koniec z pytaniami do urzędu...?

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

koniec z pytaniami do urzędu...?

Post autor: hed » 24 kwie 2010, 11:04

od 2 może 3 tygodni nie można już zadawać pytań na stronie UM,czy wie ktoś może dlaczego i czy w ogóle będzie można je zadawać?

zauważyłem że od początku tego roku na pytania odpowiadali pracownicy urzędu podpisując się pod nimi, czyżby im to nie odpowiadało?

szkoda, że pytania nie działają, bo pojawiło się wiele spraw wymagających pytań, jak chociażby destrukcja parku za urzędem i starostwem, wycięcie tam drzew i okaleczenie pozostałych...wygląda to paskudnie.

pozdro

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 24 kwie 2010, 12:53

Co do tych "okaleczeń" to jestem w posiadaniu informacji dlaczego jest taki stan rzeczy.
Mianowicie, w planach była wycinka wszystkich drzew, jednakże udało się doprowadzić do takiego stanu rzeczy jak mamy dzisiaj i całe szczęście, bo patelnia by została. Drzewa które zostały, przycięto na 14 metrach, przez profesjonalną ekipę zatrudnioną na drodze przetargu (więc może nie do końca profesjonalną ;), ale nadzorowaną przez doświadczonego leśnika). Generalnie rozchodzi tu sie o lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy naszym szpitalu, ktore ma być przystosowane do nocnych lotów, a przepisy wymagają, takich działań jakie zostały podjęte. Za jakiś czas ma sie pojawić odpowiednia komisja która ustali, czy drzewa które zostały "okaleczone" mogą pozostać, czy też mają wylecieć.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 24 kwie 2010, 13:17

jeśli jest tak jak piszesz, że drzewa przeszkadzały w lądowaniu helikopterom, to należy chyba usunąć jeszcze inne przeszkody, jak np. antena nadawcza na budynku Starostwa (kilkadziesiąt m wysokości).
swoją drogą te drzewa nie znajdowały się w bezpośredniej bliskości samego lądowiska, a helikopter można posadzić w dużo gorszych warunkach i mając mniej miejsca do dyspozycji.
nie wiem od kogo masz takie informacje, ale najwidoczniej można się usprawiedliwić wycinką w każdy sposób.
oczywiście zapewne posadzono już nowe drzewka...

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 24 kwie 2010, 13:52

Drzewa nie byłyby by usuwane gdyby nie ta inicjatywa. Wymagana odległość dla korytarza powietrznego kończy się właśnie na tym buku w pobliżu starostwa (właściwie gminy, naprzeciwko balkonu) i to wynika z przepisów dotyczących prawa lotniczego (o ile tak to się nazywa). Gdyby drzewa znajdowały się w pobliżu lądowiska zostały by usunięte. Co do posadzenia nowych drzew to robi się to najpóźniej do trzech miesięcy od wydania decyzji, chociaż nie pamiętam jak tu było. Oczywiście zamiennie zostana posadzone niższe drzewa, nie młodsze niż pięcioletnie (zapewne liściaste)

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 27 kwie 2010, 11:30

podobno pytania nie dzialaja z powodu przebudowy strony:

http://forum.nowytomysl.pl/viewtopic.php?f=21&t=857

Asertywny
Gadulmistrz
Gadulmistrz
Kontakt:

Post autor: Asertywny » 29 kwie 2010, 05:34

A co to za roznica, czy dzialaja, czy nie?
Przeciez polowa byla cenzurowana, bo niewygodne lub nie po drodze obecnie panujacym.

Awatar użytkownika
Iron Duke
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: Iron Duke » 19 lip 2010, 19:17

Ayreon pisze:Generalnie rozchodzi tu sie o lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy naszym szpitalu, ktore ma być przystosowane do nocnych lotów, a przepisy wymagają, takich działań jakie zostały podjęte.
G....prawda.
W dzienniku ustaw z 2004 r.nr 170 poz 1791 jest dokładnie sprecyzowane jakie warunki musi spełniać lądowisko dla śmigłowców.

§ 7. W przypadku lądowisk dla śmigłowców długość i szerokość pola wzlotów nie powinna być mniejsza niż dwukrotna długość największego wymiaru śmigłowca używanego na danym lądowisku.

