Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Re: Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tom

Post autor: alienpms » 11 paź 2013, 22:48

Zwracam jednak uwagę, że takie spotkanie kandydatów jest nieformalne, a więc wszelkie Wasze decyzje nie mają mocy prawnej. Krótko mówiąc, cokolwiek wymyślicie i zrobicie nie ma znaczenia. Burmistrz powołuje przedstawicieli. :ziew:
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 paź 2013, 05:10

alienpms pisze:Zwracam jednak uwagę, że takie spotkanie kandydatów jest nieformalne, a więc wszelkie Wasze decyzje nie mają mocy prawnej. Krótko mówiąc, cokolwiek wymyślicie i zrobicie nie ma znaczenia. Burmistrz powołuje przedstawicieli. :ziew:
Tak, zgadza się, ale trzeba jakoś wyjść z impasu.
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 12 paź 2013, 20:28

To może warto zwrócić się oficjalnie do burmistrza z propozycją o spotkanie i niech on wypowie się jak widzi problem wyłonienia kandydatów. Może wtedy sam zaproponuje kandydatom 'samoorganizację' grona kandydatów. Przynajmniej będzie to oficjalne spotkanie i coś wiążącego się tam wykluje. Inaczej w każdej chwili każdy będzie mógł zarzucić nieformalnemu spotkaniu kandydatów, że to co tam postanowicie jest niewiążące dla nikogo (bez podstawy prawnej). Burmistrz w tej sytuacji ma prawo spotkać się z kandydatami w celu ich powołania ponieważ on ma to zrobić. Sposób w jaki to zrobi nie jest określony a więc on może go określić np. takie spotkanie i wynikające z niego ustalenia.
Tak to widzę.
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze. Rabindranath Tagore

kotek
Początkujący
Początkujący

Post autor: kotek » 13 paź 2013, 15:14

kandydaci już są

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 13 paź 2013, 16:39

Tutaj
...jak widzi problem wyłonienia kandydatów.
powinienem był wpisać 'przedstawicieli'. Owszem, kandydaci już są.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 23 paź 2013, 13:23

Wczoraj (21 października 2013) spotkali się nieoficjalnie kandydaci do Rady Pożytku, aby ustalić czy i jak wybierać. Ustalono, że na spotkaniu z Burmistrzem w przyszły poniedziałek 28 października 2013 godz. 17:00) przeprowadzimy wewnętrzne wybory, głosując na kandydatów w poszczególnych grupach.

Na spotkaniu pojawiło się 13 z 22 kandydatów, dwóch Radnych i przedstawiciel Burmistrza.

Wydaje mi się, że spotkanie było potrzebne, aby wyjaśnić kompetencje Rady Pożytku. Przez chwilę rozmawialiśmy o ewentualnych przyszłych działaniach powołanej Rady. Odnoszę wrażenie, że potrzebna jest zmiana uchwały o Radzie Pożytku. Należy doprecyzować tryb - i tu była zgoda - oraz być może pomyśleć o powiększeniu składu, tak aby większość w Radzie miały stowarzyszenia. W tym punkcie nie było zgody, ale mam wrażenie większość kandydatów była za zmianą liczebności.

Atmosfera była na wyraz konstruktywna, a wartością samą w sobie, było samo wzajemne poznanie.
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 28 paź 2013, 19:15

Wybrano członków do Rady Pożytku.
1. Tadeusz Szczerbal - PCK
2. Eliza Bąblińska-Masztalerz - Nowotomyska Izba Gospodarcza
3. Paweł Pawlicki - Związek Nauczycielstwa Polskiego
4. Jarosław Mleczak - MUKS Kangur
5. Dominik Handzewniak - NKB Chyży

Niestety ani mnie, ani Kubie nie udało się wygrać konkurencji, a walka była zacięta do końca. W 3. grupie musiała być dogrywka.
Trudno, może za dwa lata spróbuję. Wybranym gratuluję.
Administrator

kuba
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: kuba » 29 paź 2013, 22:56

Przyłączam się do gratulacji dla wybranych, życzę sukcesów i owocnej pracy w GRDPP.
Jakub Skrzypczak

Awatar użytkownika
alienpms
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: alienpms » 30 paź 2013, 00:04

A cóż to znaczy "wybrano"? Kto wybrał? Burmistrz?
Przemek pisze:
... walka była zacięta do końca. W 3. grupie musiała być dogrywka. ...
Jaka walka, dogrywka?

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 30 paź 2013, 06:24

alienpms pisze:A cóż to znaczy "wybrano"? Kto wybrał? Burmistrz?
Przemek pisze:
... walka była zacięta do końca. W 3. grupie musiała być dogrywka. ...
Jaka walka, dogrywka?
W 3. grupie Kuba Skrzypczak i Paweł Pawlicki uzyskali ten sam wynik i trzeba było zrządzić "dogrywkę".
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 09 lis 2013, 09:19

http://nowytomysl.pl/wiadomosci/komunik ... -nowym-tom
Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing informuje, że pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu odbędzie się w dniu 18 listopada 2013 roku (poniedziałek) o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu, ul. Poznańska 33, pokój nr 26 (sala posiedzeń, I piętro).
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 21 lis 2013, 11:48

http://nowytomysl.pl/wiadomosci/wydarze ... uowala-sie
....
Najważniejszą częścią spotkania było przeprowadzenie wyborów na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W wyniku jawnych wyborów przewodniczącą Rady została p. Eliza Bąblińska-Masztalerz, natomiast wiceprzewodniczącym p. Paweł Pawlicki. Członkowie Rady podczas inauguracyjnego spotkania rozmawiali na temat dalszej organizacji pracy w GRDPP.
Gratuluję pani Elizie i panu Pawłowi.
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 19 lut 2014, 13:45

