Wolne wybory i zmiany w ustroju samorządów

Zagadnienia dotyczące nowotomyskiej administracji.
przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Wolne wybory i zmiany w ustroju samorządów

Post autor: przemek_mierzejewski » 10 gru 2017, 18:59

Sejm w grudniu obradował/obraduje nad ustrojowymi ustawami, które w mojej opinii zmienią ustrój naszego kraju, ale także dotkną bezpośrednio naszej małej ojczyzny. Wysłuchałem 3 z 5 posiedzeń komisji nadzwyczajnej oraz debatę w Sejmie.
O sądownictwie nie będę pisał – wyraziłem swoje zdanie w protestach. W tej chwili „ważą się” losy samorządów i wyborów, które do tej pory uznawałem za uczciwe.

Napisałem „ważą się” w cudzysłowie, ale nie mam wątpliwości co do końcowego efektu. To jest realizacja filozofii „jednolitej władzy”. To jest kolejny etap „upaństwowienia” wszystkiego, co do tej pory było poza sferą wpływu PiS.

Na marginesie: podobne zjawisko, ale na mniejszą skalę stosuje nasz Burmistrz – ot choćby wtrącając się w finanse jednostek organizacyjnych, wprowadzając poza prawny nadzór poprzez „swoich” radców prawnych i zmuszając dyrektorów podległych jednostek,do smutnych fotek na tle kotła Viesmanna.

O ile zmiany w samorządach można by częściowe nazwać interesującymi, o tyle zmiany w ordynacji wyborczej już napawają mnie grozą.

Polecam zarejestrowane wysłuchanie publiczne zorganizowane przez stowarzyszenie STOCZNIA, Związek Miast Polskich i Kongres Ruchów Miejskich, na podstawie którego napisałem poniższy tekst.
Komisja nadzwyczajna proceduje nad projektem: „Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych” DRUK nr 2001

Debata nad tymi ustawami o znaczeniu fundamentalnym trwała 1 dzień w Sejmie i odbyło się 5 komisji. Projekt nie ma Oceny Skutków Regulacji (czyli ile nas to będzie kosztowało) oraz powinien mieć opinię wspólnej komisji rządu i samorządu przed I czytaniem w Sejmie.

SZCZEGÓŁY TUTAJ
http://obywatelskint.pl/2017/12/wolne-w ... samorzadow
wybory_3xw_.png
wybory_3xw_.png (61.04 KiB) Przejrzano 4112 razy
Administrator
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Re: Wolne wybory i zmiany w ustroju samorządów

Post autor: przemek_mierzejewski » 13 gru 2017, 09:53

PiS ustami posła Horały własnie wycofuje się częściowo z ustawy:
✅‼️‼️ wydłużenie kadencji do 5 lat !!!!! (postulat Gowina)

✅JOW pozostają w gminach do 20 tys. mieszkańców
✅ będzie 100 komisarzy wojewódzkich, zamiast 17 + 380 komisarzy powiatowych
✅ gminy jednak w najbliższych wyborach określą okręgi wyborcze, a nie jak proponowało komisarze
✅ radny będzie musiał jednak mieszkać w gminie, a nie na terenie województwa jak proponowano
✅ skład komisji obwodowych – 5 członków, a ponieważ będą dwie komisje więc będzie to 2 x 5 członków

wybory_3xw_akt.jpg
wybory_3xw_akt.jpg (44.48 KiB) Przejrzano 4017 razy
Administrator

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 13 gru 2017, 18:25

Wiedziałem, że coś kombinują.
Krajowe Biuro Wyborcze (KBW) będzie powoływał Błaszczak, a nie sędziowie jak do tej pory.
KBW nie mylić z PKW. KBW to - przyjmując uproszenie - organ organizujący wybory.
Administrator