Czyli tak łopatologicznie mówiąc to byłby kwadrat 60 na 60 metrów. Przy założeniu, że miałby tu wylądować Mi-24. Bo te co lądują są sporo mniejsze. Tak więc, jeśli ktoś z UMiG tłumaczy, że to przez lądowisko to gada głupoty.
Tak dla niezorientowanych - Mi-24 to największy śmigłowiec użytkowany przez Polskie Siły Powietrzne.
8)

Awatar użytkownika
marfeusz
Gadulmistrz
Gadulmistrz
GG: 2262695
Kontakt:

Post autor: marfeusz » 21 lip 2010, 02:01

Śmigłowce MI-2 używane przez LPR (MI-24)
Średnica wirnika: 14,5 m (17,3 m (5 łopat))
Długość: 17,42 m (21,35 m)
Długość kadłuba: 11,94 (17,51 m)
Szerokość kadłuba: 1,7 m (1,70 m)
Wysokość : 3,75 m (5,47 m)

Więc jak sami zauważyliście, śmigłowiec używany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, nie jest tak olbrzymim sprzętem jak by się wydawało.
Natomiast zadam pytanie, czy nasze nowotomyskie lądowisko:
1. Czy lądowisko posiada światła przyziemienia (w każdym narożniku płaszczyzny przyziemienia)
2. Światła krawędziowe
3. Linia swiateł głównego podejścia do lądowania
Obrazek

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 31 lip 2010, 07:37

...ja tam świateł do lądowania w porze nocy nie widzę, przynajmniej na razie.

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 31 lip 2010, 15:55

drzewa były wycinane ze względu na budowę lądowiska, nikt nigdzie nie pisał, że jest ona skończona.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 02 sie 2010, 10:16

Co do pytań do urzędu, stały się poprostu niewygodne, po drugie, osoby pracujące w wydziale Promocji UM, słodziły sobie niemiłosiernie... i tak dalej...
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 02 sie 2010, 23:17

na ostatnie zadane przeze mnie pytanie czekałem na zdawkową odpowiedź ponad 3 tygodnie. bezsens!
CENY PALIW w NT: http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
http://niewygodne.info.pl/

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Re: koniec z pytaniami do urzędu...?

Post autor: hed » 22 paź 2010, 14:42

tracę cierpliwość, moje pytanie, na które odpowiedź można udzielić jednym zdaniem najpierw ponad 3 tygodnie "czekało" na akceptację szanowanego Pana "Administratora", a teraz czeka nadal na odpowiedź kogoś z Urzędu...są pewne granice :!: jak to ma tak ma wyglądać, to chyba lepiej żeby w ogóle nie było możliwości zadawania pytań :!:

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 23 paź 2010, 15:31

Prędzej byś dostał odpowiedź na pytanie wysłane listem. :)
Administrator

Brooklyn

Re:

Post autor: Brooklyn » 09 lis 2010, 12:45

JOSH pisze:Co do pytań do urzędu, stały się poprostu niewygodne, po drugie, osoby pracujące w wydziale Promocji UM, słodziły sobie niemiłosiernie... i tak dalej...
Byłem pracownikiem Wydziału Promocji UM i dużo wiem na ten temat. Wspomnienia mam same negatywne. Pytania do urzędu zlikwidował Henryk Helwing i jego najbliższy współpracownik, czyli naczelnik promocji Ewelina Szofer-Pajchrowska.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Re: Re:

Post autor: hed » 09 lis 2010, 13:10

Brooklyn pisze:
JOSH pisze:Co do pytań do urzędu, stały się poprostu niewygodne, po drugie, osoby pracujące w wydziale Promocji UM, słodziły sobie niemiłosiernie... i tak dalej...
Byłem pracownikiem Wydziału Promocji UM i dużo wiem na ten temat. Wspomnienia mam same negatywne. Pytania do urzędu zlikwidował Henryk Helwing i jego najbliższy współpracownik, czyli naczelnik promocji Ewelina Szofer-Pajchrowska.
Prosiłbym powstrzymać się z tego typu stwierdzeniami w przeddzień wyborów, jak również po nich. Po pierwsze nie możemy ich zweryfikować, po drugie celem działalności tego Forum nie jest krytyka osób, które nie maja szans się nawet odnieść się do stawianych wobec nich zarzutów.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2010, 13:27 przez hed, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 09 lis 2010, 13:25