Odbyły się już dwa właściwe posiedzenia Rady Pożytku.
Niestety na tych posiedzeniach nie została poruszona sprawa zmiany uchwały oraz poszerzenia członków Rady ze strony "społecznej".
Rada postanowiła:
* przygotować ankietę skierowaną do stowarzyszeń mającą na celu - jeżeli dobrze zrozumiałem - ocenę potencjału III sektora czyli powstanie swoista "inwentaryzacja". To chyba dobry pomysł, a przynajmniej krok w kierunku małej konsolidacji stowarzyszeń.
* zapraszać imiennie na spotkania przedstawicieli stowarzyszeń odpowiednio do obszarów zdefiniowanych w uchwale o współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wczoraj odbyło się posiedzenie poświęcone programowi Karta Rodziny 3+.
Administrator

Noto
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Edward Tyrchan

Post autor: Noto » 19 lut 2014, 15:09

Do "Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu ---i tu pytanie czy : Polonia która już padła po90 latach też była w tym stowarzyszeniu?i dalej TS05 -też stowarzyszeniem -Koło Emerytów i Rencistów też -Rodzinne Ogrody Działkowe Świerczewskiego i Złote Piaski -też -i inne -nie przychodzi mi na myśl -a takie są (i tu żart -może nie żart -Kółka Różańcowe przy Parafiach -też )- proszę mnie uświadomić co do tej działalności należy -Noto -a może też to co nasza S.Mieszkaniowa w N.T. -prowadzi i robi -a robi coś niecoś -na użytek mieszkańców N.T. -proszę o uświadomienie mnie -jako mieszkańca N.T. -co to Działalność Pożytku Publicznego -kiedyś za moich młodszych latek nie było -to tak w rozmowie w starszym wiekiem mieszkańców --sam już powoli do "piachu"-ale nie poddaję się w moim wieku ....Noto -Nowy Tomyśl...

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 19 lut 2014, 17:03

Noto pisze:Do "Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu ---i tu pytanie czy : Polonia która już padła po90 latach też była w tym stowarzyszeniu?i dalej TS05 -też stowarzyszeniem -Koło Emerytów i Rencistów też -Rodzinne Ogrody Działkowe Świerczewskiego i Złote Piaski -też -i inne -nie przychodzi mi na myśl -a takie są (i tu żart -może nie żart -Kółka Różańcowe przy Parafiach -też )- proszę mnie uświadomić co do tej działalności należy -Noto -a może też to co nasza S.Mieszkaniowa w N.T. -prowadzi i robi -a robi coś niecoś -na użytek mieszkańców N.T. -proszę o uświadomienie mnie -jako mieszkańca N.T. -co to Działalność Pożytku Publicznego -kiedyś za moich młodszych latek nie było -to tak w rozmowie w starszym wiekiem mieszkańców --sam już powoli do "piachu"-ale nie poddaję się w moim wieku ....Noto -Nowy Tomyśl...
To chodzi o organizacje zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli kolokwialnie mówiąc w sądzie lub tylko w Starostwie. Czyli Polonia (dalej jest stowarzyszeniem), TS05, generalnie kluby sportowe, Koło Emerytów (przypuszczam, że tak), Ogródki też, ale Kółka Różańcowe i Spółdzielnia - nie.
Działalność Pożytku Publicznego to stowarzyszenia czy inne organizacje działające na podstawie ustawy o wolantariacie, czyli nie nastawione na zysk. To tak bardzo ogólnie, bo są tez stowarzyszenia prowadzące działalność zarobkową.
Proszę spojrzeć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzia%C5%82 ... ublicznego
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 10 mar 2014, 17:16

17 lutego odbyło się III posiedzenie Rady Pożytku.
Zabrakło 3 członków. Dwóch przedstawicieli Rady Miasta oraz jedno członka ze strony społecznej.
Posiedzenie dotyczyło informacji na temat Karty 3+.
I tutaj nie zrozumiałem Rada Pożytku zaopiniowała pozytywnie program przyjęty w grudniu 2013.

Omawiano sprawę ankiety "inwentaryzacyjnej" oraz podjęto zobowiązanie do zorganizowania szkoleń dla członków Rady Pożytku.
Do Rady Pożytku wpłynął wniosek ze strony stowarzyszenia Paruzja, aby założyć domenę ngo.nowytomysl.pl (to nic nie kosztuje).
Pomysł chyba dobry, wymagający - jak mi się zdaje - omówienia, ale mam pewne wątpliwości.
Niestety przedstawiciel Paruzji nie pojawił się na posiedzeniu, pomimo potwierdzenia.
Czy "Paruzja" konsultowała z kimś ten pomysł? Czy wokół tego pomysłu zebrał jakąś koalicję?
Przy okazji tworzenia Rady Pożytku niestety nie udało się skontaktować z tym stowarzyszeniem.

Następne spotkanie 17 marca 2-14 (poniedziałek).
Administrator

Awatar użytkownika
Paruzja
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Stowarzyszenie Paruzja
Kontakt:

Post autor: Paruzja » 11 mar 2014, 14:44

Dzień dobry,

Jestem członkiem Stowarzyszenia Paruzja. To ja byłem z państwem umówiony na poprzednim spotkaniu. Tak się stało, że dokładnie w dzień spotkania (parę dni przed planowanym terminem) moja żona urodziła nasze trzecie dziecko. Myślę, że członkowie GRDPP zrozumieją moją nieobecność :)

Odnośnie pomysłu na subdomenę ngo.nowytomysl.pl i utworzenia tam regionalnego (gminnego?) centrum organizacji pozarządowych (i nie tylko) wraz z bazą wolontariatu dostępną dla wszystkich organizatorów akcji społecznych, to konsultowaliśmy go jedynie z Wydziałem Rozwoju i Promocji, jednak decyzję w tej kwestii pozostawiono Gminnej Radzie.
Projekt ten wchodzi w skład zaplanowanych przez nas działań na rok 2014 i dysponujemy środkami do przeprowadzenia go we własnym zakresie.