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Post autor: Pietia » 15 gru 2017, 23:55

przemek_mierzejewski pisze:
13 gru 2017, 18:25
Krajowe Biuro Wyborcze (KBW) będzie powoływał Błaszczak
Nie "Błaszczak" ,a Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - już nie chodzi nawet o precyzję stanowiska i funkcji ale o gram kultury.
Dotychczas grono KBW ( nie mylić z KBW czyli Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego https://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_Be ... %99trznego) powoływał Minister Sprawiedliwości. Czyli co jak Andrzej Czuma czy "Borysław" Budka powoływał komisarzy to była demokracja a jak "błaszczaki" to już nie????
http://dokumenty.e-prawnik.pl/kodeksy/k ... orcza.html#
Ustawy zasadniczej i aktów niższego rzędu się nie zna???
W sumie minister A.Czuma ma ciekawą biografię dawny wrocławski opozycjonista , jako jeden z niewielu popierał kiedyś "centrową" PO .... dziś z dawnej opozycji Solidarnościowej w PO chyba został tylko "Pan Farmazon" :pogo:
Profesor M.Chmaj chyba do PiS-owskiej sekty nie należy..... a jednak mówi Minister Sprawiedliwości https://books.google.pl/books?id=I2tSAw ... ch&f=false

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 16 gru 2017, 12:00

Pietia, znowu to samo. Coraz mniej ma ochotę na dyskusję z Tobą, bo posługujesz się niesprawdzoną wiedzą z TVP.
I mylisz pojęcia.

Ja pisałem o KBW, a nie o komisarzach wyborczych. KBW podlega PKW i jest organem wykonawczym, odpowiedzialnym za fizyczne przeprowadzenie wyborów czyli jest od roboty. Analogia podobna jak pomiędzy burmistrzem a jego podwładnymi pracownikami, którzy są od roboty.
Wg nowej propozycji jeżeli szefa nie powoła PKW to i tak Błaszczak jako "minister właściwy do spraw wewnętrznych" powoła "se", kogo będzie chciał. PKW ma związane ręce.

Tu zmiany, które wczoraj wpłynęły do Senatu. Druk 696: http://www.senat.gov.pl/download/gfx/se ... uk/696.pdf

Tak jest:
Art. 190
(...)
§ 2. Szef Krajowego Biura Wyborczego jest powoływany i odwoływany przez Państwową Komisję Wyborczą na wniosek jej przewodniczącego.

Tak będzie:
70) w art. 190:
a) § 2 otrzymuje brzmienie:
„§ 2. Szef Krajowego Biura Wyborczego jest powoływany przez Państwową Komisję Wyborczą spośród trzech kandydatów przedstawionych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, we wniosku złożonym po zasięgnięciu opinii Szefa Kancelarii Sejmu, Szefa Kancelarii Senatu oraz Szefa Kancelarii Prezydenta.”,
i
3. W przypadku niepowołania przez Państwową Komisję Wyborczą nowego Szefa Krajowego Biura Wyborczego, w terminie, o którym mowa w ust. 2, Szefa Krajowego Biura Wyborczego powołuje niezwłocznie minister właściwy do spraw wewnętrznych.

------------------
A Ty piszesz o komisarzach wyborczych. Ale ok.

Owszem Minister Sprawiedliwości, zgłaszał, a nie mianował - jak to pisałeś - kandydatów na komisarzy wyborczych, którzy było sędziami (teraz nie muszą), ale to PKW mogło, ale musiało powołać. W obecnej ustawie stoi, że Błaszczak obecnie "minister właściwy do spraw wewnętrznych", w chwili, gdy PKW nie powoła, sam to zrobi.

To chyba zasadnicza różnica. Czyli rząd - tak czy siak - powoła okręgowych komisarzy wyborczych. PiS robi z PKW wydmuszkę, a z wyborów farsę.
Nie wspomnę o sposobie skreślania kart wyborczych.