Brooklyn pisze:
Proszę daj na dowód na to. Jak na razie to twoje wypowiedzi są przepełnione osobistymi odczuciami, które spowodowane są tym, iż zwolniono cię z UM. Czy słusznie czy nie, nie rozstrzygam, ale twoje zdanie nt. pana burmistrza Helwinga i pani naczelnik Szofer-Pajchrowskiej jest w mojej ocenie tendencyjne. Jeśli tak nie jest podaj dowód, a nie opieraj swych wypowiedzi na inwektywach.

Forum ma być miejscem, które będzie jednoczyć ludzi, a nie miejscem, w którym można bezkarnie rzucać na kogokolwiek oceny bez jakichkolwiek konsekwencji. Przeczytaj kategorię "Zanim napiszesz pierwszy post".
Administrator/ Szymon Konieczny

Brooklyn

Post autor: Brooklyn » 09 lis 2010, 13:41

StryderS pisze:
Brooklyn pisze:
Proszę daj na dowód na to. Jak na razie to twoje wypowiedzi są przepełnione osobistymi odczuciami, które spowodowane są tym, iż zwolniono cię z UM. Czy słusznie czy nie, nie rozstrzygam, ale twoje zdanie nt. pana burmistrza Helwinga i pani naczelnik Szofer-Pajchrowskiej jest w mojej ocenie tendencyjne. Jeśli tak nie jest podaj dowód, a nie opieraj swych wypowiedzi na inwektywach.

Forum ma być miejscem, które będzie jednoczyć ludzi, a nie miejscem, w którym można bezkarnie rzucać na kogokolwiek oceny bez jakichkolwiek konsekwencji. Przeczytaj kategorię "Zanim napiszesz pierwszy post".
Nikt mnie nie zwolnił, tylko z własnej woli odszedłem z UM. To była dobra decyzja, nie żałuje jej. Szymonie, miasto ma takiego burmistrza, na jakiego sobie zasługuje.

Awatar użytkownika
StryderS
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Szymon Konieczny

Post autor: StryderS » 09 lis 2010, 13:44

No ok, sam się zwolniłeś. Proszę cię, jednak o zachowanie umiaru.
Administrator/ Szymon Konieczny

Brooklyn

Post autor: Brooklyn » 09 lis 2010, 19:41

StryderS pisze:No ok, sam się zwolniłeś. Proszę cię, jednak o zachowanie umiaru.
OK :-)

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 10 lis 2010, 12:37

Brooklyn pisze:
StryderS pisze:No ok, sam się zwolniłeś. Proszę cię, jednak o zachowanie umiaru.
A w jakich latach pracowałeś w promocji?? Pytam, bo znam dobrze Urząd i Starostwo. A ostatnio ta "nasza" promocja coś mało promuje nasze miasto :D

Brooklyn

Post autor: Brooklyn » 10 lis 2010, 12:47

JOSH pisze:
Brooklyn pisze:
A w jakich latach pracowałeś w promocji?? Pytam, bo znam dobrze Urząd i Starostwo. A ostatnio ta "nasza" promocja coś mało promuje nasze miasto :D
2009 i 2010. Promocja obecnie promuje konkretną osobę.

Awatar użytkownika
zefka
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: zefka » 10 lis 2010, 12:49

Jakimi działaniami?
Animator kultury to ktoś, kto uważnie patrzy wokół siebie i w swoich działaniach reaguje na otaczający świat, na jego ciągle nowe wyzwania...

Brooklyn

Post autor: Brooklyn » 10 lis 2010, 12:55

zefka pisze:Jakimi działaniami?
np. stworzenie Centrum Informacji Gminnej, reportaż o obecnym burmistrzu w telewizji Trwam, za chwilę odbędzie się promocja albumu Miasta partnerskie - Kamen, Beeskow, Friedland, Sulęcin, Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
zefka
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: zefka » 10 lis 2010, 12:59

O fajnie, że taki album powstał w sumie.
Animator kultury to ktoś, kto uważnie patrzy wokół siebie i w swoich działaniach reaguje na otaczający świat, na jego ciągle nowe wyzwania...