Dariusz Borowski

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 mar 2014, 14:14

Paruzja pisze:Dzień dobry,

Jestem członkiem Stowarzyszenia Paruzja. To ja byłem z państwem umówiony na poprzednim spotkaniu. Tak się stało, że dokładnie w dzień spotkania (parę dni przed planowanym terminem) moja żona urodziła nasze trzecie dziecko. Myślę, że członkowie GRDPP zrozumieją moją nieobecność :)

Odnośnie pomysłu na subdomenę ngo.nowytomysl.pl i utworzenia tam regionalnego (gminnego?) centrum organizacji pozarządowych (i nie tylko) wraz z bazą wolontariatu dostępną dla wszystkich organizatorów akcji społecznych, to konsultowaliśmy go jedynie z Wydziałem Rozwoju i Promocji, jednak decyzję w tej kwestii pozostawiono Gminnej Radzie.
Projekt ten wchodzi w skład zaplanowanych przez nas działań na rok 2014 i dysponujemy środkami do przeprowadzenia go we własnym zakresie.

Dariusz Borowski
Sam pomysł podoba mi się, ale poproszę o szczegóły. Co zawierałaby ta strona i kto miałby administrować?
Administrator

Awatar użytkownika
Paruzja
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Paruzja » 12 mar 2014, 14:36

Głównym celem powstania takiego portalu jest upowszechnienie informacji o organizacjach samorządowych i pozarządowych działających w obszarze gminy oraz zadań, środków i obszarów pomocy, w których świadczą one usługi, kogo zrzeszają i w jaki sposób można się z nimi integrować.
Obecnie brakuje porządnej inwentaryzacji (zwłaszcza cyfrowej) regionalnych organizacji, oprócz paru wizytówek w internecie trudno mi było odnaleźć czasem podstawowe informacje o lokalnych podmiotach, o bieżących wydarzeniach czy zaplanowanych akcjach już nie wspominając.

Portal miałby charakter otwartej (lecz moderowanej) wiki, każda z organizacji mogłaby prowadzić swój profil samodzielnie lub za naszym pośrednictwem. Idea prowadzenia blogów (dzienników) organizacji, informacje na temat zaplanowanych wydarzeń, kalendarze imprez, galerie zdjęć, ułatwiony formularz kontaktowy i współgranie z sieciami społecznościowymi jest dużą szansą na zbudowanie kooperacji między istniejącymi jednostkami co w następnej kolejności da początek Otwartej Bazie Wolontariatu.
Jeśli miałbym zachęcać wolontariuszy do prowadzenia wspólnych działań, to przede wszystkich opierałbym się na ww. informacjach, jawnych, dostępnych i oczywistych. Baza wolontariuszy służyłaby do łatwej wymiany informacji o bieżącym zapotrzebowaniu na pomoc a przez to każdy z wolontariuszy sam mógłby decydować, w których wydarzeniach ma ochotę wziąć udział, które inicjatywy odpowiadają jego temperamentowi i są atrakcyjne dla pogłębiania wiedzy czy pasji.

Pomysł na użycie mechanizmów wikipedii jest o tyle ciekawy, że twórcą treści dla poszczególnych organizacji może stać się każdy. O wiele przyjemniej współpracuje się z wolontariuszami, kiedy mogą partycypować w tworzeniu historii, zgłaszaniu propozycji i planów. Całość spięta w jeden newsletter, kanały RSS i automatyczne uzupełnianie kont społecznościowych (Facebook, Twitter etc.) czy aplikacja na smartfony, pozwoli na pewno łatwo dotrzeć do młodych osób i porwać je do wspólnego działania.

To tak w telegraficznym skrócie, na następnym spotkaniu rady chętnie wysłucham opinii na ten temat, zwłaszcza od osób bardziej doświadczonych od nas i lepiej znających lokalne realia.

Dariusz Borowski

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 mar 2014, 16:55

Pomysł ciekawy i ładnie zarysowany.

Na gorąco Panu odpowiem.

Traktuję go jako pomysł na podstawową integrację stowarzyszeń, a taki pomysł przewijał się od kilku lat w rozmowach między członkami stowarzyszenia.
Właściwie taką próbę podjęto przy okazji tworzenia Rady Pożytku. To żmudna praca i niestety - takie jest moje zdanie - nie wykona się jej przy pomocy klawiatury. Nic nie zastąpi osobistego kontaktu lub przynajmniej kontaktu telefonicznego.

Drugą rzeczą, o której nie można zapomnieć członkowie większości stowarzyszeń w gminie to pokolenie "nieinternetowe", a to też NGO. Co więcej w ogóle nie jest zainteresowane integracją oraz technikami internetowymi. Dochodzi jeszcze do tego bariera pokoleniowa.

Trudna sprawa.
I na koniec pytanie: w jaki sposób chce Pan wokół tego pomysłu zebrać koalicję?
Administrator

Awatar użytkownika
Paruzja
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Paruzja » 14 mar 2014, 22:35

I na koniec pytanie: w jaki sposób chce Pan wokół tego pomysłu zebrać koalicję?
Mamy parę ciekawych pomysłów do wykorzystania w Nowym Tomyślu i okolicy, jednakowoż potrzebujemy partnerstwa, w szczególności zaś doświadczenia i znajomości tutejszych realiów. Startujemy w wielu konkursach dotacyjnych (Obywatele dla Demokracji, Amerykańska Fundacja Wolności, Równać Szanse), jednak każdorazowo brakuje nam punktów właśnie za mały staż i brak "dużego" partnera z gminy. Małymi krokami zatem zaprosimy poszczególne organizacje do współudziału. Jednym z pomysłów (i to jakże realnych) jest radio w całości prowadzone przez młodzież, od powzięcia informacji prasowej, przetworzenia jej, aż do puszczenia w eter. Mamy głębokie zaplecze redakcyjno-technologiczno-radiowe, ale zbyt małe doświadczenie organizacyjne i nikłą jeszcze siłę do rozpędzenia takiego przedsięwzięcia.

Zatem odpowiedzią jest: partnerstwo. Partycypacja w projektach automatycznie zbliży nas do siebie, a nic tak nie zbliża jak wspólny cel.