173) art. 10 nadać brzmienie
(...)
4. W przypadku niepowołania przez Państwową Komisję Wyborczą nowych komisarzy wyborczych, w terminie, o którym mowa w ust. 2, komisarzy powołuje niezwłocznie minister właściwy do spraw wewnętrznych.”;
Administrator

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak
GG: 7174572

Post autor: JOSH » 16 gru 2017, 14:53

To forum powinno zmienić nazwę na Polityczne forum Nowego Tomyśla, bo w kółko tylko jedno.

Mamy w telewizorni polityczne waśnie, śmieszne protesty, wyliczanie kto jaki jest zły, kto jaki jest dobry, to jeszcze na forum wciąż o jednym pitolenie.
Opozycja stara się robić wodę z mózgu zbyt nachalnie, a efekt jest odwrotny od oczekiwanego, nie wyciągając nawet podstawowych wniosków.

Po co się spierać - za 2 lata okaże się kto ma rację!
WINA NIE PIJE SIĘ PO TO BY UPAŚĆ, ALE PO TO ABY SIĘ PODNIEŚĆ :D

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 16 gru 2017, 17:12

JOSH pisze:
16 gru 2017, 14:53
To forum powinno zmienić nazwę na Polityczne forum Nowego Tomyśla, bo w kółko tylko jedno.

Mamy w telewizorni polityczne waśnie, śmieszne protesty, wyliczanie kto jaki jest zły, kto jaki jest dobry, to jeszcze na forum wciąż o jednym pitolenie.
Opozycja stara się robić wodę z mózgu zbyt nachalnie, a efekt jest odwrotny od oczekiwanego, nie wyciągając nawet podstawowych wniosków.

Opozycja dooopy nie urywa ale wodę z mózgów to robi pislam. Na wielu widać te brednie działają :lol:
Kto ma rację w czym? Co mają wybory do posiadania racji? Ciemny lud kupi wszystko, nawet hołotę typu Pawłowicz. I to jest racja?

patryk1
Maniak
Maniak
Imię i Nazwisko: Patryk Nowak

Post autor: patryk1 » 16 gru 2017, 21:08

JOSH pisze:

Wczoraj po całym tygodniu bez informacji z tv włączyłem na chwilę TVN, Polsat, TVP. Na TVN non stop o tym samym czyli skrajnie na lewo i jak to PiS łamie demokracje i knebluje nam ''mordy''. Na Polsacie trochę łagodniej, ale generalnie to i tak nic sensownego. A na TVP nowość ! Zmienili trochę temat i teraz non stop trąbią o prowokacjach opozycji oraz o zamachach na posłów PiS.

Jeśli chodzi o zmiany w wyborach to jeśli mają te zmiany poskutkować tym, że do władzy nie będzie dochodziło PSL to jestem za ! W samorządach od wielu lat rządzą te same osoby przez co nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji.

PiS nie będzie rządził wiecznie ! Przyjdą inni i dalej będą wprowadzać zmiany. Mam tylko nadzieję, że ich następca nie będzie PO. Tych to bym się bał jeśli doszli by ponownie do władzy.
Zapraszam do aktualizacji cen paliw w aplikacji PISTACJE na telefon.

CENY PALIW W NT http://cenapaliw.pl/index.php?l=15
Zapraszam do aktualizacji cen.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 17 gru 2017, 15:07

punisher pisze:
16 gru 2017, 17:12
JOSH pisze:

Opozycja dooopy nie urywa ale wodę z mózgów to robi pislam. Na wielu widać te brednie działają :lol:
Kto ma rację w czym? Co mają wybory do posiadania racji? Ciemny lud kupi wszystko, nawet hołotę typu Pawłowicz. I to jest racja?
Wybory pokażą, czy rację ma opozycja, która w zasadzie nic nie wnosi, czy rządzący. Spokojnie ja się tylko przyglądam z boku jako wielokrotny wyborca głosujący na opozycję.
Lud nie jest ciemny, tylko opozycji się wydaje, że jest ciemny.
Ciemny byłby gdyby wierzył w te brednie, które wciska opozycja ludziom. A czy TVP wciska brednie ludziom to nie mi to ocieniać - wyjdzie w praniu za 2 lata.
Czy Pawłowicz to hołota - no tak najłatwiej tak powiedzieć, bo w sieci pełno filmików obrażających tą panią. No ale tym się żywi opozycja, bo nie innych zajęć do roboty i zamiast zając się konstruktywnym działaniem, czy też powrotem do polityki to zajmuje się pierdołami typu Pawłowicz - to tylko świadczy o nich. Najeżdżają na Kaczora, Pawłowicz, Dudę, bo tak im każą - taki ich program działania - aby jak najwięcej najeżdżać a nie pracować dla ludzi. Myślą, że tym najeżdżaniem i przedstawianiem rządzących w takim świetle zyskają sympatyków. A prawda jest zupełnie inna a oni tego nie widzą i tu szkoda, bo w 90% wyborów głosowałem za PO, a teraz po prostu PO nie daje mi wyboru - każda inna opcja będzie lepsza - nawet PSL.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 17 gru 2017, 15:57

JOSH pisze:
17 gru 2017, 15:07
punisher pisze:
JOSH pisze:

Wybory pokażą, czy rację ma opozycja, która w zasadzie nic nie wnosi, czy rządzący. Spokojnie ja się tylko przyglądam z boku jako wielokrotny wyborca głosujący na opozycję.
Ciemny byłby gdyby wierzył w te brednie, które wciska opozycja ludziom. A czy TVP wciska brednie ludziom to nie mi to ocieniać - wyjdzie w praniu za 2 lata.
Czy Pawłowicz to hołota - no tak najłatwiej tak powiedzieć, bo w sieci pełno filmików obrażających tą panią. No ale tym się żywi opozycja, bo nie innych zajęć do roboty i zamiast zając się konstruktywnym działaniem, czy też powrotem do polityki to zajmuje się pierdołami typu Pawłowicz - to tylko świadczy o nich. Najeżdżają na Kaczora, Pawłowicz, Dudę, bo tak im każą - taki ich program działania - aby jak najwięcej najeżdżać a nie pracować dla ludzi. Myślą, że tym najeżdżaniem i przedstawianiem rządzących w takim świetle zyskają sympatyków. A prawda jest zupełnie inna a oni tego nie widzą i tu szkoda, bo w 90% wyborów głosowałem za PO, a teraz po prostu PO nie daje mi wyboru - każda inna opcja będzie lepsza - nawet PSL.

Tak. Opozycja sama na siebie kręci bata. Ja już teraz wiem, że nie zagłosuję na nikogo z PO.. o .N chyba lepiej nawet nie wspominać. Popadli oni w taką skrajność, że ja osobiście boję się powrotu ich rządów.

PiS powinno mieć zdrową opozycję ponieważ jeśli tak nie będzie to mogą za parę lat popaść w taką skrajność jak PO. Skoro nie lewica to może KUKIZ'15 ? Zawsze jest to mniejsze zło.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 17 gru 2017, 17:24

Też tak uważam, to nie dzięki PIS-owi chcę na nich głosować, ale dzięki marnej opozycji, która w taki oto dziwny sposób promuje rządzących. Póki nie wyciągają żadnych wniosków pewnie takich jak ja będzie więcej, bo ludzie są już zmęczeni ciągłym jazgotem, który funduje nam opozycja.
Widać też, że dawni wielbiciele opozycji pomału zaczynają się zniechęcać np. po liczbie protestujących, których jest coraz mniej.

To opozycja nie pracuje na swój rachunek, ale WYŁĄCZNIE na rachunek rządzących i ja się dziwie, że zamiast myśleć i wyciągać wnioski cały czas brną w przekonaniu, że próbując zakrzyczeć rządzących i przeszkadzając im w spełnianiu obietnic wyborczych (których jak na 2 lata rządzenia w części zrealizowali), myśląc zarówno, że to jest klucz do sukcesu. A jest zupełnie odwrotnie.