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 10 lis 2010, 14:09

Brooklyn pisze:
2009 i 2010.
Nie kojarzę.
Zresztą przez ten wydział przewinęło się wiele osób. Stażyści, prace interwencyjne, praktykanci, paręnaście miesięcy i następny.
Z promocji znam Magdę Sz. :D Bo też już jej tam nie ma.
zefka pisze:O fajnie, że taki album powstał w sumie.
Oglądałem wydanie książkowe albumu o Sulęcinie, pięknie wydany, robi naprawdę super wrażenie!!!!

Wojciech
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Wojciech Ruta

Post autor: Wojciech » 19 lis 2010, 14:50

Witam
Pytania do Urzędu pozostały.
Zmienił się tylko dostęp do ich zadawania w postaci konieczności zalogowania się przez zadającego pytanie.
Udzielane też są odpowiedzi.
Pozdrawiam
Wojciech Ruta
Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla

alcor
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alcor » 19 lis 2010, 15:33

Proszę mnie nie rozśmieszać... Czas oczekiwania na odpowiedź - żenada. Obowiązek zalogowania się przed zadaniem pytania - absurd. Lepiej zrezygnujcie całkowicie zamiast się ośmieszać.

jendras
Rozmowny
Rozmowny
Imię i Nazwisko: Andrzej Nawrot
GG: 606877

Post autor: jendras » 19 lis 2010, 16:34

Logowanie nie jest absurdem, pomaga pozbyć się choćby botów spamujących. Co do czasu na odpowiedź to faktycznie szału nie ma.
Siema albo się nie ma.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 19 lis 2010, 21:38

Czekam na odpowiedź już 3 tygodnie i ciiiiiisza. Miałem nadzieję, że choć przed wyborami się coś pokaże, ale nic.
Faktycznie te pytania do Urzędu to narazie taki kulejący piętnastoletni pies.
Gmina w swoim "podsumowaniu kadencji" wymienia m.in. wdrożenie e-urzędu, szkoda tylko, że jest to tylko program dla pracowników, a nie ma czegoś, podobnego dla osób z zewnątrz!!! :D SZKODA
Bo jak narazie "pytania do urzędu" i "forum oficjalne" nie spełniają swojej roli!!!!

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła
Imię i Nazwisko: Damian

Post autor: dam » 19 lis 2010, 22:17

JOSH pisze:...
Gmina w swoim "podsumowaniu kadencji" wymienia m.in. wdrożenie e-urzędu, szkoda tylko, że jest to tylko program dla pracowników, a nie ma czegoś, podobnego dla osób z zewnątrz!!! :D
I tu się mylisz. To był pierwszy krok do początku tzw. e-administracji. Ciąg dalszy w przyszłości, a póki co poczytaj choćby o elektronicznej skrzynce podawczej.
JOSH pisze: SZKODA
Bo jak narazie "pytania do urzędu" i "forum oficjalne" nie spełniają swojej roli!!!!
Forum tzw. oficjalne powstało w czasach kiedy nikt jeszcze o tym nie myślał i to w celu stworzenia możliwości do dyskusji dla internautów zainteresowanych regionem. Każde forum wymaga moderacji, co nie jest sprawą prostą i wymaga poświęcenia sporo czasu. Od roku istnieje to forum, które całkiem nieźle sobie radzi i kto wie może stanie się tym jedynym ?
--
Pozdrawiam
d@m

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 20 lis 2010, 01:56

Niestety słabo oceniam działania gminy w kierunku e-gov. Mamy 2010, a ja pierwsze duże wdrożenia e-gov w skali lokalnej robiłem 7 -8 lat temu. Niestety - nie w naszej gminie.
i tyle

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 20 lis 2010, 06:44

A myślę, że dokładnie teraz jest czas aby wdrażać nowoczesne techniki w urzędach.