Dariusz Borowski

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 17 mar 2014, 20:32

Dziś odbyło się posiedzenie Rady Pożytku.
Niebawem pojawi się ankieta/inwentaryzacja dotycząca potencjału stowarzyszeń. Wydaje się, że w końcu ktoś dopiął ten pomysł (krążący od kilku lat) w ramy formalne.
Dyskutowano nad pomysłem stowarzyszenia Paruzja dotyczącego stworzenia rejestru stowarzyszeń i wolontariuszy, opisany wyżej. Chyba zeszły się wszystkie drogi we właściwym momencie i mam nadzieję, że coś się z tego konkretnego urodzi.

Rada Pożytku natomiast nie zajęła się w ogóle zmianami w uchwale o samej Radzie Pożytku. Miałem chyba mylne wrażenia, że przed wyborami wszyscy doszli do wniosku, że takie zmiany są potrzebne.
Administrator

kuba
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: kuba » 20 mar 2014, 12:22

przemek_mierzejewski pisze:Rada Pożytku natomiast nie zajęła się w ogóle zmianami w uchwale o samej Radzie Pożytku. Miałem chyba mylne wrażenia, że przed wyborami wszyscy doszli do wniosku, że takie zmiany są potrzebne.
A może by tak przygotować ten projekt uchwały (jako wniosek organizacji pozarządowych) i zaproponować ją Przewodniczącej jeszcze przed kolejną Radą (pod koniec kwietnia)? Wówczas członkowie GRDPP mogliby się już nad nią pochylić na kolejnym spotkaniu i może uda się nanieść interesujące nas zmiany w szybszym tempie?

Przemku nie potrafię wrzucić tutaj na Forum uchwały w formie PDF, być może nawet tutaj wspólnie udałoby się nanieść poprawki? Bo rozumiem, że pracować najlepiej na starej uchwale?

Co Wy na to?
Jakub Skrzypczak

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 20 mar 2014, 17:15

kuba pisze:
przemek_mierzejewski pisze:Rada Pożytku natomiast nie zajęła się w ogóle zmianami w uchwale o samej Radzie Pożytku. Miałem chyba mylne wrażenia, że przed wyborami wszyscy doszli do wniosku, że takie zmiany są potrzebne.
A może by tak przygotować ten projekt uchwały (jako wniosek organizacji pozarządowych) i zaproponować ją Przewodniczącej jeszcze przed kolejną Radą (pod koniec kwietnia)? Wówczas członkowie GRDPP mogliby się już nad nią pochylić na kolejnym spotkaniu i może uda się nanieść interesujące nas zmiany w szybszym tempie?

Przemku nie potrafię wrzucić tutaj na Forum uchwały w formie PDF, być może nawet tutaj wspólnie udałoby się nanieść poprawki? Bo rozumiem, że pracować najlepiej na starej uchwale?

Co Wy na to?
Tak, to dobry pomysł.
Dziś wrzucę tylko link, ale postaram się w miarę szybko odnaleźć moje notatki i zaproponuję zmiany.
http://nowytomysl.pl/sites/default/file ... cznego.pdf
Tak na szybko:
* zapis o otwartości posiedzeń Rady Pożytku
* tryb powołania członków
* zwiększenie ilości w radzie strony stowarzyszeniowej
* warunki odwołania członka Rady
i kilka drobnych rzeczy.
My możemy coś wypracować, a nie można zapomnieć, że to Radni głosują za ta uchwałą.
Administrator

Awatar użytkownika
Ayreon
Maniak
Maniak

Post autor: Ayreon » 29 kwie 2014, 11:37

Paruzja pisze:Dzień dobry,

Dariusz Borowski
tak chciałem tylko do nazwy nawiązać - http://pl.wikipedia.org/wiki/Paruzja ;)

Awatar użytkownika
Paruzja
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Paruzja » 29 kwie 2014, 13:12

Istotnie nazwa wybrana jest nieprzypadkowo. Nie chciałbym wchodzić w religijno-filozoficzne powody, jednakowoż jak zdążyłem się już przekonać, wybór jest przede wszystkim łatwy do zapamiętania. Chrześcijanie znają i rozumieją to pojęcie, agnostykom i ateistom wystarcza filozoficzny odbiór tj. jako obiektywny i konieczny w procesie ewolucyjnego rozwoju ludzkości :)

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 29 kwie 2014, 15:51

V posiedzenie GRDPP odbędzie się 12 maja 2014 roku o godz. 16.00 w sali nr 26 Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu (I piętro). Podczas spotkania omawiany będzie m.in. plan pracy Rady na okres obecnej kadencji, który opracowany został podczas cyklu szkoleń.
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 29 kwie 2014, 16:19

W załączeniu propozycja regulaminu do uchwały o GRDPP, nad którą pracowaliśmy razem z Kubą.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/150 ... 140429.pdf

Generalnie proponujemy (wytłuszczone w tekście):
* zapis o jawności posiedzeń i wstępu na posiedzenia Rady Pożytku
* zwiększenie ilości członków Rady Pożytku ze strony "stowarzyszeniowej" do 8 członków (łącznie cała Rada Pożytku liczyłaby 13 osób)
Argumentów za powiększeniem jest kilka: zabezpieczenie przed absencją członków oraz zniwelowanie pewnego nadreprezentacji w określonych sferach
* szczegółowy opis procedury wybory strony "stowarzyszeniowej"
* propozycja głosowania "przez maila" w przypadku krótkich terminów konsultacji
* tryb odwołania członka Rady Pożytku
* doprecyzowanie terminów i innych formalności
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 maja 2014, 20:15

Dziś odbyło się posiedzenie Rady Pożytku w składzie tylko 5-ciu członków na 10-ciu. Zabrakło 2 członków z ramienia Rady Miasta, 1 członka z ramienia Burmistrza, oraz 2 członków z ramienia stowarzyszeń.
Omówiono plan działania:
- określenie katalogu uchwał, które ewentualnie podlegałyby konsultacją przez Radę
- zmiany w uchwale o współpracy z organizacjami pożytku publicznego
- sugestie co do przeprowadzania konkursu ofert