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 17 gru 2017, 17:40

JOSH pisze:
17 gru 2017, 15:07
punisher pisze:
JOSH pisze:

Lud nie jest ciemny? To wytłumacz mi dlaczego Rydzyk ma majątek warty setki milionów? Jaki trzeba mieć umysłowy deficyt by go finansować? On jest tubą pislamu i pomógł wygrać Kaczyńskiemu wybory. Mam w dalszej rodzinie kogoś (starszą osobę), kto nie będzie ogrzewał mieszkania, nie kupi jedzenia ale połowę emerytury wyśle do Torunia. Tak że czekam kiedy ten [**** prm - bez inwektyw proszę] zakończy egzystencję i jego folwark szlak trafi.
Wielu ludzi odżyje wtedy, niestety niektórzy tego dnia mogą nie doczekać.
Bez Rydzyka może nawet pis minimalnie poprawi swój wizerunek.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 17 gru 2017, 18:07

Prosiłbym o spór, nawet ostry, ale bez inwektyw, nawet pod adresem osób, które nie są tutejszymi forumowiczami..
I proszę nie mylić tego z cenzurą, tylko wiązać to z kulturą wypowiedzi.
Administrator

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 17 gru 2017, 18:14

17 gru 2017, 18:07
Prosiłbym o spór, nawet ostry, ale bez inwektyw, nawet pod adresem osób, które nie są tutejszymi forumowiczami..
No i dla tego tryumfuje pis i karykatury polityczne typu Pawłowicz. Tam nie ma kultury wypowiedzi i nikt niczego nie moderuje. Wręcz odwrotnie. :kawa:

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 17 gru 2017, 18:18

punisher pisze:
17 gru 2017, 18:14
17 gru 2017, 18:07
No i dla tego tryumfuje pis i karykatury polityczne typu Pawłowicz. Tam nie ma kultury wypowiedzi i nikt niczego nie moderuje. Wręcz odwrotnie. :kawa:
I nawet jak się z Tobą zgadzam, to jednak poproszę o dyskusję bez inwektyw.
Administrator

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 17 gru 2017, 20:28

punisher pisze:
17 gru 2017, 17:40

Lud nie jest ciemny? To wytłumacz mi dlaczego Rydzyk ma majątek warty setki milionów? Jaki trzeba mieć umysłowy deficyt by go finansować? On jest tubą pislamu i pomógł wygrać Kaczyńskiemu wybory. Mam w dalszej rodzinie kogoś (starszą osobę), kto nie będzie ogrzewał mieszkania, nie kupi jedzenia ale połowę emerytury wyśle do Torunia. Tak że czekam kiedy ten [**** prm - bez inwektyw proszę] zakończy egzystencję i jego folwark szlak trafi.
Wielu ludzi odżyje wtedy, niestety niektórzy tego dnia mogą nie doczekać.
Bez Rydzyka może nawet pis minimalnie poprawi swój wizerunek.
Te pytania to chyba trzeba kierować głownie do biskupów :D