Dostępność internetu na poziomie 54%, pierwsze pokolenia wchodzące w dorosłe życie wychowane z internetem, świadomość starszego pokolenie, które z wolna uczy się komunikować z wnukami za pomocą skype-a lub GG, powszechność i nieodzowność komputerów oraz dostęp do internetu w zakładach pracy to już standard, relatywnie niska cena dostępu nawet przy pomocy łączy komórkowych.

Dopiero w 1999 wprowadzenie wtedy znienawidzonego programu Płatnik do rozliczania deklaracji zusowskim, było w istocie pierwszym krokiem do powszechnej edukacji internetowej.
W wielu firmach wymusiło zakup komputera (!!) oraz zakup łącza chociażby zwykłego modemu "wdzwanianego".
A to zaledwie 11 lat. A wdrażane w roku 2002 e-gov w gminach przy dostępności na poziomie 20% wydawało mi się wtedy i wydaje do dziś nieco przedwczesne.

Moim zdaniem internet jest dla pokolenia 45 i w dół. A co z resztą społeczeństwa, jak do nich dotrzeć? Zmiana pokoleniowa musi się dokonać.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: dam » 20 lis 2010, 10:40

zen pisze:Niestety słabo oceniam działania gminy w kierunku e-gov. Mamy 2010, a ja pierwsze duże wdrożenia e-gov w skali lokalnej robiłem 7 -8 lat temu. Niestety - nie w naszej gminie.
A z jakim skutkiem ? Niestety pewnie znikomym - pamiętajmy, że mówimy o trochę ponad 20 tys. gminie. Co z tego, że mamy od dawna próby e-gov, jak tak na prawdę do tej pory nie ma dobrych umocowań prawnych, żeby można było z tego korzystać.
Przepisy pomimo kilku nowelizacji są nadal tak niedoskonałe, że w zasadzie uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie e-gov.
Korzystanie choćby z mechanizmu elektronicznej skrzynki podawczej jest na tyle zawiłe i trudne - nie tylko dla przeciętnego użytkownika internetu, że prawie nikt nie korzysta z tej funkcjonalności.

Pierwszy krok to konkretne przepisy i odpowiedź na pytanie: Jakie usługi są najbardziej pożądane w gminie o naszej wielkości ?
Systemy, które działają w dużych miastach zostały stworzone na granicy obowiązujących przepisów lub zupełnie poza nimi.
Trzeba zapytać i/lub dotrzeć do statystyk użytkowania takich systemów i wtedy można cokolwiek powiedzieć o zasadności ich tworzenia w tamtym czasie.

Dla jasności obrazu - jestem zwolennikiem e-gov, jednak moim zdaniem trochę jeszcze poczekamy :(

Trochę offtop wyszedł, ale temat jest "głęboki i szeroki" :)
--
Pozdrawiam
d@m

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 20 lis 2010, 11:02

Duże nadzieje wiążę z nowymi dowodami osobistymi z tzw. chipem, gdzie można będzie umieścić podpis elektroniczny i wiele innych informacji.
To może się okazać realnym sposobem na informatyzację kraju czy szerzej Europy.
Urządzenia do tego znajdują się w każdym zakładzie pracy, więc jeżeli nawet w domu nie każdy będzie miała i zapewne będzie można skorzystać w pracy i wysłać pismo.

Ustawa u nas wymaga podpisu kwalifikowanego, co jak zdaje się było najbardziej rygorystycznym wymaganiem na tle Europy.
Administrator

Awatar użytkownika
clou
Maniak
Maniak
Kontakt:

Post autor: clou » 20 lis 2010, 11:13

Dowody z chipem mają podobno być już od przyszłego roku. Powinny dużo ułatwić, zwłaszcza, że będą pełnić rolę nie tylko elektronicznego podpisu, ale też np nośnika informacji o ubezpieczeniu zdrowotnym. Oby to był koniec RMUA i tym podobnych druczków.