Przegłosowano propozycję regulaminu do uchwały o Radzie Pożytku.
https://docs.google.com/document/d/1JdB ... xzn9o/edit

Przypomnę najważniejsze zmiany. Akceptacji nie znalazł tryb odwołania członka Rady Pożytku, do którego sam - i jak sądzę Kuba również - nie byłem przekonany. Członek Rady praktycznie nie może być usunięty, co umacnia jego pozycję, ale po ewentualnym wakacie - z różnych przyczyn - członka Rady Pożytku do końca kadencji powołuje burmistrz.
Nowa uchwała obowiązywałaby po bieżącej kadencji Rady Pożytku.
przemek_mierzejewski pisze: Generalnie proponujemy (wytłuszczone w tekście):
* zapis o jawności posiedzeń i wstępu na posiedzenia Rady Pożytku
* zwiększenie ilości członków Rady Pożytku ze strony "stowarzyszeniowej" do 8 członków (łącznie cała Rada Pożytku liczyłaby 13 osób)
* szczegółowy opis procedury wybory strony "stowarzyszeniowej"
* propozycja głosowania "przez maila" w przypadku krótkich terminów konsultacji
* doprecyzowanie terminów i innych formalności
Administrator

zyst
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: zyst » 16 maja 2014, 13:00

Hm...
Te nieobecności już teraz zdają się wskazywać na "słabość" Rady (?) Dlaczego więc powiększać ilość jej członków (?) Może tu tylko skutecznie paraliżować Rady (?) ......

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 11 cze 2014, 14:49

Pod obrady najbliższej sesji (mam nadzieję) wejdzie zmieniona uchwała o Gminnej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Wcześniej odbędzie się wspólne posiedzenie komisji.

viewtopic.php?f=61&t=4424
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 03 wrz 2014, 19:20

Jak się okazało potrzebne jest jeszcze jedno posiedzenie wspólne komisji w sprawie Rady Pożytku.
11 września 2014 (czwartek) godz. 12.00 w NOK-u.

viewtopic.php?f=61&t=4538#p35283
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 wrz 2014, 05:48

Mirosław Górny z Nowotomyskiego Klubu Tenisowego został powołany przez Burmistrza w skład Rady Pożytku w miejsce Jarosława Mleczaka z Kangura, który zrezygnował z zasiadania w Radzie Pożytku. Odbyło to się oficjalne na wczorajszym (tj. 11-09-2014) posiedzeniu komisji.

Gratuluję.
Administrator

dariusz
Gaduła
Gaduła
Imię i Nazwisko: Dariusz Borowski
Kontakt:

Post autor: dariusz » 12 wrz 2014, 07:19

Czy dobrze mi się wydaje, że na ostatnim wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji RM, sołtysów i członków GRDPP, frekwencja tych ostatnich była bardzo niska? Trochę szkoda, bowiem obecny skład GRDPP ma ogromny potencjał i warto go wykorzystać w 100%. Mam nadzieję, że słowa zysta o paraliżowaniu prac rady nie będą prorocze.
Dariusz Borowski :: RLU:#375594 :: e-borowski.pl
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 12 wrz 2014, 07:53

dariusz pisze:Czy dobrze mi się wydaje, że na ostatnim wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji RM, sołtysów i członków GRDPP, frekwencja tych ostatnich była bardzo niska? Trochę szkoda, bowiem obecny skład GRDPP ma ogromny potencjał i warto go wykorzystać w 100%. Mam nadzieję, że słowa zysta o paraliżowaniu prac rady nie będą prorocze.
Był jeszcze jeden członek Rady Pożytku.
I niestety w dwóch poprzednich posiedzeniach Rady Pożytku brało udział 5-ciu członków. Może z powodu wakacji, a może z powodu godziny posiedzenia (o 16:00). Na jednym z tych zebrań wakacyjnych pod koniec posiedzenia było 4 członków i gości było więcej niż członków Rady.
Niestety, może i zyst ma rację.
Administrator

Awatar użytkownika
virtu
Początkujący
Początkujący
Imię i Nazwisko: Euzebiusz /virtu/ Probosz

Post autor: virtu » 23 lut 2015, 22:03

Dzień dobry. Jakie zmiany osobowe zostały przeprowadzone w GRDPP wraz nową kadencją rady miasta? Gdzie mogę znaleźć aktualny skład osobowy? Czy są planowane jakies spotkania nowego zespołu GRDPP? BIP raczej milczy na ten temat.

Nie da się ukryć, że aktywność GRDPP wygląda jak wygląda oraz zawdzięczała swój dotychczasowy charakter głównie wyborom samorządowym. Wstyd nielichy. Czy ktoś z Państwa posiada chociaż szczątkowe informacje na ten temat?

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 05 mar 2015, 16:55

Trwa oczekiwanie chyba na rezygnację członków z ramienia Rady Miasta, bo nie są już radnymi.

http://bip.nowytomysl.pl/file.php?attachment=16410

Tyle tylko, że uchwała nigdzie nie mówi, że to muszą być radni czyli formalnie można pracować.
§ 5. Członków Rady powołuje i odwołuje Burmistrz Nowego Tomyśla w drodze zarządzenia, z tym że:
1. Przedstawicieli Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu wskazuje uprzednio Rada Miejska w Nowym Tomyślu.
....
i
§ 12. 1. Burmistrz odwołuje członka Rady przed upływem kadencji w sposób określony w § 5 niniejszego regulaminu:
a) na jego wniosek;
b) w przypadku skazania członka Rady prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie;
c) z własnej inicjatywy w przypadku swoich przedstawicieli;
d) na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej w przypadku przedstawicieli Rady Miejskiej;
Wydaje mi się, że ostatnie posiedzenie odbyło się 18 sierpnia 2014. A uchwała mówi:
§ 10. Rada obraduje na posiedzeniach.
1. Posiedzenia Rady zwoływane są przez przewodniczącego lub na wniosek co najmniej 1/3 członków Rady, z tym że pierwsze posiedzenie Rady zwołuje Burmistrz Nowego Tomyśla.
2. Posiedzenia Rady odbywają się nie rzadziej niż raz na pół roku.
...
Może odbyło się spotkanie Rady Pożytku od 18 sierpnia 2014, ale ja przegapiłem.
Administrator

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 16 mar 2015, 14:25

Stuk puk. Czy może odezwać się jakiś przedstawiciel Rady Pożytku? Wypada chyba sprawę wyjaśnić.

