompania Lwówecka -Oddział Bolewice (przedtem wojska niemieckie-tam w latach 1911-1915-służył -zabór Pruski -Powiat nowotomyski pod tym zaborem był tak jak całe Poznańskie i ościenne -i z chwilą wybuchu II Wojny Światowej 1939 roku Niemcy wszystkich Powstańców Wielkopolskich wysiedlali do Generalnej Guberni w tym wypadku do Częstochowy przez Młyniewo k/Grodziska Wlkp -nie tylko jego -ale to co wiem dużo osób z Nowego Tomyśla (chyba P. Starostę )i nie tylko -to wstęp do lat 1973-1974-może chaotycznie piszę ale taki mój styl -nie poliglota ale budowlarz -dalej do sedna te lata jak wyżej -Noto

Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Re: Noto lata 1973-1974 -Hamburg (RFN)-wtedy i dalej ...

Post autor: Noto » 01 sty 2014, 06:39

Czy to wtedy !!!-jest prawidłowo -proszę sprostować -nie pogniewam się -pozdrowienia w tym 2014 roku-śle Noto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”