Odnośnie podpisu kwalifikowanego - udało się zrobić system składania PITów bez wymaganego podpisu. Urzędnicy powinni iść w tę stronę, jest wiele wniosków/pism, których złożenie nie musiało by się odbywać osobiście.
Administrator

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 20 lis 2010, 14:58

dam pisze:
zen pisze:Niestety słabo oceniam działania gminy w kierunku e-gov. Mamy 2010, a ja pierwsze duże wdrożenia e-gov w skali lokalnej robiłem 7 -8 lat temu. Niestety - nie w naszej gminie.
A z jakim skutkiem ? Niestety pewnie znikomym - pamiętajmy, że mówimy o trochę ponad 20 tys. gminie.
Niezupełnie. Oczywiście w tamtym czasie możliwości były znacznie mniejsze, wszystko było znacznie droższe, ale w tej chwili większość z tych gmin jest w awangardzie, jeśli chodzi o informatyzację kontaktów z mieszkańcami. Znaleźli się "klienci" na takie rozwiązania. A znaleźli się, bo takie rozwiązania istniały i korzystanie z nich było wygodniejsze.
i tyle

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 23 lis 2010, 13:22

Wojciech pisze: Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla
Co do udzielnych odpowiedzi, to czy nie można by chociaż skrócić czas weryfikacja pytania? Ostatnio przetrawienie mojego pytania zajęło administratorowi około 3-4 tygodni:
posting.php?mode=quote&f=1&p=5512

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 23 lis 2010, 18:50

3-4 tygodnie to trochę długo jak na XXI wiek i szczycenie się wdrażaniem elektronicznej e-administracji. Jeżeli Gmina ma się tym chwalić, to niech zacznie od rzeczy takiej prostej jaką jest forum, czy pytania do urzędu, ale jeśli to kuleje, to wiele osób zniechęca to do korzystania z pozostałych "udogodnień" e-urzędu!!!

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 23 lis 2010, 18:56

Jeśli dobrze pamiętam to w początkowej wersji "pytań" trzeba było się zarejestrować, nie na forum, ale na stronie miasta, żeby móc zadać pytanie, potem zostało to zniesione, wskutek czego niektóre osoby podszywały się pod inne. Dlaczego nie można powrócić do pierwotnej formy, dostępniejszej dla wielu osób? Obecne oficjalne forum spełnia moim zdaniem niewielką rolę i nie sprawdza się.

Awatar użytkownika
hed
Maniak
Maniak

Post autor: hed » 03 mar 2011, 14:39

czy zostaną udzielone odpowiedzi na pytania zadane przed 1 marca, tj. na starej stronie gminy poprzez forum w temacie "pytania do urzędu"?

mivchal79
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mivchal79 » 23 wrz 2011, 21:37

idzie uzyskac odpowiedź od naszej gminy, czy bez sensu, żebym wysyłał pytania dotyczące, jakie działania są podejmowane, aby zainteresowac firmy inwestycjami w gminie NT?, chciałbym wiedziec, bo w porównaniu z okolicznymi gminami uważam, że tutaj NIC się nie dzieje

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: dam » 23 wrz 2011, 23:00

Napisz i przekonaj się: http://nowytomysl.pl/mieszkaniec/pytania-do-urzedu
Oczywiście w weekend raczej nie uzyskasz odpowiedzi.
--
Pozdrawiam
d@m

mivchal79
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mivchal79 » 24 wrz 2011, 09:54

przy chwili postaram się pytanie z inwestycjami itp. zadac, oczywiscie odpowiedź umieszcze na forum,
osobiscie zaczyna mnie co raz bardziej irytowac to co się dzieje w NT, w Buku powstaje niedługo firma na firmie, a tu za Helwinga prawie nic i niestety nie zanosi się na to, żeby miało się coś zmienic,

Awatar użytkownika
barret
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: barret » 24 wrz 2011, 10:42

Nikt nie broni startowania w wyborach do rady miasta i na burmistrza, chcesz cos zmienic to zacznij cos robic, udzielaj sie, pokazuj na miescie to w nastepnych wyborach bedziesz mial szanse na wygrana.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 24 wrz 2011, 11:42

barret pisze:Nikt nie broni startowania w wyborach do rady miasta i na burmistrza, chcesz cos zmienic to zacznij cos robic, udzielaj sie, pokazuj na miescie to w nastepnych wyborach bedziesz mial szanse na wygrana.
Można to opacznie zrozumieć,:
1. że tylko Radni i Burmistrz mogą zmienić coś w mieście. Zaryzykuję tezę, że Radni mają pewne ograniczenia i Burmistrz również ma pewne ograniczenia.
2. że tylko ludzie, którzy coś zdziałali w mieście mają prawo zabierania krytycznego głosu
3. że tylko aktywność polityczna może być jedną aktywnością

Proszę nie odbierać głosu takim ludziom.