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 16 mar 2015, 15:27

virtu pisze:Dzień dobry. Jakie zmiany osobowe zostały przeprowadzone w GRDPP wraz nową kadencją rady miasta? Gdzie mogę znaleźć aktualny skład osobowy? Czy są planowane jakies spotkania nowego zespołu GRDPP? BIP raczej milczy na ten temat.

Nie da się ukryć, że aktywność GRDPP wygląda jak wygląda oraz zawdzięczała swój dotychczasowy charakter głównie wyborom samorządowym. Wstyd nielichy. Czy ktoś z Państwa posiada chociaż szczątkowe informacje na ten temat?
Tak to wygląda i obawiam się, że patrząc na skład rady, taki był jedyny cel kandydowania do niej. Przyłączam się do pytania odludka: wypadałoby wyjaśnić.
i tyle

odludek
Super Gaduła
Super Gaduła

Post autor: odludek » 23 kwie 2015, 21:17

Czy ktoś zna porządek obrad najbliższego posiedzenia? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji :(

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Re: Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu

Post autor: dariusz » 17 lut 2016, 11:37

3 lutego 2016 burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner ogłosił konsultacje społeczne, których przedmiotem jest wprowadzenie nowego trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu.

http://nowytomysl.pl/wiadomosci/komunik ... sultacji-6

Po zapoznaniu się z projektem zmian w statucie postanowiliśmy wystosować prośbę do burmistrza, aby przedłużył termin konsultacji, bowiem trudno jest zorganizować zebrania zarządów nowotomyskich organizacji pozarządowych w tak krótkim czasie. Dodatkowo chcieliśmy zebrać się w większym gronie by przedyskutować zmiany. Takie spotkania odbywają się regularnie (średnio co miesiąc) od grudnia ubiegłego roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Burmistrz nie wyraził na to zgody motywując to słowami:
Panu burmistrzowi zależy, aby nowotomyska Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego jak najszybciej wznowiła swoją działalność, co pozwoli na konsultowanie z tym organem wielu dokumentów związanych z działalnością naszej gminy. Aby tak się stało niezbędne jest podjęcie stosownej uchwały. Ponadto uchwała ta podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, co przedłuży wejście jej w życie. W związku z tym nie możemy się przychylić do Państwa wniosku. Prosimy zatem o zgłaszanie uwag do projektu do 19 lutego, czyli pierwotnie wskazanego terminu.
Najwyraźniej burmistrz miał za mało czasu aby zauważyć kiedy wygasa kadencja poprzedniego składu, może po prostu zajęty był innymi, ważnymi dla gminy zadaniami. Głosowanie nad przygotowanymi zmianami w uchwale zaplanowane jest na 29 lutego 2016 r. na sesji Rady Miasta. Wobec powyższego postanowiliśmy zwrócić się do radnych, aby przełożyli termin prac nad zmianą tej uchwały, poniżej treść naszego apelu:
Szanowni Radni gminy Nowy Tomyśl,

Jako członek jednej z nowotomyskich organizacji pozarządowych zwracam się do Was z prośbą i apelem.

Na najbliższej sesji Rady Miasta 29 lutego 2016 r. rozpatrywana będzie prawdopodobnie zmiana uchwały w sprawie określenia organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu oraz trybu powoływania jej członków.

Uprzejmie proszę o przełożenie terminu prac nad zmianą tej uchwały na marcową sesję Rady Miasta (30 marca 2016 r.).

Prośbę motywuję zbyt krótkim czasem, który został przeznaczony na konsultacje społeczne dotyczące zmian w uchwale. Wiele organizacji pozarządowych nie zdążyło zorganizować spotkań zarządów, aby spokojnie przyjrzeć się proponowanym zmianom.

Dodatkowo zarówno tryb działania jak i powoływania nowych członków został wypracowany przez poprzednią Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego, której kadencja już upłynęła. Doprawdy nie rozumiem dlaczego burmistrz Włodzimierz Hibner chce zaprzepaścić niemal 2 lata pracy nad statutem Rady, wspólne rozmowy i konsultacje.

W ostatnich słowach chciałbym jeszcze wspomnieć, że niektóre z proponowanych przez burmistrza zapisów są krzywdzące i zaburzą spójność i celowość powstania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W gronie kilku organizacji planujemy spotkanie na początku marca, aby wypracować wspólne stanowisko.

Dariusz Borowski, Stowarzyszenie Paruzja
Nie ukrywam, że liczę na pozytywne stanowisko radnych w tej sprawie. A wy co sądzicie o zmianach proponowanych przez burmistrza?
Opinie tutaj wyrażone reprezentują moje własne poglądy. Nie są w żaden sposób związane z moim pracodawcą, moją rodziną, moimi przyjaciółmi oraz moim psem.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 17 lut 2016, 12:43

dariusz pisze:3 lutego 2016 burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner ogłosił konsultacje społeczne, których przedmiotem jest wprowadzenie nowego trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu.

http://nowytomysl.pl/wiadomosci/komunik ... sultacji-6

(...)
Tak w skrócie: jest to zupełnie odmienne podejście do wyboru członków Rady Pożytku. Pomysł wypracowany 2 lata temu polegał na tzw. "konklawe" czyli z grupy kandydatów zgłoszonych w ramach kategorii działalności to sami kandydaci głosowali. Propozycja Burmistrza mówi: niech głosują stowarzyszenia na zgłoszonych kandydatów przy czym nie ma podziału na kategorie.