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 18 gru 2017, 18:57

Co mnie obchodzi majątek Rydzyka. Pilnuje swojego nosa i interesuje się swoim majątkiem, a nie jaki ma majątek sąsiad, Rydzyk, czy Kaczor. Nie wnikam jaki ma majątek Gronkiewicz-Waltz, bo mnie to nie interesuje, ale jak widać, zamiast zajmować się sobą szukamy wad u innych i wywalamy to na światło dzienne szukając sensacji.
To co, że wyśle pół emerytury do Torunia? Może wysłać nawet do Kambodży, czy Honolulu - jego pieniądze i niech robi co chce. Po co się interesujemy czyimiś pieniędzmi - Twoje pieniądze wysyła do Torunia?? Ty nie wysyłasz to uszanuj decyzję jego. Jeden pali papierosy, drugi jedzie na dzi...ki, a trzeci wydaje na Rydzyka.
Nie jestem zwolennikiem tego osobnika rydzyka, ale wkur...ia mnie to, że interesujemy się tym, co robią inni, a nie sobą i na siłę szukamy złych stron nie u siebie tylko u innych, udowadniając temu komuś jaki on jest zły.
Może i nie ma w PIS-ie kultury wypowiedzi, ale 80% społeczeństwa nie wypowiada się jak prof. Miodek, więc sami wymawiając różne, niekoniecznie poprawne słowa nie wymagajmy od prostych ludzi aby mówili 13 zgłoskowcem. Nawet Politycy z nieskalanej partii w restauracji u Sowy nie mówili poetyckim językiem, więc proszę nie dzielić zwolenników pisu jako tych niekulturalnych, a opozycji jako nieskalanych, bo czy to wyborca PO, czy PIS, każdy gada tak samo, szczególnie na wsi, lub w towarzystwie.
Jak widać moderacja języka nie wpływa dobrze na postrzeganie danej partii politycznej w oczach wyborców. Politycy powinni być naturalni a nie jak jakieś wychuchane karykatury bojących się powiedzieć dane słowo, bo mogą zostać źle odebrani. Społeczeństwo nie lubi takich nabuzowanych bufonów.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 19:00 przez JOSH, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 18 gru 2017, 19:00

JOSH pisze:
18 gru 2017, 18:57
Co mnie obchodzi majątek Rydzyka. Pilnuje swojego nosa i interesuje się swoim majątkiem, a nie jaki ma majątek sąsiad, Rydzyk, czy Kaczor. Nie wnikam jaki ma majątek Gronkiewicz-Waltz, bo mnie to nie interesuje, ale jak widać, zamiast zajmować się sobą szukamy wad u innych i wywalamy to na światło dzienne szukając sensacji.
To co, że wyśle pół emerytury do Torunia? Może wysłać nawet do Kambodży, czy Honolulu - jego pieniądze i niech robi co chce. Po co się interesujemy czyimiś pieniędzmi - Twoje pieniądze wysyła do Torunia?? Ty nie wysyłasz to uszanuj decyzję jego. Jeden pali papierosy, drugi jedzie na dzi...ki, a trzeci wydaje na Rydzyka.
Nie jestem zwolennikiem tego osobnika rydzyka, ale wkur...ia mnie to, że interesujemy się tym, co robią inni, a nie sobą i na siłę szukamy złych stron nie u siebie tylko u innych, udowadniając temu komuś jaki on jest zły.
Może i nie ma w PIS-ie kultury wypowiedzi, ale 80% społeczeństwa nie wypowiada się jak prof. Miodek, więc sami wymawiając różne, niekoniecznie poprawne słowa nie wymagajmy od prostych ludzi aby mówili 13 zgłoskowcem. Nawet Politycy z nieskalanej partii w restauracji u Sowy nie mówili poetyckim językiem, więc proszę nie dzielić zwolenników pisu jako tych niekulturalnych, a opozycji jako nieskalanych, bo czy to wyborca po czy pis każdy gada tak samo, szczególnie na wsi, lub w towarzystwie.
Jak widać moderacja języka nie wpływa dobrze na postrzeganie danej partii politycznej w oczach wyborców. Politycy powinni być naturalni a nie jak jakieś wychuchane karykatury bojących się powiedzieć dane słowo, bo mogą zostać źle odebrani. Społeczeństwo nie lubi takich nabuzowanych bufonów.

Szkoda, że nie ma przycisku LUBIĘ TO !

No muszę się zgodzić. Polacy interesują się tym co dzieje się u sąsiada a nie widzą nic u siebie.