Prawdą jest, że z aktywnością społeczną jest słabo.
:brak płaszczyzny (lub jest on utrudniony) do publicznego dialogu pomiędzy Radnymi a mieszkańcami na poziomie lokalnym.
:z moich obserwacji wynika, że większość Radnych nie wykazują aktywności, aby "opowiedzieć" mieszkańcom na czym polega praca Radnego.
Z drugiej strony brak u nas w mieście (ale nie tylko u nas) zainteresowania pracą Rady czy nawet Burmistrza.
Tylko takie akcje jak "BioGazownia" mogą na krótko zapalić, ale jest to akcja "przeciw", a nie "za czymś".

A ja zapytam się przewrotnie: ile było zapytań do Urzędu od inauguracji nowej strony Urzędu?
Administrator

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: dam » 25 wrz 2011, 20:02

Z tego co pamiętam to około 50 pytań zostało zadanych i na wszystkie została udzielona odpowiedź. Czy to dużo czy mało, ciężko ocenić, z pewnością podniosła się jakość pytań i odpowiedzi. Ponadto pytanie wpływa na skrzynkę wraz z danymi i adresem osoby pytającej, do której odsyłana jest odpowiedź.
--
Pozdrawiam
d@m

Awatar użytkownika
dam
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: dam » 25 wrz 2011, 22:36

Nie ma i nie będzie. To tylko forma elektronicznej komunikacji z urzędem.
--
Pozdrawiam
d@m

pawel87
Początkujący
Początkujący

Post autor: pawel87 » 25 wrz 2011, 23:32

dobrym pomysłem byłby adres mailowy do każdego kto jest za coś odpowiedzialny w urzędzie,to w końcu oni są dla nas.dlaczego właściwie zrezygnowano z ogólnodostępnych pytań?

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 26 wrz 2011, 08:34

dam pisze:Z tego co pamiętam to około 50 pytań zostało zadanych i na wszystkie została udzielona odpowiedź. Czy to dużo czy mało, ciężko ocenić, z pewnością podniosła się jakość pytań i odpowiedzi. Ponadto pytanie wpływa na skrzynkę wraz z danymi i adresem osoby pytającej, do której odsyłana jest odpowiedź.
To chyba jednak sporo jak na aktywność w naszym mieście. Rzeczywiście szkoda, że nie są publikowane pytania i odpowiedzi, nawet bez danych osobowych, za zgodą wysyłającego. A i komentarze byłyby użyteczne, jako jakaś interakcja z mieszkańcami.
Ale ....
1. Odnoszę wrażenie, że niema takiej woli ze strony Burmistrza. Taki dialog jest bardzo absorbujący.
2. Jedna osoba musiałaby się zająć moderacją, ale i wtedy byłyby podejrzenia, że "władza cenzuruje". Przypomnę tylko genezę NFNT.
pawel87 pisze:dobrym pomysłem byłby adres mailowy do każdego kto jest za coś odpowiedzialny w urzędzie,to w końcu oni są dla nas.dlaczego właściwie zrezygnowano z ogólnodostępnych pytań?
Maile służbowe w Urzędzie Gminy są skonstruowane w identyczny sposób "pierwsza_litera_imienia"."nazwisko"@nowytomysl.pl
czyli Jan Kowalski miałby adres mailowy następujący: j.kowalski@nowytomysl.pl
A tu są osoby pracujące w Urzędzie (spis już nieco nieaktualny!!!)
http://www.nowytomysl.pl/mieszkaniec/ur ... i-telefony
Korzystałem kilka razy z tej metody komunikacji i poza jednym panem, zawsze dostaję odpowiedzi.
viewtopic.php?f=2&t=633&p=5488#p5488
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”