Ta propozycja wymaga namysłu.
Administrator

Awatar użytkownika
Paruzja
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Paruzja » 29 lut 2016, 15:03

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, grup nieformalnych, burmistrzów oraz radnych na spotkanie nowotomyskich organizacji pozarządowych. Odbędzie się ono 10 marca 2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu o godzinie 18.00. Celem spotkania jest omówienie proponowanych zmian w uchwale dotyczącej Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1757435867823805/
grdpp-forum-1.png
grdpp-forum-1.png (41.88 KiB) Przejrzano 3479 razy

kuba
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: kuba » 03 mar 2016, 19:11

Mam nadzieję, że przyjdzie sporo przedstawicieli NGO, bym mógł się wytłumaczyć koledze Radnemu Tabaczyńskiemu dlaczego chciałem przesunięcia punktu o GRDPP z obrad Sesji ;) Organizatorom już teraz dzięki za podjęty trud, postaram się poruszyć środowisko sportowe.
Jakub Skrzypczak

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 03 mar 2016, 20:14

A może zaprosimy również radnego Tabaczyńskiego? Jeżeli jest tak mocno zainteresowany tematem. Jutro zadzwonię do niego w tej sprawie.

kuba
Gadatliwy
Gadatliwy

Post autor: kuba » 03 mar 2016, 21:35

dariusz pisze:A może zaprosimy również radnego Tabaczyńskiego? Jeżeli jest tak mocno zainteresowany tematem. Jutro zadzwonię do niego w tej sprawie.
Liczę na jego obecność!
Jakub Skrzypczak

zen
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Tomasz Napierała

Post autor: zen » 10 mar 2016, 23:45

Mam nadzieję, że frekwencja była odpowiednia ;) Ja byłem szczerze mówiąc pozytywnie zaskoczony
i tyle

dariusz
Gaduła
Gaduła
Kontakt:

Post autor: dariusz » 11 mar 2016, 12:17

10 marca 2016 r. o godzinie 18.00 odbyło się otwarte spotkanie stowarzyszeń w sprawie zmiany uchwały Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Podjęliśmy otwartą dyskusję mającą na celu wypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego proponowanych zmian.

Dziękujemy serdecznie pracownikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu za udostępnienie miejsca na spotkanie oraz przygotowanie poczęstunku dla uczestników.

Swoją obecnością zaszczycili nas nie tylko burmistrz Paweł Mordal i nowotomyscy radni, ale przede wszystkim przedstawiciele organizacji pozarządowych, które są sercem, duszą i ciałem społecznej części gminy. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni obecnością przedstawicieli tak wielu stowarzyszeń, klubów, związków i grup nieformalnych.
Myślę, że frekwencja na spotkaniu w najwyższy sposób udowodniła, że konsultacje społeczne uchwał dotyczących nowotomyskich organizacji powinny przybierać formę otwartej dyskusji. W sumie w debacie wzięło 15 organizacji.

Z ust burmistrza usłyszeliśmy przede wszystkim jakie są powody zmian całej uchwały dotyczącej GRDPP. Osobiście zrozumiałem, że jest to przyczynek do wznowienia prac rady, uporządkowania spraw z nią związanych a dodatkowo jest to moment, gdzie odgórna ustawa narzuca pewne rygory i trzeba je uwzględnić w nowej uchwale.

W dyskusji ogólnej wypracowaliśmy stanowisko wobec spornych kwestii, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość członków GRDPP wybieranych wsród przedstawicieli organizacji pozarządowych. Uznaliśmy, że 8 członków to optymalna liczba. Rozwialiśmy również wątpliwości co do konieczności uzasadniania przez organizacje chęci udziału w pracach GRDPP. Przestawienie krótkiego opisu powodu zgłoszenia danego kandydata pozwoli przybliżyć innym organizacjom profil działalności zgłaszającego i ułatwi identyfikację w procesie głosowania.

Dla zapewnienia uniwersalności przygotowanej uchwały, chcemy zmienić punkt podający czas trwania kadencji rady, bowiem przy kolejnej zmianie ustawy nie będzie konieczności jej modyfikowania. Dodatkowo, zapis dotyczący odwoływania członka Rady przez burmistrza "z ważnych powodów" wydaje nam się niepotrzebny i pozostawia zbyt dużą możliwość interpretacji tego zapisu. Zdecydowana większość była zgodna co do częstotliwości obrad rady - raz na kwartał - co potwierdziła również przewodnicząca GRDPP poprzedniej kadencji, pani Eliza Bąblińska-Masztalerz.

Z każdego posiedzenia rady sporządzany będzie protokół a nagranie audio lub video z posiedzenia może stanowić jego dodatkową formę. Nie było żadnych wątpliwości co do tego, że jeden z punktów dotyczący otwartości obrad powinien być tak sformułowany, aby nie pozostawić żadnych złudzeń do jawności obrad, wolnego wstępu dla każdego oraz dostępu do protokołów posiedzeń (w tym zapisów audio/video).

Przygotujemy dokument z naniesionymi ustalonymi wspólnie poprawkami, tak aby wszystkie organizacje miały jeszcze możliwość jego analizy i reakcji jeśli pożądane będą inne zmiany. Wspomniany dokument zostanie przesłany do uczestników spotkania wg. listy obecności drogą mailową lub dostarczony osobiście.

Poniżej przedstawiamy listę organizacji, które uczestniczyły w dyskusji, jeżeli o kimś zapomnieliśmy to przepraszamy.