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 18 gru 2017, 19:15

Sympatycy opozycji powinni się zastanowić co szkodzi partiom opozycyjnym, bo cały czas podnoszone są kwestie, które powodują zyskiwanie wyborców przez partię rządzącą.
Czy rydzyk szkodzi opozycji? Wg mnie nie, tylko być może pomaga PIS-owi - w jaki sposób to nie wiem, ale skoro opozycja miesza sprawy pisu z rydzykiem to nie będę się spierał, bo nie znam szerzej tematu.
Ale dlaczego ten argument często podnoszony jest przez zwolenników opozycji? Może lepiej podnieść argumenty nie związane bezpośrednio z PIS-em, tylko z opozycją, bo cały czas w kółko magluje się to co źle zrobił PIS, a nie to co dobrze zrobiła PO.
Skoro uważacie, że Rydzyk pomaga pisowi to być może tak jest, ale nic z tym nie zrobimy. Może trzeba poszukać takiego osobnika, który pomoże opozycji się dźwignąć.

Awatar użytkownika
punisher
Gadulmistrz
Gadulmistrz

Post autor: punisher » 18 gru 2017, 19:58

JOSH pisze:
18 gru 2017, 19:15
Sympatycy opozycji powinni się zastanowić co szkodzi partiom opozycyjnym, bo cały czas podnoszone są kwestie, które powodują zyskiwanie wyborców przez partię rządzącą.
Czy rydzyk szkodzi opozycji? Wg mnie nie, tylko być może pomaga PIS-owi - w jaki sposób to nie wiem, ale skoro opozycja miesza sprawy pisu z rydzykiem to nie będę się spierał, bo nie znam szerzej tematu.
Ale dlaczego ten argument często podnoszony jest przez zwolenników opozycji? Może lepiej podnieść argumenty nie związane bezpośrednio z PIS-em, tylko z opozycją, bo cały czas w kółko magluje się to co źle zrobił PIS, a nie to co dobrze zrobiła PO.
Skoro uważacie, że Rydzyk pomaga pisowi to być może tak jest, ale nic z tym nie zrobimy. Może trzeba poszukać takiego osobnika, który pomoże opozycji się dźwignąć.
Ja nie jestem zwolennikiem opozycji tylko przeciwnikiem pisu. Ty tym wpisem zyskałeś sobie poparcie nacjonalistów, fana Wiplera, skrajnej pawicy i kato-moherów. :lol:
Barwo Ty.
Tylko dlaczego piszesz to w temacie "wolne wybory..."? Trochę tu nie pasuje. Określ się jakoś bo nie rozumiem kogo popierasz lub kogo hejtujesz?
Mnie wkur...ia jak ktoś jest jak Kukiz, bez mapy, bez wizji, w ciągłym rozkroku i drze ryja przy korycie a nie robi kompletnie nic.
A tak na marginesie to interesowanie się sobą jest dość nie zdrowe.
Forum staje się zbyt polityczne niestety więc z mojej strony kończę dyskusję.

przemek_mierzejewski
Maniak
Maniak

Post autor: przemek_mierzejewski » 18 gru 2017, 20:02

punisher pisze:
18 gru 2017, 19:58
(...)
Forum jest także po to aby dyskutować na tematy polityczne. Nie ma zakazu.
Ja ze zachęcam nawet to dyskusji politycznych.
Administrator

Awatar użytkownika
JOSH
Maniak
Maniak

Post autor: JOSH » 18 gru 2017, 22:14

Kurde sam jestem apolityczny a tak się zapędziłem w dyskusji na temat, który rzadko podejmuję. Gdzieś w innym wątku pisałem o zmianie nazwy forum na "Polityczne forum..."
Ja też już kończę, bo wolę robić lepsze rzeczy niż pitolić o polityce.
Następnym moim politycznym punktem będą wybory samorządowe :)

patryk1
Maniak
Maniak

Post autor: patryk1 » 19 gru 2017, 16:59

punisher pisze:

Ja nie jestem zwolennikiem opozycji tylko przeciwnikiem pisu. Ty tym wpisem zyskałeś sobie poparcie nacjonalistów, fana Wiplera, skrajnej pawicy i kato-moherów. :lol:
Barwo Ty.
Tylko dlaczego piszesz to w temacie "wolne wybory..."? Trochę tu nie pasuje. Określ się jakoś bo nie rozumiem kogo popierasz lub kogo hejtujesz?
Mnie wkur...ia jak ktoś jest jak Kukiz, bez mapy, bez wizji, w ciągłym rozkroku i drze ryja przy korycie a nie robi kompletnie nic.
A tak na marginesie to interesowanie się sobą jest dość nie zdrowe.