Stowarzyszenie Kupców – Nowy Tomyśl
MKS Kangur Nowy Tomysl
Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne
Nowotomyski Klub Tenisowy
Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży”
Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Miejsko-Gminny w Nowym Tomyślu
Nowotomyska Izba Gospodarcza
Stowarzyszenie Miłośników Wsi „Pokochaj Wieś”
Stowarzyszenie Paruzja
Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Nowa Róża
Stowarzyszenie „Sękowo Olęderskie”
KLUB PCK HDK NOWOTOMYSKIE WIĘZY KRWI
OSP Róża
Społeczny Komitet Budowy Obwodnicy Zachodniej wraz z Wiaduktem w Nowym Tomyślu
NFNT

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 14 mar 2016, 17:48

W załączeniu zebrane propozycje zmian w uchwale o Radzie Pożytku.
Pracowaliśmy na propozycji już po zmianach stowarzyszenia Pokochaj Wieś (na żółto), ja zaznaczyłem dodatkowe zmiany omówione na spotkaniu na brzoskwiniowo.
Zmiany w skrócie - proponujemy:
- zmiana ilości członków Rady Pożytku z 10 do 13 z czego 8 ze strony stowarzyszeń (w tabelce na czerwono)
- możliwość nagrania audio lub wideo jako protokołu
- podkreślenie otwartości Rady Pożytku

https://dl.dropboxusercontent.com/u/150 ... 160310.pdf
https://dl.dropboxusercontent.com/u/150 ... rkusz1.pdf

rozdział§/punktBYŁO(wg projektu przdstawionego na posiedzeniu komisji Finansów
w dniu 26 lutego 2016
z naniesionymi poprawkami Stowarzyszenia Pokochaj Wieś)
ZMIANAOPIS
II§ 3.1Rada składa się z 10 członków, w tym:Rada składa się z 13 członków, w tym:zmiana ilości członków
II§ 3.1.33) 5 przedstawicieli organizacji3) 8 przedstawicieli organizacjizmiana ilości członków
II§ 6.77. Każda organizacja może oddać głosy na nie więcej niż pięciu kandydatów.7. Każda organizacja może oddać głosy na nie więcej niż 8 kandydatów.zmiana ilości członków
II§ 6.88. Głos jest ważny, gdy na karcie zakreślonych zostało nie więcej niż pięciu kandydatów.8. Głos jest ważny, gdy na karcie zakreślonych zostało nie więcej niż 8 kandydatów.zmiana ilości członków
II§ 6.99. Głos jest nieważny, gdy nie dokonano żadnego zakreślenia lub gdy dokonano zakreślenia więcej niż pięciu kandydatów.9. Głos jest nieważny, gdy nie dokonano żadnego zakreślenia lub gdy dokonano zakreślenia więcej niż 8 kandydatów.zmiana ilości członków
II§ 7.77. W przypadku zgłoszenia 5 kandydatów z organizacji, nie przeprowadza się wyborów.7. W przypadku zgłoszenia 8 kandydatów z organizacji, nie przeprowadza się wyborów.zmiana ilości członków
II§ 7.88. W przypadku braku kandydatów lub zgłoszenia mniej niż 5 kandydatów Burmistrz przedłuża nabór kandydatów o 30 dni.8. W przypadku braku kandydatów lub zgłoszenia mniej niż 8 kandydatów Burmistrz przedłuża nabór kandydatów o 30 dni.zmiana ilości członków
III§ 10Kadencja Rady trwa trzy lata.Kadencja Rady trwa zgodnie z zapisem ustawy.uelastycznienie zapisu
III§ 12.1.77) odwołania członka Rady z ważnych powodów, w szczególności w przypadku trzykrotnej nieusprawiedliwionej nieobecności na trzech kolejnych posiedzeniach Rady.7) w przypadku trzykrotnej nieusprawiedliwionej nieobecności."ważne powody" - wydają się kryterium nieostrym
III§ 15.99. Z każdego posiedzenia Rady sporządzany jest protokół.9. Z każdego posiedzenia Rady sporządzany jest protokół. Za protokół można uznać pełny i nieprzerwany zapis audio lub wideo z posiedzenia Rady.dodane uznanania nagrania jako protokołu
III§ 16.33. Każdy ma prawo do uzyskiwania informacji, a także dostępu do dokumentów wynikających z prac Rady, w tym protokołów posiedzeń.3. Każdy ma prawo do uzyskiwania informacji, wstępu na posiedzenie Rady, a także dostępu do dokumentów wynikających z prac Rady, w tym protokołów posiedzeńpodkreślnie otwartości posiedzeń Rady.
Obrazek
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 05 maja 2016, 16:44

Burmistrz Włodzimierz Hibner ogłosił nabór do Rady Pożytku.
Radni wybrali członków spośród siebie i są to Kuba Skrzypczak, Adam Szofer i Wojciech Andryszczyk.

W pierwszej fazie należy zgłosić kandydatów do 19 maja 2016 r.

Głosowanie 13-14 czerwca 2016.

http://nowytomysl.pl/wiadomosci/komunik ... ytku-publi

Tutaj mała uwaga co do formularza i oczywiście Burmistrz znów nagina nasze lokalne prawo. Otóż na etapie zgłaszania kandydatów żąda
aktualnego odpisu z KRS (to akurat nie jest problem - jest online) lub wypisu rejestru Starostwa dla Stowarzyszeń zwykłych. Aby uzyskać taki wypis ze Starostwa trzeba zapłacić 17 zł.

http://bip.nowytomysl.pl/Download/get/id,24121.html
§ 4
4) załącznik określający wzór formularza zgłoszeniowego, zawierającego dane zgłaszającej organizacji, dane kandydata, uzasadnienie jego zgłoszenia, oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z wyborami i pracą Rady, oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa umyślne.
Taki wypis natomiast jest potrzebny w momencie głosowania.

Burmistrz Nowego Tomyśla ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu, w kadencji 2016 - 2019. Zgłoszenia kandydatów należy dokonać w terminie od 6 do 19 maja 2016 r.

Prawo zgłaszania kandydatów mają organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność na terenie gminy Nowy Tomyśl.
Formularz zgłoszeniowy oraz zasady zgłaszania kandydatów znajdują się w załączniku do informacji oraz dostępne są w pokoju nr 39a Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.
Głosowanie w wyborach na zgłoszonych przez organizacje kandydatów planowane jest na 13-14 czerwca 2016 r.
Zapraszamy organizacje pozarządowe do aktywnego udziału w procedurze zgłaszania i wyboru swoich reprezentantów do GRDPP.
Administrator

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”