Nie może być nic gorszego niż krytykowanie władzy nie mając dla niej alternatywy...

Po czym stwierdzasz, że Kukiz nic nie robi ? Dlaczego Twoim zdaniem nie mają planu, nic nie robią etc. ?

Pietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Imię i Nazwisko: Pietia

Post autor: Pietia » 12 sty 2018, 22:49

patryk1 pisze:
19 gru 2017, 16:59
Po czym stwierdzasz, że Kukiz nic nie robi ? Dlaczego Twoim zdaniem nie mają planu, nic nie robią etc. ?
Zapewne takie stwierdzenia panie Patryku są pochodną dokonań "dziennikarzy" z ulicy Czerskiej lub Wiertniczej!
Wbrew w/w propagandzie Klub Kukiz jest mimo skromnej reprezentacji najbardziej aktywnym klubem ruchkukiza.pl/klub-poselski/ustawy/
punisher pisze:
To proszę mi powiedzieć jaką mapę jaką wizję ma tzw. "konstruktywna" opozycja PO i .N ???
PO od 10 lat jaki program wyborczy przedstawiła i zrealizowała??? .N po 3 latach wreszcie przedstawiła program !!!!!!!
Tylko o co chodzi z tym "Planem Petru" opublikowanym po święcie Sześciu Króli ... czyżby chodziło o to iż opozycja rozmnaża się przez pączkowanie !!!?!?!?!? Może ktoś zna szczegóły????
JOSH pisze:
18 gru 2017, 19:15
Panie JOSH , widzisz Pan....za takie stwierdzenie od razu przypięto Panu gębę/łątke PiS-owca, trzeba uważać niektórzy mają rozmaite fobie!

Powtórzę to co starałęm się co poniektórym tłóc do głów .... iż dzięki tzw." opozycji" PiS za niedługo osiągnie większość konstytucyjną.
Po ostatniej "obronie" wolności słowa i wypowiedzi w wydaniu .N lub "obronie" przez PO konstytucyjnego prawa do wolności poglądów , imbecylizm do kwadratu w postaci braku zrozumienia czym jest skierowanie do komisji a czym głosoanie nad ustawą(!!!), to mam głębokie obawy nad faktycznym stanem włądzy ludu(demokracji)! Obym był złym prorokiem ale Sejm kolejnej kadencji będzie skłądał się 90% z PiS i 10% opozycyji w postaci pseudo-prawicy w postaci Polski Razem J.Gowina(która to zapewne wchłonie niedopbitki wolnościowcó od Korwina dzięki notorycznemu psioczniu przez TVN, TVP czy NFNT), być może Kukiz'15 przekroczy próg wyborczy i to samo SLD jeśli zjednoczy się z neobolszeikami z Razem.
Co będzie dalej .........2023 rok i kolejne wybory a wtedy należy liczyć iż PiS pójdzie drogą PO i zacznie kraść na potęgę , mało to prawdopodobne ale trzeba mieć nadzieję , choć raczej PiSowski reżim nie ma co liczyć na taką osłonę medialną jak w złotych latach demokracji 2007-2015!
Na "Prezydenta Ojropy" też nie ma co liczyć po tym jak niezależny owy prezydent grzmiał o kary finansowe dla polskich obywateli za nieprzyjęcie nielegalnych migrantów, skoro już nawet Klaudiusz Juncker nawołuje by polskich obywateli nie karać, bo przyjeli oni uchodzców z Donbasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy administracyjne”